Keresés

Részletes keresés

faki Creative Commons License 2016.10.22 0 0 58421

Az első választ csak a postásod tudja! :-) Az eBay vagy a PayPal kártérítésére számíthatsz nyomkövetés nélküli csomagnál is.

Előzmény: Vivabalaton (58412)
.:(gabor):. Creative Commons License 2016.10.22 0 0 58420

Két hete feladtam DPD-vel egy csomagot Németországba. Kétszeri kiszállítás és értesítés hagyása után sem vette át a címzett, ráadásul telefonszámot is mellékeltem.

"Visszafordítva: A címzett nem volt elérhető a második kézbesítés alkalmával sem. A küldemény a következő hét napra raktározásra kerül. Kérjük lépjen kapcsolatba ügyfélszolgálatunkkal. (Visszáru)"

Két-három alkalommal az eBay-en és e-mailen is írtam neki, hogy vegye át a csomagot, mert 7 nap tárolás után visszaküldi a DPD. Ez meg is történt. Már Budapesten van a csomag.

Néhány alkalommal történt már olyan, hogy nem vette át a címzett a magyar postás ajánlott levelet és visszajött hozzám, de eddig a vevők mindig kérték az ismételt küldést, melynek a költségét meg is térítették.

Ilyenkor mi az eBay álláspontja? Elméletben, gyakorlatban. Refundolnom kell a teljes összeget vagy megtarthatom a szállítási költséget?

Nagy Gábor81 Creative Commons License 2016.10.22 0 0 58419

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat, ma meg is rendelem! 

radikál Creative Commons License 2016.10.22 0 0 58418

100%.

Áfa-t egyébként így is fizetsz csak nem a Magyart hanem a Luxemburgit ami "csak" 18%.

Persze ezt nem külön fizeted - még mielőtt megijednél - hanem benne van az import charges-ben.

1 szó mint 100 a teljes összeg az amit az ebay-en fizetsz, erre nem jöhet rá pluszban egy garas sem.

Előzmény: Nagy Gábor81 (58416)
Tshu-hash Creative Commons License 2016.10.21 0 0 58417

Elvileg tuti. Legalabbis ahanyszor global shippinggel rendeltem, a magyar hatosagok mar sosem piszkaltak vam es/vagy afafizetesi kerelemmel. Most is jon egy csomagom hasonlokeppen, annal sem szamitok mar plusz fizetnivalora. 

Előzmény: Nagy Gábor81 (58416)
Nagy Gábor81 Creative Commons License 2016.10.21 0 0 58416

Köszönöm a választ, és ez tuti módszer? : )

Elég magas a rendelés értéke meg a többi költség, ha a magyarok megvágnak az áfával akkor végem! :(

sjohn Creative Commons License 2016.10.21 0 0 58415

...így van...

Előzmény: Nagy Gábor81 (58414)
Nagy Gábor81 Creative Commons License 2016.10.21 0 0 58414

Sziasztok! 

A segítségeteket kérném egy usa-ból érkező rendelésemhez!

Rendszeresen rendelek az ebay-ről, eddig nagyobb értéket rendeltem az unióból, illetve párszáz forintos rendeléseket bonyolítottam kínából. Most muszály vagyok az usa-ból rendelni. 

Ha jól értelmezem az ebayen leírtakat akkor abban az esetben, ha az eladó a global shipping program segítségével juttatja el hozzám az árut akkor, ki kell fizetnem a termék árát, a szállítási költséget, valamint az import charges-nál feltüntetett összeget. Ha jól értem így biztisan elkerülöm az áfát és a vámot, tehát a kártyámról (paypal) levont összeg amit az ebayen kifizetek a teljes összeg, és nem tevődik rá semmi? 

Előre köszönöm a válaszokat.

Gábor 

Vivabalaton Creative Commons License 2016.10.21 0 0 58413

Igen, órák óta olvasgatok, és pont most találtam meg a választ rá, de nagyon köszönöm azért :)

Előzmény: SnAkE (58411)
Vivabalaton Creative Commons License 2016.10.21 0 0 58412

Közben a kettővel lejjebbi kérdésre megtaláltam a választ :) viszont felmerült, ha nem tracked / registered post -tal kérem a küldeményt, hanem csak "simán" akkor is hagynak papírt, ha nem fér be a ládába és nem találnak otthon? Illetve ha lenyúlja a posta, akkor is van kártérítés? Vagy csak a nyomonkövetett csomagokra?

SnAkE Creative Commons License 2016.10.21 0 0 58411

Elég a hozzárendelt kártyára pénzt tenni.

Előzmény: Vivabalaton (58409)
Vivabalaton Creative Commons License 2016.10.21 0 0 58410

AusPost Air Mail Parcel

Ez mit jelent? 

Vivabalaton Creative Commons License 2016.10.21 0 0 58409

Ha vásárolok az ebay.com-on, akkor a paypalra kell pénzt  feltöltenem, vagy elég, ha a hozzárendelt internetkártyám egyenlegét töltöm fel a kívánt összeggel? Köszönöm.
Bocs, totál kezdő vagyok :)

nyubocs Creative Commons License 2016.10.21 0 0 58408

Nem riogatják, csak elhalasztották a bevezetéset (eredetileg október 1-től vezették volna be)

Csak az eBayes postázást nem zavarja, mert a külföldi küldeményekre nem vonatkozik

Előzmény: PermanentDestructor (58407)
PermanentDestructor Creative Commons License 2016.10.21 0 0 58407

Riogatják itt az embert!

 

 

Hamarosan már csak az lehet levél, ami tényleg befér a postaládába

A Posta kivezeti az amorf levélküldeményeket, ezentúl csak drágábban, csomagként adhatja fel őket. Azt azért nem árulták el, mégis mikortól, csak azt, hogy mi akartuk. Tovább »

forrás: divany.hu

Tshu-hash Creative Commons License 2016.10.20 0 0 58406

Kozben megoldodott a problema. Mindketto tranzakcio torolve lett, az iment erkezett meg a 2 banki sms. Mindenesetre igen fura...

Előzmény: Tshu-hash (58404)
radikál Creative Commons License 2016.10.20 0 0 58405

Most már működik.(remélem nemcsak átmeneti)

Mindkét böngészőnél azonosítani kellett magam.

Előzmény: radikál (58403)
Tshu-hash Creative Commons License 2016.10.20 0 0 58404

A kovetkezokeppen jart-e mar valaki:

Kivalasztottam a termeket, betettem kosarba, majd ramentem a fizetesre. Itt termeszetesen a PayPal-ra kattintottam, majd beallitottam a kivant bankkartyat. Kattintas utan hibauzenet, hogy a fizetes ilyen modon nem lehetseges, ellenorizzem a szamlazasi cimet. Evek ota nem modositottam a cimen, havonta 8-10 tranzakciom is akad. Ugyanekkor megkaptam az sms-t a terhelesrol. Varok, varok, sem a My eBay-en, sem a PayPal My Account feluleten nem latszik a tranzakcio. Gondoltam, biztos visszaforditottak. Megprobalkoztam meg egyszer a vasarlassal. A menet ugyanez volt. Hibauzenet, a terhelo sms azonban megerkezett. Azaz eddig mar 2x vontak le a termek arat (2x180USD). Eloszor irtam a PayPal-nak. Kaptam egy tobbe-kevesbe sablon valaszt, hogy erdeklodjek a kartyakibocsatonal, mert lehet, hogy ok korlatoztak valamit. Felhivtam a bankot, ott mind a 2 terheles latszik, raadasul aktivkent, azaz nem volt visszautalas, vagy tranzakciotorles. Irtam ujra a PayPal-nak, hogy mi a szitu (a bank szerint minden oke, fedezet is volt, napi limitet sem leptem at). A My eBay-en es a PayPal feluleten sincs semmi nyoma sem a tranzakcionak, sem a vasarlasnak. Irtam az eladonak is, hogy nezze mar meg a PayPal-jat, hatha koborol ott felesleges 360 dollar. 

Abban remenykedem, hogy zarolva marad az osszeg, es nehany napon belul feloldodik. Ha pedig megsem, akkor indulhat a chargeback procedura. Ez mar csak azert sem lenne tul jo, mert a kartya, amivel fizettem, magyar, a szallitasi cim is magyar, en viszont nem Magyarorszagon elek. 

radikál Creative Commons License 2016.10.20 0 0 58403

Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy jelenleg egyik aukciómhoz sem férek hozzá így semmilyen módon nem tudok rajtuk változtatni.

Đí€ä|Ä[ meg!

Előzmény: radikál (58402)
radikál Creative Commons License 2016.10.20 0 0 58402

Ezek a marhák megint variáltak.

Adtam fel egy hirdetést az egyik böngészőmmel.(chrome)

Ezzel szoktam mivel a mindennapokban használt (IE) nem teljesen kompatibilis az ebay-el hirdetés feladásnál.

Arra viszont jó, hogy megváltoztassam az árat vagy apróbb dolgokat kijavítsak.

Nos chrome-al feladtam és ahogy eddig is IE-vel meg akartam változtatni az aukció címét.

Ekkor jött a bibi ami eddig nem volt:

 

" It looks like you signed in from a different computer. Before you continue, we need to verify your identity and confirm it's really you."

We'll send a message to the option you select.

  • By Phone (voice or text)
  • By email.

 

Az emailt választottam de nem jött semmi.

Erre kellett volna válaszolnom:

" What other eBay user ID is associated with your current address?"

 

Beírtam 2 variációt de nem fogadta el.

Ekkor ezt írta ki:

" You have answered incorrectly too many times, so you'll need to wait 24 hours before you try again. "

 

 

Na mondom akkor legyen chrome.

Ott is ugyanez:

" It looks like you signed in from a different computer. Before you continue, we need to verify your identity and confirm it's really you."

 

De már csak egy opcióval.

" Choose how you'd like to receive your confirmation code

We'll send a message to the option you select.

  • By Phone (voice or text)"

Ok akkor legyen text message.

 

Ekkor ez jött: " We are having technical difficulties"

 

 

WTF!? Normálisak ezek?

t.lantos Creative Commons License 2016.10.20 0 0 58401

Regen a nemetre nem lehetett csak ugy eregisztralni. A regent ertsd ugy, hogy nagyon regen :)

A kovetkezmenyek nelkul ugy gondoltam, hogy sose fogjak megfogni a tolvaj hollót.

B.szhatom a biztositast, ha nekem a cucc kell.

 

A Hanjin csodbe ment. Van biztositas az arun, ami 2 honapja ott rohad a hajojukon, de ez neked nem segit (azert sem, mert ez nem biztositasi esemeny, hiszen a cucc a tied, meg is van, csak nem tudsz hozzajutni).

Előzmény: In Lak'ech (58400)
In Lak'ech Creative Commons License 2016.10.20 0 0 58400

Nem kell német cím. Én magyar címmel regeltem a .de-n.

Nem minden esetben következmények nélküli a postai lenyúlás. Már nem emlékszem pontosan, de valami Európa+ csomag feladási árában benne van az értékbiztosítás is valami irreálisan magas értékre. És nem kifizethetetlen. Nekem amúgy soha nem volt gondom a Magyar Postával. Jó, jó, nem ezres nagyságrendben postáztam külföldre, de százon fölül vagyok. Ebból csak egyszer küldtem futárszolgálattal. Akkor Japánba.

Előzmény: t.lantos (58399)
t.lantos Creative Commons License 2016.10.20 0 0 58399

Vevokent mindegy, leginkabb amelyik nyelven tudsz.

Mondjuk mintha a nemetre nemet cim is kellene.

Barmikor. Es ha ajanlott, kovetkezmenye akkor se lesz.

Bar erre spec. a pp vevovedelme jo. Nyilvan az eladonak szar, mert o feladta, kifizette, es nem o tehet rola, ha elvesztik vagy ellopjak.

Előzmény: Vivabalaton (58398)
Vivabalaton Creative Commons License 2016.10.20 0 0 58398

Ebay-en melyiken érdemes regelni, a .com-on?

Illetve a posta lenyúlhatja Magyarországon a csomagot? Ha igen, van következménye, vagy csak egy pápá búcsú?

Köszi!!!

.:(gabor):. Creative Commons License 2016.10.19 0 0 58397

Én azért kevés esélyt látok arra, hogy ez nem a PayPal vagy az e-mail szolgáltatójának a  hibája.

 

A "Your eBay item sold!" levelet azonnal megkapom az eBay-től, az "Instant payment received"-et pedig 24 órás késéssel a PayPal-től.

 

"Your money’s on its way to your bank account"-ot szeptember közepén kaptam utoljára, pedig azóta többször is volt withdraw.

Előzmény: nyubocs (58396)
nyubocs Creative Commons License 2016.10.19 0 0 58396

Azért nem mindig a PayPal hibája, ha későn jön az e-mail.

Határon túlról jövő leveleim 50%-t 24-36 órás késéssel kaptam meg vasárnap-hétfő-kedden

Előzmény: .:(gabor):. (58395)
.:(gabor):. Creative Commons License 2016.10.19 0 0 58395

Én azért szeretem tudni, mi történik a PayPal-emen. :)

 

Mondjuk, ha valaki vesz tőlem valamit, csak úgy teheti meg, hogy egyből ki is fizeti. Tehát, ha az eBay-től megérkezik a sold e-mail, akkor tiszta sor, ilyenkor nem kell a PayPal levele.

 

Ha én veszek valamit, akkor arról is tudok.

 

De ha esetleg valaki más venne valamit az én PayPal kontómra vagy utalgatna róla, akkor arról szeretnék tudni.

 

Például a PP-nek nincs kétlépcsős (jelszó + sms) azonosítása belépéskor, ugye?!

Előzmény: t.lantos (58394)
t.lantos Creative Commons License 2016.10.19 0 0 58394

Nalam is lagzanak a mailek. Mondjuk ugyse olvasom oket :)

Előzmény: .:(gabor):. (58390)
zodes Creative Commons License 2016.10.18 0 0 58393

Mégsem kellett. Eddig minden rendben. A hétvégén kapja meg az unokatesóm a gyalut. Kíváncsi vagyok, működik e?😊

Előzmény: t.lantos (58388)
krisztike0000 Creative Commons License 2016.10.18 0 0 58392

Úgy néz ki, hogy helyreállt minden.

Előzmény: .:(gabor):. (58390)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!