Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2011.10.12 0 0 55770

keress doksit a kazanodrol. elofordul hogy konkretan van benne diagram a hatasfok es a vizhofok osszefuggeserol.

 

vajk

Előzmény: kingoftailor (55769)
kingoftailor Creative Commons License 2011.10.12 0 0 55769

Szia.

 

Ezt tapasztalatból tudod, vagy olvastad?

 

 

Előzmény: Koczkás*** (55759)
C20NE Creative Commons License 2011.10.12 0 0 55768

Akkor hívj szerelőt mert rossz a szelep vagy el van dugulva valahol...

Előzmény: Oscee (55765)
salvatore406 Creative Commons License 2011.10.11 0 0 55767

Az Immergas radiátorok jók? Vagy van ami olcsób/drágább és jobb, vagy érdemesebb megvenni?

Kutya23 Creative Commons License 2011.10.11 0 0 55766

Úgy néz ki h beruházok egy Immergaz Victrix 24kw X kondenzációs kombi kazánba.

Nincs tapasztalatom, h ezek a gépek, vajon csak a saját szoba termosztátjukkal működnek együtt megfelelően, vagy bármilyen jó nekik (pl:Computerm)? Gondolom egy computerm csak ki/be kapcsolja a kazánt oszt jónapot, de vajon a saját termosztátja tud-e egyéb fontos funkciót, mint mondjuk modulálás/öntanulás/szivattyú szabályozás/melegvíz szabályozás stb...

 

Oscee Creative Commons License 2011.10.11 0 0 55765

Na igen, de nem gyullad be kattanás után sem, annak ellenére, hogy a gyújtóláng ég :S (próbáltam eleve feltekert állapotban is, úgy sem jó)

Előzmény: C20NE (55742)
hosi_l Creative Commons License 2011.10.11 0 0 55764

Sziasztok!

Van egy Vaillant turbotec kazán és hozzá egy colormatic 430 szobatermosztát, külső érzékelővel. A gond az, hogy a termosztát a nappaliba lett felszerelve és tavaly építettünk egy kandallót is. Ha azzal befűtünk, akkor az emeleten leáll a fűtés. Milyen módon lehetne az érzékelőt áthelyezni a felső szintre, persze bontás nélkül. Tudom, hogy léteznek rádiós érzékelők, de nem ismerem melyikkel lehetne úgy megoldani, hogy tul.képpen ugyanazt a vezérlést amit a 430-as tud működjön tovább.

Előre is köszönöm

senele Creative Commons License 2011.10.11 0 0 55763

Sziasztok!

 

Radal típusu radiátor teljesítmény táblázata kellene. Tudom, hogy nagyon régi, de nálunk ilyen van felszerelve. 

 

Előzmény: M63FUN (55762)
M63FUN Creative Commons License 2011.10.11 0 0 55762

fontos kérdés: mivel fűtesz? mert az nem pont mind1. most próbálok látatlanban valami "okos segítséget" adni,

persze lehet mellé lövök. tegyük fel cirkód / saját kazánod van. nézd meg hogy minden radiátornál az alsó cső melegszik fel elsőre.

ha igen akkor esélyes hogy simán fordítva lett a kazán a hálózatra bekötve. ha saját fűtőrendszered van, akkor jó esetben a

vizet keringető szivattyún van egy 3 fokozatú kapcsoló, és valószínüleg az 1-es állásban van. ezt kéne 2-es vagy 3-as fokozatra kapcsolni.

és valóban nem normális így kötni egy radiátort (ha ez egyedi gond csak)

nézz ezeknek utánna, de mint írtam kevés infóból ez jutott eszembe ! (mondhatnám neked is az lenne a legjobb/olcsóbb ha csak ennyi malőr lenne nálad)

Előzmény: tgosti (55760)
MZ/Y Creative Commons License 2011.10.11 0 0 55761

Az az 5 Kw is durván meghaladja a hőigényt, a víz gyorsan* melegebb lesz, mint a beállított maximum és lekapcsol. Gondolom, a maximális hőfokot fentebb tudod állítani, csak mintha akkor meg a kondenzációnak lenne annyi. (Tévedhetek.)

 

*Azért a 4 mp az már nagyon durva működés, nálam ment 1-1.5 percig is lekapcsolásig, de azt sem viseltem el.

Előzmény: iminimin (55734)
tgosti Creative Commons License 2011.10.11 0 0 55760

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy az radiátoraim nagyon lassan melegednek fel. A kisebb radiátornak (2 soros 100x60), kb. fél óra, mire átmelegszik. A nagyobb radiátor (3 soros 120x80) 1 óra után sem melegszik át teljesen, a teleje viszonylag meleg (de inkább langyos), az alja hideg.

Légtelenítés megvolt, nem segített.

A radiátor átmosatása tavasszal megtörtént.

Társasházi lakásról van szó, ami 6-7 éve lett építve.

Amit furcsállok, hogy a melegvíz a radiátor alján lép be, az a cső melegszik át először. A termosztatikus szelep a radiátor tetejénél van, a visszamenő ágban.

Mi lehet a probléma? Hogyan tudnám megoldani? Normális ez a bekötési elrendezés?

Koczkás*** Creative Commons License 2011.10.11 0 0 55759

 

65 fok előremenő és kicsit hosszabb felfűtési idő. Ez gazdaságosaab.

 

 

Előzmény: kingoftailor (55747)
benedek.rakovics Creative Commons License 2011.10.11 0 0 55758

Hello!

Van egy kb. 30 éves FÉG cirkónk és egy szintén FÉG vízmelegítőnk. Eddig egész jól bírták, de három éve már senki nem nézett rájuk.

A vízmelegítőnk többé kevésbé jól bírta eddig membráncserékkel, tisztítással, de az utóbbi időben már csak maximum nyomáson ad melegvízet. Néha el is alszik.

A cirkó keringetője a halál határán van, eléggé zúg stb. A rendszer már régóta csak sima csapról lett feltöltve mindenféle adalékanyag nélkül, leengedve nem volt kb. 8 éve. Múlt évben már folyamatosan ciklikusan szabályozta magát vissza az láng amire az egyetlen megoldás az volt hogy levettünk róla, de így meg egész nap ment a fűtés. A másik probléma, hogy nem szeretnénk minden szobát fűteni, de általában ez is már túl sok volt a rendszernek.

Két kéménycső van, ami egy új kéménybe megy. Turbo csőnek is lenne hely bőven. A cirkó sajnos úgy lett bekötve hogy először átmegy a fürdőszobába ahol a vízmelegítő is van és onnan kanyarodik vissza a világítóudvarba, így összesen 3-4 kanyar van benne.

Szeretnénk ezeket vagy biztonságossá és használhatóvá tenni még egy évre vagy az egészet egy új kombira cserélni.

Ha lát valaki valami esélyt ennek megoldására vagy esetleg ismer olyat aki TÉNYLEG megtud vele küzdeni és segíteni a döntésben kérem keressen :)

Köszönöm:

Rakovics Benedek
benedek@rakovics.hu
+36 70 422 9989

joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.11 0 0 55757

"Azt nem értem miért nem kapcsol ki a szivattyu egyszer sem"

 

Azért mert a szobatermosztát be-és-ki kapcsolása között megy folymatosan.

A szobatermosztát kéri a "fűtést".

A kazán eléri a beállított előremenő hőmérsékletet, és mivel a radiátorokl eadott teljesítménye kevesebb mint a kazán minimális teljesítménye, ezért kapcsolgat a kazán , Mármint a gázégőt kapcsolgatja, de a szivattyú folyamatosan megy.

Általában  be van/lehet állítani, hogy mennyi idő és/vagy elért vízhőmérséklet után kapcsolhat vissza a gázégő.

Lehet azt kéne lejjeb venni....mármint a tiltási időt.

A kondisoknál erről volt szó mostanában.

Előzmény: iminimin (55756)
iminimin Creative Commons License 2011.10.11 0 0 55756

Helló!

X2 kermi  acéllemez radiátorok vannak. 1drb 160x60 .1drb 130x60 .1drb 70x60cm. Kétsorosak. A fűrdőbe pedig  törölköző száritós van . A konyhai ,meg a főzés miatt ki  volt kapcsolva.Azt nem értem miért nem kapcsol ki a szivattyu egyszer sem . Pedig akár fél órát is állhatna,majd mondjuk 5 percre bekapcsol,mivel nincs  nagy  hőigény ,mert kint közel + 10 fok van.Igy valahogy nem jó ,hogy megy állandóan , meg sürűn bekapcsolja a gázt.Az előre menő  kb 50 fokra van állitva közel ennyit mértem , de ha felfűtött akkor kb 35fokon cirkulál a viz. Ezt digit hőmérővel mértem..Mi a vélemény ? Köszi a választ Üdv...

Előzmény: joevagyok68 (55739)
salvatore406 Creative Commons License 2011.10.11 0 0 55755

Igen, termofej van rajta, de lentről a torlószelep környékéről jön a sípoló fütyülő hang. Az a baj hogy mindegy hogy kinyitom vagy elzárom a szelepeket, a hang akkor is megvan. Legfelső negyedik emelet, és nincs "átkötés" a csövek között, lehet hogy az is megoldaná, de nehéz kísérletezni mert sem a távfűtők sem a társasház nem nagyon akar javítani rajta mert akkor le kell engedni a rendszert. Egyszerűen már megőrülünk a sípoló hangtól, nem tudom mit csináljak.

Előzmény: joevagyok68 (55753)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.11 0 0 55754

Jót tesz  az immunrendszernek...:-)))

 

Nem hiszem, hogy észrevehető különbséget okozna gázfogyasztásban.

Mondtam :-1fok +1pulóver  :-))

 

 

Előzmény: kingoftailor (55751)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.11 0 0 55753

Biztos a radiátor sípol?

Termofej van rajta?

Az szokott néha "sípolni".

Előzmény: salvatore406 (55750)
kingoftailor Creative Commons License 2011.10.11 0 0 55751

Ja, az tuti. Csak a 9 hetes lányom fagy ketté. ;-)

 

A kérdést amúgy komolyan gondoltam.

Előzmény: joevagyok68 (55748)
salvatore406 Creative Commons License 2011.10.11 0 0 55750

Sziasztok! Valószínűleg le kell cserélnem egy panelben egy régi hagyományos radiátort egy újra, mert valami nagyon sípol. Most ilyesmi van felszerelve és 35 tagból áll. A kérdésem az lenne, hogy milyen típust érdemes venni ami időtálló és nem is túl drága? Ja, és mekkorát? Előre is köszönöm a segítséget.

atrego Creative Commons License 2011.10.11 0 0 55749

Sziasztok!Mi lehet a probléma?Fég c 21,jó a  hőbiztosíték,műxik a vízáramláskapcsoló,a  gázoldalon is  mozog az  a  kis  tengely,amit az áramláskapcsoló működtet.Az őrláng ég,de   ,ha   a  termosztát bekapcsol ,csak   a  szivattyú megy ,a  kazán  nem  gyújt be.

Ja  eltömődve  sincs a   vízoldalon a  két kis   csövecske,amelyek  a  membránt  működtetik

joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.11 0 0 55748

Ha visszaveszed a termosztáton beállított hőmérsékletet 1 fokkal!    

-6%  

:-))))

Előzmény: kingoftailor (55747)
kingoftailor Creative Commons License 2011.10.11 0 0 55747

Melyik megoldás a hatékonyabb fogyasztási szempontból egy fali turbós (nem kondenzációs) kazán és lapradiátor kombinációnál?

  1. 65 fok előremenő és kicsit hosszabb felfűtési idő
  2. 75 fok előremenő rövidebb felfűtési idővel
kendu Creative Commons License 2011.10.11 0 0 55746

Erre én is gondoltam, de nem biztos, hogy megéri, mármint mindennel együtt. 5000-ért nem nagyon kapkodják őket a vaterán, a tavasszal egyet eladtam 6000-ért de az a legnagyobb típus volt. És akkor még be kell csomagolnom, várnom kell a futárt, meg tárolni lehet hetekíg. A méh meg ad 320Ft-ot kilónként az alumíniumért. Egy ilyen radiátor azért szerintem 10Kg fölött van. A vaterán 2500-ért is van és még azt sem viszi senki. Ha ott adom el még a jutalékot is ki kell fizessem.

De ezen az expresszen lehet teszek egy próbát. Hátha bejön. Majd akkor világosabban látok, ha leszedték őket és akkor lemérem hány kilósak.

Előzmény: joevagyok68 (55744)
littlejohnny Creative Commons License 2011.10.11 0 0 55745

Ujra feltennem a kerdest, ha nem okoz gondot:

Tisztelt Szakertok!

Elerkezettnek latom az idot, hogy SD IsoTwin F24 kazanom mellett szolgalo Computherm 097RF tipusu radios termosztatomat lecsereljem. Nem tul elvetemult arkategoriaban keresnek/varnek ajanlatot leendo utodjara. Igazabol egyetlen feltetelem van: radios (vezetek nelkuli) legyen.

De akar az elvetemult arkategoria is johet, ha meggyoztok, hogy miert is eri meg a tobbletkoltseget.

Koszonom a segitseget!

joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.11 0 0 55744

Jobban jársz ha meghirdeted.

Én meghirdettem a legjobb méhtelepi ár fölött egy picivel (+100vagy 200Ft) az expresszen.

Úgy, hogy hulladék árba radiátor eladó

Csak úgy kapkodtak érte :-)

Pár nap alatt elfogyott !

Előzmény: kendu (55741)
halaloszto Creative Commons License 2011.10.11 0 0 55743

on udvozult.

 

vajk

Előzmény: kendu (55741)
C20NE Creative Commons License 2011.10.11 0 0 55742

Ha begyulladt, engedd el a begyújtáshoz szükséges gombot és tekerd el a számokkal felcicomázott tekerentyűt addig amíg katan egy nagyot, majd hallod, hogy belobban a főégő.

 

Amit csináltál eddig , az életveszélyes!

Előzmény: Oscee (55740)
kendu Creative Commons License 2011.10.11 0 0 55741

A Radal radiátorok milyen anyagból vannak? Ahol a festék lepattant róla, ott fehér, mint az alumínium.

A hétvégén lecserélek 5 db-ot és kivinném a méh-be, tudni szeretném, hogy minek tudják beszámítani. Ha full alu az maga a mennyország...

Oscee Creative Commons License 2011.10.10 0 0 55740

Kérdésem lenne a fűtés gurukhoz.

 

Van az albérletben egy ledes FÉG konvektor - addig sikerült eljutnom a begyújtással, hogy a gyújtóégő kigyullad, zöld led felkapcsol, de a főégő csak nem akar begyulladni. Olvastam, hogy hosszú idő utáni első begyújtásnál megeshet, hogy sokáig kell nyomni a gyújtó gombot - nos én ujjamortizálást elkerülendő kis szigszalagos megoldással rögzítettem, de fél óra után se akaródzott beindulni. Kábelezés szemre oké, de most látok először ilyet... (szomszéd szobában relatív hamar sikerült beröffenteni, bár oda talán kicsivel rövidebb a gázcső)

 

Szöszöljek még vele, vagy keressek szakembert? :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!