Keresés

Részletes keresés

k.valcsi Creative Commons License 2005.01.19 0 0 1035

Szia gyuzso!

Ez már a 10%-kal csökkentett ár, vagy az eredeti? Tavaly a Dias Zeusnál a legolcsóbb 3 fős stúdió május 8. és 15-től 8500,-Ft/fő volt Sartiban.

A legdrágább 10000,-Ft/fő ugyan erre az időszakra. Június 5-től 14000-16000,-Ft/fő. Június 26-tól 21000-24500,-Ft/fő. Az árak 7 éjszakára értendőek.

Az Exter Travelnél május vége június eleje 8300-10400,-Ft/fő, június vége pedig 19900-23300,-Ft/fő volt tavaly. Az utazási kiállításon általában mindíg van vásári kedvezmény szinte minden irodánál. Ennek összege változó, de 5-15% szokott lenni. Azt nem tudom, hogy idén mennyivel mennek fel az utak árai, de nem valószínű, hogy sokkal. Remélem tudtam segíteni egy kicsit.

Üdv.

Valcsi

Előzmény: gyuzso (1034)
gyuzso Creative Commons License 2005.01.18 0 0 1034

Sziasztok!

 

Nagyon jó ez a fórum Sartiról,pár napja csak ezt olvasom.

Mit tudtok mondani erről az ajánlatról!

Köszönjük érdeklődését. Irodánkban most akció van amely szerint ha február 28 ig 40 % os előleggel lefoglalja szállását akkor a tavalyi áraknál 10 % al olcsóbb árakon teheti.

Sartiban a 3 fős studio  ára májusban : 8.900 ft/fő május vége június eleje : 9.900 Ft, június közepe : 15.600 Ft június vége : 22.000 Ft-28.000 Ft ig.

Ez Drága lenne?

Egyénileg mennénk.

köszi

 

k.valcsi Creative Commons License 2005.01.11 0 0 1033

Szia Ilcsi!

Köszi a választ, de zavarlak még egy kicsit. Napozóágyakat és napernyőket lehet már bérelni a sétányon? Mikor ott jártam még nem volt, de Korfun, Stavrosban, Vrasnán és Tolóban is volt ilyen lehetőség. A sétány tavernáinak partszakaszain fogyasztás ellenében igénybe lehetett venni őket.

Üdv.:

Valcsi

Előzmény: ilcsy (1032)
ilcsy Creative Commons License 2005.01.10 0 0 1032

Szia Valcsi!

 

Sajnos a grillcsirkésről nem tudok semmit, de minden étteremben lehet grillcsirkét venni. A sör bolti árát nem tudom, de a discócban és bárokban 3-8 EU. A pontor ár attól függ, hogy csapolt sör vagy üveges és persze attól, hogy hány dl.

A Relax Pizzéria azon a parti sétányon van, ahol az Argilis, csak a sor végén.

 

Üdv:

Ilcsi

Előzmény: k.valcsi (1031)
k.valcsi Creative Commons License 2005.01.06 0 0 1031

Szia Ilcsy!

 

Köszönöm a válaszod. Meg tudnád mondani, hogy a Relax pizzéria merre van? Mi főként az Argilis Tavernába (a tengerparti sétányon van) jártunk enni annak idején, valamint a parkoló Sarti beach felöli oldalán egy nagyon jó csirkéshez. Isteni grillcsirkét lehetett kapni nála, finom parmezánsajttal megszórva. Nem tudod meg van még?

Az ásványvíz és a sör árakról esetleg tudsz valamit?

Mégegyszer köszi a segítséget!

 

Üdv.: Valcsi

Előzmény: ilcsy (1030)
ilcsy Creative Commons License 2005.01.06 0 0 1030

Szia Valcsi!

 

Sajnos az élelmiszerek elég drágák odakint, mégis érdemesebb néha főzöcskézni, mert elég sok költőpénzzel kell kimenned, ha mindig étteremben akarsz enni!

A Gyros kb. 2- 2,5 EU, a Gyros tál 4-6 EU. Az étteremben a kaják 4,5 EU-tól vannak. A rántott kagylót nem tudom, de a tintahalkarikák ( az én kedvencem ) 5 EU körül vannak. Megnézhetitek még a Relax pizzériát, ahol ha veszel 2 pizzát ( kb. 13 EU ) akkor kapsz egy harmadikat ( vagy salit stb. )

A boltokról: a tejtermék, a péksüti és a hús elég húzós áron van. Egy kicsi kenyér pl. 1,5 EU.

Ha van még kérdés, írj nyugodtan!

 

Üdv:

Ilcsy

k.valcsi Creative Commons License 2005.01.05 0 0 1029

Szia Ilcsy!

Én még 1998-ban voltam 2 hetet Sartiban, de idén ismét ott szeretnék nyaralni. Az árakra lennék elsősorban kíváncsi. Pl. mennyibe kerül étteremben a rántott kagyló (ez a kedvencem), a rák, egy korsó sör, stb. Nem szeretnék kint főzöcskézni és ezért lenne jó tudni, hogy mennyi költőpénzt vigyek magammal. A bolti árak (tej, kenyér, ásványvíz, stb.) is érdekelnek. Ezek ismeretében már tudok kalkulálni.

Előre is köszönöm a segítségedet!

Üdvözlettel!

Valcsi

 

Előzmény: ilcsy (1027)
ilcsy Creative Commons License 2005.01.04 0 0 1028
A biztosításra: kössetek EU-s 3 hónapos biztosítást. A lényeg, hogy ingyenes.
Előzmény: filiberto21 (994)
ilcsy Creative Commons License 2005.01.04 0 0 1027

Sziasztok Sarti rajongók!

2004 nyarán kint dolgoztam Sartiban 4 hónapot! Életem legszebb és legizgalmasabb nyara volt!

Ha van vkinek vmi kérdése ( Puma ), tegye fel nyugodtan, válaszolok.

Sok emberre emlékszem is, akik kint nyaraltak, nagyon sok fotóm is van.

Keressetek!

Üdv!

Ilcsy

Attilosz Creative Commons License 2005.01.02 0 0 1026

Piranja az ilyen hozzászólókat soha nem értettem és nem is fogom megérteni.

 

"Csak tudnám, hogy mi a lényeg Sartiban?"

 

Attól függetlenül , hogy szavaidból arra következtetek vagy nem voltál vagy nem tetszett Sarti azért olvasgatod ezt a fórumot is ahol SARTI a LÉNYEG. :-)

Előzmény: piranja (1019)
Attilosz Creative Commons License 2005.01.02 0 0 1025

Boldog Új Évet mindenkinek!

 

Petibaba , attól, hogy több lap van egy témakörben igazából arra készteti a szerkesztőket, hogy minél jobb és teljesebb oldalt készítsenek.

 

Előzmény: Petibaba (1017)
wolf15 Creative Commons License 2004.12.23 0 0 1024
Sajnos mindössze annyit, hogy mi magunk és a velünk egytársaságba lévők nem szemetelünk, illetve a saját szemetünket egy neylon szatyorba gyűjtjük és ezzel példát mutatunk másoknak!
Előzmény: csá (1020)
wolf15 Creative Commons License 2004.12.23 0 0 1023

Szia Piranja!

 

Nem akarok vitázni veled, de szerintem te vagy nem jártál még a sithon-félszigeten, vagy teljesen félreérted azt a rajongást, amit azok éreznek akik szeretnek Sartin nyaralni.

"Semmi köze az országhoz, pontosan annyira hiteles, mint a vegasi piramis vagy gondolás."

A tenger valódi és tisztább mint bármely, becsületes munkával megszerzett munkabérből élő ember számára elérhető tengerpart!

Hitelesek és valódiak az eldugott kis öblök, a környező dombok különleges növényzete, a vadon virágzó leanderek és a látképet biztosító Athos hegy!

Hiteles a görög kecskepásztor és a kecskéi is!

És főképp hiteles a napsütés a csend a nyugalom és a görögök nyugodt életvitele, kedvessége, Sassos barátsága.

"egy műanyag gics, a parasztvakítás tipikus esete"

Hmmm!

Sartin nincs multiplex mozi, nincs plaza, nincs multi, nincs kaszinó, nincsenek a parton bérelhető műanyag nyugágyak, nincs semmi ami gicses lenne! Talán az árusoknál kapható kis emléktárgyakra gondolsz? Hát az mindenhol van, ahol túristák vannak!

 

Szóval nem mondom, hogy nem értek veled egyet,

 mert hogy nem is értem miről beszélsz!

Előzmény: piranja (1019)
wolf15 Creative Commons License 2004.12.23 0 0 1022

Minden Sartit kedvelőnek

Kellemes Karácsonyt és Boldog Új Esztendőt Kívánok,

a www.sithonia-sarti.hu szerkesztőinek nevében!

Törölt nick Creative Commons License 2004.12.22 0 0 1021

Minden Sarti rajongónak Békés Karácsonyt és Boldog Uj évet !

Találkozunk Sartiban 2005-ben!

Legalább is remélem !

Istvan

csá Creative Commons License 2004.12.13 0 0 1020
Szerintetek mi innen magyarországról tudnánk valamit tenni, hogy ne legyen szemetes a narancspart?
piranja Creative Commons License 2004.12.11 0 0 1019

"Csak a lényeg el ne vesszen a nagy vetélkedésben."

Csak tudnám, hogy mi a lényeg Sartiban?

Mert szerintem a létező legnagyobb átb.szás az egész, egy műanyag gics, a parasztvakítás tipikus esete. Semmi köze az országhoz, pontosan annyira hiteles, mint a vegasi piramis vagy gondolás.

 

Előzmény: Petibaba (1017)
sartimania Creative Commons License 2004.12.09 0 0 1018

Újdonság!

 

WEBSHOP a

 

http://www.sartimania.hu oldalon.

 

Pólók, matricák, görög zászló, térkép, poszterek. Mindezt online megrendelhetitek, és postai utánvéttel 1-2 napon belül elküldjük Nektek!

 

 

Petibaba Creative Commons License 2004.12.01 0 0 1017

Üdv!

 

Megy ám a harc a Sarti-val foglalkozó weboldalak között...

Csak a lényeg el ne vesszen a nagy vetélkedésben.

 

Áve.

sartimania Creative Commons License 2004.11.29 0 0 1016

Sziasztok!

 

Rengeteg kép és sok hasznos információ Sartiról és Görögországról, Magyarország legújabb Sartis portálján!

 

www.sartimania.hu

 

Egyedülálló érdekesség!

 

Dr. Radócz László - aki azon kevesek közé tartozik, akik járhattak az Athos-hegyen - részletes és igen érdekes beszámolót írt oldalunk számára a kolostorállam mindennapjairól. Többek között az ő írását is olvashatjátok az Athos menüpont alatt.

 

Ha érdekes, és egyedülálló fényképet küldtök nekünk, akkor azt ajándékkal jutalmazzuk.

wolf15 Creative Commons License 2004.11.29 0 0 1015

Sziasztok!!!

 

Elkezdődik a fotó pályázat képeinek a versenye! 

Szavazz te is!

Válaszd ki a pályaművekből a neked legjobban tettszőt és add le szavazatod a www.sithonia-sarti.hu oldalon!!!

 

A fotópályázat témája: Sarti - A tenger!

 

Csak a Sithonia-Sarti oldalán:

3 milió képpontos, sajátkészítésű, részletes, Sithon-félsziget térkép -

http://sithonia-sarti.freeweb.hu/terkepszoba/3sithonia/html/5.html

 

Újdonságok:

- Szerkezd te is az oldalt!

Írd le véleményed , tapasztalataidat, élményeidet, és mi feltesszük nick neveddel az oldalra, hogy mások információ hiányát kielégítsük! (részletek a www.sithonia-sarti.hu - fórumon.)

Előzmény: wolf15 (1013)
sartimania Creative Commons License 2004.11.19 0 0 1014

Sziasztok!

 

Elkészült az ország leginformációdúsabb Sartis oldala!

 

 www.sartimania.hu

 

Minden amit Sartiról, Görögországról és a görög szigetekről tudni kell, és tudni érdemes. Rengeteg fotó, recepetek, térképek, webshop, fórum, érdekességek, utazási ajánlatok. A fórumban ajándékok! Érdemes benézni!

wolf15 Creative Commons License 2004.10.20 0 0 1013

Sziasztok!!!

 

Elindult a fotó pályázat a www.sithonia-sarti.hu oldalon!!!

 

Téma: Sarti - A tenger!

 

Ezen felül rengeteg fotó témakörönként, térképek, és még rengeteg információ!

 

Fórumok:

 

Szabad chat, Élménybeszámolók, Apartman ismertetők,  Fotózási tanácsok, Utitárs kereső, stb.

 

 

Minden amit Sartiról tudni érdemes!

 

Regisztrálj te is a fórumon és nosztalgiázz velün a hideg téli napokon!

Indyvidual Creative Commons License 2004.10.20 0 0 1012

Bocsi, csak most néztem vissza. Nagyon szépen köszönöm az infót. Végig jó időnk volt, minden remekül ment, eltekintve a hazaúttól, ahol egyszerre rohantuk meg a határt a hazafelé (Németo.-ba) tartó török vendégmunkássokkal, így kb. 22 óra volt Sartitól hazáig.

Ha jövőre megint oda mennénk, akkor megpróbálok nem utazási irodán át szállást szerezni. Egyébként semmi baj nem volt vele, azonkívül, hogy drága volt.

 

Egyéb:

Az autópálya díjak tényleg magasabbak, mint tavaly. A dohányosoknak ajánlani tudom, hogy a cigikészletet Jugoszláviában vegyék meg, mert sokkal olcsóbb, mint itthon vagy Görögországban. Kaját tényleg nemigen érdemes vinni, Sarti olcsó és a Gyros (több helyen is próbáltuk) finom. A "rendes" éttermek nem jöttek be. A barátom valami igen öregecske húson (birka?) rágódott, én rántott kagylót ettem, de égett volt az olaj és keserű volt tőle, továbbá túl "zsíros" is. Innentől álltunk át a gyorsétkezdék gyrosára, amit lehet nem mustárral + ketchuppal kérni, csak szólni kell.

Gumicuccokat (matrac), napernyőt, búvárcuccot szintén nem érdemes innen vinni, sokkal olcsóbb ott.

Ha valaki szereti a tenger alatti élővilágot (nagyobb kagylók, rákok, csigák, stb.), annak VourVourVour-t ajánlanám. Van egy lagúnaszerűség ott, ami a szó szoros értelmében tele van élőlényekkel, érdekes halakkal, sőt láttunk vizililiomot (csalánozó és csíp), továbbá egy kb. 25 cm-es!!! rákot is, aki beásta magát a homokba.

Egyébként Sarti partját sem kerülik el a medúzák. Nappal egyet sem láttunk, de egyik éjjel nekem sikerült eggyel végigsimogattatnom magam. Brrr. :) Ennek fényében és mivel a part nincs kivilágítva az éjszakai úszkálás nem biztos, hogy nagy ötlet, de ezt döntse el mindenki maga.

 

Sajnos delfin nem volt. :-(((

Előzmény: feketefelho (936)
Puma2004 Creative Commons License 2004.10.07 0 0 1011

Szia!

Sajnos nincs jó hírem, mert így kezdőként, először mindenképpen ki kell menned Sartiba, hogy a helybéliekkel megbeszéld az esetleges munkád részleteit.

Blindre senkit sem vesznek fel, pláne, ha még személyesen sem ismerik.

Sajnos, ha tényleg dolgozni akarsz, rá kell szánnod időt és pénzt, és ki kell menned még májusban, hogy felmérd a terepet.

Ahogy említettem korábban, még azoknak sincs mindig 'fix', 'garantált' munkájuk, akik már évek óta kijárnak, hiszen a munkaerő-kereslet mindig a forgalomtól függ. A vendéglátó szakmában már pedig ez duplán igaz.

Én azt javasolnám, hogy menj ki nyaralni előszezonban (az első héten) és kintléted alatt próbálj meg megismerkedni a helyi éttermek tulajdonosaival, mert hiába az összeköttetés, egy haver csak max. beajánlani tudna téged, de attól még nem kapod meg a munkát.. hacsak nem személyesen jelentkezel be. Minden ezen múlik.

 

 

Robi555 Creative Commons License 2004.09.30 0 0 1010

Szia Puma2004!

Köszi, hogy válaszoltál, komolyan gondolom, hogy szeretnék kint dolgozni és valószinű hogy én nem hagynám ott ha találnék normális munkát de én már úgy szeretnék kiutazni hogy biztos munkahely vár rám. Ha te mégis tudnál ebben segíteni nekem, vagy ismersz olyat aki tud akkor örökre hálás lennék.

Üdv

Előzmény: Puma2004 (1009)
Puma2004 Creative Commons License 2004.09.30 0 0 1009

Szia!

Sokan szeretnek kint dolgozni, ezért elég sokan visszajárnak Sartiba.

Azt javaslom, hogy ha tényleg ez a szándékod, akkor már tavasz végén, úgy május elején menj ki, ugyanis akkor kezdődik meg a 'turista élet' Sartiban, ilyenkor keresik a megfelelő embereket odakint. Ha csak nyár közepén mennél ki, akkor eléggé valószínű lenne, hogy nem akadna munkád, hiszen akik odakint dolgoznak, többnyire tartósan (azaz egészen zárásig, azaz október végéig) dolgoznak, s bár akad néha 1-1 üresedés, de azt nehéz kifogni. A tulajdonosok mindig a forgalom függvényében alkalmaznak több vagy kevesebb munkaerőt. Ha viszont beválsz, később is szívesen fogadnak. Sajnos idén is sokszor előfordult az -főleg a felszolgálók, pincérek körében-, hogy nem maradtak a szezon végéig, hanem hirtelen döntéssel hazamentek és cserbenhagyták a munkaadójukat. Ezért most kicsit romlott a magyarok (mint megbízható munkaerő) megitélése, de reméljük, hogy ez azért nem fog senkit sem befolyásolni.

Üdv,

Puma

Előzmény: Robi555 (1008)
Robi555 Creative Commons License 2004.09.23 0 0 1008

Sziasztok, segítségre lenne szükségem!

Voltam nyáron Sartin és nagyon megtetszett, szeretnék itt munkát vállalni (pl:vendéglátói) Aki tud segíteni vagy vannak ilyen téren ismerősei írjon! Az infókat előre is köszi! 

filiberto21 Creative Commons License 2004.09.22 0 0 1007

Aug 8/18-ig.

 

Nekem eddig Görög, Horvát és Olaszországi útjaim közül Sarti a favorit.

Ritka az ilyen gyönyörű és nem zsúfolt, tiszta fehér homokos tengerpart.

Előzmény: Puma2004 (1006)
Puma2004 Creative Commons License 2004.09.22 0 0 1006
Mikor jártatok Sartin? Mettől meddig?
Előzmény: filiberto21 (1005)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!