Keresés

Részletes keresés

Ani71 Creative Commons License 2017.12.28 0 0 21591

Köszönöm😃

Előzmény: szerelő12 (21589)
bigmancs Creative Commons License 2017.12.28 0 0 21590

Üdvözlet!

Először is szeretnék kellemes ünnepeket kívánni !

Kérdésem a következő lenne : erzsébet utalvannyal kapcsolatos. A megváltozott munkaképességű ellátottak kapnak az idén? 

Megtisztelő vállaszukat előre köszönöm ....

szerelő12 Creative Commons License 2017.12.28 0 1 21589

Háziorvostól beutaló(bizottsághoz),összes e.ü-doc,meg friss idegsebészeti szakvélemény jelen panaszaid alapján.

Kormányhivatal,formanyomtatvány kérése,kitöltése, leadása komplex vizsgálathoz.

Előzmény: Ani71 (21588)
Ani71 Creative Commons License 2017.12.27 0 1 21588

Sziasztok!

Nagyon nagy problémával küszködök,márciusban volt egy gerincsérv műtétem,azóta nem dolgozom vagyus visszautasítanak mindenhonnan,az önéletrajzom már megszámolni sem tudom hány helyre adtam be,amint elmondom hogy 10 kg-nál többet nem emelhetek,elutasítanak.Korábban,17 évig szoc.gondozó voltam,ami miatt alakult ki a sérvem,először ezt kellett feldolgoznom,hogy amit eddig dolgoztam,és szerettem,elfelejthetem.Nem is vagyok teljesen jól mivel sok állás után zsibbad a jobb lábam,sok ülés után megfájdul a derekam úgy hogy nem tudok kiegyenesedni,de mivel a dokumnak nem adtam pénzt a műtét után 3 hónappal munkaképesnej írt.A kérdésem az lenne hogy van esélyem valamit ha nem is leszázalékolást csak mondjuk hogy megállapítsák a csökkent munkaképességet valamit elindítanom?Se munkát nem kapok sem semmilyen segélyt,tényleg nagyon elvagyok keseredve.

szerelő12 Creative Commons License 2017.12.27 0 1 21587

Adnak is,meg nem is.

Előzmény: mrduckhead (21586)
mrduckhead Creative Commons License 2017.12.27 0 0 21586

Kiváncsi vagyok,hogy ebből ténylegesen mennyit fognak el lopni.

Mellesleg szánalmas az,hogy az ápolási díj összegét 5% emelik majd.Úgy látszik,hogy a választásokra kell még pár csontot bedobni a rokkik felé.....

 

https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/valtozik_a_fogyatekkal_elok_apolasi_dija.653771.html?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

 

A kérdés az,hogy miért csak azoknak fog járni további támogatás,akik 20 éven át tartósan otthon ápolták beteg hozzátartozójukat?Akik csak 4-5 éve ápolják,azoknak nem jár?

Röhejes ez az egész,ahogy a "kivételes rokki ellátás" is.

bandolesa Creative Commons License 2017.12.27 -1 0 21585

Kivételes rokkantsági ellátás összegei 28-35-ezer forint között az alábbiak szerint 2018-tól.

 

http://24ora.eu/uj-tamogatas-jon-2018-januar-1-tol-havi-35-ezer-forintot-kaphat-mutatjuk-a-pontos-osszegeket-kinek-mennyi-p

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.27 0 0 21584

Étel-adománypontok az országban Enni adok – enni kapok mozgalom
A pécsi zöld doboz mintájára egyre több városban segítik ételadomány dobozzal a rászorulókat. Ezekbe bárki tehet ennivalót, és aki éhes, az elveheti, amire szüksége van.

 

Békéscsaba, Budaörs, Templom tér 1Budapest, Dürer-kert Budapest, Mészáros utca Budapest, Rákoshegy Budapest, Zuglói Család- és Gyermekjóléti Központ Győr, Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium Hajdúszoboszló, Kaposvár, Fő utca 15. Kübekháza Miskolc, Corvin utca Mohács, Jókai Mór u. 32 Orosháza, Diáktanya Pécsi Irgalmasrendi Kórház Salgótarján, Acélgyári út 1 Salgótarján, Jézus Szíve Templom

Sopron, Szent György templom Sopron, Eötvös József Evangélikus Gimnázium és Egészségügyi Szakközépiskola Szada Szeged, Szent Gellért utca Szeged, Kazinczy utca Szeged, Párizsi krt. 3

Székesfehérvár, Jézus Szíve templom Szigethalom, József Attila u. 49 Szigetszentmiklósi Batthyány Kázmér Gimnázium Szigetvár Szombathely, Szent Márton templom Tata Tököl Vác, Deákvári Plébánia

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.24 0 5 21583

  A legszebb
   ajándék,
 amit adhatsz
  valakinek,
    az időd,
 a törődésed,
 a figyelmed,
a kedvességed
és a szereteted.

 

Áldott Karácsonyt!

bandolesa Creative Commons License 2017.12.23 -1 0 21582

Hát ez így van. A Miniszterelnökség meg a jutalmak mellett osztogatja az Erzsébet utalványokat a dolgozóinak!-De az EGYT-s nem kap!

 

Mellesleg ez a "kivételes rokki ellátás" műkődik EGYT alapján.

Különbség annyi,hogyha dolgozik valaki,akkor nem veszik el az "ellátást",de az EGYT igen.

 

Így van, ezért van a feketemunka az EGYT-nek.

Előzmény: mrduckhead (21577)
Zajoncful Creative Commons License 2017.12.23 0 0 21581

Szia mrduckhead Igazából a médiát hagynánk utoljára.

Persze lefogjuk cserélni a zárat, még ünnepek alatt.

Kamera az kint az udvaron van, de bent a házban nincs.

A rendőrei és a rendőr nyomozó azt mondta hogy polgári jogi ügy meg polgári peres ügy adjuk  bíróságra.

 

2 rendőr járőr mellett kivitte a házból holott ki se vihette volna, csak maximum elperelhette volna. DE ott meg úgy sem járt  volna sikerrel..

 

Ez  legjobb tudomásunk szerint bűncselekmény.. sőt, több is.

 

Beadtuk a bíróságra.

 

 

Szofi66 Creative Commons License 2017.12.23 0 2 21580

Viszont kívánom én is mindenkinek!

Előzmény: Anikó 58 (21579)
Anikó 58 Creative Commons License 2017.12.22 0 7 21579

Minden kedves sorstársamnak ÁLDOTT KARÁCSONYT.

És kitartást, hátha lesz ez még jobb is

mrduckhead Creative Commons License 2017.12.22 0 0 21578

Jelentsd fel őket,ha kell többször is.Talán még a médiát is értesiteném,ha a rend őrei töketlenek.

A gond az,hogy a fél lakás az övé.

Ha lehetséges,valami zárcsere a szobákra.

Az biztos,hogy könnyű helyzetben nem lehettek.

Ha lehet,akkor 1-2 kamerát elhelyezni a lakásban,mert ha történe valami,akkor legyen bizonyiték is.

Érdeklőd meg a rendöröktől,hogy ilyen esetben,ha a számítógépeden voltak személyes dolgait-adataid,mit lehet tenni.

 

Előzmény: Zajoncful (21575)
mrduckhead Creative Commons License 2017.12.22 0 0 21577

Elég cinukus dolog,amit művelnek megint ezzel a "kivételes rokki ellátás" bevezetésével jan. 1-től.

Ahogy írtad,az összeg nagysága majdnem az EGYT-vel felel meg.

Ez egy szánalmas cinizmus a megváltozott munkaképpeségűek felé.

Természetesen a szavazás miatt be kell valami csont darabot dobni felénk is.

De most komolyan?Ilyen dolgokkal be lehet etetni beteg társainkat?Mármint azzal,hogy majd komunikálja a kormány,hogy mekkora királyok,hogy mindenben segítenek,főleg úgy,hogy az ellátás összege a milliokat veri?

 

Mellesleg ez a "kivételes rokki ellátás" műkődik EGYT alapján.

Különbség annyi,hogyha dolgozik valaki,akkor nem veszik el az "ellátást",de az EGYT igen.

 

 

Előzmény: bandolesa (21571)
bandolesa Creative Commons License 2017.12.21 -1 0 21576

Utána néztem-31 ezer forint lesz csak az új ellátás.

 

Azt is hangsúlyozza az érdekvédelmi szervezet, hogy többen pedig a kivételes ellátáshoz szükséges biztosítotti idővel sem rendelkeznek, magyarul továbbra is elesnek mindenféle pénztől.

Előzmény: szerelő12 (21573)
Zajoncful Creative Commons License 2017.12.21 0 0 21575

Sziasztok, estét!

Van egy építészeti vállalkozó akinél apám korábban 7 évig dolgozott, de nyáron megromlott a kapcsolatuk. És mivel a NAV húzgálja és apámon nem tud fogást találni, ezért mindent megtesz hogy tönkre tegye az egész családot.

A ház amiben vagyunk 1/2 ed része az övé, a többi pedig az enyém.

Na most kedden ide jött 2 verőlegénnyel rám egy 23 éves little kóros, mozgássérült fiatalemberre, és az 50 kilós édasanyámra, hogy hát ő bizony kipakolja a házat és visz mindent amit tud.

Még szerencse hogy édesapám a közelben volt még és haza tudott szaladni.

Központon keresztül kihívtuk a helyi rendőröket, de helyettük  újfehértóról jött ki 2 kis fiatal nyámnyila  akik kb azt mondták hogy hát amiről tud számlát  mutatni azt viheti. Sőt van egy ház kulcs nála,amit nem ad ki a kezéből...

És kedden szinte dulakodásig fajult a dolog, ő hirtelen beszaladt, és felkapta a számítógépem, és a monitorom és már  kint is volt vele. A tvt is felvette hogy ő azt is viszi, de édesapám kitudta venni a kezéből....

A számítógép  az ő cége számlájára lett megvéve  majd én leselejtezés után megkaptam, mondván ajándék, használjam nyugodtan, azt csinálok  vele amit szeretnék.

Na most ezt én évekig építgettem,bővítgettem, és kedden erőszakkal elvette ellopta eltulajdonította...



A nagyobbik gond az  hogy abban a gépben  volt egy 500 gigás, és egy több Tb-s vincseszter  amin személyes adatok vannak, megvásárolt  lincecek,programok....

És ő most bármihez hozzáférhet...

A torrent oldalakon email címeken ahol tudtam  jelszót váltottam, és ímél címet, meg amit tudtam  lecseréltem, de az egész 3-4 év még így sem jut  eszembe....


Úgy tett hogy visszaadja a gépet, ha adjuk a 2 tévét, meg a másik 2 gépet..

De hogy a vincseszterek a hatósági személyeknek sem jutottak az eszébe...

Most pedig árulja a ház 1/2 ed részét.

 

ő nem az az ember akivel meglehetne állapodni... Mások előtt mutatja a kompromisszum készséget, egyébként meg szóba se áll az emberrel.

 

tudjuk hogy ügyvéddel lehetne megoldani a dolgot, csak nem vagyunk olyan anyagi helyzetben  hogy eltudjunk menni egy ügyvédhez, és fel tudjunk fogadni egyet sajnos.

 

Így is isteni szerencse hogy édesapám haza tudott jönni  és megtudta akadályozni hogy  mást kivigyen.... a 2 ismeretlen rendőr hiába volt itt ha akar mindent kivitett  volna  a csávóival.

 

Sosem lakott itt,  nem is akart itt lakni.

 

Itt életvitelszerűen én élek édesanyámmal.

 

A helyi rendőrnyomozó aztmondta hogy polgári peres ügy, szerintünk pedig bűncselekmény, egyszerre több is.

 

Ma reggel be lett adva a járási bíróságra.

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.21 0 2 21574

Az egészet újra kellene gondolni, írni.! 
A munkaalapú társadalom elve alapján miért nem számít bele az "ellátásokba" a megrokkanás előtti 20-30 év munkaviszony? 

 

A megváltozott munkaképességűek megélhetése többe kerül (gyógyszerek, kezelések úti költségei), mint az egészségeseké. Az nem választási lehetőség, hogy vagy eszik, vagy gyógyszert vesz, vagy kifizeti a csekkeket. Egyedülállóként, vagy esetleg munkanélküli, vagy szintén rokkant  házastárssal a helyzet kritikussá válhat. Ez - rajtunk kívül - nem igazán érdekel senkit sem.

A családosokat segíti a család, amíg teheti, vagy ha rendes rokaonai vannak. Aki hiányt szenved ebben is, csak és kizárólag magára számíthat. 

 

 

 

 

szerelő12 Creative Commons License 2017.12.21 0 0 21573

EGYT-re gondoltam, elsősorban.

Előzmény: bandolesa (21571)
szerelő12 Creative Commons License 2017.12.21 0 0 21572

Legalább a háromszorosára kellene emelni,

és még az is kevés a megélhetéshez.

 

Előzmény: bandolesa (21571)
bandolesa Creative Commons License 2017.12.21 -1 0 21571

Gondolom ez nem lesz valami nagy összeg. Ehhez is kell a szolgálati idő fele minimum.

 

Nem sokkal több, mint az EGYT- ami 26220-forint.

Előzmény: 560707 (21570)
560707 Creative Commons License 2017.12.21 0 0 21570
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.20 0 0 21569

Rászoruló Személyeket Támogató Operatív Program (RSZTOP)

RSZTOP-4.1.1. „Élelmiszersegély biztosítása szociálisan rászoruló megváltozott munkaképességű, valamint rendkívül alacsony jövedelmű időskorú személyek számára”

- Osztás megkezdése tervezetten 2017.december

playback71 Creative Commons License 2017.12.19 0 0 21568

Tisztelt  panzergeneral !

Hasonló cipőben járok mint ön ,jó lenne felvenni a kapcsolatot. Üdv.

Előzmény: panzergeneral (21056)
szerelő12 Creative Commons License 2017.12.19 0 1 21567

Akkor még panaszt kell tenni!

Előzmény: tecumama1 (21566)
tecumama1 Creative Commons License 2017.12.18 0 1 21566

Sajnos z betegéletút NEM egyezik!
Én csak az enyémben találtam számos olyan vizsgálatot, vérvételt,
orvosi beavatkozást, ami meg sem történt, illetve akkor és ott nem is voltam jelen!
Már másoktól is hallottam ilyet!
Még a környékén sem voltak annak az orvosnak, aki "vizsgálta" őket, esetenként nem is ismerik!

Előzmény: szerelő12 (21565)
szerelő12 Creative Commons License 2017.12.18 0 1 21565

Azt nézik,hogy az általad bemutatott dokumentáció megegyezik-e, rendszerben

lévővel.Na most hogy itt az EEszt-új rendszer, kíváncsi leszek kell-e jövőre vinni,

f.v-ra.

Előzmény: mrduckhead (21564)
mrduckhead Creative Commons License 2017.12.18 0 1 21564

Szóval egy fölösleges folyamat.Mert ugye a rendszerben lévő adat a "hiteles".

 

Előzmény: szerelő12 (21563)
szerelő12 Creative Commons License 2017.12.18 0 1 21563

Mert ellenőrzik a hitelességét,feladatkörükbe tartozik,a rendszerben lévővel.

Előzmény: mrduckhead (21562)
mrduckhead Creative Commons License 2017.12.18 0 2 21562

Engemet érdekelne ténylegesen,hogy a felülvizsgálat alkalmával miért kell magunkal cipelni a leleteket?

Én legalábbis úgy tudom,hogy a beteg "életútját" nyomon tudják követni,így látják,hogy mikor-hányszor,hol,mi,stb történt vele.

Mi értelme van?Hülye kérdés,tudom.

 

Előzmény: tecumama1 (21558)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!