Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.28 0 0 4257

Miert nem Sopronban vagy kornyeken? Hornstein kb. 15-20 perc autoval - mar ha ez a burgenlandi Hornstein...

Előzmény: balno (4256)
balno Creative Commons License 2012.06.28 0 0 4256

Sziasztok!

nagyon nagy segítségre lenne szükségem!

bútorozott albérletet keresnénk sürgősen Hornsteinbe mert a férjem +1fő mennének oda a gyárba dolgozni július 11-től.

ha bárki tudna segíteni nagyon kérem szóljon!

köszönöm!

rupicc Creative Commons License 2012.06.27 0 0 4255

"Amennyiben valaki hosszabb ideig szeretne munkavállalás, illetve tanulás céljából Ausztriában tartózkodni, az ideiglenes vagy állandó lakhelyét három napon belül be kell jelentenie a lakóhely szerinti illetékes osztrák hatóságnál.Az ausztriai tartózkodásról, letelepedésről és a bejelentkezésről a www.help.gv.at hivatalos lakossági tájékoztató oldalon található információ."

 

 

"Ha egy munkavállaló elveszíti munkáját, munkanélküli ellátásra válhat jogosulttá, amennyiben eleget tesz az alábbi feltételeknek:

  • munkanélkülivé válását bejelenti az osztrák munkaügyi szolgálatnak és igényli ezt az ellátást;
  • a folyósítás ideje alatt a munkaközvetítő iroda (Arbeitsvermittlung) rendelkezésére áll, azaz munkaképes és kész minden felajánlott megfelelő állás elfogadására;
  • rendelkezik a jogosultsághoz szükséges minimális foglalkoztatottsági (biztosítási) idővel: a munkanélküliséget megelőző 24 hónapban legalább 52 hétig járulékfizetés alá eső tevékenységet folytatott (a 25 évnél fiatalabbak esetében 12 hónap alatt 26 hét). Amennyiben az igénylő nem először részesül ilyen juttatásban, akkor az elvárt foglalkoztatási idő az előző egy év alatt legalább 28 hét."

Ilyenkor lehet fontos a lakcím, akár Nebenwohnsitz. elvileg akkor tudsz rendelkezésre állni, ha Ausztriában tartózkodsz. De ez sem 100%-ban feltétel, nem kell napi 8 órát az AMS-nél töltened. A lényeg, ha megfelelő állást ajánlanak, el kell menned megnézni és ha alkalmaznának akkor el kell vállalnod. De ugye egy munkáltató sem kötelezhető arra, hogy alkalmazzon.

De nem az "okosságra" akarok bíztatni senkit.

Van ismerősöm, 10 éve szezonálisan, áprilistól-októberig dolgozik. Kijelentik-bejelentik. A maradék 5 hónapban meg kapja a segélyt. pedig ez idő alatt nincs Ausztriai lakcíme.

Előzmény: rupicc (4254)
rupicc Creative Commons License 2012.06.27 0 0 4254

Munkanélküli segélyt kapsz, és rendszámot is. Van lakcímed.

Előzmény: Grade81 (4253)
Grade81 Creative Commons License 2012.06.26 0 0 4253

Nebenwohnsitz van a zmr-re irva.

Ez azt jelenti,hogy nem kapok mk nelkulit sem meg rendszamot sem?

Vagy mi is van most?

Előzmény: Grade81 (4252)
Grade81 Creative Commons License 2012.06.26 0 0 4252

Üdv!

Megegyszer legyszi, mi is ez a bejelentkezeses dolog?

Nem eleg, ha van egy meldezetelem, meg rendes (35std) munkam?

Bementem az onkormanyztra itt es adtak ingyen.

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.25 0 0 4251

Mar tobbszor irtam, de:

 

Ausztriai allasajanlatok kapcsan erdemes nezegetni a Szuperinfo soproni es egyeb hatarmenti kiadasait, a soproni: http://sopron.szuperinfo.hu/

 

A nemetet altalaban mindenhova kerik.

Ariiii Creative Commons License 2012.06.25 0 0 4250

Kedves Felhasználók!

Szeretnék egy korrekt Doppler Ultrahang vizsgálatot elvégeztetni tisztességes, lelkiismeretes orvossal, Magyarországhoz minél közelebb (Bécs?).
Ha tudtok, kérem adjatok tanácsot. Magyarországon élő magyar vagyok. Külföldön nincs érdekeltségem, biztosításom. Kérem írjátok meg hová és milyen feltételekkel tudok elmenni.

 

Előre is köszönöm!

Anda32 Creative Commons License 2012.06.24 0 0 4249

Sziasztok!

Én egy nem minden napi kéréssel fordulok hozzátok.

Szeretnénk a férjemmel ausztriában munkát vállalni(elsősorban a férjem,mivel én még a legkisebb gyermekünkkel gyes-en vagyok),de sajnos eddigi tapasztalataink alapján munkakeresés terén nem sok jóval találkoztunk.Akiket felhívogattunk vagy ki volt kapcsolva vagy egyszerűen nem veszik fel a telefont vagy pénzt kérnek előre! igazából segítséget szertenénk kérni,ha valaki tudna munkalehetőséget(mezőgazdaságban,építőiparban mint segédmunkás,sofőr B kat,).Nyelvtudás az sajnos még nincs de rajta vagyunk.Tudom nyelv nélkül elég nehéz találni és segíteni,de úgy gondoltam egy próbát megér! 4 gyermeket nevelünk és már sokszor a napi meglhetés is gondot jelent. Minden megoldás érdekel!

Előre is köszönjük a segítségeteket! 

Üdv: Magyarországról Andi32 

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.23 0 0 4248

Kaerntenben ha bejelentkezel osztrák lakcímre, és 3 hónapon belül nem regisztrálsz vagy adsz nyilatkozatot arról, hogy nem vagy Ausztriában egyfolytában 3 hónapnál többet, akkor a Fremdenpolizei küld idézést, hogy azonnal jelenj meg és regisztrálj. Nem mondanám, hogy ez nem szigorú :-)

Előzmény: Spanipityu (4247)
Spanipityu Creative Commons License 2012.06.23 0 0 4247

Mi több mint egy év után jelentkeztünk be a feleségemmel,50 eurot fizettünk fejenként. Valószínüleg ha a rendőr észreveszi egy igazoltatásnál,többet fizettünk volna. Lényeg,ha az ember saját maga veszi észre,még egy év után sem kap nagy büntetést. A húgom fél év után nem kapott büntetést,tehát ez nem annyira szigorú dolog. Egyenlőre...

Előzmény: defcon (4236)
Spanipityu Creative Commons License 2012.06.23 0 0 4246

Már én is az ellenkezőjét tapasztalom,mióta nincs magyar kollégám. Főleg az ingázó kollégáimmal volt mindig probléma,de előbb utóbb változik majd ez a morál közöttük is biztos.

Előzmény: Törölt nick (3498)
csicsa1 Creative Commons License 2012.06.22 0 0 4245

Nagyon szépen köszönöm!

Üdv:Éci

Előzmény: rupicc (4225)
Ariiii Creative Commons License 2012.06.22 0 0 4244

Kedves Felhasználók!

Szeretnék egy korrekt Doppler Ultrahang vizsgálatot elvégeztetni tisztességes, lelkiismeretes orvossal, Magyarországhoz minél közelebb (Bécs?).
Ha tudtok, kérem adjatok tanácsot. Magyarországon élő magyar vagyok. Külföldön nincs érdekeltségem, biztosításom. Kérem írjátok meg hová és milyen feltételekkel tudok elmenni.

 

Előre is köszönöm!
 

flash.gordon Creative Commons License 2012.06.21 0 0 4243
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.21 0 0 4242

nekünk áprilisban volt ez téma, akkor biztos változott

Előzmény: defcon (4239)
defcon Creative Commons License 2012.06.21 0 0 4241

Szerinetm ők másolják le a papírokat. Bár én már abban sem vagyok teljesen biztos, hogy egyáltalán megtartottak-e valamit, amit vittem nekik... De vigyed az eredeti dokumentumokat, úgyis mindenhol azt kérnek.

Előzmény: Warnika (4240)
Warnika Creative Commons License 2012.06.21 0 0 4240

köszi nagyon. ilyesmire gondoltam én is. mindenképpen el akarjuk intézni. a papírokból kell másolat vagy ők csinálnak?

Előzmény: defcon (4236)
defcon Creative Commons License 2012.06.21 0 0 4239

Annak idején még nekem is 3 hónapot mondtak, de az egyik új kollégám májusban, a bejelentkezés után 1-2 héttel kapott egy levelet, amiben 4 hónapot írnak.

Előzmény: Törölt nick (4237)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.21 0 0 4238

Menj el mielőbb,mert idézést küldenek, ha nem regisztrálsz, ezt figyelik, és büntetik is.

Ez nem bejelentkezés, hanem regisztráció. EU szabály, hogy szabadon mozoghatunk, de minden országnak joga van információt kérni azoktól, akik náluk tartózkodnak (miből fedezed a megélhetésed, és ami érdekli őket). Ez egy osztrák adatbázisba kerül elvileg.

Előzmény: Warnika (4235)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.21 0 0 4237

Nekünk 3 hónapot mondtak (amennyiben 3 hónap vagy ezt meghaladó időtartamig megszakítás nélkül van bárki Ausztriában, regisztrálnia kell magát). Ha megszakításokkal van ott, nem dolgozik még, csak időnként kinn van más okból és van bejelentett címe, akkor pedig egy nyilatkozatot kell leadni arról indoklással, hogy nem tartózkodik megszakítás nélkül 3 hónapot meghaladóan kinn.

 

Előzmény: defcon (4236)
defcon Creative Commons License 2012.06.21 0 0 4236

Alap esetben mint EU állampolgár 3 hónapig tartózkodhatsz egy másik EU országban.

Hosszabb tartózkodás esetén az első bejelentkezést követő 4 hónapon belül jelentkezni kell az illetékes hivatalnál (Magistrat, BH, Bécs: MA35)

Itt igazolni kell a tartózkodás jogcímét. Ehhez kell Meldezettel, fényképes igazolvány, igazolás a munkaviszonyról és a megélhetési költségek fedezetéről (Lohnzettel), biztosítási igazolás (Versicherungszeitennachweis) illetve ha nem alkalmazott vagy akkor igazolás a vállalkozásról. Házastárs esetén (ha nincs önálló keresete) házassági anyakönyvi kivonat, gyerekeknek születési anyakönyvi kivonat. 1 db igazolványkép és €15. Ezért kapsz egy szép színes A/4-es papírt. Ha nem teszel eleget a bejelentkezési kötelezettségednek akkor akár €250-re is megbüntethetnek.

https://www.help.gv.at/Portal.Node/hlpd/public/content/12/Seite.120810.html

Előzmény: Warnika (4235)
Warnika Creative Commons License 2012.06.21 0 0 4235

sziasztok,

 

azután szeretnék érdeklődni, hogy kinttartózkodásnál 3 hónapon belül az embernek el kell mennie a kerületéhez tartozó Magistrat-ba és egy újabb bejelentkezést csinálnia, immáron pénzért (ha minden igaz 15 EUR).

 

Ez miért van? Ilyenkor hova regisztrálják az embert?

Miért kell fizetni? Mármint milyen jogcímen?

 

Fix az összeg vagy 3 hónapon túli bejelentkezésnél több is lehet? Mert mi pár nappal kicsúszunk a 3 hónapból...

 

Köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.21 0 0 4234

A Meldzettelhez tartozik egy leírás, ami segíti a kitöltést, és leírja, mi számít állandó lakhelynek és mi Nebenwohnsitz. Nem az számít, hogy neked mi előnyös, hanem az, hogy a definíció szerint az osztrák lahkelyed az állandó-e vagy sem. Hogy konkrétan mivel jár az egyik és mivel a másik? Részben már leírták itt, én nem tudok hozzátenni. Én utánanéznék hivatalos szervek oldalain, vagy érdeklődnék náluk.

Előzmény: Marchee86 (4233)
Marchee86 Creative Commons License 2012.06.21 0 0 4233

Igen, logikus, a kérdésem nem is erre irányult.

Előzmény: exxo (4232)
exxo Creative Commons License 2012.06.20 0 0 4232

Azt hiszem ez eléggé logikus. Közüllünk mindenki tartozik valahová, kerület, hívatal, stb., és azt ,hogy hová tartozunk,

a lakhelyünk határozza meg. Ha a fölakhely külföldön van, akkor jön a melléklakhely.

Előzmény: Marchee86 (4206)
exxo Creative Commons License 2012.06.20 0 0 4231

Sok mindentöl függ. Sokszor az is megfelel, hogy: ich rate dir,.... so rate ich dich,....

Levélben lehet több is, mint pl: so will ich dann mir auch darauf verlassen, mit Bitte es ebenfalls dahin zu bringen,

wie andere Menschen aufrecht zu gehen, ....

Előzmény: flash.gordon (4220)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.20 0 0 4230

3000 m-en mindig jó a klíma :-)

Előzmény: Törölt nick (4215)
tiva59 Creative Commons License 2012.06.20 0 0 4229

Egyebkent tud valaki segiteni? Nem akarom atnyalazni az ajanlatokat, nem tudja veletlenül valaki hogy melyik csomagküldö a legolcsobb Magyarorszagra?

tiva59 Creative Commons License 2012.06.20 0 0 4228

En meg csak Nebenwohnsitz-ra voltam vbejelentkezve de siman adtak a segelyt. Lehet hogy nem vettek eszre?

Előzmény: Törölt nick (4214)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!