Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Wolf78 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 4688

Ami a szörcsögést illeti: Nálam nem jelentkezett egyáltalán. Lehet, hogy csak bot fülem van, de nem hallottam semmit.

Ha kigyullad a sárga "kevés a nafta" lámpa, akkor kb még mennyi benzinem van? Még csak most fogyott el az első tank benzin, úgyhogy járatlan vagyok ebben a témában... :)

Wolf78 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 4687

Lenne egy ötletem az swclub oldalhoz. Összegyűjtöttem néhány cikket az Új Suziki Swift-ről. Lehetne egy linkek pont, amelyben ezekre a különböző íráskra lehetne ugrani. Íme az eddigi írások. Természetesen aki talál még, az írja be a fórumra és az egyik webmester majd felrakja (persze, ha jó ötletnek tartjátok). Tehát:

 

 

http://www.uno.hu/news/story/153384/

http://a5.hu/cikkek/3/10346.shtml

http://totalcar.hu/tesztek/swift15_2005/

http://www.origo.hu/auto/teszt/20050407ami.html

http://www.vezess.hu/hir.php?idx=5908

http://totalcar.hu/tesztek/swiftignis/

http://www.autopiac.hu/szamok/2005/12/cikk14.html

http://www.autopiac.hu/szamok/2005/11/cikk25.html

 

Egyenlőre ennyi. Ha valakinek van még, az ossza meg velünk... :)

Zerberus Creative Commons License 2005.04.20 0 0 4686
A hátsók az eredetiek, de inkább az elsők szónak, A csipogókat ki fogom cserélni, még nem tudom, milyen lesz, majd nézek valamit. Képeket fogok tenni, most írom a cikket, szólok ha kész.
Előzmény: Törölt nick (4685)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.20 0 0 4685

ZErb.! A hátsó hangszórókat visszatetted a helyüre, vagy most csak 4 hangszóróval hallgatsz zenét??

A 2 első csipogót mikor - és mire cseréled??

Azt mondtad hogy teszel fel képetet arról hogy hogyan lehet a kis csipogókat kiszedni - cserélni.. Ez érdekelne engem (nem látok rajta semmi csavart vagy ilyesmit.. csak le kell pattintani vagy mi?

Előzmény: Zerberus (4684)
Zerberus Creative Commons License 2005.04.20 0 0 4684
azt a szép váltógombot le akarod cserélni? És mire? Van képed róla? (csak kíváncsi vagyok) :-)))
Előzmény: Szilard155 (4679)
Zerberus Creative Commons License 2005.04.20 0 0 4683
De az egyetlen alkalom volt, azóta kölcsönös tisztelet lett belőle! Ez meg egyfolytában leszól mindent. De már nem érdekel.

Lécci csináld a frissítéseket, mert az én ftp kapcsolatom töxar, van olyan, hogy egy 50 kilobájtos kép félórát megy felfelé. Ha neked jó, én inkább a technikát csinálnám, ilyen kapcsolattal az is elég, meg még sok mindent kérdeztek amit meg kéne írnom, most is cikket írok az első hcs-ről, de még kérték a tetőcsomit, a biztonságiövfüttyöt, meg még nem is tudom mit. Lasacskán meglesz minden, remélem...
Előzmény: k08 (4673)
krisz073 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 4682

Ez án a XXI-k század.

 

Először kapunk alvázszámot ,majd motorszámot,és egyszer lessz kaszni is a kocsihoz :))

 

Lassan elérünk oda,hogy aki bemegy a kereskedőhöz az kap 1 nagy konténert és tegye össze magának othon a kocsit :DDDDDDDDDD

Előzmény: krisz073 (4678)
Csiszilaci Creative Commons License 2005.04.20 0 0 4681
Üdv attika!

Na végre ír valaki biztatót is. Én is a speciálisnál rendeltem meg a gépemet (K. Józsinál), még múlt hét hétfőn. A kicsike az udvaron volt már akkor.
Te vettél fel hitelt? Ha igen, meddig tartott a bírálat?
A C***o tényleg egy kicsit el van szállva, még egy tisztességeset sem lehet elbeszélgetni a kupeceikkel.
Előzmény: attikaGS1.3 (4672)
taki74 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 4680
Ebben igazad van, amikor van alvázszám - én is így gondolom - megvan az autó is. Hogy az autóval miért nem jönnek meg az imént említett papírok, fogalmam sincs. Ez is egy örök rejtély marad talán!
Előzmény: krisz073 (4678)
Szilard155 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 4679

Én is szeretnék vele megismerkedni,mert cserélni akarom a váltógombot.

Persze előbb az autónak kéne meglennie.

Előzmény: Zerberus (4658)
krisz073 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 4678

Bocsi,hogy ennyire értetelen vagyok de van itt 1-2 dolog amit nem értek igazán.

 

Ha jól tudom mindenhol azt mondják,hogy addig ne is számitson az ember szerződéskötésre amig nincs alvázszám.

Na most ha behivják az ebert ,hogy megjött az alvázszám akkor elméletileg motor számnak is kellene  lennie amiböl szerintem egyenesen következik,hogy valahol autó is kész van már!

 

Na most ha kész a kocsi és megjöttek a kereskedőhöz ezek az adatok ,akkor miért nem jön meg vele az összes többi papir is ?

Miért kell heteknek eltelnie mire Esztergombol felér mondjuk Budapestre.

 

Vagy én gondolom teljesen rosszúl és a gyár ad 1 alvázszámot és majd valamikor épitenek rá 1 kocsit és ezért kell ennyit várni.

Előzmény: taki74 (4675)
taki74 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 4677

De vannak olyan dolgok, amiket muszáj eljuttatni valahogy, gondolok itt a műszaki adatlapra, járműkísérőre, meg ilyenekre. Ezt sajnos nem tudják másként eljuttatni, de lehetne némi infó róla, hogy melyik autóé mikor jön.

 

De a remény hal meg utoljára! :))

Előzmény: krisz073 (4676)
krisz073 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 4676

Na egyre jobban lehangolodok :(

 

Ezek szerint Suzukiéknál még nem igazán alakult ki a számitógépes rendszer :(

Pedig mennyivel egyszerübb lenne a papirok mindenféle postázgatása helyett.

 

Más.

 

1.3 régi Swiftemet adom le.Kaptam egy papirt,hogy miket kell vinni leadáskor ( a kocsihoz tartózó alapfelszereléseket ) viszont azt sehol nem irták le,hogy ez mit is takar pontosan.

 

Pl. elsősegély láda az idetartózik e ( volt aki azt mondta,hogy nem ) ?

 

 

 

Előzmény: taki74 (4675)
taki74 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 4675

Az autó megvan nekem is ezer éve. Köny írta, de igaza van a szerződéskötés az csak egy dolog. Azon ezer éve túlvagyunk már mi is. A rendszer gyenge pontja a papírok kereskedésbe juttatása. Arról nincs semmi infójuk, a te autód papírja mikor is jön. Ezt ma el is ismerte a szalonvezető gyerek.

 

Előzmény: krisz073 (4670)
Köny Creative Commons License 2005.04.20 0 0 4674
A szerződéskötés és a hitelbírálat hamar megy, csak éppen autót nem látsz pár hónapig...:o((((
Előzmény: krisz073 (4664)
k08 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 4673

Zerb:

Ne húzd fel magad, nem éri meg. Tudom hogy néha nem lehet a dolgok mellett elmenni, de ez egy fórum ahol néha sajnos odaszólogatnak.

Nekem is volt már egy kirohanásom ha még emlékszel rá, vissza sem akartam jönni.

 

Az oldalt frissítettem, ami a tagokat illeti.

Frissíteni is fogom ezután is, csak nem biztos hogy azonnal. Dussy barátom elküldi az infókat, és ahogy tudom felteszem.

 

Előre szólok, hogy jövő hét csütörtöktől egy hét szabin keszek, ugyanis Miskolc-rali ahol ott a helyem!!! :-))) Csak az oldal frissítés miatt szólok.

attikaGS1.3 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 4672
Hali Krisz !  Speciál Suzuki , Nyíregyházán ! Jó fej az értékesítés vezető .Mindent megtesz, ha látja, hogy így fogsz nála venni új Swiftet.A másik helyi Suzukis kereskedést nem is erőltettem,( mellesleg talán az az ország legnagyobb kereskedése ) mert annyira el vannak ájulva maguktól , hogy azt gondolják , pusztán a nevük miatt náluk rendeli meg az ember a gépet. Pedig  náluk volt raktáron 3db GS fekete, a saját szememmel láttam. Mindenesetre az általam fönt megnevezett kereskedésben is csak mintegy 2 munkanapot kellett várni a leszállításra. 
Banda73 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 4671
Naná, hogy fekete!
Előzmény: attikaGS1.3 (4665)
krisz073 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 4670

Csak azt nem értem,hogy az összes kereskedésbe ott van a számitógép,gyárba is van ( gondolom )ezek után kicsit nehezen értem meg,hogy nem tudja a kereskedő nyomonkövetni,hogy nagyságrendileg mikorra is várhatja az ember esetlegesen az autóját.

 

 

Előzmény: taki74 (4667)
KuGa Creative Commons License 2005.04.20 0 0 4669
Azt mondták, hogy május közepén lesz meg.
Előzmény: BKrisz79 (4473)
krisz073 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 4668

Hali.

 

 

Én először feketébe látam meg az új Swiftet,úgyhogy én elfogult vagyok a feketével szemben :))

 

Mondjuk én csak alapszinüt rendeltem,abbol is azt amelyik előbb megjön.

Melyik ez az express kereskedés ???

Előzmény: attikaGS1.3 (4665)
taki74 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 4667

Én is ma beszéltem a kereskedéssel, már lassan 1 hete nézegethetem a kocsimat náluk, hogy végülis mikorra várható az a nyamvadék regadós papír, s mikor lesz végre végleges rendszámom is.

A válasz egyszerű volt, fogalma sincs róla. Elképzelhetitek, majdnem dobtam egy hátast, s megosztottam vele rögvest a véleményemet az elhangzottakkal, meg az egész ügyintézésükkel kapcsolatosan. Kedvesen elnézést kért, és mondta örüljek, hogy van egyáltalán már autóm, van akinek még az sincs és nem is mostanában lesz. Ettől sem lettem boldogabb! Szumma szummárom lehet hogy a héten lesz autóm, lehet hogy nem. Ettől nem ez a nap lesz a legszebb napja a hetemnek. :(

Örülök azoknak, akiknek ilyen gyorsan és flottul megy minden!

Hogy ez miért nincs mindig így, és minden autó esetében örök rejtély marad számomra.

Előzmény: krisz073 (4664)
kyklops Creative Commons License 2005.04.20 0 0 4666

Zerberus!

Köszönöm szépen a gyors választ.

Előzmény: Zerberus (4656)
attikaGS1.3 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 4665

Hali ! Eddig csak informálódtam rajtatok keresztül,most azonban szólnék is.

ÚJSWIFT írt a tegnapi Suzuki szállítmányról amit a rakparton látott, és arról a bizonyos fekete GS ről. Nos én történetesen az előző hét pénteken rendeltem egy fekete GS-t, hosszas tépelődés után, mivel narancs GS-t szerettem volna, csak nem bírom kivárni ,a bizonytalan gyártási intervallum miatt. Ezért kértem feketét.

A lényeg : Pénteken megrendeltem , kedden(azaz tegnap) eljött Esztergomból, délután már a kereskedés udvarán simogattam a kicsikét, szerintem amit láttál ÚJSWIFT pajti, az én verdám volt. Tegnap miután körüljártam a járgányt, megírtuk a szerződést . Pénteken, azaz holnapután el is hozhatom a gépet, P-s rendszámmal, jövő hét kedden pedig begurulok a szalonba és kapom a végleges rendszámot.

Ezzel csak azt szeretném érzékeltetni, hogy vannak pozitív esetek is , mikor nem kell hosszú heteket-hónapokat várni.Persze kell hozzá egy kis rámenősség meg egy kis szerencse. Mindenesetre még egy kicsit fáj a szívem a narancs után. Mindenesetre

most van egy fekete 1.3 GS. Aztán meg kitudja , ha kijön a GTI, úgyis borul újra minden... :)      Ha valakit érdekel az "express" Suzuki szalon neve, szívesen megadom ! 

ui: Légyszi írjátok már meg ,hogy nektek tetszik-e a kicsike feketében, mert a feleségem nagyon ellene volt, én meg majd belebetegedtem a kompromisszumba.

Na csá ! 

krisz073 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 4664

Sziasztok.

 

Na megjöttem az Ász-bol,most voltam szerződéskötésen. 1-2-3 nap alatt igérték,hogy meglesz a hitelelbirálás és utána akkor már csak az átvételre kell várnom.

 

Ahogy elnéztem ott se nagyon tudja a jobb kéz,hogy mit csinál a ball.

Kedves hölgyet kérdeztem,hogy akkor kell e ezek után még jönni vagy csak átvételkor válsz az volt ,hogy csak átvételkor.

 

Útána kérdezem,az ügyintézőmet aki ugye az elejétöl fogva foglalkozott vele,hogy akkor kb. mikorra várható az átvétel ha a bank elfogadja a hitelkérelmet ?

Ő durván 1 hónapot mondott mert,hogy még a motorszámot is meg kell kapniuk a gyártol.

Mondom neki,hogy a koléganőnél ahol a papirokat töltöttem ki ott alvázszám és ha jól láttam motorszám is szerepelt.

Na erre volt az a válasz,hogy az csak ideiglenes motorszám :(

 

Itt el is vesztettem a fonalat :)

 

Mindegy egyenlőre megvárom a hitelelbirálás eredményét és reménykedek hátha nem kell várni 1 hónapot mire kocsi lenne.

Bár az előleg befizetésnél is azt mondzték,hogy legalább 1 hónap mire alváz szám érkezik és behinak szerződéskötésre ( 3 nap elteltével már hivtak is )

Csiszilaci Creative Commons License 2005.04.20 0 0 4663
Én meg nem járok benzinkútra: az jön hozzám :D
Előzmény: RetteNETes Lalyos (4662)
RetteNETes Lalyos Creative Commons License 2005.04.20 0 0 4662
..én mindig külföldön tankolok, s ha megyek az országon keresztül, akkor marmonkanna....
Érdekes ötlet, talán el kellene terjeszteni!!!!!!!....
Előzmény: szutyok897 (4655)
Mice007 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 4661

Na nem irtatok de lattam az 1.5-os hianycikk, szal ez magyarazhatja hogy nem nagyon tudjak mikor lesz ilyen auto....  fenebe. Aszittem mar par het mulva beulhetek egybe :(

 

 

t.lantos Creative Commons License 2005.04.20 0 0 4660

Csunya, Ignisbol orokolt dolog. Fujj. Bezzeg a Swiftemben meg az ulesfutescsati is benne van.

 

Előzmény: Zerberus (4656)
Zerberus Creative Commons License 2005.04.20 0 0 4659
A hangjelzésenek nincs külön biztije, vagy reléje, központi elektronikából jön. Szerintem jó ha van, de ha téged zavar, csípd el a drótját. Akkor nem fütyül semmi.
Előzmény: M13A (4657)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!