Keresés

Részletes keresés

barrix Creative Commons License 2005.04.11 0 0 2353

Sziasztok!

 

Nyári nyaralásunkat tervezgetjük. Szeretném megkérdezni, hogy tudtok-e javasolni nekünk egy lehetőleg  finomhomokos tengerparti szállodát? Mivel egy 1,5 éves örökmozgóval mennénk, fontos lenne a sekély tenger, jó lenne gyerekmedence, játszótér. Lényeges, hogy repülővel mennénk, és hogy a szálloda ne legyen messze a reptértől/max.1-1,5 óra/ Jó lenne még, ha nem csak szállodák lennének a közelben, hanem valami látnivaló is.

Konkrét elképzelésünk nincs. Ja, és jún. elején elég jó idő van már a tengerparti fürdéshez?

Köszi: barrix

 

szalámi Creative Commons License 2005.04.11 0 0 2352
Mi július közepén megyünk. Kértünk egy csomó helyről árat, az appartmanok (csak jókat néztünk) 2 személyre 30-40 euro volt, de pl. nagyon szuper appartman, ahol csak 4 személyes volt az 45. Végül is mi egy kis szállodába megyünk, közvetlen a tengerparton ( a víz annyira közel van, hogyha elbux a küszöbben akkor fejest esel a tengerbe :oDDD ), félpanzióval (választható a reggeli mellett az ebéd vagy a vacsora) 48 euro/2fő/nap. Ja és Pefkariba megyünk.
Előzmény: sgabcsi (2351)
sgabcsi Creative Commons License 2005.04.11 0 0 2351
Tudsz esetleg infot adni szallasrol kb mennyibe kerul? Ti apartmanba mentek? Melyik hónapban? Marmint Thasszosrol:)
Előzmény: szalámi (2350)
szalámi Creative Commons License 2005.04.11 0 0 2350
Mi az idén szintén nyugis nyaralást tervezünk, ezért Thasszosra megyünk 2 hétre. De a szállást interneten lefoglaltuk. Olcsó is meg jó is.
Előzmény: sgabcsi (2349)
sgabcsi Creative Commons License 2005.04.11 0 0 2349

Miutan a gyerekek 4-7 evesek(eppen ezert megallunk majd utkozben aludni valahol), nem hiszem hogy ennyi helyet meg tudunk latogatni, meg aztan oket annyira nem erdekli a varos, de azert persze nem fogunk mindent kihagyni.

Igazabol olyan helyet szeretnenk ahol gyonyoru a tengerpart tobb bejarhato eszmenyi szep resze van. Itt eltotltenek mondjuk 1 hetet majd onnan nyomni a 2 hetet kicsit huzosabb turasabb utazosabb stilusban de azert meg megallva 1x 2x furodni.

Sokat olvasni Thassos-rol Lefkada-rol. ezek a helyek milyenek az 1 hetes furdos korbenezos szempontbol. Idojaras, dragasag, es a tobbi szempontjabol?

 

Koszi

 

Előzmény: szalámi (2343)
szalámi Creative Commons License 2005.04.11 0 0 2348
Hát ha csak bulizni akarsz, akkor menj Paráliára, de akkor minek Go-ba menni. Tömegnyomor, orosz, lengyel, ukrán, bolgár, magyar egymás hegyén hátán. Ezért kár ennyit utazni, pláne, hogy nem is visznek odáig hanem egyénileg mész.
Előzmény: GarneTT (2346)
szalámi Creative Commons License 2005.04.11 0 0 2347
Az a helyzet, hogy Athén közelében elég drágák a szállások. Azért mondtam Kamena Vourlát, mert az csak 180 km és szuper üdülőhely. Persze van egy csomó kisebb falu addig, amit ha kocsival volnál ajánlanék, na de bemenni busszal minden faluba és megnézni jó-e az egy kicsit macerás.
Előzmény: GarneTT (2345)
GarneTT Creative Commons License 2005.04.11 0 0 2346
"pezsgő éjszakai élet"-re gondoltam:) ahogy olvastam sokaknak nem szimpi az a hely:)
és Kamena Vourlába könnyen el lehet jutni Athénból? ott milyenek a szórakozási lehetőségek?
Előzmény: szalámi (2344)
GarneTT Creative Commons License 2005.04.11 0 0 2345
pontosítanék: Athén közelében: pár óra utazás, ami tömegközlekedéssel megoldható:) (olcsón :))
Előzmény: GarneTT (2342)
szalámi Creative Commons License 2005.04.11 0 0 2344
Úristen! Hála istennek olyan borzalom, mint Paralia nincs több. Csak hasonló. Ha jó helyet akarsz Athénhoz közel, akkor menj Kamena Vourlába, vagy ha olyat akarsz mint Paralia akkor a Balatonra.
Előzmény: GarneTT (2342)
szalámi Creative Commons License 2005.04.11 0 0 2343
Gyakorlatilag igen, persze vannak üdülőhelyek és időszakok, amikor nehéz, de rengeteg stálláslehetőség van.
Előzmény: sgabcsi (2341)
GarneTT Creative Commons License 2005.04.11 0 0 2342
Sziasztok!

Az a helyzet, h Athénba van repjegyem, ergo mi is valahova Athén közelébe szeretnémk menni. A szempontok: homokos tengerpart, és nem baj ha van nyüzsgés: tehát, olyasmire gondoltam, mint Paralia, csak Athén környékén. Létezik ilyen? szórakozóhelyek, stb... Ha nem, busszal érdemes eldöcögni Athénból Paraliába 5 óra alatt?:) mennyibe kerülhet ez a buszozás?
köszi a válaszokat!
sgabcsi Creative Commons License 2005.04.11 0 0 2341

Lenne meg egy kerdesem:)

 

GO-ban gyakorlatilag barhol barmikor talalok valamilyen szallast magamnak??

 

Koszi

Előzmény: szalámi (2339)
sgabcsi Creative Commons License 2005.04.11 0 0 2340

Koszi a javaslatokat.

 

Meg kell neznem hogy hova esik Kamena Vourla. Mondjuk miutan van 2 gyerkoc lehet ennyit nem fogunk tudni megnezni, de most megnezek eme helyekrol minden infot.

 

Meg 1x koszi

 

 

Előzmény: szalámi (2339)
szalámi Creative Commons License 2005.04.11 0 0 2339
Nos, ha még nem voltatok Go-ban akkor olyan helyet kel válaszatni, ami közel van azokhoz a helyekhez, amiket látni kellene. Szvsz ezek: Meteorák, Delphi, Athén, Korinthosz. Ezekhez ideális bázis Kamena Vourla. (Paráliát könyörgöm felejtsd el, mert Siófok sokkal csendesebb és kultúráltabb, erről ennyit). Kamena Vourla-n főként görögök nayaralnak, azaz: a kaja igazi görög és a giroszba nem akarnak kecsapot tenni mint pl Parálián. Nos nem tudom így leírni, milyen csak egy szóval, na 3-mll (qrva jó hely. Ha tudtok egy huzamban menni kb 18 órát akkor meg sem kell pihennetek, ha nem akkor valahol kivesztek egy szobát egy napra. Bárhol ahol elfáradtatok. Ha itt eltöltötök egy hetet akkor, innen mehettel a Meteorákhoz (170 km), utána Delph (90 km, bár hegyi utak, de nagyon élvezetes. Egy köpés Thermopüle. Ha tovább mentek, akkor Athénba is megszállhattok egy nap. És akkor van két napotok a városra, ugyanis ott vagyot 3 óra alatt és szállást szintén találtok. Utána én mennék továb Tolo-ba. Az is jó hely. A peloponészosz tele van látni valóval. Na már meg is van a két hét.
Ez mondjuk egy mozgalamsabb nyaralás, de hasonlót, sőt szinte ugyanezt már végig csináltam. Illetve nekünk szinte minden nyarunk ilyen.
Tavaly pl 1 hét Kamena utána, 1 hét Korfu. Volt már tolo-evia, evia-asprovalta, meg kitudja mi.
Előzmény: sgabcsi (2336)
Jox Creative Commons License 2005.04.11 0 0 2338

Sziasztok!

 

Aki egyénligeg utazik Görögországba és nincs még szálláshelye, nézze meg a www.hellasz.hu  "Ajánló" oldalá-t...

mia0704 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 2337
én voltam paralián is és asprovaltán is, de semmi bajom nincs ezekkel a helyekkel. tény, hogy ez nem az igazi görögország, de nagyon jó kirándulásokat lehet onnan tenni a meteorák, vagy az olümposz felé, kellőképpen nyüzsis hely. azt elhatároztam, hogyha majd gyerekekkel megyünk (pár év múlva), akkor ilyen helyre (is) megyünk. én nem bántam meg, hogy ott is voltam, és egyáltalán nem szörnyű. szerintem még jól járnátok kamena vourlával, viszonylag közel van athén, delphi, esetleg korintosz, és csendesebb, görögösebb hely, mint mondjuk paralia, csak megállás nélkül messze van. vagyis szerintem nem lenne rossz 1 hét paralia - 1 hét kamena vourla. vagy mondjuk tolo (mi idén oda megyünk, 2 hétre), és onnan el lehet menni athénba, korintoszba, epidaurosz, mükéné, és a déli részek, kisebb szigetek sincsenek vészesen messze. csak mondjuk gyerekekkel már maga a szállás, tolo is elég messze van szerintem, majdnem 1600 km bp-ről.
Előzmény: sgabcsi (2336)
sgabcsi Creative Commons License 2005.04.10 0 0 2336
Ok koszi holnap varom:)
Előzmény: szalámi (2335)
szalámi Creative Commons License 2005.04.10 0 0 2335
Hát Paralia az nem Görögorzság. Szörnyű hely. 1x voltunk 1 hete, de csak azért, hogy ott is legyünk. Egyébként meg elég sok fele voltunk már. Holnap majd mondom, milyen 5leteim vannak, de most inkáb alszom.
Előzmény: sgabcsi (2334)
sgabcsi Creative Commons License 2005.04.10 0 0 2334

Nem még soha nem voltunk Go-ban de nagyon fel vagyunk csigázva, és szívesen utaznánk de nem tudjuk merre, hova menjunk mert annyi szépet/rosszat hallotunk olvastunk itt a topicokban. Ami biztos nem akarunk előre szállást foglalni utazasi irodaval, nem akarjuk lekötni magunkat egy helyszínhez, és nem Paraliara akarunk menni hanem olyan helyekre ahol nincs "akkora" nyüzsi, és van mit nézni a tájból illetve jókat lehet fürödni. Szóval 2 hétre mennénk a többi részletre szívesen vennénk az építő javaslatokat.

Előre is köszi.

 

 

Előzmény: szalámi (2333)
szalámi Creative Commons License 2005.04.10 0 0 2333
Ha +írod, hogy voltatok-e Go-ban és ha nem hol ? :o)), + hogy mennyit akartok utazni, akkor szivesen javasolunk egy két hetes igazi görögös összaállítást.
Előzmény: sgabcsi (2332)
sgabcsi Creative Commons License 2005.04.10 0 0 2332

Sziasztok,

 

Probáltam minnél többet visszaolvasni a topicban. Mi is Görögországot célozzuk meg a nyáron(2 felnőtt, 2 gyerek) autóval. Szeretnénk megismerni minél szebb helyeket, illetve fontos szempont lenne, hogy ne legyen balatoni, érzése az embernek. Ahogy levettem igy kerülni kéne Paralia, Stavros, és a hasonló helyeket. Viszont mi uyg gondoltuk, hogy mennénk vagy jó 2 hétre, és váltogatnánk a helyszíneket. Milyen helyszineket javasolnátok, illetve az még nagyon fontos hogy kempinges/satoros/bungalos/ illetve apartmanos szállásban gondolkodunk. Ezek dögivel állnak rendelkezésre mondjuk júliusban is? Azét kédezem mert az má főszezonnak számít.

Előre is köszönöm a segítségetek, válaszaitokat.

TiLLaBoY Creative Commons License 2005.04.09 0 0 2330

Ugynézki miis Korfura megyünk mivel Sartira nincs szabad apartman juli29.-töl:(

Valaki tud valamit erröl a szigetröl? Érdekelne!

kisjutka27 Creative Commons License 2005.04.08 0 0 2329

Sziasztok!

 

Gyertek Ti is Korfura az ortodox húsvétot ünnepelni 2005. április 27 - május 6. között (10 nap/7 éjszaka) !!!

Utazás busszal, elhelyezés Moraitikán apartmanban.

Ára: 33.000 Ft/fő, és ha április 15-ig lefoglaljátok, 12 % kedvezményt is kaptok!

Érdeklődni lehet: 06 1 413 26 60

csabáék Creative Commons License 2005.04.07 0 0 2328
Elfelejtettem az elérhetőséget: 0630 4435533
csabáék Creative Commons License 2005.04.07 0 0 2327

Sziasztok!

Eladó nyaralás Makrigialos-on!!!

 

2 fő részére csak szállás 7 éjszakára studióban, az időpont Június vagy Szeptember, ezt le kell egyeztetni.

Az Androméda Utazási Iroda (www.andromeda.hu) útja, ők Székesfehérváriak, és annyit kötnek ki, hogy velük kell utazni busszal vagy repülővel.

 

Helyileg Parália-tól 20 km északra, 40 km-re Thessaloniki-től.

 

Ára: 15 000 Ft 2 főnek

egérút Creative Commons License 2005.04.04 0 0 2326

18-20 óra: attól függ mikor indulsz és mennyire nyomod...

A benya YU-ban 65 dínár körül van, egy € 80 dínár.

Útdíj: 400+400+1060 dinár egy irányban + Bg 4 €.

Az útvonalat itt is megtervezheted:

http://www.viamichelin.com/viamichelin/gbr/tpl/hme/MaHomePage.htm

 

 

Ezen az oldalon a  külöböző térképszelvényeket tetszés szerint nagyítgathatod is.

Előzmény: D.A. (2323)
szalámi Creative Commons License 2005.04.04 0 0 2325
Nézd meg az Autoval Gorogorszagba topikban, ott mindent +találsz
Előzmény: D.A. (2323)
egérút Creative Commons License 2005.04.04 0 0 2324
Ha a hal sötétben világít gyanakodj :)
Előzmény: atp (2321)
D.A. Creative Commons License 2005.04.04 0 0 2323
Júniusban autóval indulnék Nea Moudania-ba.Az úttól tartok egy kicsit,azt mondják 18-20 óra...nem tud valaki aktuális /2005/ útdíjakat,üzemanyag árat,esetleg használható térképet? Köszi! D 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!