Keresés

Részletes keresés

nusa-szegedről Creative Commons License 2009.01.13 0 0 404

Igen?!

OKÉ, akkor most visszatotyogok és megnézem...

Most éppen szünetel nálam a zokni "projekt": Tizenhárom -sőt tizenöt, ha a két legfrissebb unokámat is beleszámolom a statisztikába- tagú családom (mindegyiknek kettő lába, keze, de hál'Istennek csak egy nyaka) lábilag fedve vagyon.

Kéztyűben (zongora kesztyű, kofa kesztyű, avagy, ki minek becézi) és nyakmelegítőben utazom éppen.

De fölajzottad a fantáziám, mert ez a beillesztett elég időigényes, hogy az egyéb haladatlan macerákról már ne is beszéljek...

KÖSZÖNÖM

ui.: a zoknid tökéletes, jómagam is kötöttem műszálból, valóban strapabíróbb.

A kevert szál (nálam) jobban tartja a formáját. A tiszta gyapjú csodás viselet, de nagyon "kopékony"

 

 

Előzmény: Kicsianya (402)
Kicsianya Creative Commons License 2009.01.13 0 0 403
Szóval, egyben az egész:

A másik legújabb szülöttem egy melírozott Bravo-color teljesen műszál zokni,ennek ellenére kellemes viselet, jó meleg, patent kötéssel készült, hagyományos, de megerősített sarokkal, amitől kissé bumszli lett,de ha lábon van, nem látszik.
A boltban megesküdtek,hogy nagyon erős fonal, kíváncsi leszek, hogy meddig fog kitartani.
Kicsianya Creative Commons License 2009.01.13 0 0 402
Kedves Nusa!
Az utólag beillesztett sarok le van írva Buss könyvében is, megnéztem az oldaladon lévőt is és nem ugyanarra a sarokmegoldásra gondoltunk.
Ovadi2 338-as írásában belinkelt a youtubról 2 linket, onnan lestem le a számomra tökéletes megoldást.
Íme az eredmény:

Egyben az egész:

Előzmény: nusa-szegedről (398)
nyuszi111 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 401
sziasztok
köszönöm az üdvözlö szavaitokat , azal keztem hogy az egész topikot végig olvastam utána irtam ide
a képeket még pontosan nem jötem rá hogy kel felrakni a nyuszi111@tvn. hu oldalon megtekinthetöek a munkáim java
a zokni kötésbe még nem jötem rá hogy kel virágmintát belekötni ami egy nagy vágyam megtanulni csikos zoknit tudom hogy kel
én négy türe szedem fel a szemeket és kezdem a zoknikat , minden pár zoknit párhuzamosan kötök 1-1 zoknibol mindig megcsinálok 1-1 darabot és a párját mindig utána kötöm
Kicsianya Creative Commons License 2009.01.06 0 0 400
Köszönöm az információt.
Előzmény: hirvike (399)
hirvike Creative Commons License 2009.01.06 0 0 399

A megbánt hozzászólások eltüntetését jelen esetben a Megkérdeztük a hobbimoderátort c. topicban lehet kérni.

 

Félreértés ne essék, nem zsarnokoskodni szeretnék, csak azt gondolom, hogy egyrészt ha valakit tényleg érdekel a zoknikötés, így igen nehezen fogja megtalálni a releváns infot, másrészt a személyes tablókat inkább honlapon illik elhelyezni, ahol az nézi meg, akit érdekel.

Előzmény: Kicsianya (397)
nusa-szegedről Creative Commons License 2009.01.06 0 0 398

IGEN, IGEN, IGEN!

Nálam is így indult a dolog: Én is olyant szerettem volna!

Ebből kifolyólag törtem a fejem, míg napokon keresztül, órákig tartó zoknisarok bámulás után, rá nem jöttem a szerintem, helyes megoldásra.

Vidáman és büszkén kötöttem egészen addig, amíg szert nem tettem a Busch féle könyvre, és ki nem derült, hogy már megint, csak a "futottak még" kategórian vagyok...

AZ, az bizony, a beillesztett sarok.

sajnálom

Téged is, magamat is.

Ha esetleg valaki tud erre a dologra másik megoldást, remélem megosztja velünk a tudását !

Addig is, esetleg nézd meg a képtáramban az általam készített "gyári zoknisarok"

képes leírását.

Azóta már, a Busch könyv segítségével (köszönöm Hirvike, hogy annak idején fölhívtad rá a figyelmemet) finomítottam rajta, még inkább hasonlít, az un. "eredetire"

de, attól még utólag kötődik meg (éppen úgy, mint a gyárban)

hát, sajnos ez van...

 

Előzmény: Kicsianya (397)
Kicsianya Creative Commons License 2009.01.06 0 0 397
Köszönöm Nusa kedves szavaidat!

Szó-mi-szó,a bemutatott munkáim tényleg nem ebbe a topikba valók, erre most döbbentem rá.No mostmár mindegy, remélem, nem haragszotok.
Nagyon rég óta kötök, zoknikkal csak mostanában foglalkozom, azok is karácsonyi ajándékok lettek, megpróbálom őket 1 fotó erejéig visszakaparintani őket, hogy megmutathassam.

Máris szeretnék tanácsot kérni a zokni sarkát illetően:
Nem tudom, milyen megoldásnak hívják,nem legömbölyített és nem utólag kötött sarok, de úgy néz ki, mint a gyári zoknikon.Lehet, nem túl érthető, de nem tudom szabatosabban megfogalmazni:(
Sehol nem lelem a laírását.

Előre is köszönöm!

Mindenkinek szép napot kívánok!
Előzmény: nusa-szegedről (395)
szaboildiko Creative Commons License 2009.01.06 0 0 396
Igen, igen, igen! Téged is szeretettel köszöntünk kicsianya. Érezd jól magad közöttünk. Ha bármiben segíthetünk szólj, itt mindíg találsz segítő emberkéket, tapasztalatból mondom.
Előzmény: nusa-szegedről (395)
nusa-szegedről Creative Commons License 2009.01.06 0 0 395

Nagyon, nagyon szépek a munkáid !!!

Bár, senki nem hatalmazott föl rá, szerintem, minden ZOKNIKÖTŐS ezt gondolja.

Mivel, itt új vagy, alkalomadtán szeretnénk látni néhány zoknit is.

Amennyiben, most szeretnél belevágni a MI szenvedélyünkbe, javaslatom ugyanaz, mint Nyuszinak.

Itt, pillanatok, jó, ez talán költői túlzás, de nagyon hamar megtanulhatod, amit mi művelünk: Két tűtől, az öt tűig, a körkötőtűig, mindent !

Szeretettel köszöntünk !

ugye, ZOKNIKÖTŐSÖK ?!

Előzmény: Kicsianya (391)
nusa-szegedről Creative Commons License 2009.01.06 0 0 394

Szervusz Nyuszi !

Mindig örülünk, ha új zoknikötős taggal gyarapodunk !

Javaslatom neked is, mint a többi, először hozzánk érkező, zoknikötés szerelmesének,

ennyi:

"Szeretettel köszöntelek, „alapítóanyánk” és a többi topictárs nevében is.

Azt javaslom, a jobb tájékozódás érdekében, nézz egy kicsit vissza is, nem a nagy terjedelem, hamar átfuthatod.

Így megismerhetsz bennünket, legalább is a neveinket, és megérzed az itt uralkodó légkört. Nem beszélve arról, hogy rengeteg szakmai tudást halmoztunk föl ezen a kicsi, de nagyon színvonalas fórumon: Biztosan találsz érdekességeket.

Nagyon szeretjük, ha a saját kézzel készült munkákkal megismerkedhetünk.

Így megtudjuk, hogy kézműves vagy, nem műkedvelő elméleti szakember, tehát számíthatunk gyakorlati tapasztalataidra, a zoknikötés terén, mint ahogyan Te is arra, amit mi tudunk.

Nézz körül, hátha megtetszik amit tapasztalsz..."

Ha a ZOKNIKÖTÉSben bármilyen segítségre, bátorításra van szükséged, 1000 %-ig számíthatsz ránk !!!

Mi is kíváncsiak vagyunk a Te tapasztalataidra, ha kezdő vagy azért, ha a sokadik zoknin vagy túl, azért, hiszen minden kéz más,

mindenki tud valami újat mondani, amiből a többiek épülhetnek...

Előzmény: nyuszi111 (384)
nusa-szegedről Creative Commons License 2009.01.06 0 0 393

IGEN!

...és már, Te is

Amint látod, akkor jelentkezik, ha van mondanivalója.

Előzmény: emoke33 (382)
Kicsianya Creative Commons License 2009.01.05 0 0 387
Sziasztok!

Régóta figyelem a topikot, innen kaptam ihletet a zoknikötéshez.
Karácsonyra elkészült néhány gyerekzokni, sapka, sál,kesztyű.
Az egyik licitálós oldalon ráakadtam néhány kincsre: Zoknikötés, Kötött babaholmik, Kötött sálak és sapkák -gyorsan meg is rendeltem őket.
Azóta ki sem esik a kötőtű a kezemből, csak ha alszom.

Ha valakinek segítségre lenne szüksége technika vagy ötletek terén, forduljatok hozzám bizalommal.
Tanáccsal és szkennelt dolgokkal is állok rendelkezésetekre.

Amúgy nemcsak kötéssel, hanem keresztszemezéssel, subázással is foglalkozom(inkább nyáron, mikor izzad a tenyerem és ragad a tű).
Karácsonyra kaptam egy varrógépet, s ha kikötöttem magamból azt a rengeteg zoknit, sálat, sapkát, melyek foglalkoztatnak. lehet, hogy belevágok a foltvarrásba.
Az egy külön tudomány, egyáltalán nem tudok varrni, még várom az ihletet:)

Néhány munkámat megpróbálom felrakni, ha a technika engedi:(

Mindenkinek szorgos, sikerélményekben gazdag, nagyon boldog új évet kívánok!

Kicsianya
szaboildiko Creative Commons License 2009.01.05 0 0 386
Szia Nyuszi111! Én is üdvözöllek ebben a kis csapatban, mondhatom, hogy itt tanultam meg zoknit kötni, biztos, hogy van egy-két fogás, amelyet Tőled is meglehet majd tanulni. Mutatnál majd néhány darabot a munkáidból, hadd gyönyörködjünk benne! Ha esetleg nem tudod hová föltenni, tudok Neked meghívót küldeni a tvn-re és ott tudsz képtárat nyitni magadnak, amire föl tudod tenni a munkáidat. Üdv: Ildikó
Előzmény: nyuszi111 (384)
emoke33 Creative Commons License 2009.01.03 0 0 385
Szia! Légy üdvözölve közöttünk. Biztosan sok tapasztalatod van a zoknikötés terén. Ugye segitesz majd ha kell? Milyen módszerrel kötöd a zoknikat?
Előzmény: nyuszi111 (384)
nyuszi111 Creative Commons License 2009.01.02 0 0 384
SZIASZTOK !!
BUÉK !!!

én ujj lenék itt remélem nem haragszotok hogy betolakodok ide közétek most találtam rátok , én itthon ülök és kötögetek meg internetezek mert rokkant nyugdjias vagyok immáron 2 éve itthon ülök és elfoglalom magam kötögetéssel , 5 kötötüvel kötöm a zoknikat
emoke33 Creative Commons License 2009.01.01 0 0 383
BUÉK
emoke33 Creative Commons License 2008.12.28 0 0 382
Igy visszamenőleg kellemes időtöltést kivánok mindenkinek. És kivánom, hogy az új esztendő ne legyen rosszabb a mostanitól.

Nusa Hirvikéről tudsz valamit?
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.12.24 0 0 381
Minden zoknikötő társnak nagyon boldog ünnepet kivánok !
csongkadar Creative Commons License 2008.12.05 0 0 380

Kedves Nusa!

 

Köszönöm az invitálást. Nem egészen jól fejeztem ki magam.Bevándorló vagyok, mert néhány napja léptem be és most ismerkedem a személyekkel.

Eddig a munkákat néztem, de megkapott az összetartás, segítőkészség ami a topikon uralkodik. Ezért is jöttem ide,mert két társatok invitált az NLC horgolós topikjáról,ami nagyon ellaposodtt meg a kötés is.

Természetesen Ti is számíthattok a segítségemre amit tudok szívesen átadom.

Úgy látom itt sokkal nagyobb az élet, és nyugdíjas lévén nekem ez nagyon tetszik.

Külömben földrajzi közelségben vagyok hozzád mert Csongrádon lakom.

Üdvözöllek:Mari

Előzmény: nusa-szegedről (379)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.12.05 0 0 379
Szervusz Marcsikám !

Szeretettel köszöntelek, „alapítóanyánk” és a többi topictárs nevében is.

Azt javaslom, a jobb tájékozódás érdekében, nézz egy kicsit vissza is, nem nagy terjedelem hamar átfuthatod.

Így megismerhetsz bennünket, legalább is a neveinket, és megérzed az itt uralkodó légkört is. Nem beszélve arról, hogy rengeteg szakmai tudást halmoztunk föl ezen a kicsi, de nagyon színvonalas fórumon: Biztosan találsz érdekességeket.

Nagyon szeretjük, ha a saját kezzel készült munkákkal megismerkedhetünk, aranyos vagy, hogy rögtön ezzel nyitottál.

Így megtudtuk, hogy kézműves vagy, nem műkedvelő elméleti szakember, tehát számíthatunk gyakorlati tapasztalataidra, a zoknikötés terén, mint ahogyan Te is arra, amit mi tudunk.

Tehát nézz körül, hátha megtetszik amit tapasztalsz...

A sapkát megbeszéljük privátban

Előzmény: csongkadar (378)
csongkadar Creative Commons License 2008.12.05 0 0 378

Szervusz kedves Nusa!

 

Átjöttem egy kicsit. Már többször megnéztem a topikot is meg az oldaladat is. Nagyon jónak találom, sokat tanultam belőle. Nekem a 18 éven felüli sapka kötésmintája,illetve a minta leírása kellene. Horgoltam már több sapkát de a kötött szebben mutat.

Én csak bevándorló vagyok ezen és a másik topikon is.Van ugyan weboldalam,

de az nem csak kézimunka. Ha érdekel nézd meg: www.csongkadar.eoldal.hu

Azért ide is dobok néhány képet és nézegetni fogom az újdonságaidat.Üdv:Mari

 

szaboildiko Creative Commons License 2008.11.23 0 0 377
Óóóóó! Így már értem, tudod én a két tű (1-4) találkozásánál nagyon-nagyon szorosra húztam a szemeket, de így ez még jobb. Köszönöm.
Előzmény: nusa-szegedről (375)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.11.22 0 0 376

Ha, az is jól zár, és szép, ahogy Te, befejezted,

le ne bontsd!!!

Ez a "sőtpláne" az egészben!

Mivel, nincs szentírás, mindenki használja a mankót, és aztán, szabadon, saját kreativitása szerint módosíthatja fejlesztheti

ez a zoknikötés evolúciója...

nusa-szegedről Creative Commons License 2008.11.22 0 0 375

NEM, NEM, NEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nem ráhajtasz !!!

 

Előzmény: szaboildiko (374)
szaboildiko Creative Commons License 2008.11.21 0 0 374

Minek nékünk Katharina, mikor van nekünk egy Nusánk! Imé a tudásod hasznosítása, nagyon szépen köszönöm, van sikerélményem (mellem kidüllesztve) hála Néked. Igaz, utólag rájöttem, hogy nem figyeltem eléggé, mert a végét nem úgy készítettem, ahogy le van írva - annyira igyekeztem -, de azt valószínűleg le fogom bontani, nem olyan nagy ügy. A lényeg, hogy megértettem a beillesztés titkát, amelyet föltártál. Nagyon örülök neki.

Van egy dolog még amit nem értek, a két végén lévő ráhajtást. Nekem éppen akkor keletkezik lyuk, ha ráhajtást teszek. Vagy valamit megint nem jól csinálok?

Előzmény: nusa-szegedről (373)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.11.20 0 0 373

Mivel, ennél a szituációnál -először- jómagam is, mint Rodin "Gondolkodó" elnevezésű szobra, csak ültem, ültem üveges szemekkel, amíg meg nem világosodtam, szándékosan emeltem ki.

Amikor föltettem a képtárba, úgy tűnt jó ötlet, hogy az elejére teszem.

...már nem vagyok benne biztos, hogy jól gondoltam

kulcs fontosságú (apró lépés) őrületes nagy csapda...

pedig, milyen logikus !

na, már így utólag...

Előzmény: szaboildiko (372)
szaboildiko Creative Commons License 2008.11.19 0 0 372

Jól van!!!! Így már megértettem és már csinálom is, teszem föl majd a képet róla. Köszönöm széken. Pusssz: Ildikó

Előzmény: nusa-szegedről (371)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.11.19 0 0 371

Ildikó,

a zoknisarok mappa, 3. fotóján szerepel erre a kérdésre a megoldás:

"mikor belekötötted a vezető szálat, visszaszeded a szemeket, (a vezetőszállal kötöt első szemig) és a munka fonalával rákötsz az eltérő színű szemekre. És kötsz tovább körbe a munka fonalával, körbe-körbe"

valahogy így írtam...

 

Előzmény: szaboildiko (370)
szaboildiko Creative Commons License 2008.11.19 0 0 370

Nusa!

A beillesztett sarok alapos leírását köszönöm. Az rendben van nálam, hogy egy elütő színű fonalat vezet bele rendesen kötve, de mit csinálok az alapszínű szállal addig, hátul vezetem, mint a jaquard kötésnél, vagy csak áthúzom és kötök körbe-körbe tovább, majd amikor kihúzom a pótfonalat akkor nem lesz nekem ott plussz szál? Világosíts fel légyszives. Köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!