Keresés

Részletes keresés

szilacus Creative Commons License 2012.03.16 0 0 10173

Egyébként miért akar valaki más dolgokban tanácsot adni mikor a kérdés nem erről szólt.

Honnan tudod hogy nincs -e már betárolt szárított tüzifám? Ez nem a kéményes fórum?

 

Előzmény: Zs:) (10172)
Zs:) Creative Commons License 2012.03.16 0 0 10172

Nem is értem, hogy minek túráztatják itt egyesek magukat?!

Ha TE vizes fával akarsz szenvedni és tönkretenni a vadi új kazánodat, akkor szíved joga! Csak éppen felesleges idejárni tanácsért, úgysem érdekel mit mondanak mások.

 

ui.: azért nyers olajat ne tegyél az új autódba, mert éppen nem bírod kivárni a finomítást ;).

Előzmény: szilacus (10170)
szilacus Creative Commons License 2012.03.16 0 0 10171

Egyébként a kérdés nem az vólt hogy mikor vegyek tüzelőt,( réadásúl ez nem is az a topik ) hanem a kémény alkalmassága.

Előzmény: mrkiki (10169)
szilacus Creative Commons License 2012.03.16 0 0 10170

Gondolom autó vásárlás előtt nem a benzint veszed meg előbb!!

Előzmény: mrkiki (10169)
mrkiki Creative Commons License 2012.03.16 0 0 10169

Ha az a gondolat, hogy most van pénz rendszerre, de nincs pénz fára, annak az árát közben akarod összespórolni, akkor ott gubanc lesz. Inkább vedd meg most a fát, utána spórolj a rendszerre, mert 2 napos rendszerrel fogsz tudni fűteni, 2 napos fával nem!

Előzmény: szilacus (10168)
szilacus Creative Commons License 2012.03.15 0 0 10168

Köszi a tanácsokat, előbb a rendszert építtetem ki, majd meg lesz a tüzelő vásárlás is.

Az öt téglás belső mérete kb. 14X26 v.valamivel kissebb, függ a kikenéstől. Bélelés során megszorúlt a cső így még jobban ellapították kb 10 X nem tudom milyen oválisra ,ezért kezdtem aggódni.

Megnyugtatásomra meggyújtottak egy újságpapírt a kiépített füstcső csatlakozásnál , ami látványosan búgva főlfelé húzott lángal éget, de a hamu a tisztítóba esett vissza.

Előzmény: joevagyok68 (10164)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.03.15 0 0 10167

Hát ennyiért szinte ingyen van...

 

Előzmény: Wattocsak (10165)
Dunit Creative Commons License 2012.03.15 0 0 10166

 Elmegy,  sőt tán olcsó is !!

Előzmény: Wattocsak (10165)
Wattocsak Creative Commons License 2012.03.15 0 0 10165

Help!

Nyitott égésterű vízmelegítőnek a kéményét kéne bélelni. Kémény mérete a kalsszikus 14x14. Hossza 6 fm. Tető lapostető, elhúzás nincs. Lenne egy vállalkozó 120 ezerért, kéményseprő papírokkal.

Reális ez? Nem tudom eldönteni.

joevagyok68 Creative Commons License 2012.03.15 0 0 10164

AZ "öttéglásnak" mekkora a belső keresztmetszete ?

Nekünk 14x20-as lett bélelve, már eleve ovál 150-essel. (120x180mm helyet foglal). Szumma 9m magas,

ATMOS DC22 van rákötve, aminel 150mm a kéménycsonkja, nincs vele probléma, igaz az szívóventillátoros, de mikor áll a venti, akkor is van normális huzat.

 

A celsiushoz elég lesz a 150-es szerintem...

 

 

+egy jótanács.

Már most vegyél fát ! ÉS hasogatva szárítsd őszig !

Akkor nem fog kelleni fűtési szezon közepén visszajönnöd ,a már számtalanszor olvasott kérdéssel, hogy "jáj-jáj vajon mitől kátrányosodik a kéményem-kazánom" ...

Előzmény: szilacus (10163)
szilacus Creative Commons License 2012.03.14 0 0 10163

Sziasztok.

 

Már rég tervezem a gáz kazán mellé egy vegyestüzelésü beállítását is.

 

Ma bélelték ki a kéményem, ez ügyben is várom a véleményeteket.

Egy 5 téglás kéményről lenne szó, ebbe erőszakoltak be egy 150 mm-es saválló 0,8mm-es falvastagságú saválló csövet ami összesen 7m magas. Ezzen nem is lenne problémám, hiszen ez lett megbeszélve, a problémát abban látom hogy nagyon el kellet lapítani (oválissá tenni) hogy beleférjen a meglévő téglakéménybe. A cég vezetője egyben szakértője szerint ezzel nincs semmi probléma, mivem a cső áteresztő képessége, huzat teljesítménye nem változott.

A kazán amit  a kéményhez ajánlott és nekem is teljesítményre megfelelő lenne egy CELSIUS P-V30-as, minek a füstcsöve

132mm.

 

Aggódjak, vagy higgyek a szakembernek?

kissbg Creative Commons License 2012.03.12 0 0 10162

Eladó egy Mariu légfűtéses pelletkályha, kis hibával, 250.000 Ft-ért, esetleg kéménykészítést beszámítok!

kod1111 Creative Commons License 2012.03.11 0 0 10161

Nem ez volt az első ilyen eset, de nem is az utolsó, volt olyan ismerős aki dióhéjjal pakolta meg, a teteje szépen megemelkedett.

Előzmény: Dunit (10160)
Dunit Creative Commons License 2012.03.11 0 0 10160

 Persze fűteni tudni kell.

 A lefolytásról : egy cserépkályhám bánja. Az egyik bérlőm még vagy 6 éve felrobbantotta a lefolytással.

Előzmény: kod1111 (10158)
j.atesz Creative Commons License 2012.03.11 0 0 10159

Proba

kod1111 Creative Commons License 2012.03.10 0 0 10158

Látom szó volt a vizes fával való tüzelésről, igen, sok gondot okoz. Van olyan ember aki az ősz közepén kitalálja, hogy ezután nem gázzal fog fűteni, hanem fával. Elrohan venni egy kandallót, vagy kazánt, utána irány a tűzép, és utána lehet szidni a faforgalmazót, hogy ilyen meg olyan ..emét, mert neki direkt vizes fát adott el. Aki ilyen hirtelen dönti el, az jobban jár, ha brikettet használ. A lefolytott tüzelés is hasonló gondokat okoz, sokan nem értik mitől rakódik, dugul el a kéményük, mikor ők száraz fával tüzelnek. Pedig egyszerű a megoldás, lezárni csak akkor szabad ha már nincs lángja, csak ízzik a fa.

Zoltanuss Creative Commons License 2012.03.10 0 0 10157

Hát igen az ikerházak átka ez.

 

 És képzeld én meg egy "sziámi ikerházban" lakom.  Meghatározás tőlem. A sziámi ikerház : ez egy korábban nagy házból darabolással létre hozott két lakás ( az egyik daraboló én vagyok ). Torz.

 Soha nem lesz tökéletes, pl. csak egy udvari bejárat van, meg a többi torz dolog. De én már a padlást szétválasztottam.

 Nálam is van egy kémény ami két lakásból  is üzemeltethető.

 De a lényeg, hogy  önálló lakások.

 Ja és mind a kettőnek énvagyok a tulaja. Amikor  még külön tulaj volt, állandó belháború dúlt.

 Most viszont béke van.

 Ja és tavaly a végtelen lakásmustráim során találkoztam olyan szituval is amikor az idegen víz és gázvezeték a bemutatott lakáson keresztül lett vezetve, meg számtalan egyébb furcsaság.

 

 A legújabb pl  egy mostani eset. Egy rangos körúti ház még rangosabb legfelső emeleti lakásában a felújítók nemes egyszerűséggel egy kéményen keresztül vezettek egy csomó vezetéket ( viz, villany  ), kerülni nem akartak.

 Ez a felújítás történt vagy  2 éve. Kb. féléve egy neves iroda költözött a tényleg szépen , mivesen felújított lakásba ( kb. olyan 150 m2 ).

 Egy hónappal ezelőtt látom nagy a sürgés forgás, mesterek jönnek mennek ponyvával takarják a takarni valót.

 Aztán párnapja meg a közgyűlésen kiderült,  a turpisság,  ezt hárították volna, de a kémény, mármint a másé tele ment törmelékkel.

 A legalsó szinten egy üzlet nyilik majd valamikor. Nos ennek a kéménye volt totál eldugulva. A bünös az 5. szint, a szenvedő fél a legalsó. meg a közbenső szintek. Először püfölik fenről a nagy vasgolyóval, persze eredmény semmi azonkivül, hogy tömörítenek.

 Végül csak megoldották - alulról piszkálták célszerszámokkal amig meg nem indult a sitt.

 Közben a közbenső lakók lakásait is feldulták volna, de csak rájöttek átmenő kaminon nincs tisztító ajtó.

 De azóta már a bélés is behúzva. 28 fm, kettősfalú flexi acélcső. Kikérdeztem a bélelőket. Meg a legújabb elméletüket is, ők ugyanis nem tettek sapkát, meidinger tárcsát a kémény végre. Szerintük ez alegújabb elő írás

t.tunde Creative Commons License 2012.03.09 0 0 10156

Ezt a házat 2 testvér építette, ők laktak itt a családjukkal, a padlásuk szét sem volt választva. Lehet, hogy nincs a két lakás közt főfal...fogalmam sincs. Jókat kérdezel tőlem...szőkétől. :-)

Egyébként apumat kérdeztem, hogy a szomszédnak hogyhogy nincs ilyen problémája, erre mondta, hogy nála a kéménynek csak 1 fala van, 3 pedig apumnál. Eddig 2 helyen lett kátrányos.

Erről az előnyről szerintem szívesen lemondanának, de a szomszédságról is. :-)

Előzmény: joevagyok68 (10155)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.03.09 0 0 10155

Ezt nem nagyon értem hogyan lehetséges ..

"Ikerházban laknak, a kémény az ő lakásukban van 3/4 részt, 1 fala van  csak a szomszédban."

Nem főfalban van a kémény ? Hanem egy közfalban ?

bár lehet az én képzelőerőmmel van a baj....:-))

 

DE legalább az az előnyös oldala megvan a dolognak, hogy az a rész nekik fűt .  

Előzmény: t.tunde (10153)
Vezo228 Creative Commons License 2012.03.09 0 0 10154

Hát, nekem annyiból szerencsém volt, hogy viszonylag közel volt a tetőhöz a probléma és én jobbank láttam lebontani a problémás helyig, meg egy picit lejjebb...

Nem tudom, hogy mi lehet még jó megoldás. Ezt majd valaki más talán meg tudja mondani. 

Előzmény: t.tunde (10153)
t.tunde Creative Commons License 2012.03.09 0 0 10153

Szép! Egyre inkább remélem, hogy jó döntést hoznak apumék, csak a pénztárcájukat sajnálom nagyon! Egy tudatlan szomszéd miatt.... Egyébként olyankor az egész kéményt újra kell rakni (megint) vagy valamilyen módon ki lehet cserélni a kátrányos részt? (ui: szőke vagyok :-) )

Előzmény: Vezo228 (10152)
Vezo228 Creative Commons License 2012.03.09 0 0 10152
Előzmény: t.tunde (10150)
t.tunde Creative Commons License 2012.03.09 0 0 10150

Köszönöm, mindenképp elmondom ezt apumnak!

Előzmény: Vezo228 (10149)
Vezo228 Creative Commons License 2012.03.09 0 0 10149

A kátrányszag az megmarad addig, amíg a kátrányos tégla és habarcs ott vannak a lakásban.

Jártam így én is, amit bontottunk, az a szabadban volt tárolva, de hónapok múltán is büdös volt..

Sajna kevés esély van az öntisztulásra...

 

A megszűnés is viszonylagos, ha rosszul tüzelnek.

 Nem fog megszűnni a kátrányosodás, csak majd oda folyik vissza, ahonnan jött, mert a csőből nem tud kijönni a falon át, ahogy most. Viszont ennek a jelenségnek van elég komoly tűzkockázata is. Kéménytűz is rohadt veszélyes dolog.

Előzmény: t.tunde (10148)
t.tunde Creative Commons License 2012.03.09 0 0 10148

Köszönöm, hogy írtál! Ez azt jelenti, hogy a szag meglesz ezután is? Most leragasztotta a falat apum fóliával, így nincs szaga, az emeleten, de a padláson büdös van, így ott pl ruhákat nem is tudnak tárolni. A tégla szaga nem megy el? Ha már nem lesz kátrány utánpótlás...idővel.

Egyébként valóban szépen működött a kémény egész addig, míg az új szomzéd ki nem vágta az összes fát a telekről és télen el nem tüzelte. Apum szerint jól begyújtott a vizes fával, a kémény fala igencsak meleg volt akkoriban. Most tél közepén Pepo koromtalanítóval kiégette és azóta üt át a kátrány, egyre nagyobb helyen.

A szakember szerint a szag meg fog szűnni meg a jelenség is a béleléssel.

Előzmény: Törölt nick (10147)
t.tunde Creative Commons License 2012.03.09 0 0 10145

Köszönöm, bár ez nem jó hír. A szomszéd beszáll a költségekbe, ez jó...viszont a kémény ősszel lett újra rakva és már nem szeretnének hozzá nyúlni. Abban esetleg tudnátok segíteni, hogy a kéménybélelés 20ezer/méter áron reális, jó ár, vagy sem? Vegyes tüzelésnél lehetséges a szigetelés?

Előzmény: Dunit (10144)
Dunit Creative Commons License 2012.03.09 0 0 10144

  "Ha kibélelik megszűnik a probléma véglegesen?"

 

 Igen, de a kormos  -kátrányos téglát is el kell távolítani.

 Tehát egy részleges átépítés elkerülhetetlen.

Előzmény: t.tunde (10143)
t.tunde Creative Commons License 2012.03.09 0 0 10143

Köszönöm a válaszokat! Első lépése apumnak biztos a szép szóval való egyezkedé lesz...a szomszéd végül is jóindulatú, csak kissé bárgyú. Bármibe fog rosszul sül el. Azért tartok tőle, hogy nem lesz "kedve" a kémény béleltetéséhez, mivel jó 200ezret mondott rá a szakember. 2x2,5 téglás (apum szerint) és jó 10-12 méter. Elég sok pénznek számít napjainkban...a semmihez képest legalább is sok. Akkor más lehetőség ugye nincs? Az benne a kellemetlen, hogy a későbbi szakszerű tüzelésre a későbbiekben sincs több remény, mint eddig. Ha kibélelik megszűnik a probléma véglegesen? Próbáltam olvasgatni a fórumot de olvastam ezt is azt is róla.

Köszönettel: Tünde

gmkiev Creative Commons License 2012.03.09 0 0 10141

Igen kötelezhető. Kihívod a kéményészt, megmutatod az állapotot és ő köteles intézkedni. Ha a szomszéd akadékoskodik, irány a jegyzőhöz.

Igaz így örökre kitörlitek a jószomszédság lehetőségének szikráját is.

Javaslat: beszéljetek a szomszéddal, hívjátok át és vázoljátok néki egy sör mellett a lehetőségeit.

 

Előzmény: t.tunde (10140)
t.tunde Creative Commons License 2012.03.08 0 0 10140

Üdv mindenkinek! Szüleim problémájára keresek megoldást. Ikerházban laknak, a kémény az ő lakásukban van 3/4 részt, 1 fala van  csak a szomszédban. Ezt a kéményt a szüleim nem használják, az új szomszéd (2 éve költözött oda) viszont tavaly és idén is ebben tüzelte el a nedves fát.  Nemrég a szüleim elviselhetetlen szagot tapasztaltak a kémény közelében, majd fekete beázást a kéménynél a falon. Ehhez hozzátartozik még, hogy nemrég rakták újra a kéményt. Most édesapám azon gondolkodik, hogy kibéleltesse a kéményt, de nem sok reményt látok rá, hogy a szomszéd beszálljon a költségekbe, hiszen nála nem üt át a kátrány és büdös sincs. Egyrészt az lenne a kérdésem, hogy nem lenne-e olcsóbb megoldás, mint a kémény kibélelése, illetve, hogy kötelezhető-e a szomszéd a költségek viselésére? Ha apumon múlna le is bontatná akár a kéményt, hiszen nem is használja.

Köszönök minden ötletet, javaslatot! :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!