Keresés

Részletes keresés

méregkeverő Creative Commons License 2009.05.16 0 0 49

Az áprilisi számlát már képesek voltak normálisan benyújtani a számlavezető bankomhoz...

 

:-((

Előzmény: méregkeverő (47)
méregkeverő Creative Commons License 2009.03.07 0 0 48

Válaszoltak.

 

Közöltek egy másik korrekciós tényezőt.

 

A baj az, hogy a számla végösszege azzal sem jön ki....

 

:-((

Előzmény: méregkeverő (46)
méregkeverő Creative Commons License 2009.02.20 0 0 47

Szintén friss:

 

December elején jeleztem a bankomban, hogy szeretnék csoportos beszedéssel fizetni a TIGÁZ-nak.

 

Januári számlát meg is kapom, csekk nincs, és fizetési mód: csoportos beszedési(ahogy kértem).

 

A héten jön egy levél csekkel és felszólítással, hogy a tartozásomat fizessem be.

 

Megyek a bankba: nem is érkezett inkasszókérés a TIGÁZ-tól....

 

Ezek után: Milyen informatikai rendszerük van???

 

Tömören: szar!

Részletesebben: nagyon szar!

Előzmény: méregkeverő (46)
méregkeverő Creative Commons License 2009.02.20 0 0 46

Megkaptam a februári számlát:

Fogyasztott mennyiség: 428 m3

Korrekciós tényező      : 0,999477

Korrigált mennyiség     :  430 m3 ???????? TESSÉK????????? (430,3953148)

 

A számla értéke ~330 Ft-tal több, mint a stámlán szereplő adatok alapján lennie kéne!

 

Ki programozta ezt a rendszert?

(Tudom, a nyomtatás külön programban lehet a számolástól, de akkor is ez elfogadhatatlan számvitelileg!)

asdf_ Creative Commons License 2009.01.29 0 0 45

Minden diktalas utan kiirja az oldal, hogy az allast rogzitettek, valamint jon rola visszaigazolo email is. Ha nem jon a visszaigazolo email, en rakerdeztem volna, hogy mipalya. De most mar keso.

Ha jott visszaigazolo email, akkor viszont kinyomtat es az orruk ala lehet tolni...

Előzmény: Törölt nick (44)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.29 0 0 44
Havi diktálos vagyok!!!! 2008.jun hótól nem használtunk gázt,ugyanaz az óraállás,minden hóban ugyanazt a m3-et bediktálom, vagyis neten elküldöm.
Most a TIGÁZ-nál a hölgy megmutatta ,hogy nem kapták meg minden hóban amit neten küldtem./én erről nem tehetek/
/ megjegyzem,ha nincs kiépítve a netrendszerük akkor miért mondják ,hogy küldjük neten, ezt nem értem./
Ez mind semmi!
Mivel,hogy nem kapták meg, átállítottak átalánydíjasra.Minden kérdezés nélkül!!
Ha én, megadtam egy megbízást írásban,sk. aláírva!!!!!!!!!!!!!!.. akkor KI? milyen jogon változtathatja meg az én megbízásomat??????????????????????????????????


Ha pl.egy bankban az ügyintéző a hasára üt és az ügyfél pénzét máshova rakja.
Akkor mi lenne?? Ez pontosan olyan!!!!!!
Előzmény: asdf_ (38)
dejo Creative Commons License 2009.01.20 0 0 43
Uram, Atyám!
Én ez véletlenül sem komolyan írtam. Nem is használok gázt csak kemping gázfőzőben, azt sem kapcsoltam már be vagy 15 éve!

Már csak azért sem használok gázt, mert nem tenném ki magamat és a családomat az Orosz-Ukrán politikai-gazdasági vitának!
:-{)E
PS: Az utolsó mondat most is vicc vol! :-{(E
Előzmény: boysteer (42)
boysteer Creative Commons License 2009.01.20 0 0 42
ja villyanyórára nem jó ! mivel a villanyóra állandó mágneses fékezésű (99% de láttam már 1db elektromágneses fékezésűt is ) és elveszi a benne lévő mágnes erejét és 400-500% többet fog mérni utánna arra TILOS  rátenni még csak meg se szabad közelíteni ! PL: egy ismerősömnek a LCD tv-t hazavágta 2méterről van akinek a monitort ! nekem pl: a telefonomat és az autóm világítását is !
Előzmény: dejo (40)
dejo Creative Commons License 2009.01.20 0 0 40
Azt a mágnest hol lehet venni és hogy kell kérni?
Ha bemegyek a vasboltba és aztmondom: "Ipari mágnest kérek, olyat ami gázlopáshoz való!" akkor tudják mi kell nekem? Esetleg ajánlanak olyat ami kettő az egyben és áramlopáshoz is jó?
:-{)E
Előzmény: boysteer (39)
asdf_ Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38

Diktalos/atalanyos? A szamlan szereplo oraallas mikent viszonyul a valos oraallashoz? Esetleg eves leolvasas volt a mult honapban es ez a kulonbozet? Atalanydijas, identol nem lakik ott, havi 0-as fogyasztasra kerte magat, most leolvasas utan ez automatikusan elozo evi teljes fogyasztas egy honapra eso reszere valtozott?

Szamtalan dolog lehetseges, de celszeru lenne a papirok ellenorzese utan -mint legilletekesebbet- a tigazt felhivni ;)

Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.02 0 0 37
Kapott a lányom a TIGÁZ-tól egy számlát,amin 277m3 gázt fogyasztott el.Na,most a lányom jelenleg nem lakik a lakásban.Az óra állása természetesen nem változott.
Csak azt nem tudom,hogy milyen okból számláztak ki 277m3-t.
czeguska Creative Commons License 2008.12.09 0 0 36
Nagyon szépen köszönöm a tanácsot,ezt fogom tenni,talán van remény.
Előzmény: asdf_ (35)
asdf_ Creative Commons License 2008.12.07 0 0 35

Elo kene keresni a tavalyi, az azelotti, meg az azelotti eves szamlakat, majdpedig megalkotni a kovetkezot:

Fogyasztasom:

2005 novembertol 2006 novemberig x m3

2006 novembertol 2007 novemberig y m3

2007 novembertol 2008 novemberig z m3

 

Itt kene x,y es z erteke, valamint hogy mekkora hazat milyen technologiaval futesz. Ezekbol lehet okosat modani, hogy mikor mekkora szamlat, vegszamlat kaptal, abbol nem. Mindenesetre az ajanlott havi 85000-es atalany mindenkepp nagyonurva, havi 650 m3 fogyasztast feltetelez, az meg nalunk (100 m2 szar ablakok, ohne szigeteles) is csak a januari szamlan szokott osszejonni, amiben benne van, hogy a ket unnep kozott itthon vagyunk, es megy a futes. Namost ha te ezt atalanyba fizetned, nyaron is, az annyit jelent, hogy telen 800-1000 m3 lenne a havi fogyasztasod, ami a mero utan szivargo gazcso esetet kiveve kabe lehetetlen.

Előzmény: czeguska (34)
czeguska Creative Commons License 2008.12.07 0 0 34

A TIGÁZ egy ritka szemét cég!Átalányban fizettem a gázt,kiküldtek 526000 ft végszámlát. 6 éve lakom ebben a házban,minden évben ráfizettem,tavaly 76000-et.A panaszomra azt válaszolták,hogy bemérhetik az órát,de az 90%-ban jó szokott lenni,és akkor még én fizetek 150000-et.Részletfizetést kértem arra hivatkozva,hogy özvegyen nevelek 3 gyereket és nyár óta daganatos betegséggel táppénzen vagyok,ezért max.50000-es részletet kérnék,ha lehet.Hát...lehetett!!!

Kiküldtek egy 210000-es és két 150000-es csekket,azt gondolva,hogy hatalmas kegyet gyakoroltak most velem.Ja...és közölték,hogy innentől kezdve a havi átalányam 85000 lesz télen-nyáron,és átálni a havi leolvasásra csak akkor lehet,ha kifizettem a tartozásomat.Adjatok tanácsot,ha tudtok,mit csináljak?

dejo Creative Commons License 2008.11.10 0 0 33
Ja! Ugyanazon az oldalon van egy csomó telefonszám. Telefonon is bejelentheted az óra állását.
Van olyan szám is, hogy "Általános ügyfélszolgálati ügyintézés". Szerintem azon a számon pontosan föl tud világosítani az ügyintéző. :-{)E
Előzmény: dejo (32)
dejo Creative Commons License 2008.11.10 0 0 32
Szerintem ennyi az egész!
Te magadnak leolvasod, a Tigáz weblapján bejelented. és azt számlázzák. Ők évente gyszer leolvassák és akkor korrigálják az esetleges eltérést. Azért nagy eltérés ne legyen, mert az valószínűleg nem fog nekik tetszeni.
Előzmény: szokester (31)
szokester Creative Commons License 2008.11.10 0 0 31
Üdvözlök mindenkit!

Kérem, ha valaki föltud világosítani arról miként tudok szerzödést modositani a Tigázzal/átalány dijról-havi leolvasásra/? Akinek van ebben a témakörben tapasztalata, kérem irja meg nekem.
köszönettel: Katalin
demoklész Creative Commons License 2008.10.22 0 0 30
Köszi a válaszokat,

Most már valóban működik, regisztráltam is, várom a 100 köbméter gázt,
még eddig nem érzem a szagát :)

A gondom csak annyi, hogy az okt elején érkezett szórólapon semmilyen
utalásra nem emlékszem, ami a rendszer későbbi indulását volt hivatott
taglalni, pláne nem pontos dátummal. A távszámlán amikor beléptem
semmilyen karbantartási üzenet nem volt, gyakorlatilag tökéletesen
működött, mint ahogy azt leírtam be is regisztráltam magam és sehol
nem volt kiírva, hogy bocsi, a Tigáz már folyamatban van de még várj egy kicsit.

Ennyi.

Mindenesetre köszönöm mégegyszer az észrevételeket, nem vagyok egy láma user,
csak elfoglaltságaim mértéke eljuttatott oda, hogy nincs energia már az ilyen dolgoknak utánajárni. Vagy működik rögtön és azonnal ahogy leírják, vagy kockáztatják azt, hogy a looser nem fogja használni.
Mert jelen értelemben én is a looser szinthez sorolom magam, függetlenül attól
hogy szakmabeli vagyok informatikai szempontból. Magamnak is úgy kell megterveznem bármit, hogy az után ne kelljen utánajárni. Mástól is ezt várom el :)

Előzmény: a37 (29)
a37 Creative Commons License 2008.10.20 0 0 29
Hello.

Semmi közöm a Tigázhoz, de figyelj két tényre:

-a Tigáz honlapon a promócióban (várhatóan 2008. október 20.) szerepel, amibe belefér a 21-e is

-nem a Tigáz, hanem a Távszámla adósunk a szolgáltatással, akinek a honlapján most is "under constraction" van, egész nap az volt kiírva, hogy 16h után, aztán 18h után, most meg 20h után nézzem meg.

Üdv.
cimar Creative Commons License 2008.10.19 0 0 28
Szia Demoklész

Október 20-tól, azaz holnap lesz először elérhető a Tigáz a Távszámlában. A Távszámlát illetően nagyon jó helyen jársz, 3 éve használom a szolgáltatást, közel 100 db távszámlát kaptam már a T-s szolgáltatóktól. Szerintem szuper!
Szóval holnap, hétfőn délután, a karbantartás után próbáld!

Ü.d.v

Cimar
Előzmény: demoklész (27)
demoklész Creative Commons License 2008.10.14 0 0 27

Üdv mindenkinek,

 

Hátha valaki hasonló problémába futott bele.

 

2008-ban Tigázunk sok haszontalan kérést követően rátalált az információs

szupersztrádára. Megérintette őket az internet szele. De csak a szele :(

 

Kaptam egy levelet, miszerint eljött a kánaán és most már távszámlával interneten

lehet intézni a Tigázos számlákat is.

Rájaadásul még 100 köbméter ajándék gázzal is próbálták inspirálni a kuncsaftokat

az áttérésre.

 

Nosza mondom hadd szóljon és beregisztráltam magam a távszámlán. (ez működik, mivel nem tigáz érdekeltség :)

 

időigény kb 2 perc. visszaigazoló email a siekres regisztrációról további 13 sec.

 

Húha mondom ez így megy akkor tök jó, de hamar örültem:

Amikor a szolgáltatók közül ki akarám választani a Tigázt, hát az nem vala ottan!

 

E-on, T-mobile, stb. mindenki ott van, csak a Tigáz nem!

 

Most kérdem én, hogy én vagyok ennyire hülye, vagy feleslegesen vertek el néhány

milliót marketingre és még le se szerződtek a távszámlával, vagy mi a hejzet?

 

Találkozott-e valaki hasonlóval?

 

 

Keszthelyy Creative Commons License 2008.02.17 0 0 26
TIGÁZ - elmebaj egy felvonásban.

„avagy gáz van a TIGÁZ –nál ott is ahol nem kéne hogy legyen”

 

Négy gyermekes család vagyunk. Bérelünk egy lakást Pilisen. Gáz cirkó fűtése van. Egyik nap megjelent a TIGÁZ alvállalkozója hogy megbízás alapján lezárja a gázszolgáltatást díjhátralék miatt. Azonnal vittük egyeztetésre az összes előző és idei befizetett számla igazolószelvényeit, de hiába. Közölte ő nem végezhet számlaellenőrzést, neki az a dolga hogy elvégezze a megbízást, vagyis lekössön a hálózatról. Tehát lekötött.

Másnap párom azonnal Ceglédre ment egyeztetni. Ott derült ki hogy egy 2007,06 havi átalány számla befizetése hiányzik(24 000ft). Továbbá az is kiderült hogy leolvasás alapján 23 000ft túlfizetésünk is van ennek a befizetetlen csekknek ellenére is.

A TIGÁZ közölte hogy őket nem érdekli, hogy túlfizetésünk van vagy kifizetjük a 24 000ft elmaradt átalányt 30 napon belűl vagy leszereli az órát és kizár a szolgáltatásból vagy is szerződést bont. Az elmaradt befizetésről nem kaptunk értesítőt! A számlák ráadásul főbérlőm Pilisi címére megy rajta keresztül kapjuk meg a kifizetendő számlákat. Sem a be nem fizetet számla sem a két három felszólítás nem érkezet hozzá.

A TIGÁZ 2007 –es év folyamán számtalan alkalommal hiányolt befizetéseket és három alkalommal kérte be a befizetett csekkek igazolószelvényeinek fénymásolatát. A 2007 –es évben is többször fel kellett keresni a TIGÁZ Ceglédi ügyfélszolgálatát személyesen, több esetben kellett saját költségen faxoltatni a helyi Posta hivatallal és számtalan esetben telefonon egyeztetni a hiányzó adatokat még ha helyi tarifával is.

Kérdezem:

-         a TIGÁZ hogy gondolja a jövő üzletpolitikáját? Mert ha a fent leírt módon akkor inkább megyek az erdőre rőzsét gyűjteni.

-         Az évközben okozott plusz kiadásokat (kb..: 10.000ft telefon, utazás Ceglédre, faxküldés Postáról, stb.) megtéríti –e a TIGÁZ?

-         Hogy lehet fogyasztót kizárni a gázszolgáltatásból ha a fogyasztásmérő leolvasását követően egyértelműen túlfizetésben van? (a helyszínen leolvasott mérőállás és befizetett csekkek igazoló példányainak összevetése)

-          Mi az oka hogy egy csekk nem jut el a fogyasztóhoz? De ha nem is jut el a felszólítások sem jutnak célba? Ugyan már!

-         Hogy lehet az : Szolnokon a TIGÁZ behajtót küld a szolgáltatás megszüntetésére de Ceglédi TIGÁZ iroda nem tud a díjtartozásról pedig területileg Ceglédhez tartozik a fogyasztó?! Nem tudja a jobb kéz mit csinál a bal?

 

Továbbá.

 

Tavaly tavasszal mérőleolvasás után igen nagy különbözeti számla jött ki nekünk. Kérvényeztük a részletfizetést. Leírtuk hogy nagycsaládosok vagyunk és ráadásul egy kereső van családunkba. Ennek ellenére 54 800ft –ra max két részletben kaptunk fizetési könnyítést!

Jelen esetben, amikor a fent leírt történéseket követően kizártak a szolgáltatásból azt tényszerüen megállapítom, hogy elvárnám hogy a TIGÁZ fizesse meg a jellemtelen piaci magatartásának eredményét ami az egyéb alternatív fűtési költségeket érinti családom és magam számára!

 

 

Üdvözlettel: Keszthelyy Pilisről.

 

Most csak ronda falidísz.
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.21 0 0 25
A mai napon kitettek egy értesítést a lépcsőházunkba, miszerint holnap, holnapután és azután nem lesz gázellátás.... Ez milyen dolog??
kolyok53 Creative Commons License 2007.03.29 0 0 24
Sziasztok!

 

Sikerült (néhány hét után) elérnem az ügyfélszolgálatot telefonon. Azt mondta a nő, hogy az elmúlt év azonos időszakának átlagával számoltak. Ez azt jelenti, hogy a fűtési szezonban mért fogyasztást vették alapul, persze így éppen az értelmét vesztette el az átalánydíj, sőt az idei tél sokkal enyhébb, ezért többet kell fizetnem, mint ha a tényleges fogyasztás lenne az alap. Megkérdeztem Tőle, hogy ki volt az a „szakember” aki kitalálta ezt a remek algoritmust, mert lenne egy-két szavam hozzá.. Sajnos nem árulta el.

Úgy látom nem jártam messze az igazságtól, amikor feltételeztem, hogy a „számlakészítő szoftverük egy véletlen szám generátoron alapul” L

 

Minden esetre, elmehettek volna egy tapasztalatcserére más szolgáltatókhoz, mielőtt bevezetik és megúszták volna a botrányt.

Molnár tizedes Creative Commons License 2007.03.20 0 0 23

Sziasztok!

 

Jómagam is harcolok a nem akarok rá jelzőket aggatni "szolgáltatóval". Természetesen telefonon képtelenség utolérni őket, e-amil-re még csak nem is válaszolnak, de legutóbb tértivevényes levelet is küldtem, s most már legalább van egy nevem akit átkozhatok. Minden különösebb magyarázat nélkül idemásolom a legutóbbi levelem kivonatos tartalmát és remélem másnak is szolgál majd hasznosítható infókkal:

„Sajnos telefonon továbbra is elérhetetlennek bizonyultak, így ismét az elektronikus kapcsolatfelvételhez folyamodom. A tegnapi napon kaptunk Önöktől egy számlát ismét a kifogásolt fogyasztott mennyiségről, ám ezúttal a feleségem nevére. Szíves tájékoztatásul közlöm Önökkel, hogy változatlanul a nevemre kiállított számlákat várok, illetve kérem szíveskedjenek a kiszámlázott mennyiséget a kért (100m3) mennyiségre módosítani. Változatlanul várom magyarázatukat, valamint bármiféle visszajelzést Önöktől. Amennyiben ez megoldható akkor kérek egy nevet, címet, telefonszámot, ahol személyesen fel tudom venni a kapcsolatot Önökkel. Csatoltam egy táblázatot a tavalyi éves fogyasztásunkról, melyben kiszámoltam az átlagot is pusztán azért, hogy segítsek Önöknek megbirkózni ezzel a feladattal. Továbbá szíves tájékoztatásul közlöm, hogy lakásomon végrehajtott felújítási munkálatok keretében a külső hőszigetelő rendszer, valamint a nyílászárók cseréje 2004-ben megtörtént. Ezzel pusztán annyit kívánok leszögezni, hogy a magam részéről mindent megtettem annak érdekében, hogy az éves gázfogyasztásunkat a lehető legkevesebbre csökkentsem. A feleségem nevére kiállított számlán Önök elszámolták a gázártámogatást, jóllehet a Magyar Államkincstár folyó év Január hó 07-én kelt határozatában - melyet Önök is megkaptak elektronikus formában - egyértelműen és világosan engem jelöltek meg, mint jogosultat. Mivel a közöttünk fennálló gázszolgáltatói szerződés nem szűnt meg vagy módosult, a támogatás más nevére való elszámolása törvénybe ütköző! Szíveskedjenek ezt korrigálni! Csupán információként közlöm, hogy a mai napon intézkedni fogok az alapdíj 1/12-ed részének, valamint 100m3, a legutolsó számlán megadott fűtőértékű földgáz ellenértékének (ÁFA-val) számlájukra való átutalásáról. A továbbiakban minden hónapban így fogok eljárni mindaddig, amíg Önök nem korrigálják a számlákat, illetve nem adnak magyarázatot a megállapított 148m3 fogyasztásra.”

Eddig az idézet. Mivel Májusban van óraolvasás és elszámolás úgy döntöttem, ha addig nem korrigálnak, nem engedem be az óraleolvasót. Pukkadjanak meg! Kizárni a fogyasztásból nem tudnak, lévén társasház és az óra a konyhában van... :-)))

Bocs ha hosszúra sikeredett és untattam volna valakit.

 

 

lex2000 Creative Commons License 2007.03.15 0 0 22

Hát nem tudom, az internetes rendszer sokáig egy időszakban el sem fogadta a bejelentéseket.

 

Egyénként a TIGÁZ által kiállított számlák nem felelnek meg a törvényi előírásoknak, szóval nem csak 43000 rossz közülük.

 

Előzmény: asdf_ (4)
asdf_ Creative Commons License 2007.03.02 0 0 21
Ja, az olyat meg kihagytam, ami 10 ev alatt modosito tenyezo lehet, hogy gyerek jon, gyerek megy /esetleg ezek tobbes szamban/, meg ilyesmik :) Sz'al imho boven eleg az utso 2 evbol atlagolni, 10-bol botorsag lenne...
Előzmény: kolyok53 (19)
asdf_ Creative Commons License 2007.03.02 0 0 20

Ja, hogy te oraatiratni akartal, ezt nem irtad... Az mondjuk tenyleg szanalmas, hogy mar marcius van, es meg mindig emiatt is allnak sorba emberek /plusz egy rakas bonuszban, akik az elcseszett szamlaval reklamalnak. A legnagyobb szivas kozepette meg kicsesznek onmagukkal, es generalnak egy tonna reklamalot, hadd legyenek meg tobben az ugyfelszolgalaton.../

ui: Az oraatiratokat nem is hibaztatom amugy semmiert, nekunk is vagy 3-4 evig a lakas elozo, meghalt tulaja neven futott a dolog, aztan tavaly valamikor lett atiratva. Jott a szamla, fizettuk, kutyat nem erdekelt, kinek a neven ment...

Előzmény: Political Animal (18)
kolyok53 Creative Commons License 2007.03.02 0 0 19

Szia!

 

Lehet, hogy igazad van, de a 101 hónapban benne van 1-2 kemény tél is. Ha a tavalyi szezonnal számolnak, akkor 268 köbméter jött volna ki. Közben tényleg volt nálunk egy "Windows Upgrade" (kicseréltük az ablakokat). Őszintén megmondom, nem is néztem, hogy mennyit terveznek. :(( , mivel nem Ök az első szolgáltató akivel átalánydíjas szerződésem van. Az ELMÜ-nél érdekes módon nem volt ilyen gond, sőt Édesapám a Fővárosi Gázművekkel szerződött, ott sem. Feltételeztem, hogy minden  adat (akár több évre visszamenőleg) megtalálható Náluk, és nem túl bonyolult algoritmussal kiszámolható a várható fogyasztás kb. 5% eltéréssel, ami a "szezonfüggő". Nagy valószínüseggel a szoftverük rossz, bár elmehettek volna más szolgáltatókhoz egy kis tapasztalat cserére, mielött bevezetik.

Előzmény: asdf_ (17)
Political Animal Creative Commons License 2007.03.01 0 0 18

És majd a tértivevényed fogod beküldeni március 31-ig az állambácsinak, hogy kapjál támogatást?

Jóreggelt!

Előzmény: asdf_ (14)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!