Keresés

Részletes keresés

Zita Courtney Creative Commons License 2011.10.17 0 0 55999

Kedves Szakik :)

 

Esetleg tudd valaki gaz szerelot Nagykanizsa kistersegben ?Csak egy regi kis gaz konvektort kellen megnezni egy nyari konyhaba begyullad de el is alszik.Akit eddig hivtam nem jott (biztos nem olyan nagy penz) azert hihetetlen hogy itt milyen jol megy a szereloknek. Na mindegy vagy az Eon is csinal esetleg ilyent?Koszonom a valaszokat.

Zita

xtl Creative Commons License 2011.10.17 0 0 55997

A magyar kéményesprők egy hozzá nem értő, lehúzós banda. Indokolatlan az egész létük. Rendszeres ellenőrzés mellett, két hónappal a "kéményseprés" után elszenesedett a kazánom, valószínűleg már az ellenőrzéskor is égett. A kéményen az ajtót öt éven át csak messziről megnézte, majd amikor legletteltem, lefestettem, pampogott, hogy nem tudja kinyitni. Az új háznál kerek perec megmondta az ellenőr, hogy jattot vár. Szerencsére diktafonnal a zsebemben vártam. Hogy azóta még ott dolgozik-e? Ki tudja. Talán egy másik kerületben. Elmennek a pics@ba. Hozzám többet a lábukat be nem teszik.

Előzmény: Zöldár (55995)
Zöldár Creative Commons License 2011.10.17 0 0 55996

... "de egy zárt égésterű turbós kazán tényleg annyira biztonságos füstgáz szempontjábol mint  ahogy azt mondjá?"

 

 

Neked és mindenkinek az előző mese !

Előzmény: icrup (55985)
Zöldár Creative Commons License 2011.10.17 0 0 55995

Ez is egy mese csak - tény elvileg biztonságosabbnak kell lenni.

 De nálunk annyira elbonylítják a rendszert, hogy lerontják a biztonság esélyeit.

 Pl. nálam vizsgálták ugyan a füszcsőrendszer tömörségét, csakhogy nem mindenütt.

 A rendszer nagyjából :

 

 

 égéslevegő be egy műa. csővön a kazánba, itt keveredik a gázzal - elég - a hő javát a hőcserélőn leadja  fűtővíznek, majd egy ventillátor segítségével a füstgáz távozik az un. osztóidomon át a csörendszerbe ( első nem vizsgált kötés )  a cső folytatódik az un. tisztító/ vizsgáló csőbe majd nálam 3 könyökön át a bélet kéménybe , innen a béléscsövön és egy végidomon át a szabadba.

 na a két ürge  alul egy labdát helyezett a vizsgálóba és felül szintén az egészet nyomás alá helyezték és nézték a nyomás esést.

 Így nem vizsgáták vizsgálhatták a  labda előtti szakasz ( az említett osztóidom csatlakozását, az osztó idom utáni vizsgáló első csatlakozását és a vizsgáló lezárását ) ezek pedig a belső légtérben vannak. Gyakorlatilag a kötések felét nem vizsgálták.

 Vizsgáltak viszont olyan kötéseket amik gyakorlatilag indiferensek a szivárgásra. Így a kéményen belüli két csatlakozásnál afelsőnél nincs jelentősége, hogy szivárog vagy sem.

 Sőt az által, hogy a volt tisztító ajtó helyére egy rácsos ajtót erőltettek  / szellőző ajtónak becézve / egy esetleges kémény bélésen  kiszivárgó füstgáz visszafelé is jöhet,  szerencsére mivel felül is nyitott inkább kifelé megy . Nálam   egy 14 x 14 es tégla kürtőben van  a 8 cm -es bélés cső.

 Mennyivel egyszerűbb ( ólcsóbb ) és főleg biztoságosabb lett volna a falon való direkt átvezetés ( parepett).

 Nálam a kazánba egy 50 cm -es csövön jött volna be a levegő és kb. egy 80 cm - esen távozott volna a füst.

 

 Most meg 9m  ( 900 cm  az egész  )

 Ja és erre meg fontoskodnak az ellenállás méretezéssel.

 A gyártó 30 m-t ad meg mint max. hosszt.  Igaz ebből le kell vonni a könyököt miegy mást, de így is 20 m tud legyőzni a rendszer.

 Ennyit a mi "dicső" kémény seprőinkről  !!

venuto Creative Commons License 2011.10.17 0 0 55994

Köszönöm  válaszod . Ha  valami  Hi--fi-----high end  gondod  van , csak  szólj , TEsó . 

TiszTEletTEl  : venuto

Előzmény: MZ/Y (55887)
Zöldár Creative Commons License 2011.10.17 0 0 55993

 Érdekes cikk, sajnos kiszogáltatottak vagyunk sok szolgáltatónak, ennek ezek szerint többszörösen.

 tanulság a sokból : nem szabad megadni a szolgáltatónak a telefont, csak tanú jelenlétében szabad beengedni őket és mindig ragaszkodni az előzetes bejentkezéshez.

 A tigázról : hát már évekkel ezelőtt tapasztaltam , hogy  hazug , mellébeszélő banda - pedig még ügyfelük se vagyok !

 Tigáz - lehet védekezni !!

 Amúgy a kéményseprők se mennek a szomszédba egy kis mellé beszélésésért, csúsztatásért.

Jellemző a mostani kettős haláleset. (jól jött nekik )

 Egyenlőre nem derült ki, hogy mi okozta  csak sejteti a sajtó, hogy kazánhiba, de ők már harsognak a rossz kéményekről. (tény akadnak, de a CO balesetetek többségét nem a kémények okozzák )

 Még egy érdekesség.

 évekig a 20 alatt CO halálesetről pampogtak, most hirtelen ez  40  -re emelkedett.

 Nem egyedi évekről, hanem átlagról van szó. Ha az egyik évről a másikra  duplájára emelkedik az átlag ( vajon hány év átlaga ?  10 ? - 15  ? 25 ? )

 Tehát ha megduplázódik az átlag ott  egy évben kiemelkedő számnak kell lenni - mondjuk 100 feletti haláleset - ez meg nonszensz )

 

Előzmény: gmkiev (55980)
maszibmw Creative Commons License 2011.10.17 0 0 55992

Nemtudom ennél hogy van, de a Vaillantnál pont fordítva kell nyitni, mint ahogy az ember elvárná. Fordítva működik a csap.

Előzmény: inspiral (55991)
inspiral Creative Commons License 2011.10.16 0 0 55991

Jónapot/sziasztok,

 

 ismerősőm lakásában egy SanierDuval Semia F24-es kazán van beszerelve és lassan 0,5 bar alá esik a nyomás a fűtés rendszerben(évek óta  jól működik, de lassan csökken). A rajta lévő kis tájékoztató matrica szerint a kék feltöltő csap megnyitásával lehet tölteni bele.

 A problemka annyi, hogy nem lehet a kis kék csapot tekerni. Kis erőltetés esetén látszik, hogy nyiródik az egész csap test. Beragadhatott vagy vmi spéci módon működik? Hozzáértők véleményét kérem, mit érdemes csinálni mielőtt szerelőt hívunk?

 

Köszi!

M63FUN Creative Commons License 2011.10.16 0 0 55990

nem tudom már válaszoltak-e. néztem de lehet elkerülte a figyelmemet. a potméteren a jelölés az előremenő (vagyis a fűtést végző) víz hőmérsékletét lehet állítani

ez 90 fok szokott lenni maximum. azt tudod szabályozni bele. 70 fok körül használd.( a másik potméteren a fürdővíz hőfokát lehet állítani) amikor csak halkan duruzsol

a kazán, akkor elég meleg a vízhőmérséklet, ezért nem fűt rá, csak a kazán keringeti a radiátorokba a meleg vizet.ha a cirkórendszerben sorrendben

kapja a meleget a radiátor az az álmoskönyv szerint.sok jót nem vetít előre. minden jel szerint sorba kötötték a radiátoraidat,

vagyis pár méter cső megspórolásáért egy hogy is mondjam finoman, nem túl jó rendszert kaptál

csőcsere nélkül sosem fogod tudni megoldani sem az egyes helységek külön fűtését, sem a szelepek segítségével a helységek közti hőkülönbség minimalizálását

kvázi vettél egy komfortosított, és olcsóbban üzemelő "távhő" szolgáltatást. megmondhatod mikor fűtsön, milyen meleget szeretnél. de azt nem hogy hol, és szabályozni

sem lehet. aki telepítette a rendszert, annak én baráti szívességből levágnám mind2 kezét, és ha éppen rossz napom van, utánna még sz@rba is mártanám, nehogy

túlélje a tetves féreg ! ezt az egész kényelmetlenséget (amit lehet hogy 20 évig el kell viselned, és lehet ha eladnád a lakást akkor nem kevés bukó lesz emiatt)

pár méter cső és idom megspórolásáért kell viselned kb 5-7 000 ft-ról beszélünk :-((((

bocs a rossz hírekért! :-((

 

 

Előzmény: picidio (55909)
icrup Creative Commons License 2011.10.16 0 0 55989

Ok,szoval ha nem nyul az ember hozzá és rendesen müködik akkor nem leht gond.

Előzmény: gmkiev (55988)
gmkiev Creative Commons License 2011.10.16 0 0 55988

Találtam már olyat ahol a hibás "pressostát" miatt egyszerűen levették az elejét oszt úgy ment. Mielőtt vitatnátok a lehetőséget, elárulom, hogy a BIASI Prizma tudta ezt a produkciót.

Így ennél már megfelelő agyi eltévelyedés esetén el lehetett hullania a fogyasztónak.

Előzmény: icrup (55987)
icrup Creative Commons License 2011.10.16 0 0 55987

azaz?

Előzmény: gmkiev (55986)
gmkiev Creative Commons License 2011.10.16 0 0 55986

Ennél a kialakításnál már valóban nagyon hülyének kell lennie a mérgezést elszenvedőnek!

Előzmény: icrup (55985)
icrup Creative Commons License 2011.10.16 0 0 55985

Lehet hülye kérdés,de egy zárt égésterű turbós kazán tényleg annyira biztonságos füstgáz szempontjábol mint  ahogy azt mondjá?

Láttam ilyet burkolat nélkül és az égőtér nem volt annyira  teljesen zárt, meg ott vannak az  kivezetés illesztései minimum2.

NRZ Creative Commons License 2011.10.16 0 0 55984

Nálam 2 gázórával játszották el a leszerelést és a helyszíni hitelesítést, végig ott álltam felettük. Még szerencse, hogy nyáron csinálták és nem fűtési időszakban.

Nem gizdáskodtam velük, mert két mufurc alak volt és féltem, hogy megszivatnak.

Az egyik óra egy kis házban van, ahol ráadásul csak télen van egy minimális fogyasztás a temperáláshoz, nyáron még a gázcsap is el van zárva.

Kiba@szott egy banda.

Előzmény: gmkiev (55980)
pajaci Creative Commons License 2011.10.16 0 0 55983

Az én órám, kint van a kerítésben, akkor nyúlnak hozzá, amikor akarnak.

Előzmény: gmkiev (55980)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.16 0 0 55982

"Telefon: gázóra ellenőrzés, mikor? Éppen itthon vagyok most jó."

 

Érdekes....

honnan tudhassák a kuncsaft telefonszámát ??? :-))

Előzmény: gmkiev (55980)
mrzool Creative Commons License 2011.10.16 0 0 55981

Hát megelégedve nem vagyok, de próbálom reálisan nézni a dolgokat.:)) Kazán pár éve volt cserélve, sajnos nem kondenzációsra, de az biztos, hogy egyhamar nem fogunk ahhoz nyúlni (egyébként már így is jobb a fogyasztás, mint az előző, majd 20 éves kacattal). Szigetelni is kellene a házat, nyílászárókat is illene cserélni, de ugye ennek semmi köze nincs a radiátor milyenségéhez, felépítéséhez. Szóval alapvetően csak egy megerősítést vártam, hogy lássam, kamuzással van-e dolgom...

Előzmény: joevagyok68 (55979)
gmkiev Creative Commons License 2011.10.16 0 0 55980

 

Elég régi levelezője vagyok a "panaszfal.hu" web oldalnak.

Ott akadtam erre az írásra. 

 

Aki gázzal fűt és a TIGÁZ a szolgáltató! Tigáz szivatás - ADD TOVÁBB!!! « Dátum: Ma - 09:33:12 »Idézet Emailen kaptam ezt a levelet,gondoltam közre adom,hallot-e már vki erről?
Mi a véleményetek?



Aki gázzal fűt és a TIGÁZ a szolgáltató!
 
Tigáz szivatás - ADD TOVÁBB!!!

Telefon: gázóra ellenőrzés, mikor? Éppen itthon vagyok most jó.
Beengedem Őket, ketten vannak. Kb. 1 m távolságból szemrevételezi a gázórát, majd ezt mondja: " a következőt fogjuk tenni: a gázórát levesszük és kontrol mérést csinálunk." Kontrol mérés: tűrés határon belül. Mi közben az egyik matat a gázórával, fényképezi , a másik papírokat tölt ki, kérdéseket tesz fel , aláírat, jegyzőkönyvez. Majd a következő mondat: "ezt a gázórát szakértői vizsgálatra küldjük mert nem eredeti a plomba" - MI VAN ? Gyorsan szemügyre veszem a gázórám és a kontrol gázóra plombáját, ránézésre teljesen egyformák! Amikor ezt szóvá teszem a válasz: a plomba hátulja nem olyan mint az eredetié. A 8 aláírandó papír egyike: "a számláló melletti OMH plomba az eredetitől eltér" - természetesen ezt nem írtam alá.
Miután elmentek rossz érzésem támadt, a neten rákerestem.... két másodperc múlva rádöbbentem: sz@rban vagyok , védekeznem kell... A gázóra levétele egyenlő a meggyanúsításoddal, hogy lopod a gázt! Az ellenőrzést végző minden "rossz" gázóráért jutalékot kap a Tigáztól!!! Ha a szakértő hibás gázórát állapít meg, kifizettetik veled a 32 000 Ft-os szakértői díjat és 500 000 Ft büntetést. A jelenlegi jogállás a szolgáltatót védi, a vétlen fogyasztót nem. A Tigáznak 9 milliárdos a kára a gázlopásokból minden módszer megengedett ennek csökkentésére... Azt ajánlják, erre a szakértői vizsgáltra vidd a saját független szakértődet akit a bíróság is elfogad és ügyvédet! REMEK!
Előkerestem azt a két héttel ezelőtti fényképet, amit a gázóra leolvasó kért a gázóráról. A fénykép kb. 30 cm távolságból készült teljesen jól kivehető a plombán a címer rajzolata.
Mégegyszer megpróbáltam visszaidézni a történteket...ezek már úgy jöttek ide, hogy a gázórát elviszik.
1 m távolságból a "szaki" nem láthatta a plomba "eredetiségét"! Azt, hogy milyen a plomba hátulja, csak a levétel és a kontrol mérés után tükörrel nézte meg! Nem néztem folyamatosan a gázórát, mivel a másik folyamatosan szóval tartott a papírok kitöltésével. A levétel és a gázóra bedobozolása között volt lehetősége a másiknak sérüléseket okozni . Arra is kísérletet tettek, hogy a helyiségből eltávolítsanak, kérték a gázterveket!?!

Hogy ne kerülj ilyen helyzetbe, fényképezd le a gázórádat, úgy hogy a plombák jól láthatók legyenek, a hátsó ill. alsó részét tükörből! Ne engedd be őket, csak előzetes egyeztetés után! Készítsd elő a fényképezőgéped, vagy videót és minden részletet dokumentálj. A gázóra levétele és a bedobozolás között egy másodpercre se vedd le a szemed a gázóráról, papírok kitöltése csak utána.
Ha ennek a gázórának bármi baja lenne, csak is kizárólag levételkor a szerelő okozhatta!!!!!!

Az elmúlt három napban több mint 80 bejelentés érkezett a fogyasztóvédelemhez hasonló panasszal !
Javasolom add tovább, mert ez bárkivel megtörténhet.

joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.16 0 0 55979

Ha meg vagytok elégedve a fogyasztással, akkor igen

Ha nem , akkor  azért még volt valami megoldásféle a hozzászólásban > kondenzációs kazán !

Előzmény: mrzool (55978)
mrzool Creative Commons License 2011.10.16 0 0 55978

Sorry, az utolsó 500 hozzászólást kértem le, és rákerestem az "öntött" sztringre. Mivel csak egy, a "döntöttem" szót tartalmazó hozzászólást találtam, ezért mertem feltenni a kérdést.:)) Szóval akkor jól gondoltam, hogy frankó ez így ahogy van?

Előzmény: joevagyok68 (55977)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.16 0 0 55977

CSak 50 hozzászólást kellett volna visszaovasni. :-))

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=113408770&t=9054448

Előzmény: mrzool (55976)
mrzool Creative Commons License 2011.10.16 0 0 55976

Sziasztok, némi segítséget kérnék a szakiktól: adott egy családi ház jó régi öntöttvas radiátorokkal, gázfűtéssel. Gond nélkül működik a rendszer, fűteni fűt, szerintem teszi a dolgát. Nemrég egy fűtésszerelő megkereste egy családtagomat, és látatlanban beajánlotta, hogy ha ezeket a régi vasakat modern lapradiátorra cserélnénk, akkor a fűtésszámla fele (!) is megtakarítható lenne. Szerintem ez kamu, és azon kívül, hogy alsó hangon ez egy fél-egy milliós munka lenne a kivitelezőnek (jó nagy a ház, sok szobával, szart pedig nem építtetnék be), én nem látom be, hogy pontosan nekünk hol érné meg. Mondott az illető olyanokat, hogy ahhoz kevesebb víz kell, és gyorsabban fel lehet fűteni, de erősen szkeptikus vagyok, mivel ezt műszaki véleményem szerint nem lehet csak annyivel elintézni, hogy mennyi víz áramlik a csövekben.

 

Van bármilyen valóságalapja ennek az ajánlatnak, vagy csak meglátta egy zsíros munka lehetőségét bennünk?

tanca1 Creative Commons License 2011.10.16 0 0 55975

Helló!

 

 

A kérdéseim áradata ismét folytatódik! :)

 

Mint már írtam: a fűtésem két körös lesz (mindegyiken uo. méretű5-5db  radiátorral), oldalsó bekötéssel, termofejjel minden radiátoron. Jelenleg a torlószelep bekötésével nem vagyok tisztában. Ez a radiátor vásárlásánál tartozéka a radiátornak vagy külön kell megvenni?

Oldalsó bekötésnél hogyan kell ezt alkalmazni (ha szükséges egyáltalán)?

 

Köszönöm!

Öko-Glass Creative Commons License 2011.10.16 0 0 55974

Üdv!

 

Először is köszönöm válaszod.

 

Sokan úgy tűnik félreértették a kérdésemet :) Lehet, hogy nem fogalmaztam egyértelműen, de én a fogyasztott m3-t találom személy szerint soknak (a számla magas összege szerintem nem erre a fórumra való kérdéskör), bár nem vagyok hozzáértő.

 

Amit írtál "1000  - 1200 m3  / szezonnak kellene lenni a hőfogyasztásának" az nálam nem teljesül, előkerestem a számlákat - sajnos nem lett meg mind - ezek alapján 380 és 460 m3/hó közötti fogyasztások voltak az előző szezonban, úgy hogy csak hétvégén voltam itthon, amikor távol voltam akkor 15 Cfokra volt állítva a fűtés. Amikor itthon vagyok a reggeli órákban két órára van programozva 20 fok majd napközben 17-re és az esti órákban, amikor megint itthon vagyok kb. 18-22-ig van ismét 20 fok-ra. A kazánomnak két fokozata van egy 18 és egy 26 kW-os, én a fűtésszerelőm tanácsára a 18-as fokozatban használom a válaszodból ítélve ezt rosszul teszem (?) :)

 

Most beállítottam 60 fokra a melegítést és a szivattyú indítását középállásba tettem, majd próbálgatom, de ehhez elég rövid egy-egy hétvége.

Előzmény: Émile (55964)
Catman Creative Commons License 2011.10.16 0 0 55973

Ja ertem, igy mar vilagos.

Előzmény: enginer (55972)
enginer Creative Commons License 2011.10.16 0 0 55972
Amikor hideg a padló, inditod a kazán a keverőszelep teljesen rányit a kazánra és a kazán teljesitménye ilyenkor kevés lehet. Ekkor szokott kondenzálni.
Előzmény: Catman (55971)
Catman Creative Commons License 2011.10.16 0 0 55971

De az eloremeno miert csokkenne le? Az elvileg fix homersekletu, nem?

Előzmény: enginer (55961)
enginer Creative Commons License 2011.10.16 0 0 55970
Nem én kérdeztem, a kérdés ott van az 55957-ben.
Előzmény: gmkiev (55967)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.10.16 0 0 55969

 Voltam éltemben először  New Yorkban. ( ha fizeti, valaki mégeccer elmegyek ).

 Tanulmányoztam az ottani WC-ket (sok minden mást is ).

 A lényeg sehol sincs öblítő tartály. Egy kart kell megnyomni és előbb erős sugárral leviszi a leviendőt, majd szép lassan kb. harmadáig telik a csésze vizzel. Vajon milyen rendszerek ezek ?

 A csészék egyébként mindenütt un. mélyöblítésüek . Ezzel baj nem is lenne, csak vigyázni kell a magas vízállás miatt, mert a szerszám néha belelóghat ( már akinek van szerszámja ).

 Ilyen mélyöblítésü csésze egyébként nálunk is létezik. Van  un. lapos fenekű és mély öblítésű csésze is nálunk.

 Most éppen egy telepítés előtt állok. Melyiket vegyem, melyiknek mi az előnye és a hátránya ??

   Z.

 

 

 

 Érdekesek az ottani klimák is, de azt majd a klimásoknál !!

 

 A csapvíz egyébként kurva keserű, először majd kihánytam,  de ezen probléma ellenére még egyszer elmennék !!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!