Keresés

Részletes keresés

Jolet Creative Commons License 2012.07.04 0 0 7012

ha lehetséges kérnénk beszámolót az állattartás változásáról, mert engem érinteni fog ha valami negatív döntés születik...

egyáltalán a haszonállatokról vagy a házi kedvencekről lesz szó?

köszi!

Előzmény: makkoslaszlo (7011)
makkoslaszlo Creative Commons License 2012.07.04 0 0 7011

Képviselő testületi ülés lesz 2012. július 5-én, csütörtökön 18 órától

 

Napirendi pontok:

 

Freier László állattartásra vonatkozó beadványa (zárt ülés)

Előadó: Vágó Sándor polgármester, aljegyző

 

2. A Vadgesztenye Söröző bérleti szerződése

Előadó: Vágó Sándor polgármester

 

3. A helyi állattartás szabályairól szóló rendelet módosítása

Előadó: aljegyző

 

4. Egyebek

Előadó: Vágó Sándor polgármester

 

5. Segély kérelmek elbírálása (zárt ülés)

Előadó: aljegyző

 

Mindenkit szeretettel vár az Önkormányzat.

málnaszeder Creative Commons License 2012.07.04 0 0 7010

Hol, melyik utcában laktok? És milyenek az üvegek az ablakokban?

Előzmény: gszilvis (7006)
mutantattila Creative Commons License 2012.06.26 0 0 7009

Ebben a pillanatban halgatott el a zaj, amiről írni szeretnék. Valami motorral vagy quaddal csinálhatják. A falutól talán északi irányból hallom mostanában elég sokszor. Tudja valaki, hogy ki vagy mi okozza az audió terrorizmust?

Jolet Creative Commons License 2012.06.24 0 0 7008

végre van pad a megállóban....

köszönjük!

csepregi74 Creative Commons License 2012.06.24 0 0 7007

 

Sziasztok,

 

Ha valakit érdekelne...

 

Számomra feleslegessé vált egy conax rendszerű mediacard foglalat a hozzá tartozó mindigtv kártyával. Jelenleg a 7 szabadon fogható adó jön rajta Pl: M1 HD, de bármikor bővíthető.

 

Mélyen ár alatt adom, hívj megegyezünk!

 

Tel:06309491266

gszilvis Creative Commons License 2012.06.23 0 0 7006

Sziasztok!

 

Evezzünk csendesebb vizekre...

A fűnyesedék dologról jutott eszünkbe, hogy hátha mi is tudunk szolgálni másnak hasznos dologgal (recycling ezerrel :)). Nyílászáró cserével foglalkozunk, így nagyon sok bontott ablakunk szokott lenni. Sajnos arra már tényleg nincs energiánk, hogy kiüvegezzük, vasalatokat leszedjük, faanyagot felaprítsuk... Ha bárki szívesen elvinné tőlünk ezeket, csak jelezzen! Ilyenkor szezonban akár hetente is tud egy-egy fuvarral vinni. Csak el kell érte jönni.

erdődomb Creative Commons License 2012.06.22 0 0 7005

Nem csak furkó vagy, de öntelt is.

 

Előzmény: Jolet (7004)
Jolet Creative Commons License 2012.06.22 0 0 7004

nem igazán érdekel mi van a régebbi bodegákban, sőt a szomszéd faluban sem

abban a megállóban amelyikben ÁLLNI szoktam vasárnap még nem volt pad amire ÜLHETTEM volna

az sem érdekel hogy hívják a falu "vezetőségét" ugyanis mulandó nevek ezek, ahogyan a tetteik is

hacsak végre nem lesz rend ebben az országban és végre elindul az elszámoltatás

ezt még megvárom!

Előzmény: bernadett76 (7003)
bernadett76 Creative Commons License 2012.06.22 0 0 7003

Érdekes egy fazon vagy.

Mindenféle véleményed van és nem ismered az aljegyző nevét. Nem nézel széjjel, hogy a korábban megcsinált buszmegállókban van pad.

Nincs szerepe annak, hogy mi van csak legyen kifogás.

Én is csak ilyet írnék. Miért nincs óvodai program, hol tart az iskola ügye, meddig él vissza a képviselő testület a falu bizalmával?

Előzmény: Jolet (7002)
Jolet Creative Commons License 2012.06.21 0 0 7002

vasárnap még nem volt pad... hidd el nekem

a tető a tűző nap ellen is remekül védene, ha lenne akkora....

nem tudom, hogy hívják az aljegyzőt, ha emese akkor nem ő rá gondoltam

a "köszönjük emese" egy szleng egy reklám alapján

de nem számít...

szívesen leszek bunkó ha azok lehetnek azok, akik nem nyalnak segget a faluban

Előzmény: dukai0001 (7001)
dukai0001 Creative Commons License 2012.06.20 0 0 7001

Jolet!

Látom oktalan fröcsögésben már jó vagy.

 

"és egy padra már nem futotta?

vagy ehhez már egyetem kell, hogy az emberek gyerekekkel vagy az öregek nem tudnak, akarnak, szeretnek ácsorogni a tűző napon?"

 

Van pad!

 

"netán, hogy egy esős reggelen csak az utasok fele fér be a régihez képest a tető alá?"

Nem hiszem, hogy gyakran utazol esős reggelen, mert sajnos szinte egész évben alig esik az eső itt a faluban.

 

 

"köszönjük emese :-("

Meg bunkó is vagy, mert mi a köze az aljegyzőnek a megálló cseréhez. Semmi!

 

Marcika 48

 

Elég gyakran olvasom a fórumot, de most látok hosszú idő óta olyan bejegyzést, hogy valamilyen nem ildomos cselekedet történt a faluban. Akik elszenvedtek valamit nem tudják mikor, hogyan történt az eset? Tudják és nem osztják meg azokkal akikkel megtörténhet hasonló eset. Kikkel találkoztál Te mostanában idegenekkel a temetőnél? Vagy a falubeliek világos nappal feltörik az autókat?

 

"A legnagyobb visszatartóerő az egymás iránti figyelem lehetne, nem az egymás magánéletében való válykálásra gondolok, és nem a személyeskedő fórumozásra, hanem valódi segítő figyelemre."

 

Nem minősül vájkálásnak a falu másik végén kalakult mozgalom a SZEM. Az ott lakók tudják egymásról, ki kicsoda, mire lehet számítani, ha megkéri egymást, segítenek és odafigyelnek a mások értékeire.

Előzmény: marcika 48 (7000)
marcika 48 Creative Commons License 2012.06.19 0 0 7000

Sajnálatos módon kis falunkban is megjelent a bűnözés. A temetőben egyre gyakoribbak a lopások. kocsi feltörések, betörések. A  legnagyobb baj, az anyagi káron túl,  hogy megrendült az emberek biztonság érzete, már egyedül , szinte fél az ember kimenni a temetőbe, az utcákon is gyanakodva , félelemmel közlekedik, mert soha sem tudhatja mikor rabolják meg.Nagyon jó lenne, ha nagyobb figyelmet fordítanánk egymásra, szomszédainkra, környezetünkre. A rendőrség semmilyen eredményt nem ért el az elmúlt időszak bűntetteinek felderítésében és közlésük szerint semmi támpontjuk nincs a nyomozáshoz sem, mert senki nem lát , nem tud semmit. A legnagyobb visszatartóerő az egymás iránti figyelem lehetne, nem az egymás magánéletében való válykálásra gondolok, és nem a személyeskedő fórumozásra, hanem valódi segítő figyelemre.

Jolet Creative Commons License 2012.06.18 0 0 6999

talán inkább azért tart itt az ország, mert érdemi dolgok helyett látszat elemeket kapunk

jól meg lett volna a falu bodegák nélkül is

ellenben ki lehetne fizetni mondjuk a számlákat időre az ovodának

lehetne olyan utat csináltatni, ami nem megy tönkre évente és nem csak a górék utcájában

soroljam?

na ezért tart itt az ország

Előzmény: Rzola (6998)
Rzola Creative Commons License 2012.06.18 0 0 6998

Ezért tart itt az ország,ha valamit kapnak az emberek már az sem jó! Olyan sokan nem szoktak utazni,hogy ne férjenek el egyszerre ha jön az eső. Egy pad tényleg jó lenne bele,talán még meglehet kérni az illetékeseket,hogy pótolják!

Előzmény: Jolet (6997)
Jolet Creative Commons License 2012.06.18 0 0 6997

és egy padra már nem futotta?

vagy ehhez már egyetem kell, hogy az emberek gyerekekkel vagy az öregek nem tudnak, akarnak, szeretnek ácsorogni a tűző napon?

netán, hogy egy esős reggelen csak az utasok fele fér be a régihez képest a tető alá?

tudjuk ajándék lónak....

de azért lehetne felelős gondolkozás is amikor elfogadunk valamit

szerintem

azért örüljünk, mert valami jobb, előnyősebb, használhatóbb és nem azért mert ingyen van

a csoda fabodega lehet, hogy nem tájidegen, (már a szó is vicc a falut elnézve) de hogy már most fél centi por van rajta a sok ciráda miatt, bezzeg a levegő nem járja át

 

és hát ahogy elnéztem a közlékeny lakosok firkáit más is visszasírja a régit

 

de semmi baj! örüljünk... INGYEN VOLT, MINT A JÉGESŐ

 

köszönjük emese :-(

Előzmény: Gumimaci31 (6996)
Gumimaci31 Creative Commons License 2012.06.18 0 0 6996

Itt nincs korupcio, senki nem kapot zsebe csak azért lett lecserélve hogy egyforma legyen vagy jobb lett volna ha az öszes lemezböl van és igénytelen vagy téglábol ami szintén tájidegen .

Igy egyforma és szép lett !

Amugy meg egy vállalkozo ajándéka volt a falunak amit ezuton is köszönök a köségünk nevében!

A tisztaságért meg mindenki felel (pl. a kukába dopjuk a csiket) .

Az felépitmény egyébként tiszta szépen festet a koszrol nem az épitö tehet.

 

Jolet Creative Commons License 2012.06.18 0 0 6995

valaki tudja, hogy ki és mennyit kapott zsebbe, hogy az igaz nem túl szép, de kényelmes és praktikus buszmegállót erre szűk, kicsi, levegőtlen, pad nélküli, koszos fabódéra cseréljék?

 

jakabbarna Creative Commons License 2012.06.17 0 0 6994

Hétvégén kaptam három zsák levágott fűvet, küszönöm.

gyermekeinkert Creative Commons License 2012.06.15 0 0 6993

Kedves vácdukai lakosok!

 

A Gyermek Juniális kezdési időpontja 15 órára változott.

 

Tehát

 

A Gyermek Juniális időpontja 2012.06.17. vasárnap 15-19 óráig.

 

Mindenkit szeretettel várunk!

 

 

jakabbarna Creative Commons License 2012.06.14 0 0 6992

 

Nem lesz eső úgy néz ki.

 

 

 

 

GYERMEK JUNIÁLIS


 

Időpontja: 2012. június 17. vasárnap 14-19 óráig

Helye:             Vácduka, Művelődési Ház, focipálya

Programok:

J kézműves foglalkozások

J arcfestés

J sportversenyek

J ügyességi játékok

J népi játékok

J bicikliverseny

J bébi sarok

J büfé – zsákbamacska

    és sok minden más!

 

„Gyűjts minél több garast és váltsd be a büfében, a trambulinnál és a meglepetés helyeken”

 

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!!!

 

 A „GYERMEKEINKÉRT” KÖZALAPÍTVÁNY

 

Eső estén a program 2012. június 24-én kerül megrendezésre.

 

Előzmény: gyermekeinkert (6991)
gyermekeinkert Creative Commons License 2012.06.10 0 0 6991

 

A „GYERMEKEINKÉRT” KÖZALAPÍTVÁNY

 

GYERMEK JUNIÁLIST


rendez

 

Időpontja: 2012. június 17. vasárnap 14-19 óráig

Helye:             Vácduka, Művelődési Ház, focipálya

Programok:

J kézműves foglalkozások

J arcfestés

J sportversenyek

J ügyességi játékok

J népi játékok

J bicikliverseny

J bébi sarok

J büfé – zsákbamacska

    és sok minden más!

 

„Gyűjts minél több garast és váltsd be a büfében, a trambulinnál és a meglepetés helyeken”

 

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!!!

 

Eső estén a program 2012. június 24-én kerül megrendezésre.

 

jakabbarna Creative Commons License 2012.06.09 0 0 6990

A fát és a kaszált fűvet is szívesen átveszem, adok zsákot és elmegyek érte. Mások nyesedékét és kaszált fűvét is komposztálom. Egyébként végre olyan a fórum amilyennek lenni kell. Augusztus 25-én a SZEM keretében sok minden mellett ezt a témát is meg lehet beszélni.

Előzmény: mutantattila (6989)
mutantattila Creative Commons License 2012.06.08 0 0 6989

Nekem nincs fa problémám, mert én ezután is el fogom tüzelni, ahogy már említettem.

Előzmény: Rzola (6988)
Rzola Creative Commons License 2012.06.08 0 0 6988

Ezt én tudom és nekem van is komposztálom. A faágakat télen eltüzelem a kályhába így nincs vele gondom :)
Ha gondot okoz ez a pár hónap tüzelési tilalom nagyon tudlak sajnálni. Nálunk minden kedden és pénteken égették a zöld füvet és a műanyag flakonokat valamint a használt étolajat,ez szerinted mennyivel jobb mint a fa problémád?

Előzmény: mutantattila (6986)
gszilvis Creative Commons License 2012.06.08 0 0 6987

Gondolom ez költői kérdésnek szántad :) Mert ha nem, komoly esélyed van a csalódásra... A polgármestertől kb annyit várhatsz, hogy nem kérte senki tőled, hogy sövényt ültess! Saját tapasztalat. Mi amikor egy problémánkkal megkerestük, azt mondta, hogy Ő nem kért minket arra, hogy ideköltözzünk...

Előzmény: mutantattila (6984)
mutantattila Creative Commons License 2012.06.07 0 0 6986

Normálisan így kell, de az ágakra ez sem megoldás.

 

http://www.kvvm.hu/szakmai/hulladekgazd/komposzt.htm

Előzmény: Rzola (6985)
Rzola Creative Commons License 2012.06.07 0 0 6985
Előzmény: mutantattila (6979)
mutantattila Creative Commons License 2012.06.07 0 0 6984

Ettől féltem. Egyszer már kikölcsönöztem egy elektromos ágaprító gépet. Nagyjából annyit ért, mint egy ceruzahegyező. Erre nem jó csak a komoly benzinmotoros masina. Ennek az ára gondolom százezres nagyságrend. Vehetne egyet az önkormányzat és kölcsön adhatná néha a környezettudatos lakosoknak, ha már hozott egy ilyen rendeletet. Ha nem teszi meg, akkor várom a választ valamelyik képviselőtől, aki olvassa a fórumot. Mégis mit csináljak az ágakkal?

Előzmény: gszilvis (6983)
gszilvis Creative Commons License 2012.06.07 0 0 6983

Hát igen, ez már macerásabb. A vékony ágakat elég feldarabolni, de a vastagabbakhoz már aprítógép kell, hogy hamarabb elkorhadjon. Ez viszont valóban elég sok munkával jár, az aprítógép meg nem túl olcsó. A fene egye meg, a végén kiderül, hogy az jár a legjobban aki semmit sem csinál a kertjével... Mi is annyit dolgoztunk már a kertünkben és a ház előtt, aztán még meg sem közelíti a megálmodottat!

Előzmény: mutantattila (6982)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!