Keresés

Részletes keresés

zordonC3 Creative Commons License 2011.10.21 0 0 56114

5 (öt) csillagos hotel :) Volt odaálló a pasiknak, a csajok meg úgyis teledobálják WC papírral.

Előzmény: nemnyaralo (56111)
nixon70 Creative Commons License 2011.10.21 0 0 56113

Fagyaszd el a csövet.

A megfúrás menete:Csövön bepontozol,Gebo -t ráfogatod,golyóscsap bele a Gebo-ba,megfelelő fúrószárral kifúrod,gyorsan kirántod,golyóscsapot gyorsan elzárod.

A fúróhegy a végén,mielőtt átmenne teljesen a csövön,csúnyán be szokott szorulni.

Lakásban akarod?

Előzmény: NRZ (56102)
NRZ Creative Commons License 2011.10.21 0 0 56112

Ne izgulj, ott is az van. Ugyan megpróbáltak víztakarékos változatokat bevezetni, de tömegek jártak át az USA-ba, a régi megszokott változatért. Budi turizmus volt egy időben. Így aztán újból lehet kapni. :)

Előzmény: mackalac (56109)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.10.21 0 0 56111

De ez nem tud víztakarékos öblítést ha csak pössentesz egyet.

Előzmény: zordonC3 (56106)
mackalac Creative Commons License 2011.10.21 0 0 56110

jól van,megnyugodtam... nem vagyok mégsem beteg... :) vagy más is az.... :)

 

 

Előzmény: nemnyaralo (56108)
mackalac Creative Commons License 2011.10.21 0 0 56109

LOL!

 

királyság... megyek Kanadába, ott van vmi csavar? :)

 

Előzmény: zordonC3 (56106)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.10.21 0 0 56108

Néha a vízalatti torony/torpedó is hagy nyomokat :-).

Előzmény: mackalac (56105)
zordonC3 Creative Commons License 2011.10.21 0 0 56107

Ettől csak az volt durvább ami nem velem történt. Egy ismerős cseregyereket nyaraltatott, a gyerkőc kongóból jött. Biztos ami ziher, elmondták neki hogy a mikróba fémet nem teszünk, meg hogy a melegvíz éget és hogy a karos, nem tekerős kádtöltő csaptelep hogyan műxik.

 

A gyerek válaszként elmondta hogy otthon súlyautomatikás a mikró, rálegyintesz (közelítesz) a szenzorra, és úgy emeled az időtartamot (dzsuvás kézzel nem kell tapogatni a mikrót ha közben mondjuk tésztát gyúrsz)... Folytatta hogy nem látott még karos csapot, mert náluk szenzoros van, ha a csap bal felé közelítesz melegszik, a másik oldalon hűl, amúgy tartja, ráadásul a van hőntartás a kádban: értsd: picit leenged a vízből és folyamatos (változó erősségű) melegvíz folyatásával szinten tartja mint vmi termosztát.

 

:P

Előzmény: zordonC3 (56106)
zordonC3 Creative Commons License 2011.10.21 0 0 56106

Az amcsiknál durván leégettem egyszer magam. 5 csillagos hotel, Chicago. Megyünk be a tárgyalás előtt szobát elfoglalni, nézzük a fürdőt, pezsgőkád, zuhanyfülke, WC, bide, mosdó minden megvan.

 

Mondom felavatom. Tépem fel a sterilitást jelző papírcsíkot, nyitom a WC-t, színültig (értsd majdnem kagyló pereme, pár centi maradt csak) tele (tiszta) vízzel.

 

Leszóltam a portára hogy mi a rák van, eldugult a klotyó?

 

Feljött a (fekete) portás röhögve de vmi nagyon röhögött. Letekert egy jókora adag WC papírt, beledobta, lehúzta.

 

víz lement a papírral együtt, majd a WC újratöltött. Színültig majdnem. Tiszta vízzel.

 

Akkor láttam hogy

 

- nincs WC tartály, mert a csésze az

- van érzékelő a csészében a vízszint miatt

- nincs csobb a kis távolság miatt (khm egyik fele már vízben, másik még ki sem jött)

- szagzárás tuti, bűzelzáró sem kellett

 

Szerintem simán olcsóbb kivitelezni mint WC + cső + tartály + ló*szr kombót, fele akkora helyet foglal, nincs eléfalazás, nincs tartály se...

 

No comment.

 

Két hétig ott laktunk, mintha a középkorba jöttem volna vissza. :(

Előzmény: mackalac (56105)
mackalac Creative Commons License 2011.10.21 0 0 56105

Igen,akartam is írni a pisai ferde toronyról dőléséről, de nem mertem már... :)

 

 

Előzmény: nemnyaralo (56104)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.10.21 0 0 56104

Háááát, van hogy csobban de attól még a keféért is kell nyúlni :-).

Előzmény: mackalac (56103)
mackalac Creative Commons License 2011.10.21 0 0 56103

ha nem csobban,akkor csúszik. ha csúszik akkor kefe. :)

 

Előzmény: zordonC3 (56100)
NRZ Creative Commons License 2011.10.21 0 0 56102

Van valakinek tapasztalata, hogy kell a Gebo megfúró bilincset egy fűtési csőre ráapplikálni, amiből nem szeretném a vizet leengedni?

Valami golyóscsapon keresztüli fúrás rémlik, annak a konkrét menete érdekelne.

Dunit Creative Commons License 2011.10.21 0 0 56101

 Nálam most érkezett el a gáz és fűtési rendszer kivitelezése.

 Kémény bélelésen, elektromos előkészítésen túl vagyok.

Kész a gázterv is.

 Két kivitelezővel tárgyaltam. Az első adott tételes költségvetést, anyag és munkadíjjal.

 Sajnos 2 tételt kihagyott, a radiátorokat meg nagyon alulméretezte ( pont a felét tette volna be, mint ami szükséges - pedig pont arról beszéltünk, hogy a többletteljesítmény nem árt ). Vagy nem értett hozzá vagy sumákolt, hátha nem veszem észre !!

 A második meg egy összegben adta meg a munkadíjat ( pedig kapott tételes kíírást - nem vette figyelembe ).

 Közben az első után felmerültek plusz munkák is ( egy tussoló és egy WC telepítés és egy  plusz radiátor ) Ezekre nyilván az első nem adhatott ajánlatott, a második már tudta ezeket az igényeket viszont az meg elengedte a füle mellett.

  Értem én egy tétel kimaradása még elmegy, de a többivel már sok.

 

 Hát ilyen ajánlatokat adnak a mesterek.

 Ja a második még alá sem írta, pedig ösmerös. Mondja majd megegyezük ! Az a plusz munka lehet 60 eft de akár 160 is.

 Ja munkadíja mind kettőnek nagyjából 250 eft  + Áfa  + az anyag, ami  kb. 350 eft.

Egy 600   ezres + áfa  munkánál nem várhat el az ember egy 2 oldalas pontos ajánlatot ??

 Még szerencse , hogy nem sürgős a munka !!

zordonC3 Creative Commons License 2011.10.21 0 0 56100

Van olyan WC ami nem mélyöblítésű (csobbanós) és nem lapos öblítésű (állandóan WC kefe) hanem a köztes, 45 fokban vagy még kisebb fokban van az érintett kerámia rész. Nem csobban de nem is marad rajta :P

 

Három hónapot kerestem, kapható (noname és nem noname is), tessék nézni. Sajnos alföldiben tutira nincs ilyen.

Előzmény: Zöldár (56084)
Lacivill Creative Commons License 2011.10.21 0 0 56099

Átkötés után számolj be, hogy mennyit csökkent a villanyszámlád.

Előzmény: kingoftailor (56098)
kingoftailor Creative Commons License 2011.10.21 0 0 56098

Éjszakain volt/van.

 

Viszont, ha csak 1000 Ft-ot spórolok vele, akkor már nekem megéri.

 

Már az is bejött, hogy az előző tulajdonos 150 literes vízköves bojlerét lecseréltem egy 80 literes újra.

Mindjárt lement az éjszakai áram fogyasztás átlag 150 KW-ról 90 alá.

Előzmény: Lacivill (56097)
Lacivill Creative Commons License 2011.10.21 0 0 56097

Akkor variáld át a bekötést, és ha a bojler nappali áramon volt akkor jóval olcsóbb lesz a melegvíz előállitásod.

Előzmény: kingoftailor (56096)
kingoftailor Creative Commons License 2011.10.21 0 0 56096

Az pont elég. Nem is a mennyiséggel volt bajom a gázkazánnál, hanem a hőfok egyenletességgel.

Előzmény: Lacivill (56095)
Lacivill Creative Commons License 2011.10.21 0 0 56095

A gázkazán melegvizteljesitménye kb 12 liter/perc, a bejövő hidegvizedé meg saccra a 3 szorosa.

Előzmény: kingoftailor (56094)
kingoftailor Creative Commons License 2011.10.21 0 0 56094

Ezt miből gondolod?

A melegvizet továbbra is a bojler adja, csak annyi a változás, hogy nem jéghideg víz megy be a bojlerbe, hanem meleg, így kevesebbet kell ráfűtsön.

 

Villanybojler azért kell, mert a kazán nem tudta elég egyenletesen adni a meleget a zuhanyfülkének.

Előzmény: Lacivill (56093)
Lacivill Creative Commons License 2011.10.20 0 0 56093

Megoldható, de akkor egyáltalán minek a villanybojler.

Vagyis jóval kevesebb lesz a melegvíz mennyisége, annyi amennyit a kombi tud.

Előzmény: kingoftailor (56089)
receiver Creative Commons License 2011.10.20 0 0 56092

Tyű!

Anno mennyi ilyet számoltam. :O

Ha már írok meg kérdezem. 

Átfolyós vízmelegítő helyett egy indirekt tárolót rakok fel.

Átfolyós helyére nem tudom tenni, így biztos lesz 3-4m cső a tároló és bekötés között.

Fel kell tenni egy ilyet vagy elég ha jól leszigetelem a csövet. Polifoam csőhéjra gondoltam+ egy gyapottal kitömött csatornára. Mert a polifoamos cső szerintem elég ronda. Ha valakinek van erre jó ötlete kérem ossza meg.

Előzmény: smith (56091)
smith Creative Commons License 2011.10.20 0 0 56091

Szerintem rögtön nekiáll, amint megadod, mennyi a víz oldottgáz-tartalma és hőmérséklete, csak hogy a legfontosabb paraméterekről legyen szó.

:-)

Előzmény: receiver (56076)
jocijocó Creative Commons License 2011.10.20 0 0 56090

Ha elektromos a bojler igaza van. 1 köbm gáz kb 10 KW veszteséget levéve 7KW és 150 FT , elektromos 7KW x 30 FT= 210

Ha nem is a fele de olcsóbb. Én is ezért tértem át a gáz bojlerre.

Előzmény: kingoftailor (56089)
kingoftailor Creative Commons License 2011.10.20 0 0 56089

Volt ma nálam a gázszerelő és mondott egy roppant érdekes dolgot.

(Látta, hogy nem a kombi kazánról vesszük a melegvizet, hanem a bojlerről)

Most úgy van megoldva, ha a két fölső csap van nyitva, akkor a bojler üzemel, ha az alsó kettő, akkor a gázkazán.

 

 

Azt mondta, hogy miért nem kötöm be a gázkazánból jövő melegvízet a bojlerbe menő hidegbe.

Így akkor a hideg víz helyett melegvíz menne a bojlerbe és kevesebbet kellene fűtsön a bojler.

Viszont a csapok felé továbbra is a bojlerből menne a melegvíz, ami így továbbra is egyenletes ellátást biztosítana.

Szerinte így kb fele áron kijönnénk a melegvízzel.

 

Mi a véleményetek erről? Csinált már valaki ilyet (vagy hallott olyanról aki csinált ilyet)?

 

jocijocó Creative Commons License 2011.10.20 0 0 56088

Fütött már valaki bio brikettel, mik a tapasztalatok.

 

Zöldár Creative Commons License 2011.10.20 0 0 56087

  

Mondom/írtam, hogy kettő lesz - lehet választani.

 Amúgy Amérikában ez felettébb zavart. Nem is annyira csobbanás hanem , hogy belelógott ( majdnem ) a szerszám !!

 

 És tovább :

 

 

 Ma voltam átvenni a kész és aláírt - engedélyezett tervet - gázterv. Kifizettem a tervezőt, majd még ott a gázszolgáltatónál átfutottam.

 Hát  nem mondom nagyon melléfogott. Pedig nálam kétszer volt,  a szolgáltatónál meg  3x. Először 2,5 m3 -es gázórát írt ki, majd ezt javítatták vele 4 m3 -esre. Plusz egyéb nyalánkságot.

 

 Aztán azt írja, hogy a meglévő ( magyari gyártmányú ) 5 kW-os tűzhely visszahelyezhető. Hát ilyenről szó se volt.  A meglévő tűzhely nem magyari gyártmány, de nem ez a baj vele, hanem, hogy ősrégi és nincs égésbiztosítója.

 Probléma még hogy ilyen tűzhelyet már modernebb változatban sem gyártanak. Van a piacon vagy 10 fajta, de pont az nincs,amit ez a  jóhiszemű tervező vissza akar rakatni.

 Aztán a műleírásban holmi  Fég 24kW-os gázkazánról beszél, hogy az volt. Hát nem az volt, hanem egy  mezei  parapett konvektor-

 Mindegy , az hogy mi volt, kit érdekel, viszont ez a gáztűhely probléma ugyan nem megoldhatatlan, de felettébb bosszantó.

 A megoldás : vagy egy terv módosítás , vagy  felpakolnia a kocsira  a másutt lévő  ( 22 km ) tűzhelyt és az adott helyen üzembe helyeztetni.

 Még szerencse , hogy borravalót nem adtam a tervezőnek. Amúgy ólcsón dolgozott.

 Viszont a gázszolgáltató ügyfélszolgáltatójánál  nem beszélnek olyan magaslóról mint a kémény seprőéknél !!

  És futottam dél előtt két kört gáztűzhely témában.

 

  Van egy olyan előírása  a tályékoztatás  a xxxxxx számú tervdokumentációhoz  irománynak  ( 13 pont ) ebből a  11 .pontban

 idézem :

Csak megfelelőségi tanúsítvánnyal ,  ill. jóvágyással  ellátott gázfogyastó készülék telepíthető ( OK. ) Aztán   "  A gázfogyasztó készülék és  gázfelhasználó technológia  üzembe helyezésére a készülék gyártója ( a török vagy a francia gyártó ugyan idejön, de az sok pénzbe kerülne  ) vagy a gyártó feljogosított megbizottja jogosult. 

 

Ez se állja meg jogilag a helyét.

 

  Miért  ? hát nem jogosult az a 3002  fő ( ? )   28 /2006. (V. 15 . GKM ) rend. ben meghatározott nyilvántartásban felvett  érvényes fényképes gázszerelői igazolvánnyal rendelkező gázszerelő ????

 Ha én megbízom valamelyikben ?

 Tehát jogosult,  csak ekkor némely gyártó nem ad garanciát. Ez már más. De nem korrekt !!

 

  De van olyan gyártó aki azért valamivel korrektebb.

 

 Így pl. a Gorenje. A márkaboltjukban pl.azt mondták, hogy  bármely szerelő felszerelheti a gázkészüléket -, de ekkor 1 év a garancia, viszont ha az ő kijelölt márkaszerelőjük akkor  3 év. Az első kb. 7 eft, a másik pedig 14 eft.

 Azért lenne mit tanulni még egy gázszolgáltatónak is  - jogból  !!

 Mert mi van ha  a gyártó megszünik , nincs aki megbizza,  kijelőlje az üzembehelyzőt, akkor nem szereltethetem fel a gázkészülékemet ??

 Na akkor jön a jatt !!!!

Előzmény: receiver (56086)
receiver Creative Commons License 2011.10.20 0 0 56086

Mélynél nem zavar, hogy "csobban"?

Előzmény: Zöldár (56084)
Zöldár Creative Commons License 2011.10.20 0 0 56085

 Napi 12  -14  x használtam és fizetni soha nem kellett.

 Mán mint a WC ért, másért igen !!

Előzmény: Zöldár (56083)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!