Keresés

Részletes keresés

slippyV Creative Commons License 2008.05.26 0 0 129
Kicsit utanakeresve a neten, mar en sem vagyok annyira optimista alkatreszbeszerzes ugyileg;(

Nem allnak sorban a komatsu zenoah szervizek Budapest utcain sem;P

Na mind1.. meglatjuk mit lehet tenni..
Előzmény: Törölt nick (126)
slippyV Creative Commons License 2008.05.26 0 0 128
Abban tudtok segiteni, hogy egy ilyen roller (dorzshajtasos) hogyan is mukodik?

Tehat pl lehet-e vele ugy menni, hogy nem jar a motor.. (szal rollerezik vele az ember)
meg lehet-e szuntetni valahogy a kapcsolatot a dorzskerek, es a roller kereke kozott?

Van benne valami kuplung, vagy ha beindul a motor, mar alapjaraton is hajt?
Előzmény: neo007 (125)
slippyV Creative Commons License 2008.05.26 0 0 127
Hello,

engem meg mindig nagyon erdekelne, irtam mailt!

Remelem ossze tudjuk hozni:)
Előzmény: Törölt nick (126)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.26 0 0 126
ma voltam pár motorszerelőnél de 1iksem akart vele foglalkozni én meg nem értek hozzá sajna:( úgyhogy ha kell, 20000ért eladó. képek lejjebb, minden alkatrész megvan csak a hajtókar eltörött és a dugó megragadt a hengerben(ezekből valószínű új kell) ha valakit érdekel,írjon: hun507@vipmail.hu
neo007 Creative Commons License 2008.05.25 0 0 125

megnéztem.

ez pont olyan mint amit beraktam alább ,a liqomatic .

a régi (vagy nem eredeti) karburátoros.

 

én az enyimekre berántót keresek már rég óta.

 

Előzmény: Törölt nick (124)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.25 0 0 124
neo007 Creative Commons License 2008.05.25 0 0 123

ez példol , goped.

 -tömör kerekes

 -olajkuplungos

 -dörzskerékkel hajtott

 -és 9.5 kilós.

 

Előzmény: Törölt nick (121)
neo007 Creative Commons License 2008.05.25 0 0 122

üdv.

én nemtudom megnézni rarban , a másik linkhez meg regisztrálnom kell..

 

mértnem nyomod fel ide .

 alul a tallózásnál kiválasztod ,mellette ráklikk a feltöltésre , és mikor megjelenik lent a kép ,akkor a lenti kép mellett rá kell klikkelni a beszúrásra , és mikor a hozzászólásodnál is megjelenik fent , akkor klikkelni a mehetre.

 

amugy mien fajta?

dörzskerekes , vagy láncal hajtott?

kuplungos , vagy fixen hajtja a kereket?

ha kuplungos , olajkuplungos-e vagy röpsujos?

 

 

ha tényleg goped akkor ezeken a komatsu zenoah fűkasza motor van , amit az ilyen tipusú fűkaszával foglalkozó szervizek , és márkaszervizekben tudnának javitani , és alkatrészt beszerezni esetleg. javaslom hogy az utorsó pillanatba mond csak meg hogy rollermotorról van szó , mert valamiért irtóznak az iparosok ha meghalják . azthiszik valami atombuhera különleges motor , pedig tök egyforma állitólag . (főleg a régebbiek.)

Előzmény: Törölt nick (121)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.25 0 0 121
képeket feltöltöttem rarban ide:

http://data.hu/get/293087/goped.rar.html

itt több kép van, a blokkról is, a hengerről is stb.
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.25 0 0 120
Hasonló csak régebbi de biztos h goped:D
írtam a gopedeseknek h veszprémben van-e valmi képviseletük meg érdeklődtem az alkatrészekről. mingy lefényképezem:)
slippyV Creative Commons License 2008.05.25 0 0 119
ja igen, ha esetleg tudsz kepet feltenni rola szivesen megneznem.

Gondolom ilyesmi: http://goped.hu/roller_sport.htm


Előzmény: slippyV (118)
slippyV Creative Commons License 2008.05.25 0 0 118
Szia Bory,
A GoPed forgalmazojat probaltad mar hivni?
h. mennyibe kerulnek az alkatreszek, vagy tudnak-e szervizt, szerelot ajanlani?

Minden esetre en szivesen megvennem a haverodtol a gepet, ha Te esetleg meggondolod magad:).. Vagy masik elado peldany nincs neki? :)

Pont ilyesmit keresek.... elbutykolnek vele..
Előzmény: Törölt nick (117)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.25 0 0 117
Hali! Egyik haverom eladna nekem egy használt Goped márkájú rollertt 13000ért ami kicsit kopott ugyan de az nem gáz hanem a dugattyú beleszorult ahengerbe és a hajtókarral beletört. tehár egy dugattyú és egy hajtókar mindenképpen kellene új. megy egy szerelő aki bevállalja. Nem tudtok esetleg ilyen helyet vag yszemélyt aki megcsinálná illetve alkatrészbeszerzésben seítene?
Képet rakokfel a rollerről
neo007 Creative Commons License 2008.05.24 0 0 116

üdv

 

siposf

 

mi ujság?

vettél rollert a rádiós börzén ?

Előzmény: siposf (104)
neo007 Creative Commons License 2008.05.23 0 0 115

itt is lehetne alkatrészért érdeklődni esetleg.

tőled nemisolyen mesze van , de ott a telefonszáma is.

http://sopronibazar.hu/hirdetesek/g-p-szersz-m/szersz-mok/motoros-f-kasza-2-8le.-j-benzines-ta-7589-8.html

Előzmény: István1370 (112)
neo007 Creative Commons License 2008.05.23 0 0 114

üdv.

 

adól - veszel  ...    :-)))

 

nekem bevált mindkettő ! a kinaira csináltattam kisebb lánckereket hátra igy lényegesebben gyorsabb lett ! de még igy is maradt benne tartalék , nagy fordulaton még érződik hogy szinte nincs is leterhelve a motor , ugyhogy csinálva lesz rá mégkjisebb lánckerék /8cm-es/! 

 

a kinain a  mostani lánckerékátmérő 10 cm és 30km/h val megy .

 

a másik (goped) 36km/h val megy .

 

ezek pontos mérések GPS-sel lettek mérve.

 

/aki kevesli , az előbb próbálja ki ezt a sebességet rolleren !:-) /  ennél ha kifittyen a roller alolad , már nem lehet a rollert elengedni , és lábbon kiszealadni a lendületet és megálni . ennél már garantált a kiterülés , és csúszás , vagy gurulás az aszfalton ! :-)) /

ezt a laikusoknak szántam .

 

másik .

nekem meg pont az a célom hogy minél egyszerűbb kinézete legyen , ugyhogy ülést is leveszük a nagyobb kinairól hogy még véletlen se foghassa rá a jard hogy robogó.

 

másik másik:

a szolnokival énis egyeztettem anó , de össze visza magyarázott nekem , hogy van benne aksi , de nem is jó , meg hogy azt csak kivülrűl lewhet tölteni a hálózeti töltővel ,de azt nem adja mert csak egy van neki . a motor meg tuti hogy nem is tölti gyárilag , mert nincs rajta generátor . meg ilyenek ....

 

másik......

a lövészetet én is élem, de az elöltöltős fegyveres lövészetet ( lényege hogy nem minősül éles fegyvernek ,igy szabadon megvehetők stb...) nethirlap forumán megtalálsz :-)

érdekel a távmérő ! meg a robot is .

mi az a sárga izé a képeken ?

--------------------------------------------------------------------

 

ezeket találtam még a témával , mondjuk rámnézve a berántó itt 6 euroba kerül , csak magyarba nem postáznak ,ahogy értelmezem , meg amugysem vagyok jártas ilyen megrendelem dolgokba , meg csak magyarul beszélek.

http://cgi.ebay.de/Seilzugstarter-f-Benzinscooter-Benzin-Scooter-bis-49ccm_W0QQitemZ310052940774QQihZ021QQcategoryZ13375QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

 

itt meg motor ni:

http://cgi.ebay.at/NEU-49ccm-Motor-fuer-Mach1-Benzin-Scooter-Benzinscooter_W0QQitemZ310046994751QQihZ021QQcategoryZ118771QQcmdZViewItem

 

Előzmény: István1370 (112)
slippyV Creative Commons License 2008.05.22 0 0 113
jahh.. en nem ilyenre gondoltam.. igy a tavolabbi kepekrol mar latszik h. mirol van szo...
en inkabb valami ilyesmit keresnek:
http://www.vatera.hu/roller_43cc_69636194.html

Csak nem 80ert:P

Valahogy hasznaltan nagyon nem talalok sehol...de meg az ebay-en is csak ujak vannak:(
Előzmény: neo007 (111)
István1370 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 112

Tisztelt NEO007

 

Ime a forgalmazó címe:

http://www.trp-international.com/webshop/index.php?cPath=21_29_30

 

Nem igazán vagyok roller nepper!

Azóta is szidom magam, hogy én marha eladtam azt a fasza kis rollert neked annó!

Vagyok olyan becsületes, hogy nem kunyeráltam vissza, hanem próbáltam szerezni, másikat. Sikerült majdnem olyat csak ott volt a gáz, hogy nekem arra kell a roller hogy itt Szombathelyen az oktatási központot kirakták a város szélére.

Oda ki kell mennem és gyorsan vissza, hogy ne késsek el a következő óráról.

Amit eladtam ismételten és te vedted meg az ment mint a rakéta, csak se önindító, se lámpa. Én meg keresztűl a városon a főúton, rendőrök meg hemzsegnek, így olyan kinézetű és világítású kell legyen amit a rendőr is elfogad.?!

A robogó nem jöhetett szóba mert nem tudom bevinni a terembe és elzárni a szertárba.

 

Ezért tovább vadásztam és csodával határos módon találtam Szolnokon egy idős fickó árult ilyet. Azt meg lekéstem mert előtte pár órával eladta! 2-3 napig könyörögtem neki hogy van neki még egy azt valahogy boltoljuk el, de nem adta. Még plusz motorja is volt hozzá, de azt se adta. Semennyiér se!

És véletlenül egy régi hirdetésbe találtam Szfehérvár mellett egy ilyet csak az önindítója rosz volt. Eladtam Veszprémbe a modell repcsimet és tűz, Fehérvárra a rollerér. Szerencsére nem az önindító volt rossz, hanem a gyujtáskapcsoló. Azt megjavítottam és vígan róttam a köröket a két iskola között a mai napig.

 

Ezt még ma délelőtt fotózta az egyik tanítványom.

Aztán visszafelé a sulitól 100 méterre nyekk!!!!!!

 

Íme a tantermünk:

 

Foglakozunk sportlövészettel és építünk egy robotot is:

Távirányítású lesz. Ha érdekel valakít majd írok részletesebben róla.

Vagy a saját fejlesztésű távolság mérő renszerről a puskán 10-50 méterig.

 

 

 

 

neo007 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 111

de bizony öninditós  !

egy pöcre indul.

sluszkulcsos.

világitása halogénizzós  , olyan mint a bolti 220 as halogénizzó (  a foncsorral egy van ).

Előzmény: slippyV (110)
slippyV Creative Commons License 2008.05.22 0 0 110
Szia,

latom van benne akkumulator..
Annak mi a szerepe? Gondolom nem oninditos, hanem berantos.. vagy van rajta vilagitas?
(nem szokott lenni ezeken)

De akkor meg minek az akku? :)

sli
Előzmény: István1370 (107)
neo007 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 109

üdv.

 

szerintem te egy rollernepper vagy , vagy használtrollerkereskedőő ? :-))))

 

na szoval láttom azóta megtaláltad , amit megtaláltam , mármnint hogy mien kinai fűkasza motor is ez a rolleren.

 

nekem egy berántó kellene nagyon !( ha jó árban van kettő )

közel mentem keritéshez és lekapta :-)

ha megtudod a cimüket , ird már meg , ha addig nemsikerül beszereznem akkor rendelek én is tőlük.

vagy ha rendelsz tőlük, akkor lehetne nekem is egy berántót rendelni egybe , csakhát nemlakunk közel ugyhogy nemtudom.

 

még azt az infót találtam hogy a sthill márkaképviselet ( Prominens kft. ) forgalmazta ithon a nevezett fűkaszát ,láttam is egyet élőbe a boltba . ők megigérték hogy az osztrák központól lekérdik hogy menníyiért volna berántó , és felhivnak . azóta is várom a hivásukat :-(

holnap rákérdezek mi van .

 

viszatérve a rollerhez szerintem a hengerbe az  a letőrt fémdarab az üzemelés közben nincsen szerepe , csak a henger merevitését szolgálja , és a dugattyu alját vezeti meg .

bár ahogy melegszik üzemközben lehet a hiánya nem lesz jó hatása a hőtágulásbéli deformációra .

én  lehet kipróbálnám összerakni igy a régi dugattyúval hátha birná igy is. persze uj gögővel.

 

egyébként a sthillnél mondott egy olyat a srác hogy egy új motor nincs 20000 forintba komplet.

 

.

 

Előzmény: István1370 (107)
István1370 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 108

neo007-nek köszönhetően megtudtam hogy a rollerem motorja az alábbi:

 

FREISCHNEIDER TARUS* T-43/A, német gyártású és származású, 43ccm

 

Megkapom nemsokára a német forgalmazó adatait és elérhetőségét,

ahonnét komplett motort és mindenféle alkatrész lehet hozzá rendelni.

Kérdés hogy nem-e arany árban mérik.

Ha megjön az infó felteszem ide.

 

Köszönettel  István

István1370 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 107

Üdv mindenkinek!

 

Óriási gáz van!

Sikerült repülő modellekér cserélnem egy szuper kis rollert és a mai napon megatta magát! A dugattyúnál felül széthullott a golyós kosár és beszorult egy görgő és eltörte a henger felönlő nyílását az egyik oldalon alul. Szerencsére sem a dugattyúba, sem a hengerbe máshol nem húzott bele, látszólág a főtengely és a hajókar is ép.

 

Szerintetek mit lehetne vele csinálni? Így ha össze rakom kitisztítva ez működne? Mennyire lehetett fontos ott az a kitört darab alul? A karburátornál a szívó és a kipufogó kijárat épnek tűnik.

Golyós kosarat lehet ehhez venni a dugattyúhoz?

 

Minden hozzá értőnek előre is köszönöm a tanácsit.

 

Köszönettel  István /Szombathely-Lukácsháza/

WILLLIE Creative Commons License 2008.05.17 0 0 106

Sziasztok!

 

Lassan elkezdem építeni a négyütemű rolleremet,ezért eladóvá vállt a lentebb említett és fotózott gép.Az ára 20.000Ft.

Van még két db eladó solo 101 jelű német motorom 26ccm,egy 35ccm fűrész motorom ami új de kuplung miatt szétszedtem.Ezek a motorok kuplungosak.

Áruk 10.000Ft/db és van egy 18ccm es amerikai motor,ez kuplung nélküli.Karbit kell takarítani rajta.Ára 6000Ft.Igény esetén képeket rakok föl.

 

Willie

neo007 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 105

igy van . bár én pesti börzére nem jártam még.

ha  jól értelmeztem én is akkor , és ott lesz a börze.

 

igen bárki bemehet , olyan mint egy piac  , nem kell semmi belépő , meg ilyenek.

 

itttaláltam képet az emberkéről , az alsó két képen van rajta. :-)

http://ha8kcs.ham.hu/esemenyek/Borzekepek2005.htm

elég szarul jönnek be a képek , lehet rá kell frissitésre klicelni töbször , és aztán bejön.

 

ha mégsincs ott , akkor biztosan megtudja molndani valaki a telefonszámát !

Előzmény: siposf (104)
siposf Creative Commons License 2008.05.16 0 0 104
Tehát ha jól értem, akkor május 24-én délelőtt lesz ilyen találkozó a IX. kerület, Gyáli út 22-ben? Ott van esély megtalálni a rollert áruló embert?
Egy ilyen eseményre bárki bemehet és vásárolhat? Nem vagy rádióamatőr és még soha sem jártam ilyen börzén :)
Előzmény: neo007 (92)
neo007 Creative Commons License 2008.05.07 0 0 103
oké.
Előzmény: slippyV (100)
neo007 Creative Commons License 2008.05.07 0 0 102

üdv

hát ez oszt télleg egyedi épitésű , és kinézetű ,ötletes , és igen masszivnak is tűnik a szerkezet .

mégeccer gratula hozzá.

 

 

Előzmény: WILLLIE (99)
slippyV Creative Commons License 2008.05.07 0 0 101
WILLLIE,

elég durván néz ki! :)

Nem gondolkoztál rajta, hogy esetleg mégis kéne rá fék?;)

Mondjuk nem tudom hol használod, de még az erdőben is kiugorhat eléd bármelyik fa..
Előzmény: WILLLIE (99)
slippyV Creative Commons License 2008.05.07 0 0 100
Neo, ha esetleg látod az illetőt, kérdezd már meg az elérhetőségeit lécci:)
jónak néz ki, akár átalakításra is jó lehet.
Előzmény: neo007 (93)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!