Keresés

Részletes keresés

sjohn Creative Commons License 2011.10.18 0 0 56025

És?

A ráhegesztett karmantyún látni a gumit, hogy feszes-e?

Ha nem, akkor még mindig felpumpálhatja, vagy nem?

Előzmény: joevagyok68 (56024)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 56024

"Most ki van szerelve a falikazánból." !

 

Előzmény: sjohn (56021)
NRZ Creative Commons License 2011.10.18 0 0 56023

Sajnos, szerviz.

 

Előzmény: Philipcsiga_ (56016)
NRZ Creative Commons License 2011.10.18 0 0 56022

Létezik, hogy a relé meghúzott állapotban marad és ez okozza az el nem indulási jelenséget?

 

Ha előtte nem indult a kazán, akkor a relé nem volt beragadva, mert akkor folyamatosan ment volna a kazán.

Ha a félórás elemkivétellel nem javult meg, akkor hibás a termosztát. Még ha most el is indult, innentől kezdve egy másodpercig sem bíznék benne, jobb lenne kicserélni.

Vagy beviszed a Honeywell vevőszolgálathoz és megnézik, illetve javítják:

1139 Budapest, Petneházy u. 2-4 III. emelet

Előzmény: cucu (56019)
sjohn Creative Commons License 2011.10.18 0 0 56021

Letekered a szelepsapkát és megnyomod a szelepet.

Ha víz jön belőle, akkor lyukas, ha levegő, akkor mérj nyomást, s ha kevesebb, mint 0,9 Bar, akkor kompresszorral fújd fel legalább 0,9-re!

Előzmény: ballazs58 (56020)
ballazs58 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 56020

Egy kis segítségre lenne szükségem:  hogy lehet leellenőrizni egy zárt tágulási tartályt:  ZILMET 7 L-es? Gyanús, hogy átereszt a g.membrán, de ez nem teljesen egyértelmű. Most ki van szerelve a falikazánból. Szerszámok, kötőelemek, feszmérők, kompresszor, víz van. Csak ismeret kellene hogyan? 

Kösz a segítséget.

 

cucu Creative Commons License 2011.10.18 0 0 56019

Igen, nincs rajta reset gomb. De a napok beállítása a legkisebb problémám volt vele.

 

Kivettem az elemeket és utána amikor visszatettem nem akart elindulni. Nullát jelzett a jobb oldalán, a bal oldalon pedig megjelent egy olyan óra szimbólum, ami éppen jelezz. Tehát valami riasztásra utal.

 

Többször ki-be tettem az elemeket, míg belefáradtam és leültem netezni. Kisvártatva egyszer csak hallok egy kattanást, mint amikor a relé meghúz vagy elenged, odamentem megnézni és csodák csodájára a kijelzőn ott voltak a korábban beállított értékek és a kazán is elindult. Húúú, kemény perceket éltem át, mert enélkül nincs fűtés. Már a proci meghibásodására kezdtem gondolni. Reggelre pedig melegnek kell lennie a háznak és nem örültem volna, ha a régi, tekerős termosztátot kellett volna visszaoperálnom. (Mert azt eltettem tartaléknak.)

 

Na, de a napokat most sem tudom állítani. Megnéztem a másik házban, ott hogyan működik, (azt a Kolibrihez adták, olyan mint ez, csak D-ÉG és jól emlékeztem; a program állásban tudnom kéne állítani a napokat úgy, hogy ott is maradjon.)

 

Viszont egy kérdés merült fel bennem: Mi kattanhatott? Nyilván csak a relé lehetett. Létezik, hogy a relé meghúzott állapotban marad és ez okozza az el nem indulási jelenséget?

Előzmény: NRZ (56014)
picidio Creative Commons License 2011.10.18 0 0 56018

Nagyon köszönöm válaszod és segítséged. Ha 90fok lehet a potin a max, és ha szerinted 70fokon használni ideális, az kb. háromnegyed állás, akkor eszerint módosítom. :-)

Nagyon nem keserítettél el, sajnos tisztában vagyok vele, hogy itt minden szép és új, de minden sz@rul működik, olcsó megoldással lett felújítva az egész társasház, viszont olyan áron vettem, hogy használt lelakott garzon - ennél sokkal sz@rabb helyen - sem veszel. Nem 20évre tervezek itt... :-) Köszönöm mégegyszer hogy visszaolvastál és segítettél.

Előzmény: M63FUN (55990)
xtl Creative Commons License 2011.10.18 0 0 56017

Sziasztok!

 

Van valami értelmes magyarázata a következőnek szerintetek? A kazánhoz legközelebb eső radiátorra a kivitelező a felső csonkra is olyan szelepet szerelt, mint az alsó torlószelep, hogy csak imbuszkulccsal állítható, kézzel nem. Ráadásul bizonyos mértékig el is volt forgatva, nem nyitott állásban volt. Egy 60 centis radiátorról van szó, azon kívül, hogy egy méterre van a kazántól, nincs kitüntetett szerepe. Az alsó csonkon gömbcsap van, mint a többi radiátoromon, amiket meghagytam a régi rendszerből, csak a felsőket cserélte le, mert csöpögtek.

Philipcsiga_ Creative Commons License 2011.10.18 0 0 56016

Sziasztok!

 

Tegnap este megadta magát a Beretta gázkazánunk. Délután még felfűtötte a lakást, este a zuhanyzásnál már nem indult el. Piros lámpás lett, és csak szikráztatott, de nem indult el. Van valami ötletetek?

Köszönöm!

receiver Creative Commons License 2011.10.18 0 0 56015

Jelenleg Éti25-es és gravitációs fűtés van a házban.

Tavaly télen felraktam egy Siemens rev24-et. Sokkal komfortosabb lett a ház. Ajánlom mindenkinek.

Kazánt ki fogom cserélni egy ariston genus premium system 24ff kazánra.

Vissza olvasva jó döntésnek tűnik, hogy a régi öntöttvas radiátorokat meghagyom.

3"-os csöveket kiszeretném váltani, helyette 28mm gerincre és 20mm-es leágazásokra gondoltam.

Ha esetleg furán fogalmaznék, az azért van mert a gyerek felkeltett 3kor és nem tudtam vissza aludni :)

NRZ Creative Commons License 2011.10.18 0 0 56014

Próbáld kivenni az elemeket vagy egy fél órára és újból próbáld beállítani. Nem emlékszem, hogy lenne benne reset gomb.

Előzmény: cucu (56012)
morgen66 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 56013

Gázos ismerősöm ezt ajánlotta,ha jól tudom neki is ilyen van,megvan vele elégedve.

http://www.muszakistore.hu/hajdu-kondenzacios-kombi-fali-gazkazan-2418-p-8323.html

Előzmény: dekanto (56011)
cucu Creative Commons License 2011.10.17 0 0 56012

Üdv

 

CM67-es esetében -elemcsere után- nem tudom úgy beállítani a napot, hogy átkapcsolás után (auto/kézi) ott maradjon. Mindíg átugrik -tegnap csüttörtökre, ma péntekre. Tehát működik, mert lépdel, a nyomógombok is működnek, de nem tudom fixálni, csak a hőmérsékletet. A leírásban erre nem utal semmi.

Tudna valaki tanáccsal szolgálni?

dekanto Creative Commons License 2011.10.17 0 0 56011

Leszeretném a 10 éves  C12 álló kazánomat cserélni egy kondencáziós fali fűtő kazánra.

Csak fűtésre kellene mert a házi meleg vizet napkollektorral oldottam meg hőcserélős bojlerrel, ami rá van kötve a központi fűtés rendszerre is .

Mit ajánlanátok ? 

MZ/Y Creative Commons License 2011.10.17 0 0 56010

off

Csak az anyagiak probléma. :o)

 

Meg hogy nem találok megfizethető áron megoldást, hogy a meglévő hangfalakat a meglévő erőlködőre  "tyúkbél" nélkül üzemelhessem be. (Hátsókat.) Igaz, az messze nem hifi minőség, de nem is arra gyúrok.

on

Előzmény: venuto (55994)
halaloszto Creative Commons License 2011.10.17 0 0 56009

ez komoly? ez azert tenyleg aljas. nem is tudom mit erdemelne az illeto.

 

vajk

Előzmény: sjohn (56007)
enginer Creative Commons License 2011.10.17 0 0 56008
Ezt most hosszú lenne neked itt elmagyarázni, de legyen annyi elég, hogy C12-ről C18-ra csere volt csak, FÉGileg.
Már most tapasztalom, hogy a C12-nek jobb volt a hôcserélője, talán azért drágább is.
Előzmény: friizer (56004)
sjohn Creative Commons License 2011.10.17 0 0 56007

"És ha elvállalta, miért nem bír egy 30 Ft-os telefonhívást megereszteni, hogy mégsem tud jönni?'

 

Elmondom.

Mert a kedves megrendelő se kutya.

Megteszi, hogy versenyezteti a szerelőt.

Kihív 3-4 szerelőt és aki előbb odaér az viszi a melót.

A minap velem is eljátszotta egy kuncsaft, hogy felhívott, mondam neki, kb. 1-11/2 óra mulva odaérek.

Azt mondta ok.

40 perc múlva csengettem nála, kiszólt a kaputelefonon, hogy már éppen javítják a cirkóját.

Ekkor küldtem el az anyjába, hogy legalább szólt volna, hogy ne menjek, mert hívott mást is!

Előzmény: zylo. (56000)
Vasing-ton Creative Commons License 2011.10.17 0 0 56006

Ez azért van, mert a fázis helyett (elég helytelenül!) a nullát szakítja meg a kapcsoló.

Előzmény: friizer (56003)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.10.17 0 0 56005

  "Hozzám többet a lábukat be nem teszik."

 

 

 nana,

 ők hatóság lennének, legalábis a viselkedésük alapján azok !!

Előzmény: xtl (55997)
friizer Creative Commons License 2011.10.17 0 0 56004

na és jobb lett? megérte?

 

>Az sem maradt, de FÉG-re cseréltem és másik szpbába került
>:-]

Előzmény: enginer (55938)
friizer Creative Commons License 2011.10.17 0 0 56003

hehe ez nálam is így van 1-2 éve éccaka lekapcsolva is világít a led

Előzmény: enginer (55949)
NagyJ70 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 56002

Üdvözlet a Fórumozóknak!

 

Házunkban kombi cirkós /Beretta Junior/ radiátoros fűtés van.  A használati meleg vízcsap elzárása után az egyik radiátorban „csöpögő” hangot lehet hallani.

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy mi lehet ez a hang és van-e jelentősége?

Bugi bacsi Creative Commons License 2011.10.17 0 0 56001

Sziasztok

 

Hozzáértőkhöz kérdés:

 

Adott egy 12 éves Termo ÖV kazán, és egy hasonló korú Quadriga 120L-es bojler.

Jól gondolom, hogy a kettő együttes fogyazstásánál találok gazdaságosabb megoldást a mai piacon? Ha igen, milyen irányban kellene körülnézni?

 

Köszi

Bugi

zylo. Creative Commons License 2011.10.17 0 0 56000

Ez nem csak Nagykanizsán van így, itt a hideg és tele vannak munkával. Csak azt nem értem, hogy akkor miért vállalja el, amikor felhívom?!? És ha elvállalta, miért nem bír egy 30 Ft-os telefonhívást megereszteni, hogy mégsem tud jönni? Az OFF tetőfedők egyébként ugyanígy. Szarrágó banda. Viszont egy csomó munkadíjat spórolok azzal, hogy lassan már mindent magam csinálok.

Előzmény: Zita Courtney (55999)
Zita Courtney Creative Commons License 2011.10.17 0 0 55999

Kedves Szakik :)

 

Esetleg tudd valaki gaz szerelot Nagykanizsa kistersegben ?Csak egy regi kis gaz konvektort kellen megnezni egy nyari konyhaba begyullad de el is alszik.Akit eddig hivtam nem jott (biztos nem olyan nagy penz) azert hihetetlen hogy itt milyen jol megy a szereloknek. Na mindegy vagy az Eon is csinal esetleg ilyent?Koszonom a valaszokat.

Zita

xtl Creative Commons License 2011.10.17 0 0 55997

A magyar kéményesprők egy hozzá nem értő, lehúzós banda. Indokolatlan az egész létük. Rendszeres ellenőrzés mellett, két hónappal a "kéményseprés" után elszenesedett a kazánom, valószínűleg már az ellenőrzéskor is égett. A kéményen az ajtót öt éven át csak messziről megnézte, majd amikor legletteltem, lefestettem, pampogott, hogy nem tudja kinyitni. Az új háznál kerek perec megmondta az ellenőr, hogy jattot vár. Szerencsére diktafonnal a zsebemben vártam. Hogy azóta még ott dolgozik-e? Ki tudja. Talán egy másik kerületben. Elmennek a pics@ba. Hozzám többet a lábukat be nem teszik.

Előzmény: Zöldár (55995)
Zöldár Creative Commons License 2011.10.17 0 0 55996

... "de egy zárt égésterű turbós kazán tényleg annyira biztonságos füstgáz szempontjábol mint  ahogy azt mondjá?"

 

 

Neked és mindenkinek az előző mese !

Előzmény: icrup (55985)
Zöldár Creative Commons License 2011.10.17 0 0 55995

Ez is egy mese csak - tény elvileg biztonságosabbnak kell lenni.

 De nálunk annyira elbonylítják a rendszert, hogy lerontják a biztonság esélyeit.

 Pl. nálam vizsgálták ugyan a füszcsőrendszer tömörségét, csakhogy nem mindenütt.

 A rendszer nagyjából :

 

 

 égéslevegő be egy műa. csővön a kazánba, itt keveredik a gázzal - elég - a hő javát a hőcserélőn leadja  fűtővíznek, majd egy ventillátor segítségével a füstgáz távozik az un. osztóidomon át a csörendszerbe ( első nem vizsgált kötés )  a cső folytatódik az un. tisztító/ vizsgáló csőbe majd nálam 3 könyökön át a bélet kéménybe , innen a béléscsövön és egy végidomon át a szabadba.

 na a két ürge  alul egy labdát helyezett a vizsgálóba és felül szintén az egészet nyomás alá helyezték és nézték a nyomás esést.

 Így nem vizsgáták vizsgálhatták a  labda előtti szakasz ( az említett osztóidom csatlakozását, az osztó idom utáni vizsgáló első csatlakozását és a vizsgáló lezárását ) ezek pedig a belső légtérben vannak. Gyakorlatilag a kötések felét nem vizsgálták.

 Vizsgáltak viszont olyan kötéseket amik gyakorlatilag indiferensek a szivárgásra. Így a kéményen belüli két csatlakozásnál afelsőnél nincs jelentősége, hogy szivárog vagy sem.

 Sőt az által, hogy a volt tisztító ajtó helyére egy rácsos ajtót erőltettek  / szellőző ajtónak becézve / egy esetleges kémény bélésen  kiszivárgó füstgáz visszafelé is jöhet,  szerencsére mivel felül is nyitott inkább kifelé megy . Nálam   egy 14 x 14 es tégla kürtőben van  a 8 cm -es bélés cső.

 Mennyivel egyszerűbb ( ólcsóbb ) és főleg biztoságosabb lett volna a falon való direkt átvezetés ( parepett).

 Nálam a kazánba egy 50 cm -es csövön jött volna be a levegő és kb. egy 80 cm - esen távozott volna a füst.

 

 Most meg 9m  ( 900 cm  az egész  )

 Ja és erre meg fontoskodnak az ellenállás méretezéssel.

 A gyártó 30 m-t ad meg mint max. hosszt.  Igaz ebből le kell vonni a könyököt miegy mást, de így is 20 m tud legyőzni a rendszer.

 Ennyit a mi "dicső" kémény seprőinkről  !!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!