Keresés

Részletes keresés

R.Kata Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2185

Isten őrizz, hogy kötözködjek, de nem értem, miért akarod kitalálni mások helyett, hogy milyen programokat tervezzenek? Arra célzok, hogy szerinted ne próbáljon meg túl sok látnivalót belezsúfolni. És mi van, ha valaki pont erre vágyik, hogy a lehető legtöbb mindent nézzen meg, ami az idejébe belefér? Nem mindenki akar túl sokáig vendéglátóegységekben ücsörögni és "shoppingolni"... (azon túlmenően persze, hogy az életben maradáshoz szükséges tápanyagot magához veszi :D) Értem én, hogy jót akarsz, de az egyik mondatod kb. úgy hangzott, mintha az isztambuli vendéglátóegységek szövetségének képviselője lennél :( 

Előzmény: csak_olvaso_vagyok (2183)
COOP Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2184

hol sikerült Istambulkart-ot venni?

Előzmény: rolegy (2107)
csak_olvaso_vagyok Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2183

5 napos progira a 2045 és 2043 hsz-ekben leírtam, hogy szerintem miket érdemes megnézni. :)

5 nap nem elegendő Isztambulra, ezért nem is kell arra törekedni, hogy minél többet belesűríts, hanem inkább nézz meg kevesebbet, és kóstl bele a város fílingjébe, hangulatába. Ha kevesebb látnivaló miatt marad szabad időd, akkor azt használd ki arra, hogy beülsz teázókba, kávézókba, éttermekbe, fagyizókba, vagy a környék utáciban sétálgatsz, felfedezed a környék utcáit, vagy az üzletekben vásárolgatsz :)

Meg persze pont az idő rövidsége miatt fontos, hogy jól szervezd meg az útvonalat, mert a város mérete miatt a távolságok nagyon nagyok (és a szálláshoz visszaútra való idővel is kalkulálnod kell). Persze legrosszabb esetben még mindig ott a taxi. A magyar tarifáknál jóval olcsóbbak, de a tömegközlekedési áraknak (főleg, ha Isztambul kártyával használja az ember) a többszöröse.  

Vagyis izgulni nem kell, főleg, hogy a Galata toronytól gyalog át lehet sétálni a hídon a Eminönübe, a belváros legbelvárosába, de a toronytól nem messze megy az a villamos, ami közvetlenül a Hagia Sophia és Kékmecsetnél levő téren tesz le.

Éttermek, boltok, üzletek, kávézók/teázók, fagyizók miatt pedig nem kell aggódni, az egész város teli van velük, még a külvárosok is.

:)

 

 

Előzmény: Nagy Andrea17 (2173)
Nagy Andrea17 Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2182

Köszönöm szépen a válaszokat.

BorsónéVica Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2181

Szerintem biztonságos én is mindig ott foglalok.

 

Igen, ott kell fizetni, kártya adatait foglaláskor kell megadni, de van olyan szállás is, ahol nem kell kártya a foglaláshoz, ez fel van tüntetve.

 

Nem veszik le a pénzt a kártyáról.

 

Rengeteg szállás közül tudsz válogatni, azt csak Te tudhatod a pénztárcád mennyit bir el.

 

Épp erről van szó a topicban, legalábbis az elmult napokban a reptérről való bejutás a téma.

 

Olvass vissza legalább 1 évet a hsz-ek között, én is így tettem.

Előzmény: Nagy Andrea17 (2173)
BorsónéVica Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2180

Ez nagyon jó hír, legalábbis nekem az lesz nov. elején.

Előzmény: HoriFTC (2172)
COOP Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2179

a booking.com-on foglalni nem a booking.com-tól függ, hanem a szálláshely adott kondícióitól.

Én is ott foglaltam a 19-i hétre szállást és sokszor még. De nekem úgy volt akciós, ha azonnal kifizetem az adott foglalást. Igaz nem azonnal vonták le, hanem 2 nappal később, de levonták és nem a szálláshelyen kell fizetnem, hanem előre kellett-de mondom ezt én választottam. Természetesen fizethettem volna a szálláshelyen érkezéskor is, de nekem épp ez felelt meg, mind árban, mint minden másban.

 

Előzmény: Nagy Andrea17 (2173)
R.Kata Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2178

Köszi :) Nem nagyon foglalkozom vele :) Egyébként tudom, hogy tudok harapós is lenni, de időnként (hőségben :D) nehezen viselem, ha valaki nem túl életképes és mindig másoktól vár minden infót, segítséget stb. És most nehogy bárki is magára vegye :DDDD 

Előzmény: Flower2000 (2177)
Flower2000 Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2177

Félreismernek. Ne foglalkozz vele. Hőség van.

Előzmény: R.Kata (2176)
R.Kata Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2176

Emberek, senki ne aggódjon, itt rám történt célzás, mint agresszív nőszemélyre :) 

Előzmény: HoriFTC (2175)
HoriFTC Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2175

Igyekszem nem agressziv lenni: melyik repterre gondolsz?

Előzmény: Nagy Andrea17 (2173)
geodo1 Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2174

már meg ne haragudj, de így egy darab hsz-szel sztem ez a stílus nem valami túl barátságos indítás. ha nem teszik neked ez a fórum (ami ráadásul egy kifejezetten barátságos és segítőkész topik) akkor ne gyere kérdezősködni se, mivel ez még akkor sem ügyfélszolgálat, ha kedves az olvtárs, de így, eleve elrendelés-szerűen megrovóan végképp elég faramuci a dolog.

 

egyébként pedig igen, megbízható a booking, bátran használhatod azt az oldalt. a bejutási lehetőség pedig az a téma, ami a legmasszívabban visszatérő, így más dolgod nincs is, mint picit visszaolvasni, és meg fogod látni, minden kérdésedre megkapod a választ. ha esetleg mégsem, akkor persze célirányosan kérdezz majd rá nyugodtan arra, ami káoszos marad. :)

Előzmény: Nagy Andrea17 (2173)
Nagy Andrea17 Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2173

szept 15-20 között leszek Isztambulba, sok kérdésem van, aki agresszív ne válaszoljon, mert amit itt olvasok az már nem nagyon tetszik.

Biztonságos e a Booking.com on hotelt foglani?, ott tartózkodáskor kell fizetni, de a kártya adatait meg kell adnom most.  Bíztonságos? nem veszik le a pénzt a kártyáról? mi a tapasztalat.? esetleg valami olcsó hotelt tudtok e ?  2, a reptérről melyik a LEGOLCSÓBB bejutási lehetőség, a kinézett szállás a Galata torony környékén van.

Ha már valaki hazajött ha adna ötletet, hol,  mivel,  mennyiért,  merre járt szívesen fogadnám , most tervezem az 5 nap tökéletes programját:) Köszönöm

HoriFTC Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2172

Amit meg talan senki nem irt, de osztol hasznos lehet:

 

Oktober 29.-en megnyitjak a Bosphorus alatti alagutat (Marmaray projekt) a tomegkozlekedes (metro+elovarosi vonat) szamara, onnantol el lehet felejteni minden kompozast, ha nem feltetlen akar valaki vizre szallni.

 

Sajnos tobbet egyelore nem nagyon tudok (annyi biztos, hogy az europai es azsiai oldalon futo elovarosi vonatokat osszekotik, egyik megallo lesz a Sirkeci, a Sultanahmet negyedben, ahonnan ki lehet menni vonattal a Sabiha Gokcen kozelebe (mondjuk igy elso blikkre "Tersane" allomasig, ahonnan esetleg taxival tovabb, ami nem lehet tobb mint 10 perc) , atszallas nelkul az azsiai oldalra Gebze vegallomas fele), itt a projekt honlapja:

 

http://www.marmaray.com/index.asp

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Marmaray

 

De a metrovonalak is atfutnak majd az alaguton, de ez meg nem vilagos szamomra, hogy mikor. (Mindket oldalon tobb vonalat is epitenek, ill. bovitenek jelenleg.)

 

A probauzem mar fut, hala a hiperszuper miniszterelnoknek, aki az elso vonatot vezette, merthogy ehhez is ert:

 

http://www.hurriyetdailynews.com/istanbuls-massive-metro-project-marmaray-hits-the-tracks-in-first-test-run-.aspx?pageID=238&nID=52002&NewsCatID=341

 

 

BorsónéVica Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2171

"en a - jelenlegi - 9:50-es indulashoz Kadikoyben foglaltam"

 

Itt nics, hogy az utolsó éjszakát tölti ott.

1. Tudom, hogy nem csak ott vannak látnivalók, de a többsége igen, és a legtöbb turista oda megy.

 

2. Lehet, hogy már ezerszer leirtátok, s amint látom Te már nagyon beleástad magad ebbe a témába, én meg most kezdem. Ha, csak ilyen ingerült hangnemben tudsz válaszolni, akkor inkább nem kéne. Különben sem Neked cimeztem a kérdést.

Előzmény: R.Kata (2170)
R.Kata Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2170

1. Nem csak Sultanahmetben vannak látnivalók. 2. Hogyhogy mivel megy át oda? Már ezerszer leírtuk többen is, hogy leginkább hajóval érdemes átjönni Ázsiából Európába. 3. Az illető azt írta, hogy az utolsó éjszakát tölti Kadiköyben. Másnap már miért jönne vissza Európába? Nem jön már sehova, hanem megy a reptérre. 

Előzmény: BorsónéVica (2168)
BorsónéVica Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2169

Sztem az is jó megoldás lehet, ha az utolsó éjszakát a reptér közelébe foglalja az ember?

Előzmény: cassano71 (2136)
BorsónéVica Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2168

Megnéztem,-- az ázsiai oldalon van. Mivel mész át Sultanahmetbe,  mivel ott van minden látnivaló?  Végül is nem rosz 5-let ott foglalni.

Előzmény: neomedia (2131)
R.Kata Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2167

Szívesen. Mondtam, hogy rákészülök és mindennek utánajárok, nálam ez ezt jelenti :D Pedig még van bő 1,5 hónapom :D 

Előzmény: Flower2000 (2166)
Flower2000 Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2166

Ezt az alapos munkát! Csak ámulok, bámulok.

Köszi szépen.

Előzmény: R.Kata (2165)
R.Kata Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2165

Taksimtól a szállodádig:

 

-          1. verzió: Taksimnál felszállsz az F1 jelű siklóra, ami a Taksim teret köti össze Kabatas-sal. Kabatasban pedig felszállsz az onnan induló T1 jelű villamosra, amivel átmész a Galata hídon, és a túloldalon lévő megállónál (Eminönü) leszállsz. Onnan nyugati irányban pár száz méter a szállodád (séta vagy taxi, illetve talán busz is jár).

-          2. verzió: Taksimon felszállsz az M2 metróra, elmész vele egy megállót Sishane végállomásig, ott felszállsz a Beyoglu-Karaköy siklóra. Karaköy a Galata híd északi végénél van, tehát csak át kell jönnöd lefele a hídon, és onnan az előző verzió vége érvényes (séta vagy taxi).

-          3. verzió: útvonal megegyezik a 2. verzióval, a Taksimon felszállsz az Istiklal cadesin közlekedő nosztalgiavillamosra, ami kb. ugyanott halad, ahol az M2, csak ugye a föld felett.

Előzmény: Flower2000 (2164)
Flower2000 Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2164

A taxi nem csak nekik, de nekem is egyszerűbb valószínűleg. De ha tudod mire szálljak fel a Taksimra beérve akkor írd le légyszi. Tehát mihelyst megérkezek váltsak lírát a reptéren, legalábbis egy keveset a buszra.

Előzmény: rolegy (2155)
R.Kata Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2163

Igen, tudom, hogy arra értetted. :) Ha nyersz a lottón vagy ilyesmi, gyere velem szept. 30-án :) 

Előzmény: rolegy (2162)
rolegy Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2162

Most jöttem vissza :(

A "csatlakozom"-at elsősorban a szemléletedre gondoltam, de szívesen csatlakoznék az újabb utazáshoz is, ha volna rá újabb időm, pénzem, lehetőségem :)

Előzmény: R.Kata (2159)
rolegy Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2161

A busz pontosan indul, szerintem ez nem gond. Az esetleges baleset annál inkább, mi is beleestünk. 3 sávos az autópálya, egyik sávban volt ütközés, na onnantól kezdve csak araszoltunk. 8 percre voltunk a reptértől, na ebből lett 25 perces késés. Szóval időben kell elindulni!

Kétszer van biztonsági ellenőrzés is, egyszer útlevélvizsgálat előtt, majd meglepetésünkre - miután megvettük a felvihetőnek gondolt vizeket - útlevélvizsgálat után ismét. De szerencsére itt már átvihettük az üzletben vett vizeket.

Előzmény: cassano71 (2136)
R.Kata Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2160

Visszafele lehet, hogy a Havatast választom, de odafele valami autentikusabbat :) 

Előzmény: rolegy (2156)
R.Kata Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2159

Örülök :) Te mikor utazol? :) 

Előzmény: rolegy (2157)
rolegy Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2158

Ezek nem kis hajók, 3 szintes menetrend szerint kompok. Én még csak billegést sem éreztem. Mindössze 20 perc az út, nem egy nyíltvizi utazás.

Előzmény: Flower2000 (2123)
rolegy Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2157

Csatlakozom :)

Előzmény: R.Kata (2119)
rolegy Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2156

Erre a legkényelmesebb a Havatas busz, légkondival kényelmesen 8 Tl volt, 30 percenként indul. Viszont csak Lírával lehet fizetni, erre figyeljetek!

Előzmény: R.Kata (2154)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!