Keresés

Részletes keresés

Vivabalaton Creative Commons License 2016.10.21 0 0 58412

Közben a kettővel lejjebbi kérdésre megtaláltam a választ :) viszont felmerült, ha nem tracked / registered post -tal kérem a küldeményt, hanem csak "simán" akkor is hagynak papírt, ha nem fér be a ládába és nem találnak otthon? Illetve ha lenyúlja a posta, akkor is van kártérítés? Vagy csak a nyomonkövetett csomagokra?

SnAkE Creative Commons License 2016.10.21 0 0 58411

Elég a hozzárendelt kártyára pénzt tenni.

Előzmény: Vivabalaton (58409)
Vivabalaton Creative Commons License 2016.10.21 0 0 58410

AusPost Air Mail Parcel

Ez mit jelent? 

Vivabalaton Creative Commons License 2016.10.21 0 0 58409

Ha vásárolok az ebay.com-on, akkor a paypalra kell pénzt  feltöltenem, vagy elég, ha a hozzárendelt internetkártyám egyenlegét töltöm fel a kívánt összeggel? Köszönöm.
Bocs, totál kezdő vagyok :)

nyubocs Creative Commons License 2016.10.21 0 0 58408

Nem riogatják, csak elhalasztották a bevezetéset (eredetileg október 1-től vezették volna be)

Csak az eBayes postázást nem zavarja, mert a külföldi küldeményekre nem vonatkozik

Előzmény: PermanentDestructor (58407)
PermanentDestructor Creative Commons License 2016.10.21 0 0 58407

Riogatják itt az embert!

 

 

Hamarosan már csak az lehet levél, ami tényleg befér a postaládába

A Posta kivezeti az amorf levélküldeményeket, ezentúl csak drágábban, csomagként adhatja fel őket. Azt azért nem árulták el, mégis mikortól, csak azt, hogy mi akartuk. Tovább »

forrás: divany.hu

Tshu-hash Creative Commons License 2016.10.20 0 0 58406

Kozben megoldodott a problema. Mindketto tranzakcio torolve lett, az iment erkezett meg a 2 banki sms. Mindenesetre igen fura...

Előzmény: Tshu-hash (58404)
radikál Creative Commons License 2016.10.20 0 0 58405

Most már működik.(remélem nemcsak átmeneti)

Mindkét böngészőnél azonosítani kellett magam.

Előzmény: radikál (58403)
Tshu-hash Creative Commons License 2016.10.20 0 0 58404

A kovetkezokeppen jart-e mar valaki:

Kivalasztottam a termeket, betettem kosarba, majd ramentem a fizetesre. Itt termeszetesen a PayPal-ra kattintottam, majd beallitottam a kivant bankkartyat. Kattintas utan hibauzenet, hogy a fizetes ilyen modon nem lehetseges, ellenorizzem a szamlazasi cimet. Evek ota nem modositottam a cimen, havonta 8-10 tranzakciom is akad. Ugyanekkor megkaptam az sms-t a terhelesrol. Varok, varok, sem a My eBay-en, sem a PayPal My Account feluleten nem latszik a tranzakcio. Gondoltam, biztos visszaforditottak. Megprobalkoztam meg egyszer a vasarlassal. A menet ugyanez volt. Hibauzenet, a terhelo sms azonban megerkezett. Azaz eddig mar 2x vontak le a termek arat (2x180USD). Eloszor irtam a PayPal-nak. Kaptam egy tobbe-kevesbe sablon valaszt, hogy erdeklodjek a kartyakibocsatonal, mert lehet, hogy ok korlatoztak valamit. Felhivtam a bankot, ott mind a 2 terheles latszik, raadasul aktivkent, azaz nem volt visszautalas, vagy tranzakciotorles. Irtam ujra a PayPal-nak, hogy mi a szitu (a bank szerint minden oke, fedezet is volt, napi limitet sem leptem at). A My eBay-en es a PayPal feluleten sincs semmi nyoma sem a tranzakcionak, sem a vasarlasnak. Irtam az eladonak is, hogy nezze mar meg a PayPal-jat, hatha koborol ott felesleges 360 dollar. 

Abban remenykedem, hogy zarolva marad az osszeg, es nehany napon belul feloldodik. Ha pedig megsem, akkor indulhat a chargeback procedura. Ez mar csak azert sem lenne tul jo, mert a kartya, amivel fizettem, magyar, a szallitasi cim is magyar, en viszont nem Magyarorszagon elek. 

radikál Creative Commons License 2016.10.20 0 0 58403

Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy jelenleg egyik aukciómhoz sem férek hozzá így semmilyen módon nem tudok rajtuk változtatni.

Đí€ä|Ä[ meg!

Előzmény: radikál (58402)
radikál Creative Commons License 2016.10.20 0 0 58402

Ezek a marhák megint variáltak.

Adtam fel egy hirdetést az egyik böngészőmmel.(chrome)

Ezzel szoktam mivel a mindennapokban használt (IE) nem teljesen kompatibilis az ebay-el hirdetés feladásnál.

Arra viszont jó, hogy megváltoztassam az árat vagy apróbb dolgokat kijavítsak.

Nos chrome-al feladtam és ahogy eddig is IE-vel meg akartam változtatni az aukció címét.

Ekkor jött a bibi ami eddig nem volt:

 

" It looks like you signed in from a different computer. Before you continue, we need to verify your identity and confirm it's really you."

We'll send a message to the option you select.

  • By Phone (voice or text)
  • By email.

 

Az emailt választottam de nem jött semmi.

Erre kellett volna válaszolnom:

" What other eBay user ID is associated with your current address?"

 

Beírtam 2 variációt de nem fogadta el.

Ekkor ezt írta ki:

" You have answered incorrectly too many times, so you'll need to wait 24 hours before you try again. "

 

 

Na mondom akkor legyen chrome.

Ott is ugyanez:

" It looks like you signed in from a different computer. Before you continue, we need to verify your identity and confirm it's really you."

 

De már csak egy opcióval.

" Choose how you'd like to receive your confirmation code

We'll send a message to the option you select.

  • By Phone (voice or text)"

Ok akkor legyen text message.

 

Ekkor ez jött: " We are having technical difficulties"

 

 

WTF!? Normálisak ezek?

t.lantos Creative Commons License 2016.10.20 0 0 58401

Regen a nemetre nem lehetett csak ugy eregisztralni. A regent ertsd ugy, hogy nagyon regen :)

A kovetkezmenyek nelkul ugy gondoltam, hogy sose fogjak megfogni a tolvaj hollót.

B.szhatom a biztositast, ha nekem a cucc kell.

 

A Hanjin csodbe ment. Van biztositas az arun, ami 2 honapja ott rohad a hajojukon, de ez neked nem segit (azert sem, mert ez nem biztositasi esemeny, hiszen a cucc a tied, meg is van, csak nem tudsz hozzajutni).

Előzmény: In Lak'ech (58400)
In Lak'ech Creative Commons License 2016.10.20 0 0 58400

Nem kell német cím. Én magyar címmel regeltem a .de-n.

Nem minden esetben következmények nélküli a postai lenyúlás. Már nem emlékszem pontosan, de valami Európa+ csomag feladási árában benne van az értékbiztosítás is valami irreálisan magas értékre. És nem kifizethetetlen. Nekem amúgy soha nem volt gondom a Magyar Postával. Jó, jó, nem ezres nagyságrendben postáztam külföldre, de százon fölül vagyok. Ebból csak egyszer küldtem futárszolgálattal. Akkor Japánba.

Előzmény: t.lantos (58399)
t.lantos Creative Commons License 2016.10.20 0 0 58399

Vevokent mindegy, leginkabb amelyik nyelven tudsz.

Mondjuk mintha a nemetre nemet cim is kellene.

Barmikor. Es ha ajanlott, kovetkezmenye akkor se lesz.

Bar erre spec. a pp vevovedelme jo. Nyilvan az eladonak szar, mert o feladta, kifizette, es nem o tehet rola, ha elvesztik vagy ellopjak.

Előzmény: Vivabalaton (58398)
Vivabalaton Creative Commons License 2016.10.20 0 0 58398

Ebay-en melyiken érdemes regelni, a .com-on?

Illetve a posta lenyúlhatja Magyarországon a csomagot? Ha igen, van következménye, vagy csak egy pápá búcsú?

Köszi!!!

.:(gabor):. Creative Commons License 2016.10.19 0 0 58397

Én azért kevés esélyt látok arra, hogy ez nem a PayPal vagy az e-mail szolgáltatójának a  hibája.

 

A "Your eBay item sold!" levelet azonnal megkapom az eBay-től, az "Instant payment received"-et pedig 24 órás késéssel a PayPal-től.

 

"Your money’s on its way to your bank account"-ot szeptember közepén kaptam utoljára, pedig azóta többször is volt withdraw.

Előzmény: nyubocs (58396)
nyubocs Creative Commons License 2016.10.19 0 0 58396

Azért nem mindig a PayPal hibája, ha későn jön az e-mail.

Határon túlról jövő leveleim 50%-t 24-36 órás késéssel kaptam meg vasárnap-hétfő-kedden

Előzmény: .:(gabor):. (58395)
.:(gabor):. Creative Commons License 2016.10.19 0 0 58395

Én azért szeretem tudni, mi történik a PayPal-emen. :)

 

Mondjuk, ha valaki vesz tőlem valamit, csak úgy teheti meg, hogy egyből ki is fizeti. Tehát, ha az eBay-től megérkezik a sold e-mail, akkor tiszta sor, ilyenkor nem kell a PayPal levele.

 

Ha én veszek valamit, akkor arról is tudok.

 

De ha esetleg valaki más venne valamit az én PayPal kontómra vagy utalgatna róla, akkor arról szeretnék tudni.

 

Például a PP-nek nincs kétlépcsős (jelszó + sms) azonosítása belépéskor, ugye?!

Előzmény: t.lantos (58394)
t.lantos Creative Commons License 2016.10.19 0 0 58394

Nalam is lagzanak a mailek. Mondjuk ugyse olvasom oket :)

Előzmény: .:(gabor):. (58390)
zodes Creative Commons License 2016.10.18 0 0 58393

Mégsem kellett. Eddig minden rendben. A hétvégén kapja meg az unokatesóm a gyalut. Kíváncsi vagyok, működik e?😊

Előzmény: t.lantos (58388)
krisztike0000 Creative Commons License 2016.10.18 0 0 58392

Úgy néz ki, hogy helyreállt minden.

Előzmény: .:(gabor):. (58390)
krisztike0000 Creative Commons License 2016.10.18 0 0 58391

Ugyanez a problémám. Tegnap írtam az ügyfélszolgálatnak, azóta is válaszolnak...:/

Előzmény: .:(gabor):. (58390)
.:(gabor):. Creative Commons License 2016.10.18 0 0 58390

Igen. A vasárnap esti eladásomról hétfő este érkezett meg a PayPal e-mail-je.

 

Kb. két hete a withdraw után nem kapok PayPal-es értesítést e-mailben.

Nézegettem a beállításokat, de erre vonatkozót nem találtam.

Valakinek hasonló vagy valami tipp?

Előzmény: krisztike0000 (58381)
zodes Creative Commons License 2016.10.18 0 0 58389

Áá értem, Köszi!

Előzmény: t.lantos (58388)
t.lantos Creative Commons License 2016.10.18 0 0 58388

Egyszeruen vedd fel a paypal cimeid koze azt a cimet is, es fizeteskor azt valaszd ki.

Előzmény: zodes (58387)
zodes Creative Commons License 2016.10.18 0 0 58387

Köszönöm szépen! Sajnos a paypal címem nem az. Akkor csináljak még egy paypalt?

Előzmény: 2Bálint (58386)
2Bálint Creative Commons License 2016.10.18 0 0 58386

Nyilván arra a címre küldik, amit megadtál postázási címnek. Ha paypal-al fizetsz, akkor ennek a címnek egybe kell esni a paypal címeddel.

Figyelni kell a liciteket, a vége előtt az utolsó fél perc szokott izgalmas lenni!

Előzmény: zodes (58385)
zodes Creative Commons License 2016.10.17 0 0 58385

Sziasztok! Most szerettem volna vásárolni először az ebay-ről, de túl drágának találtam a shipping et. Ezért az elsődleges szállítási címet átírtam az unokatesóm londoni címére. Elvileg olcsóbb. Oda is fogják küldeni, Anglián belül?

Másik. Már harmadszor vesztek el egy licitet. Van valami automata progi, ami legális, beállítható és működik?

Üdv Zoli

Tshu-hash Creative Commons License 2016.10.17 0 0 58384

Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztalata, hogy HKANW kezdetu trackinget hol lehetne kovetni? A My eBay Summary-nel a szamra kattintva a DHL weboldalat hozza be, az viszont azt irja, hogy ilyen szammal nem talalhato naluk ilyen szamu csomag.

sjohn Creative Commons License 2016.10.17 0 0 58383

...csinálj egy próbavásárlást!...vegyél egy 10 centes valamit!...

Előzmény: Vivabalaton (58382)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!