Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.02 0 0 4272

Sopronbol minden ora 13 perckor van vonat, ami megall Muellendorf-ban (kb. 25 perc), onnan pedig a kovetkezo falu Hornstein, az internet szerint 5 perc busszal.

 

Pontos menetrendet itt talaltok: www.oebb.at

 

A kozelben nehez lesz lakast talalni, mert ezek egeszen kis falvak, talan Ebenfurt, Neufeld ad. Leitha vagy Eisenstadt, ami kozel van es nagyobb telepules.

Előzmény: balno (4271)
balno Creative Commons License 2012.07.02 0 0 4271

köszi a választ igen a Burgenlandi Hornstein, sajnos autó problémánk van, mert ketten mennének és nem egy műszakban dolgoznak, nem tudjuk hogy busz vagy vonat lehetőség van-e. sopronban találtunk szállást , de mindenképpen később oda szeretnének menni lakni, nem beszélik a németet így nagyon nehéz kint keresgélnünk, a Krúdiba mennének dolgozni. ha esetleg bárki tudna valamien lehetőséget nagyon megköszönném!

Előzmény: Törölt nick (4257)
Fezo82 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 4270

Jogos, köszi! :D

Előzmény: Törölt nick (4269)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.01 0 0 4269

Azt nem tudom melyikhez tartozik, de az biztos, hogy nem AMS, hanem Finanzamt kell neked.

Előzmény: Fezo82 (4268)
Fezo82 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 4268

Sziasztok!

 

Meg tudnám nézni valahol, hogy melyik AMS tartozik a volt munkahelyemhez (Rauris-Wörth)? Elméletileg Zell am See, de biztosra mennék, mert adóvisszatérítési igényt szeretnék beadni..Köszi a segítséget előre is!

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.30 0 0 4267

Linkelj egy ilyen hirdetést legyélszíves!

Előzmény: gartfi (4266)
gartfi Creative Commons License 2012.06.29 0 0 4266

Sziasztok!

 

Ingatlannal kapcsolatos kérdésem lenne, hátha tudja rá valaki a választ.

Szeretnék másik házat venni, nézegetem a hirdetéseket és olyanokat látok, ugyan nem sokat, hogy ingatlan ára + 20% Áfa.

Amikor a jelenlegi házunkat vettük 3% ügynöki dijat és valamilyen kisebb összegű (1500€) adót vizettünk azt hiszem tán a Finanzamtnak és volt némi ügyvédi költség de áfáról szó nem volt.

Na most a kérdés az lenne, hogy közben esetleg jogszabály módositás történt és a magán ingatlanokra is kivetik a forgalmi adót, vagy ezek a hirdetések esetleg valamilyen céges ingatlanok lehetnek ami után természetesen meg kell fizetni az adót?

Azért nem értem, mert nem minden hirdetésnél jelzik a plusz adót.

Van erről valakinek infója?

 

 

 

ZavaTom Creative Commons License 2012.06.29 0 0 4265

Üdv.mindenkinek.

Szeretném a segítségeteket kérni.Jelenleg Angliában dolgozunk a párommal

Sajnos itt nem maradhatunk tovább.Ezért kérek mindenkit,akibe van még 1kis emberi érzés

segítsen nekünk.Othon Magyarországon Elveszítettük a munkánkat,othonunkat,képtelenek voltunk fizetni tovább

a törlesztő részleteket.Szeretnénk Ausztriában dolgozni.Bármijen gyári,csomagolós,betanított munka érdekelne.

Alap nyelvtudás van.A páromnak ettől kicsit több.Ha bárki bármijen infóval tudna segíteni,nagyon hálás lennék.

Email: motucika@citromail.hu

Előre köszönöm mindenkinek. Tamás.

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.29 0 0 4264

Egyet tudok, amiben lakom:-)

November, december környékén megüresedik, így átvehető...

Előzmény: andyy&zolii (4263)
andyy&zolii Creative Commons License 2012.06.29 0 0 4263

 

Kedcves Nachtstern Olvastam,hogy esetleg tudnál segíteni albérletben.Mi mennénk Ausztriába,Graz -tirol környékére dolgozni.Esetleg tudnál segíteni?

Előre is Köszi.

 

Privbe.:  l.z.lepsenyi@gmail.com

Előzmény: Törölt nick (2204)
andyy&zolii Creative Commons License 2012.06.29 0 0 4262

Kedves fórumozok!A segitségeteket szeretnénk kérni.A párommal most mennék ki Ausztriába munkalehetőség és szállás ügyileg kellene a segitség.Aki esetleg ebben tudna segiteni elöre megköszönnék(kiado szoba,bármilyen segéd munka,konyha kisegitő,takarito,csomagolás érdekelne).Üdvözlettel Andiés Zoli

esetleg erre az emailre irhatok:l.z.lepsenyi@gmail.com

riki15 Creative Commons License 2012.06.29 0 0 4261

Ha a Google-be beadod: günstige Wohnungen Saalfelden, akkor találsz jó pár Immobilien irodát. Ott aztán keresgélhetsz a nektek megfelelö után. Ugyanez Zell am See esetében is.

Sajnos a többi kérdésben nem tudok segiteni.

Előzmény: nageldesigner (4260)
nageldesigner Creative Commons License 2012.06.29 0 0 4260

Sziasztok,

Augusztus vége felé költöznénk ki Salzburg tartományba.

1. Albérletet kersünk Saalfelden, Zell am See környékén. Tudnátok segíteni? (Neten elég keveset találtam. Vagy rossz helyen keresgéltem?)

2. A páromnak lesz munkája. Mennyi időnk van arra, hogy átjelentkezzünk, azaz hogy kinti legyen a tartózkodási címünk? Az én címem, míg nincs munkám, maradhat a magyarországi?

3. Az autó rendszámát mennyi idő alatt kell lecserélni?

Köszönöm a válaszokat előre is! :-)

Warnika Creative Commons License 2012.06.29 0 0 4259

szia,

a Meldezettel az első lépés az itteni élethez. Amennyiben huzamosabb ideig tartózkodsz kint be kell jelentkezned a Magistrat 35-nél, aki minden létező adatodat (amik a Meldezettelkor még nem álltak rendelkezésedre) felvesz tőled és ezzel letelepedsz Ausztriában.

Férjem tegnap volt. Két órát várt :( nem vitt fénymásolatot, ezt szóvá is tette az ügyintéző, de ő elmondta, hogy úgy gondolta az eredeti kell, a csaj rendes volt, másolni em tudott, az összes fénymásoló kaputt, de beszkennelte maguknak a papírokat ---> érdemes eredeti és copy-t is vinni úgymint: e-kártya, Lohnzettel, Anmeldung a munkáltatótól, munkaszerződls ha van, Meldezettel.

29.30 EUR-t fizetett, állítólag függ a nemtől, kortól és honnan jöttél...ugyan a papíron előzőleg 15 EUR-t írtak, de 30 lett.

A végén kérdezte a csajszi, hogy megvárja-e, sürgős-e az Anmeldebescheinigung, ami még egy óra lett volna, mert csak az ügyintézé után kezdik el kinyomtatni őket. Na ezt már nem várta meg.

Előzmény: Grade81 (4252)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.28 0 0 4258
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.28 0 0 4257

Miert nem Sopronban vagy kornyeken? Hornstein kb. 15-20 perc autoval - mar ha ez a burgenlandi Hornstein...

Előzmény: balno (4256)
balno Creative Commons License 2012.06.28 0 0 4256

Sziasztok!

nagyon nagy segítségre lenne szükségem!

bútorozott albérletet keresnénk sürgősen Hornsteinbe mert a férjem +1fő mennének oda a gyárba dolgozni július 11-től.

ha bárki tudna segíteni nagyon kérem szóljon!

köszönöm!

rupicc Creative Commons License 2012.06.27 0 0 4255

"Amennyiben valaki hosszabb ideig szeretne munkavállalás, illetve tanulás céljából Ausztriában tartózkodni, az ideiglenes vagy állandó lakhelyét három napon belül be kell jelentenie a lakóhely szerinti illetékes osztrák hatóságnál.Az ausztriai tartózkodásról, letelepedésről és a bejelentkezésről a www.help.gv.at hivatalos lakossági tájékoztató oldalon található információ."

 

 

"Ha egy munkavállaló elveszíti munkáját, munkanélküli ellátásra válhat jogosulttá, amennyiben eleget tesz az alábbi feltételeknek:

  • munkanélkülivé válását bejelenti az osztrák munkaügyi szolgálatnak és igényli ezt az ellátást;
  • a folyósítás ideje alatt a munkaközvetítő iroda (Arbeitsvermittlung) rendelkezésére áll, azaz munkaképes és kész minden felajánlott megfelelő állás elfogadására;
  • rendelkezik a jogosultsághoz szükséges minimális foglalkoztatottsági (biztosítási) idővel: a munkanélküliséget megelőző 24 hónapban legalább 52 hétig járulékfizetés alá eső tevékenységet folytatott (a 25 évnél fiatalabbak esetében 12 hónap alatt 26 hét). Amennyiben az igénylő nem először részesül ilyen juttatásban, akkor az elvárt foglalkoztatási idő az előző egy év alatt legalább 28 hét."

Ilyenkor lehet fontos a lakcím, akár Nebenwohnsitz. elvileg akkor tudsz rendelkezésre állni, ha Ausztriában tartózkodsz. De ez sem 100%-ban feltétel, nem kell napi 8 órát az AMS-nél töltened. A lényeg, ha megfelelő állást ajánlanak, el kell menned megnézni és ha alkalmaznának akkor el kell vállalnod. De ugye egy munkáltató sem kötelezhető arra, hogy alkalmazzon.

De nem az "okosságra" akarok bíztatni senkit.

Van ismerősöm, 10 éve szezonálisan, áprilistól-októberig dolgozik. Kijelentik-bejelentik. A maradék 5 hónapban meg kapja a segélyt. pedig ez idő alatt nincs Ausztriai lakcíme.

Előzmény: rupicc (4254)
rupicc Creative Commons License 2012.06.27 0 0 4254

Munkanélküli segélyt kapsz, és rendszámot is. Van lakcímed.

Előzmény: Grade81 (4253)
Grade81 Creative Commons License 2012.06.26 0 0 4253

Nebenwohnsitz van a zmr-re irva.

Ez azt jelenti,hogy nem kapok mk nelkulit sem meg rendszamot sem?

Vagy mi is van most?

Előzmény: Grade81 (4252)
Grade81 Creative Commons License 2012.06.26 0 0 4252

Üdv!

Megegyszer legyszi, mi is ez a bejelentkezeses dolog?

Nem eleg, ha van egy meldezetelem, meg rendes (35std) munkam?

Bementem az onkormanyztra itt es adtak ingyen.

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.25 0 0 4251

Mar tobbszor irtam, de:

 

Ausztriai allasajanlatok kapcsan erdemes nezegetni a Szuperinfo soproni es egyeb hatarmenti kiadasait, a soproni: http://sopron.szuperinfo.hu/

 

A nemetet altalaban mindenhova kerik.

Ariiii Creative Commons License 2012.06.25 0 0 4250

Kedves Felhasználók!

Szeretnék egy korrekt Doppler Ultrahang vizsgálatot elvégeztetni tisztességes, lelkiismeretes orvossal, Magyarországhoz minél közelebb (Bécs?).
Ha tudtok, kérem adjatok tanácsot. Magyarországon élő magyar vagyok. Külföldön nincs érdekeltségem, biztosításom. Kérem írjátok meg hová és milyen feltételekkel tudok elmenni.

 

Előre is köszönöm!

Anda32 Creative Commons License 2012.06.24 0 0 4249

Sziasztok!

Én egy nem minden napi kéréssel fordulok hozzátok.

Szeretnénk a férjemmel ausztriában munkát vállalni(elsősorban a férjem,mivel én még a legkisebb gyermekünkkel gyes-en vagyok),de sajnos eddigi tapasztalataink alapján munkakeresés terén nem sok jóval találkoztunk.Akiket felhívogattunk vagy ki volt kapcsolva vagy egyszerűen nem veszik fel a telefont vagy pénzt kérnek előre! igazából segítséget szertenénk kérni,ha valaki tudna munkalehetőséget(mezőgazdaságban,építőiparban mint segédmunkás,sofőr B kat,).Nyelvtudás az sajnos még nincs de rajta vagyunk.Tudom nyelv nélkül elég nehéz találni és segíteni,de úgy gondoltam egy próbát megér! 4 gyermeket nevelünk és már sokszor a napi meglhetés is gondot jelent. Minden megoldás érdekel!

Előre is köszönjük a segítségeteket! 

Üdv: Magyarországról Andi32 

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.23 0 0 4248

Kaerntenben ha bejelentkezel osztrák lakcímre, és 3 hónapon belül nem regisztrálsz vagy adsz nyilatkozatot arról, hogy nem vagy Ausztriában egyfolytában 3 hónapnál többet, akkor a Fremdenpolizei küld idézést, hogy azonnal jelenj meg és regisztrálj. Nem mondanám, hogy ez nem szigorú :-)

Előzmény: Spanipityu (4247)
Spanipityu Creative Commons License 2012.06.23 0 0 4247

Mi több mint egy év után jelentkeztünk be a feleségemmel,50 eurot fizettünk fejenként. Valószínüleg ha a rendőr észreveszi egy igazoltatásnál,többet fizettünk volna. Lényeg,ha az ember saját maga veszi észre,még egy év után sem kap nagy büntetést. A húgom fél év után nem kapott büntetést,tehát ez nem annyira szigorú dolog. Egyenlőre...

Előzmény: defcon (4236)
Spanipityu Creative Commons License 2012.06.23 0 0 4246

Már én is az ellenkezőjét tapasztalom,mióta nincs magyar kollégám. Főleg az ingázó kollégáimmal volt mindig probléma,de előbb utóbb változik majd ez a morál közöttük is biztos.

Előzmény: Törölt nick (3498)
csicsa1 Creative Commons License 2012.06.22 0 0 4245

Nagyon szépen köszönöm!

Üdv:Éci

Előzmény: rupicc (4225)
Ariiii Creative Commons License 2012.06.22 0 0 4244

Kedves Felhasználók!

Szeretnék egy korrekt Doppler Ultrahang vizsgálatot elvégeztetni tisztességes, lelkiismeretes orvossal, Magyarországhoz minél közelebb (Bécs?).
Ha tudtok, kérem adjatok tanácsot. Magyarországon élő magyar vagyok. Külföldön nincs érdekeltségem, biztosításom. Kérem írjátok meg hová és milyen feltételekkel tudok elmenni.

 

Előre is köszönöm!
 

flash.gordon Creative Commons License 2012.06.21 0 0 4243

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!