Keresés

Részletes keresés

aas Creative Commons License 2008.07.27 0 0 1769

Igaz, ez már a 8111-esen van.

 

Már vagy 3-4 éve nem használtam a 6010-est, akkoriban még belefutottam a 3Sat-ba, utána a Golden Interstar vevőn persze megintcsak volt...

Előzmény: Lonestar64 (1768)
Lonestar64 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 1768
Az nem az a beltéri lesz, a 6010esen 300 ig vannak a csatornák, majd 900 tól a rádiók. Nálam legalábbis.és hiába futtatok új csatornakeresést, mindig így áll be.
Előzmény: aas (1760)
aas Creative Commons License 2008.07.25 0 0 1767

Számítógépre nem tudod rákötni (már USB, vagy UTP stílusban), csak ha van digitalizáló kártyád és akkor RCA, Scart kábelen átviszed.

 

Ha erre volna szükségem, inkább asztali DVD vevőt dugnék rá és az azzal készített DVD már mehetne a számtógépbe egy mozdulattal...

Előzmény: silenthill (1766)
silenthill Creative Commons License 2008.07.25 0 0 1766
Fontos lemaradt: Ezek után nem kérdeztem tőle, mert elég tisztán tünt, de már nem is tudom... gépre ráköthetem, hogy átmásoljam afelvett anyagokat?
Előzmény: aas (1764)
silenthill Creative Commons License 2008.07.25 0 0 1765
Hát nem tudom. Azt mondta, hogy ezt neki el kell mondania, mert fontos.
Előzmény: aas (1764)
aas Creative Commons License 2008.07.24 0 0 1764

A szerelő misztikus ködösítését nem értem a TV kimenettel kapcsolatban.

 

Ha egyszer a TV-t tudom nézni pl. Scart kimeneten, hogyan lehetne megtiltatni hogy ugyanazt a jelet bevezetve egy asztali DVD, vagy HDD felvevőbe az felvegye? Honnan "tudja" a műholdvevő, hogy a szerkezetből kiment jelet nézem, vagy felveszem ? Jel-jel mmindkettő...

 

Amit írtam, hogy nekem a Scart kimeneten levő RF konverteren lóg az összes TV és Video/HDD felvevő, akár egyszerre három helyen is felvehetném a műsort a műholdvevő kimenetéről.

Előzmény: silenthill (1762)
Adam.N.Adams Creative Commons License 2008.07.24 0 0 1763
Ebből a cikkből indult ki mindenki:
http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?cCheck=1&hn=2&k=2&i=99082

Én is már sok helyen többféle verzióban olvastam, hogy mi lesz...
Előzmény: BoBKeLSo (1751)
silenthill Creative Commons License 2008.07.24 0 0 1762

kérdést? nem volt kérdés, csak leírtam, amit telefonban elmondott nekem.

 

Nálad működik? az új UPC-s beltérivel? akkor nem értem...

Előzmény: aas (1758)
Kispuli Creative Commons License 2008.07.24 0 0 1761
Délben felhívtam a szerelőt, úgy néz ki, hogy összejön a zsinórok ügye, azt mondta, hogy vannak vékonyabb koaxok, azokat le lehet majd húzni. Ő is azt mondta a közösítőre, mint Te.
Előzmény: aas (1760)
aas Creative Commons License 2008.07.24 0 0 1760

Ez sajnos nem fog menni. Ezek eléggé nagyfrekvenciás jelek (~GHz), valószínűleg össze is vesznének egy kábelen. Sajnos mindenképpen két kábelre lesz szükség.

 

 

Kipróbáltam a 3Sat működik rendben, itt a 443-as csatornán.

Előzmény: Kispuli (1759)
Kispuli Creative Commons License 2008.07.24 0 0 1759
Valamikor a tetőantennák zsinórainál hasznlták, ha pl. volt 3-4 antenna, azoknak a zsinórjait lehetett belevezetni, és ez után már csak egy vezeték jött le a közösítőtől. Nekünk régebben Hirschman típusú közösítőnk volt.
Előzmény: aas (1757)
aas Creative Commons License 2008.07.24 0 0 1758

De biztos nem véletlenül mondja el, hogy nem működik. Ugyan is sok ember erre azt mondja, hogy akkor nem is kéri (ezt ő mondta). Felvenni csak a belső merevlemezre lehet.

 

Akkor lehet, hogy én nem értem pontosan a kérdést...

 

A szerelő szerint, ha a vevő Scart kimenetére kötök egy DVD írót, akkor azzal nem tudom felvenni az adást ?

 

Mert nálam ez működik, közben a műholdvevő a háttérben veszi a beprogramozott másik műsorát a belső HDD-re...

 

Előzmény: silenthill (1753)
aas Creative Commons License 2008.07.24 0 0 1757
Mit jelentene számodra a közösítő ?
Előzmény: Kispuli (1756)
Kispuli Creative Commons License 2008.07.24 0 0 1756
Kössz a válaszokat, már csak egy kérdésem lenne. Szerinted technikailag megoldható-e, hogy a két zsinór egy közösítőbe menne, és úgy lenne lehozva az emeletről? Most ez érdekel a legjobban, mert nem szívesen vésném meg a falat.
Előzmény: aas (1748)
Lonestar64 Creative Commons License 2008.07.24 0 0 1755
Ez engem is bosszant, ha jól emléxem még a legutobbi szilveszteri koncertet meg tudtam nézni a régi beltérivel is, de épp valamelyik nap kerestem rajta a 3Sat-ot és most már nem találom.
Előzmény: Kispuli (1742)
silenthill Creative Commons License 2008.07.24 0 0 1754

Te technikailag gondolod végig a dolgot, és lehet, hogy úgy megy. Szerintem ők szoftveresen blokkolhatták a dolgot, valami üzleti/jogi megfontolásból.

Előzmény: aas (1752)
silenthill Creative Commons License 2008.07.24 0 0 1753

Scart-ra bedugnám a DVD felvevőmet (mostmár nem érdekes, de a korábbi vevő még oda "dolgozott" felvételre) akkor onnan nagyszerűen fel is tudná venni.

 

Csak azt tudom, amit ő mondott. Illetve már mások is itt a fórumon. De biztos nem véletlenül mondja el, hogy nem működik. Ugyan is sok ember erre azt mondja, hogy akkor nem is kéri (ezt ő mondta). Felvenni csak a belső merevlemezre lehet.

 

Előzmény: aas (1752)
aas Creative Commons License 2008.07.24 0 0 1752

hogy nem lehet felvenni, az új beltérivel, mert  az csak a TV-be sugároz jelet kifele irányba, más csatlakozón keresztül NEM

 

No... !

 

Akkor a szerelő milyen célt szolgál a hátoldalán levő Scart csatlakozó ? Díszítő sorminta, vagy nem akarták lyukasan hagyni a gépezet hátoldalát ? :-)))

 

Nekem a HDMI kimeneten lóg a TV, a Scart kimenet pedig (egy Scart-RF konverterrel) a központi antenna erősítőmbe van dugva, így minden szobában nézhető a UPC műsora, sőt a felvett anyag is. Oda biztosan ad ki jelet.

Ha a Scart-ra bedugnám a DVD felvevőmet (mostmár nem érdekes, de a korábbi vevő még oda "dolgozott" felvételre) akkor onnan nagyszerűen fel is tudná venni.

 

Mire gondolt a szerelő, hol, mit nem ad ki a készülék ???

Előzmény: silenthill (1750)
BoBKeLSo Creative Commons License 2008.07.23 0 0 1751
Ez így másképp hangzik, mint a sat-tv-radio.hu híre, mert ott úgy írták, hogy a nem t-comos előfizetőknek NEM, VAGY CSAK NAGYON DRÁGÁN lesz lehetőségük előfizetni.

De ha a piaci ár jóval a UPC vagy a Digi felett lesz, akkor mitől lenne rá sok előfizető? Nem értem, hogy egy új terméket hogyan árazhatnak be úgy, hogy eleve kizárják az esetleges előfizetők nagyon nagy részét? Hiszen áttérők eleve kizárva az ár miatt, így csak a mostani matávosok az elérhető piac. Ők tömegével fogják elhagyni a mostani előfizetésüket a kábeles/műholdas/digitális szolgáltatóknál és rohannak t-comos tányért venni? Ez logikai bukfenc.

Az eredeti terv talán az lehet, hogy a normális piaci árból kapnak nagy kedvezményt a mostani matávosok, de nehezen tudom elképzelni, hogy senki más nem fizethet elő, illetve csak a piaci árnál jóval magasabb összegért.
Előzmény: Törölt nick (1739)
silenthill Creative Commons License 2008.07.23 0 0 1750

Negyed órája hívott a szerelő. Korrekten elmondta, hogy mit kell csinálnia (fejcsere, új kábel bevezetés, stb...), és arról is informált, hogy nem lehet felvenni, az új beltérivel, mert  az csak a TV-be sugároz jelet kifele irányba, más csatlakozón keresztül NEM. Pénteken du. jön. Várom őt, kiváncsi vagyok az új cuccra.

Előzmény: silenthill (1749)
silenthill Creative Commons License 2008.07.23 0 0 1749
jól értem, h az eddigi 1 koax helyett 2 fog lejönni a padlásról? Az nálam is bajos lesz...
Előzmény: Kispuli (1747)
aas Creative Commons License 2008.07.23 0 0 1748

Csak azt nem tudom, hogyan fogják az emeletről a két zsinórt lehozni, amikor az egy koax kábel is alig fért be a falban húzódó Bergmann-csőbe.

 

Az sajnos bizonyos, hogy nem fér be a két kábel egy szokvány fali csőbe...

 

 

ha két csatornáról lehet egyszerre felvenni

 

Végülis lehet egyszerre kettőt felvenni, egy másik DVD felvevőt is használva HDMI, vagy Scart kábellel.

Előzmény: Kispuli (1747)
Kispuli Creative Commons License 2008.07.23 0 0 1747

Engem a beígért 48 óra helyett két hét múlva hívtak, azaz tegnap,  hogy kb. két hét múlva jönnek. Csak azt nem tudom, hogyan fogják az emeletről a két zsinórt lehozni, amikor az egy koax kábel is alig fért be a falban húzódó Bergmann-csőbe.

A 2x7 ezer Ft lehet, hogy megéri, ha két csatornáról lehet egyszerre felvenni. Én kb egy ezressel fogok kevesebbet fizetni havonta azzal, hogy a csomagban benne lesz a sport csomag is.

silenthill Creative Commons License 2008.07.23 0 0 1746

ezen a részén én is jót röhögtem, de nem szóltam neki. csak úgy voltam vele, hogy most is 5ezret fizetek, ezzel is annyi lesz, akkor már miért ne kezdődjön akkor, amikor akarom :)

Előzmény: Replay (1745)
Replay Creative Commons License 2008.07.23 0 0 1745
Engem is hívtak a múlt héten, eléggé hülye szöveggel: csak a kiemelt ügyfeleknek van most ez az ajánlat ilyen ocsóért (közben akárki beesik hozzájuk mindenkinek annyi, tele van vele az internet). Mondtam a pasinak, hogy köszi, még várok vele, lesz ez olcsóbb is, akkor jött a szöveggel, hogy ha nem választom most, akkor késöbb csak listaáron, sokkal drágábban, nagyon rosszul járok akkor stb.
Előzmény: silenthill (1744)
silenthill Creative Commons License 2008.07.23 0 0 1744

Kiváncsi leszek mikor hívnak majd a szerelők. Engem is megkerestek a hihetetlen jó ajánlatukkal (amiben nem tudom mi annyira jó, hisz új belépőnek is ennyi) 2x7000 forintot kell fizetni. Ez multhét csütörtökön történt. Azóta nem keresett senki.

Előzmény: Kispuli (1740)
aas Creative Commons License 2008.07.23 0 0 1743

Ez most lényegesen értelmesebb készülék. Rendesen programozható, értelemsebb menüi vannak, a távvezérlőn levő gombok nem csak fele működik :-)

 

Azért igyekeztek az ősi Philips hagyományokat beleplántálni. A Program Guide-ban tallózva azonnal betehetjük a műsort a rögzítendő műsorok közé a REC gombbal. Azonnal be is teszi, de utána azon már csak a befejezés idejét lehet módosítani. Pl. azt, hogy hetente szeretném, azt NEM.

 

A másik lehetőség szerint menüben - antik 20 évvel ezelőtti VHS módszerrel - választható ki a csatornaszám (fejből), a kezdet és vége időpontja, de ott lehet ismétlést is beállítani.

 

A két mód között viszont nincs átjárhatóság. Profi szoftver... :-(((

 

A 3Sat nekem eddig még mindig jött a régi buta Philips beltérivel, egy Golden Interstar vevővel és a mostanival is...

Előzmény: Kispuli (1742)
Kispuli Creative Commons License 2008.07.23 0 0 1742

Köszönöm a választ!

Még egy kérdés eszembe jutott: Ez a beltéri is ugyanúgy le van butítva mint a fekete Philips?

A 3Sat-ot két éve nem tudom nézni, egyik kedvenc szabadon fogható csatornám volt. Sok jó koncertfelvétel, magyar vonatkozású műsorok.

Előzmény: aas (1741)
aas Creative Commons License 2008.07.23 0 0 1741

több csatorna műsorát is be tudok majd programozni, és ha mondjuk a HBO-t nézem, akkor pl. Cinemaxos műsort fel lehet-e venni ugyanabban az időben?

 

Pontosan így működik. Dupla tuner van benne, ezért kell a dual fej a vevőre és a két kábel a tányér és a beltéri között. A vevőnek is két bemenete van.

 

A felvétel teljesen független a műholdvevő rendes használatától. Ha előre beprogramoztad, automatikusan veszi a műsorokat, függetlenül attól, hogy a vevőt bekapcsoltad, kikapcsoltad, műsort nézel, csatornát váltogatsz. A felvételt a háttérben intézi, csak egy piros LED jelzi, hogy éppen REC van...

 

Azt még nem próbáltam, hogy ilyenkor is lehet-e az élő felvételt megállítani...

Előzmény: Kispuli (1740)
Kispuli Creative Commons License 2008.07.23 0 0 1740

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne! Azelmúlt héten beszéltek rá a UPC-től, hogy váltsak a gold+ csomagra, amivel új beltéri egységet kapok. Nem értem hogy lehet a merevlemezre felvenni műsorokat: csak ugyanarról a csatornáról lehet több műsort felvenni, vagy több csatorna műsorát is be tudok majd programozni, és ha mondjuk a HBO-t nézem, akkor pl. Cinemaxos műsort fel lehet-e venni ugyanabban az időben?

Előre is kössz a válasz!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!