Keresés

Részletes keresés

angelina111 Creative Commons License 2012.04.20 0 0 9738

Én sem,de mindenesetre jól érzem magam,annyira hogy még ablakot is pucoltam pedig azt még egészségesen is utáltam!:)Kaptam beutalót 5 alkalmas gyógytornára ,aztán meg Orfi de szeretném ezt elhalasztani ,nincs kedvem kórházhoz!

similis Creative Commons License 2012.04.20 0 0 9737

Érdekes én egyébként nem is tudtam h ilyen hatása is van ezeknek....

 

Előzmény: angelina111 (9736)
angelina111 Creative Commons License 2012.04.20 0 0 9736

Úgy látszik mégis jó ez amit írtam legalábbis nekem,jól érzem magam teljesen!Ennek is hasonlo hatása van mint amit te írtál Simlis!Görcsoldó,epilepsziásoknak írják!Csak attó félnék ha abbahagyom visszatér a fájdalom!

similis Creative Commons License 2012.04.20 0 0 9735

Na igen ez jó kérdés h. miért anidepresszánssal akarják tömni azt akit nem tudnak meggyógyítani....

 

És sajnos ez nem is csak ennél a betegségnél van hanem teljesen általános. Kíváncsi lennék ezek az orvosok a saját családtagjaikat is így kezelik-e?...

 

Amúgy ha már nyugtató, szedjél rivotrilt az tök jó és nem szoksz hozzá...

Előzmény: angelina111 (9734)
angelina111 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 9734

:DDD Ez jó!!!!

Visszatérve ,én elkezdtem szedni de annyira lezsibbaszt,hogy ijesztő!Nekem is írtak frontint de azt sem szedtem!Miért írnak gerincbetegeknek kérés nélkül antidepresszánsokat?Nem azért vagyunk kiborulva legalábbis én mert dilis lennék ,hanem a betegség kikészít!Szerintetek akkor mire jó pl ez a tabletta?Valami olyasmi van a tájékoztatón hogy segít az idegpályákon az információk továbbítására!Nekem megint Orfiba kéne mennem de annyira elegem van hogy lehet nem is megyek!Egész életem már csak erről a betegségről szól!Én tény és való hogy ki vagyok borulva de ha eltünne ez a betegség eltünne a kiborulásom is!

Előzmény: similis (9733)
similis Creative Commons License 2012.04.19 0 0 9733

Én kipróbálnám ha úgy érezném használhat.

 

A B vitamintól am is mindig röhögőgörcsöt kapok. Aztem kb. arra jó mint kalmopyrin a térd közé fogamzásgátlónak:) (Boccs )

Előzmény: angelina111 (9727)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.19 0 0 9732

Sok esetbe ezeket írják fel a gerincbetegeknek meg antidepresszánst ami semmit nem ér, csak rosszul leszel tőle lebénítja az idegrendszert. Konkrétan ezt a fajta gyógyszert nem ismerem, de a leírása alapján hasonló mellékhatásai vannak mint az antidepresszánsnak. 

Előzmény: angelina111 (9729)
xover Creative Commons License 2012.04.19 0 0 9731

lehet, hogy hatásosabb, mintha csak B vitamint szedsz rá (milgamma, stb.) tény, h. sok mindenre használják, de attól még nem biztos hogy a sátántól való.

 

tegnap voltam fél éves kontrolon az OGK-ban és eddig minden rendben! (L5-S1 mikordiszektómiám volt)

gyógytorna megtette a hatását, sokat erősödött a derekam. hajlongani műtét óta nem nagyon szeretek, gyerekeimet nem emelgetem, de összehasogattam két évi tüzelőt, ugyanúgy túrázok, napi 40km-t tekerek városon át, stb.

talpam még zsibbad néha meg rajtam is van a para rendesen, de másrészről meg tök jól érzem magam!

Előzmény: angelina111 (9729)
real_geri Creative Commons License 2012.04.19 0 0 9730

nem hallottam, de nem venném be :(

milgamma n

 

Előzmény: angelina111 (9729)
angelina111 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 9729

Jaj,bocs az lemaradt!Stazepine,ezt írták fel!Bár mondta,hogy ne érjen meglepetés,hogy milyen betegségekre alkalmazzák!Én most hallok először ilyenről hogy idegregeneráló,még soha nem említette egy orvos sem!

real_geri Creative Commons License 2012.04.18 0 0 9728
Neve?
Előzmény: angelina111 (9727)
angelina111 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 9727

Van köztetek akinek írt már az orvos idegregeneráló tablettát?Epilepsziásoknak írják főként,meglepődtem,hogy ezt gerincbetegség miatt is adhatják?Szedett már valaki ilyen készítményt?

PETYUS Creative Commons License 2012.04.17 0 0 9726
Csodálkoznék, ha nem fizettetnék ki az OEP kasszából is.
Előzmény: Törölt nick (9725)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 9725

Számomra ez nagyon érdekes, sztem be vagyunk csapva. Kaptam neodolpasse infúziót magánúton ahol azt mondták, hogy ez egy különleges infúzió állami kórházakba nem alkalmazzák, ezért ilyen drága kiváltottam, akkor jött a meglepetés, hogy egy sima diclofenacról van szó, mindegy, megkaptam ahogy Robertov írja semmit nem ért nekem se. Azóta kaptam neodolpasset állami kórházba ami teljesen ingyenes volt. Mikor elkezdődött a betegségem a reumatológián kaptam isiász infúziót amihez a szteroid injekciót felírták és nekem kellett kiváltanom ez több mint 5 000ft volt 2008 ba, azóta kaptam kórházba is isiász infúziót ott ingyen kaptam.

angelina111 Creative Commons License 2012.04.17 0 0 9724

HHHMMM ez Magyarország!Én elöször tavaly kerültem kórházba külföldön, érdekes ott még gyógyszert sem szabadott magadnál tartani!Pedig nem is volt nekik az amit én állandóan szedek ,de láss csodát sürgöséggel megrendelték volt azonnal!Egy ici-picit más a színvonal!Nem tudom hova süllyedünk,az is lehet mivel aki már úgyis sokat látott hallott gerinc ügyben,majd egymást műtik a betegek...orvos sem lesz!Azt hozzá tenném amikor ez történt velem hogy kint kórházba kerültem elötte lévő nap voltam reumás dokinál itthon,aki azt állapította meg ,hogy ez nem is gerinc baj hanem nőgyógyászati eredetű fájdalom!Másnap ordítva összeestem leszakadt a sérvem,igy kerültem kórházba!Amúgy azt hiszem igen ezt mondta ,hogy ki kell válltanom de nem eküszöm meg ,csak rémlik a név!

Előzmény: robertov72 (9723)
robertov72 Creative Commons License 2012.04.17 0 0 9723

az infuzió neve nem vélenlenül Neodolpase? az egy kalap szart sem ér!!!nekem is azt adták azzal az ürüggyel,hogy  az ishiász infuzió megszünt, erre ezt beadták lóvéért!  Utána mondom a dokinak ez semmire se jó, akkor adunk ishiász infuziót! magyarul első körben lehúznak és próbáltak volna tovább is erre mondom én úgy tudom nem szünt meg ,na jó akkor kapjon azt felmegyek az osztályra ahol a másik gyenge szart adták  benyúl a főnövér a szekrénybe és láss csodát 2 perc múlva előkerült a megyszünt infúzió ami ráadásul ingyen is volt!

Előzmény: angelina111 (9719)
angelina111 Creative Commons License 2012.04.17 0 0 9722

Köszönöm szépen,hát ezek után nem váltom ki inkább!Nem tudom milyen infúzió lett volna mert el sem hoztam a receptet,mivel most nem tudnám kiváltani úgy sem!A nevét mondta de nem is figyeltem olyan vacakul voltam!Nincs a lumbalis szakaszon most sérvem,viszont tele van elváltozásokkal az egész rész és állítólag egy kiboltosulástól van ez a nagy fájdalom!Nem voltam ám még eléggé elkeseredve,ma egy csípőröntgenen kiderült ott is kopásom van!Hát szép lesz nem is tudom hogyan tovább!Sajnos én lelkileg is nagyon gyenge vagyok,teljesen magam alá gyűr lelkileg a fájdalom!Ne nevessetek ki ,ma kérdeztem a dokitól hogy akkor most mi lesz velem ,egész életemben ez fog zajlani?Azt mondta sajnos a gerincem állapota nagyon rossz nem tud sok jóval biztatni!Aki tud segítsen már nekem ,hogy törődjön ebbe bele az ember,hogy próbáljam elfogadni ezzel együtt élni?Ti hogy csináljátok?Én még negyven éves sem vagyok,de már szinte elfáradtam ebbe az egész életbe!Ha ide nem is akar írni akinek van tanácsa az nyugodtan írhat az  a.angelina@freemail.hu címre!

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 9721

Szia Angelina!

 

A contramallal sajnos semmit nem érsz, mert az csak fájdalomcsíllapító, ha hosszabb ideig szeded függőséget okoz és egy idő után hozzá szokik a szervezeted és nem is hat, sajnos tapasztalat :-(

 

Az infúzió az kérdés, hogy milyet akarnak adni, mert mikor én isiaszt kaptam a reumatológián, akkor az injekciót nekem kellett kiváltani amit az infúzióba tettek, ami tényleg nem olcsó, viszont mikor kórházba voltam ott ingyen kaptam. Ez különben engem is érdekelne, hogy hogy is van...

Előzmény: angelina111 (9719)
real_geri Creative Commons License 2012.04.17 0 0 9720

megfelelően hosszan szedve igen, rá lehet szokni. mint minden kábító hatású fájdalomcsilapítóra

Előzmény: angelina111 (9719)
angelina111 Creative Commons License 2012.04.17 0 0 9719

Kedves sorstársak!Senki nem használta a cseppeket amit lejjebb írtam?!/Contramal/

Még egy ha tudtok ebben is segíteni!Rheuman fel akartak írni valami infúziót amit 8 e ft ért vehettem volna meg!Én ezt most sajnos nem engedhetem meg magamnak!Az infúziós kezelés ha korházban adják akkor sem ingyenes?Engem már ez az egészségügy teljesen összezavar!Az injekciót is recepten kaptam:)

mancika66 Creative Commons License 2012.04.17 0 0 9718

Régi gerincesként, CSAK azért, nem műttetném meg, mert az orvos mondta...

Ezért kértem tapasztalatokat olyanoktól, akiknek már volt, vagy van hasonló gondjuk.

 

Előzmény: similis (9717)
similis Creative Commons License 2012.04.17 0 0 9717

Ha 5 éve kerülgeted akkor valószínűleg nincsenek elviselhetetlen fájdalmaid.

 

Ha csak azért műttetnéd mert a doki azt mondta, és Te nem érzed szükségét akkor ne műttesd...

Előzmény: mancika66 (9716)
mancika66 Creative Commons License 2012.04.17 0 0 9716

Sziasztok!

 

Régi " gerinces " vagyok... új gondokkal. A nyaki  C IV- C VI közötti csigolyákat akarják merevítéssel műteni.

Van valakinek tapasztalata? Minden érdekel... speciális gyógytorna, gyóygtornász, bármi ami ehhez kapcsolható.

Tegnap sokkot kaptam , amikor Lekka doktor vázolta a helyzetet a Balesetiben, Időt kértem, hiszen az ágyéki stabili-

zációs műtétet is kerülgetem, már 5 éve...

angelina111 Creative Commons License 2012.04.16 0 0 9715

Mit gondoltok a Cotramal cseppről?Azt írták ma nekem mert nagyon szenvedek,de elolvastam itt a neten a tájékoztatót,és megijedtem!Használtátok már nem volt tőle probléma függőség stb?Köszi!A mostani MR eredményemet nézve a neurologián azt mondták nekem éjjel nappal fizikó kezeléseket kéne kapni!Most megint a lumbális szakasz a gáz!:(

Graver Creative Commons License 2012.04.14 0 0 9714

Sziasztok!


Geri, nagyon örülök, hogy ilyen jól vagy! :-) Vigyázz magadra, "ne bízd el magad", úgy értem, csak óvatosan azért. De hát tudod te azt...

Bassetos, biztos hiszed, amit írsz, csak eléggé félreérthető volt, itt meg többnyire olyan emberek fordulnak meg, akik épp hogy rákényszerültek az "életmódváltásra". Akik megéltek rengeteg szenvedést, tortúrát, nem csoda, hogy érzékenyen reagálnak.
Sajnos tényleg az a mai magyar valóság, hogy a munkáltatók többsége nem hogy tekintettel lenne a melós állapotára, inkább rövid úton megszabadul a "problémás" munkaerőtől, hiszen 100 másikat talál a helyére. A segédeszközöket se tudják sokan megvenni, egy vacak ékpárna is több ezer forint (nem is értem, hogy legalább műtötteknek miért nincs támogatás az ilyen eszközökre?). Munkában sem válogathatnak, kénytelenek ragaszkodni a meglévőhőz, bármennyire nem gerinckímélő. Max. a magánéletükben tudnak változtatni.

Bizonyára a legjobbat akarja a legtöbb orvos a betegének (reménykedem ebben), de nagyon nem mindegy, melyik kórházba, melyik orvoshoz kerül az ember.

zozik67 Creative Commons License 2012.04.14 0 0 9713

Köszönöm a válaszokat, hétfőn elkezdem.

sziporka66 Creative Commons License 2012.04.14 0 0 9712

Szerintem, kell MR mert gerinc műtét után bármi jellegű probléma merül fel a beteg részéről, akkor azt komolyan kell venni,  az orvosnak is érdeke.

Gondolok ilyen problémákra műtét után: nem múló lábzsibbadás, sarok és lábujj járás nem megy, vizelet, széklettartási gond, láz, stb…

 

Gondolom azért igazolni kell, azt urológusnak, idegsebésznek, idegorvosnak valami komoly vizsgálat alapján.

Vizsgálattal alá kell támasztani, mert bemondás alapján ezt nem hiszem, hogy leírják egy ellátási lapra.

 

 

Előzmény: similis (9711)
similis Creative Commons License 2012.04.13 0 0 9711

Szerintem nincsen, az MR max megmondja h. nyom-e valami rendellenesség ideget, de hogy attól van-e vagy sem a probléma azt tuti nem.

ENG, EMG? Nem tudom ezeken nem voltam, hogy erre jó-e valamelyik.

Előzmény: sziporka66 (9710)
sziporka66 Creative Commons License 2012.04.13 0 0 9710

Üdvözlöm az új és a régi fórumozókat!

 

Az egyik gerinc műtött ismerősömnek vizelet tartási gondja (inkontinencia) van, és vissza kell neki mennie az orvoshoz (májusban).

Tőlem kérdezte, hogy miből fog állni ez a vizsgálat?

Én megmondom őszintén, nem tudom a választ, hülyeséget nem akarok mondani neki.

Ha valaki jártas ebben, hogy milyen vizsgálat alapján igazolják az inkontinenciát, akkor azt megköszönném.

Lehet a fórumon is, de ha valaki e-mailbe szeretné azt is megköszönném

Az MRI alá biztos betolják, de hátha van még valamilyen speciális vizsgálat. Ne erre lennék még én is kíváncsi.

A témában nem vagyok jártas és a környezetembe nincs senki, akit meg tudnék kérdezni.

Köszönöm előre is.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.13 0 0 9709

Szia!

 

Érdemes időt szánnod rá, mert csak, akkor fogod megtudni, hogy segít e az infúzió, ha megkapod a gyulladást azzal viszik le és, ha hatásos, akkor eltudod kezdeni a kezeléseket. 

Vágj bele és kitartás :-)

Előzmény: zozik67 (9704)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!