Keresés

Részletes keresés

Irsai Oli Creative Commons License 2017.09.04 0 0 57615

Köszönöm a válaszokat!

A szivattyúnál az nem okozhat problémát, hogy a 32-es gégecsövet én is egy fél colos slaggal kötném össze és azon engedném ki a vizet? 

Márklár Creative Commons License 2017.09.04 0 0 57614

Az előbbi hozzászólás, andyg 15-nek szól. (Félre nyomtam, bocsi.)

 

 

Márklár

Előzmény: Márklár (57613)
Márklár Creative Commons License 2017.09.04 0 1 57613

Én már régóta gondolkodom medence fedésen, mégpedig a linkelt második verzióban. Ugyan is létezik autó garázsban is hasonló verzió. Barkácsolós típus vagyok, mégsem álltam neki, hogy megcsináljam, viszont amit linkeltél az nagyon ott van.

 

Ugye most akcióban kb: 90e HUF-ból kijön az M-s méret. Ennyiből, én ilyen minőségben, biztosan nem tudnám megcsinálni. Úgy, hogy rendeltem is egyet. :))

 

Köszönöm, hogy megosztottad a linket.

 

 

Márklár

Előzmény: algreg78 (57604)
cinyoka Creative Commons License 2017.09.04 0 0 57612

"Az alján fog maradni 3-10cm-nyi víz. " no ez én is megerősítem! A maradékot - mivel egy picit lejt a térkő és egy oldalra gyűlt a víz - egy lapát és vödör, majd pedig egy felmosórongy segítségével teljesen ki tudtam szedni. A zöme (4m3) egy fél colos slagon keresztül kb egy nap alatt szépen kijött a fűre (ami inkább zöld mint fű :D) csak néha át kellett pakolni, hogy mindig más részt áztasson

Előzmény: Blue_Sky_007 (57611)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2017.09.04 0 0 57611

Full teljesen a normál medencét semmivel nem tudod kiszedni, ha csak nincs alsó lefolyód. Ha egy csővel az aljáig meghosszabbítod a szívó ágat akkor ha nem levegősödik le egész jól ki lehet szivattyúzni. Az alján fog maradni 3-10cm-nyi víz. Tapasztalatom szerint.

Előzmény: Irsai Oli (57610)
Irsai Oli Creative Commons License 2017.09.04 0 0 57610

Sziasztok!

Valószínűleg "hülye kérdés", de a homokszűrő szivattyújával (4m3/h) ki tudom szivattyúzni a vizet a medencéből (9m3) gond nélkül, ha igen akkor hogyan, vagy vegyek egy búvárszivattyút?

Előre is köszönöm!  

Ali-bá Creative Commons License 2017.09.04 0 0 57609
Előzmény: Ali-bá (57608)
Ali-bá Creative Commons License 2017.09.04 0 0 57608

Ha erősen tempózol, akkor nem fázol még a 19°C-osban sem. (Én lassan úszom és a 26°C-os vizet kedvelem.)

 

Nem a vizet fűtöm, hanem a levegőt!!!(27-29°C-t tartok)  Üveg a déli fal és a tető, ha süt a Nap akkor befűt, még szellőztetni is kell. Ha már hidegek az éjszakák és a nappalok, akkor gáz fűti a levegőt. Van egy parapet és hőszigeteltek az üvegek. (Csak két külső fal van, mert az egyik a ház falához, a másik pedig egy fűtött télikerthez kaspcsolódik, a bejárat is onnan van.) http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=145009517&t=9097176

Előzmény: QQ (57606)
Zs:) Creative Commons License 2017.09.04 0 0 57607

Nyugodtan mosd vissza, meglepődsz mennyi trutyi ki fog menni!

Előzmény: QQ (57606)
QQ Creative Commons License 2017.09.04 0 0 57606

Kiprobaltam a helyben uszast. 2db gumipok hogy rugalmas legyen, plusz egy egyszeru femcsatos heveder a pontos pozicio allitashoz es egy egyszeru szuvet ov. tokeletesen mukodik 75centis 2x3as medenceben. Mondjuk tegnap 19 fokos vizben kicsit extrem volt :)

Aliba hogy futod a medencet kesobb?

 

Erre valaki? a szuro meg mindig boven a zoldben van pedig mar egy honapja minden nap megy vagy 4-5 orat meg sose mosattam vissza, ugye azt csak akkor kell ha kimegy a zoldbol a mutato?

MZ/Y Creative Commons License 2017.09.03 0 0 57605

Én benne hagytam a régiben és benne hagyom az újban is, de nem mondom, hogy így a jó. A réginek nagy volt a szája, jól szellőzött, az új kis szájú, ez nem fog annyira. Én a tetejét sem raktam rá, de lehet, hogy érdemes takarni - csak akkor nem szellőzik.

Előzmény: algreg78 (57604)
algreg78 Creative Commons License 2017.09.03 0 0 57604

Sziasztok!

 

A hétvégén én is szétszedtem a technikát, és az új homokszűrővel (Intex 4 m3) kapcsolatban felmerült egy kérdés: benne hagyhatom télire a szűrőházban a homokot? Ha igen, rárakhatom a fejrészt, hogy ne másszon bele kígyó-béka, vagy hagyjam kiszellőzni?  Szétszedés előtt a sokkolt vizet visszamosatás módban szivattyúztam ki a medencéből, a homok pár apró szösztől eltekintve szép tiszta lett. A homok által felvett víz nagyját szájjal hifújtam.

Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 2017.09.03 0 0 57603

Bármelyiket választod ezek közül, egyértelműen melegebb lesz a vized hőmérséklete. A legolcsóbb hőszigetelő a levegő, és ezeknél a sátor és a medence között elég nagy mennyiség van. A sátron belül plusz még jelentkezik az üvegház hatás ami miatt nagyon meleg tud lenni a sátorban, nyáron simán felmegy a hőmérséklet 60-70 C fokra egy becsukva felejtett sátorban. A medence oldalfalát is védi a kihűlés ellen, ezért sokkal jobb mint a kék szolár bubis fólia. Emiatt akár túl is melegedhet nagyon könnyen a víz és erőteljes algásodásba kezdhet, emiatt meg többet kell szűrni és vegyszerezni. 

Az első sátort nem választanám. Nem lehet egy mozdulattal eltüntetni a medence fölül. Így viszont elég macerás naponta bontogatni, hogy ne melegedjen túl. Az az ajtó rész rajta nagyon kicsi, az üvegház hatás ugyanúgy megmarad a nyitott ajtónál is, nincs kereszthuzat, ezért kell bontogatni.

A második sátor sokkal szimpatikusabb, mert azt a félgömb sátrat tényleg össze lehet csukni egy mozdulattal. Sőt, akár automatizálni is lehet egy a víz hőmérséklet mérő érzékelővel és egy kisfeszültségű motor + lassító áttétel segítségével a sátor nyitását és zárását. Így a beállított értékeknek megfelelően akkor fog csak szellőztetni amikor szükséges. 

 

Arról viszont semmit nem ír a honlap, hogy mennyire UV stabil anyagból készültek a sátrak és mennyi az élettartamuk a napfényen. Engem ez is aggasztana, mivel nem olcsó egyik sem. Nekem az olcsó kék szolár bubis fólia volt a medencén, és egy szezont bírt ki, tegnap ahogy bontottam le a medencét, mállott szét a kezemben. Ez legalább olcsóbb mint a sátor. 

 

Előzmény: andyg15 (57601)
Konrad Creative Commons License 2017.09.02 0 0 57602

Az a kérdés, mennyire vagy szélvédett helyen. Az első változat szerintem eléggé szél érzékeny, a második talán nem annyira.

Előzmény: andyg15 (57601)
andyg15 Creative Commons License 2017.09.02 0 0 57601

Érdekelne a véleményetek, még mindig medencefedésen (fémfalú, 450-es) gondolkodom és ezeket találtam:

 

1. http://www.kertibutorweb.hu/39892-Sator-szeru-takaro-medencehez-600*520*280-cm-es?

2. https://sunnytent.com/en/circular-sunnytent/

 

 

Ártól most eltekintenék, egyéb szempontok érdekelnének:

 

1. Mennyiben változna a vízhőmérséklet a jelenlegi (átlátszó mez.gazd. fóliához képest): éjszaka jobban lehűlne, nappal kevésbé melegedne fel? Kellhet esetleg még valami (buborékos, mez.gazd. a vízfelszínre)?

2. Nyitás/csukás: egyértelműen sokkal jobbnak tűnik és nem kell egyéb fedél, csörlő stb.

3. Milyen egyéb hátrányokra számíthatok?

 

Miért beszélnétek le ezekről? :-)

 

Egyébként első (fél) szezon medencével és hála a fórumnak, egész használható volt (lassan jön a  téliesítés:-( )

 

András

cinyoka Creative Commons License 2017.09.02 0 0 57600

Én ezzel a módszerrel "porszívóztam" ki a medence aljáról a leüllepedett koszt (a szokásos körbemászkálkás, majd kivárás után)... de jövőre már meglesz a homokos vízszűrő és nem kmell ilyen trükkökhöz folyamodnom:)

Előzmény: Ali-bá (57593)
Ali-bá Creative Commons License 2017.09.02 0 1 57599

Jól csinálja a kopasz bácsi! Én egy gumipókot kötöttem az egyik lábhoz, a másik vége pedig a derekam körűli vastagabb műanyagos drótkarikához csatlakozik. Minden reggel reggeli előtt 150-250 tempóval indul a nap (mellen és háton). Napközben, ha hiányzik a mozgás ismétlés.

Előzmény: QQ (57598)
QQ Creative Commons License 2017.09.02 0 0 57598

Hat ez nem maradhat ki, fedett medence hosszutav uszas :) 

QQ Creative Commons License 2017.09.02 0 0 57597

Ez mekorra otlet mar, en eddig csak a ellenaromoltatorol tudtam. Ezt talaltam rola mindossze  Stationary Swim neven van par amazon talalat de valami hevederbol meg gomipokbol ossze lehet allitani biztos kis kiserletezessel.

--

Egyebkent nekem most egy honap tapasztalata alapjan a skimmer nem valt be. Vagyis nem latom ertelmet. Alanfoan vigyazni a sarokba nehoyg leverjek a gyerekek kb 3 bogar van benne mindig, a porszivozas csatlakozas maceras miata, es amiota levettem olyan mintha sokkal jobban teljesitene a homokszuro. azt a par falevelet meg bogarat ket meritesel leszedem haloval.

 

Lenne kerdes is hogy a szuro meg mindig boven a zoldben van pedig mar egy honapja minden nap megy vagy 4-5 orat meg sose mosattam vissza, ugye azt csak akkor kell ha kimegy a zoldbol a mutato?

Előzmény: Ali-bá (57587)
ftc001 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 57596

Sziasztok medisek!

 

Hatodik szezonját zárta Intex medim, viszont a mostani leeresztés után olyat tapasztaltunk, amit eddig még nem. A belső csempeminta mentén bebordásodott a test. Ez vajon azt jelentheti, hogy megnyúlt, elvékonyodott az anyag, és közeleg a nyugdíja? Minden évben szépen elpucolva, szépen összecsomagolva a meleg lakásban telelt. Valakinek volt e már ilyen tapasztalata? 

lac1 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 57595

Ha ezt tudom előre...

Amúgy tegnapelőtt reggel a saját szememmel láttam, hogy két, helybeli erő a strand vizébe pucolja a kifogott kis baszom halak garmadáját. A sirályok mindenesetre szemmel láthatólag boldogok voltak.

Lehet, hogy mégis a miniszterelnök volt az a kedves nejével, előkészítették a halakt sütésre?

Előzmény: Törölt nick (57592)
Grant II Creative Commons License 2017.09.01 0 0 57594

Közlekedő edények .... jó :)

Előzmény: Ali-bá (57593)
Ali-bá Creative Commons License 2017.09.01 0 1 57593

Töltsd fel a slagodat vízzel teljesen a nedence széle fölött /a másik vége bedugvam vagy megtörve, hogy ne eresszen/ aztán tenyérrel befogva a cső eme végét, hogy ki ne csurogjon belőle a víz, zsupsz bele a medencébe. Ha kinyitod a násik véget kifolyik a medencéből az összes víz, ha a slag másik vége lejjebb van, mint a medencében lévő vízszint.

Előzmény: Grant II (57591)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.01 0 0 57592
Előzmény: lac1 (57588)
Grant II Creative Commons License 2017.09.01 0 0 57591

Sziasztok!

Valakinek esetleg elfekvőben-mert régről megmaradt- nincs Bestway puha-falu medencéhez leeresztő csatlakozója?Vagy megoldása, hogy slaghoz tudjam applikálni...( egy kiállítási darabot vett a rokon és ilyesmi nem volt benne, most meg le kéne ereszteni, de nem a kertbe :)

 

Köszi!!!!

 

zztopp Creative Commons License 2017.08.31 0 0 57590

Igaz, hogy fél tízkor mentem bele.

Előzmény: zztopp (57589)
zztopp Creative Commons License 2017.08.31 0 0 57589

Ja este fél 11-kor szálltam ki, 34 fokos a víz:))

 

Előzmény: Konrad (57586)
lac1 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 57588

Sziasztok, még tényleg lehetett fürödni.

 

 

Krk sziget, Punat, micsoda egy kék szín!

(A telefon nem adja vissza.)

Ali-bá Creative Commons License 2017.08.31 0 0 57587

Én eltolható fólia házat csináltam fölé és nyertem tavasszal és ősszel egy hónapot.

 

(8 évig így műküdött, télen is kint volt a bádogfalú 10 köbméteres. Aztán rákaptam a gumiköteles úszásra, és hogy télen is használhassam csináltam a ház déli oldalához egy fűthető télikert-fürdőt. 2014 májusától ott működik egy 3x2x1 m-es. Mindennap vendége vagyok azóta.)

Előzmény: MZ/Y (57581)
Konrad Creative Commons License 2017.08.31 0 0 57586

Ma még lehetett fürödni :) Remélem, holnap is. De azután armageddon :(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!