Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.04.14 0 0 136
Most jártam a kertemben megörökíteni a virágzó szépségeimet,hoztam ide is a kávéházi asztalunkra belőle:
eicu Creative Commons License 2009.04.14 0 0 135

Hű a mindenit már azt hittem elvesztettelk benneteket. Nagyon rosszul esett volna, mert örültem tegnapelőtt ennek a topicnak.

Hogy hol van ez a hely szerintem teljesen mindegy, lényeg, hogy van.  Így tettem el a "kedvencek" közé és talán már nem tévesztem szem elől.

Magdika köszönöm, hogy gyorsan eligazítottál.

Az ernyőről és a kalapról.

 A kalap mintáját Borcsika képtárában találtam. De az kicsi kalap nem felnőtt fejre való és meg kellett nagyobbítani. Meg is dolgoztam vele rendesen mire rájöttem, hogy ha nől a fejtető akkor hogyan kellene horgolni hogy ne legyen fodros a széle.

Az ernyő pedig egyszerűbb mint gondolnátok. Olvastam valahol hogy egy közönséges kerek terítő. Az ernyő pedig 500 Ft-ért a kínai boltból való gyerek ernyő, aminek a tetején az a kis kupak lejön. Így szépen le lehetett bontani a az anyagot és maradt a váz. Meg a kis műnyag bigyók amit aztán a kerek tárítőre rá kell varrni.

A horgolása közben itt is tanultam valamit.

Amint kinyitottam az ernyőt jó hullámos lett körbe és kifordult mint a kapor virágja.

Akkor jöttem rá, hogy valami feszessel körbe kell még dolgoznom, hogy az ernyő szélének tartása legyen és ne forduljon ki.

Horgoltam egy olyan zsinort amit a zsinor horgolásnál használnak és azt füztem bele és ez lett a végeredmény.

Kicsit hosszúra sikeredett az irományom, de mentségemre szolgáljon, hogy nagyon megörültem nektek.

További szép napot mindenkinek.

 

zöldtengerszem Creative Commons License 2009.04.14 0 0 134
Szia Puszi :-*))) . Örülök , hogy tetszik :-) ....
Előzmény: Törölt nick (133)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.14 0 0 133
Szia zöldtengerszem!
Szivből örülök,hogy meggyógyultál,kipihente a gyomrod a húsvéti fáradalmakat:))
Nagyon szép szíves szalagos terítőt hoztál le is mentettem gyorsan.
Előzmény: zöldtengerszem (129)
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.04.14 0 0 132
Andus !
Végre tudsz egy kicsit sétálni , ugye ??? Azért ez már jobb , mint bezárva a lakásba egy pici gyerekkel ? Tényleg mennyi idős a babád ?
Előzmény: Andus1975 (127)
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.04.14 0 0 131
Csne Marika !

Igen , nekem is tetszett a fonó hasonlat , és örülök , hogy te is itt vagy , és

SzabóIldikó neked is :-) !

És mindenkinek !!!! :-)))... most mennem kell sziasztok , szép napot !
Előzmény: csnemarika (116)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.14 0 0 130
Köszönöm Csipkerózsi és Andus a teritő ötleteket.Megyek szétnézek Nálatok.

Eicu is írt emailt,hogy nem talál meg bennünket,írtam az új lérhetőségünket.

Szerintem meg fogjuk mi ezt szokni,hogy egy kávéházban vagyunk,hisz ott,mint a fonóban is igencsak beszélnek az asszonyok és fiúk mindenről,de régen az asszonyoknak is a fő téma a kézimunka volt,meg a sütés-főzés,mert ők készítettek mindent,még az alapanyagokat is a saját kezükkel.
Úgyhogy érezzük mi itt jól magunkat ebben a hangulatos kis kávézóban,ahol a kandallóban ropog a tűz,és mindig jövünk rá-rá dobni egy darabot. A képzeletbeli kávéház előtt meg fel van állítva egy szép májusfa,amire mindíg akasztunk egy-egy szép képet,egy szép kézimunkát,vagy éppen egy gyönyörű idézetet,amikor belépünk ide ami kis kedves otthonos,melegséget és békét árasztó kávézónkba:))
Előzmény: csipkerozsi (125)
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.04.14 0 0 129
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.04.14 0 0 128
Csipkerózsi !
Köszönöm :-*).. .És a jókedvedet is köszönöm , amit tökéletesen kifejez ez az aranyos táncoló kislányka így reggelre :-))) ...
Borcsika !
Oké , 20.-a után találkozhatunk :-) ... Köszi a Reikit , én is küldök neked , és a többieknek is :-))) ...
Marino !
Nem kell pirulnod , te egy nagyon rendes srác vagy , lehetne egy kicsit több önbizalmad is ! A szüleid biztosan nagyon szeretnek , az én legkisebb fiam 38 éves koromban született , a legnagyobb lányom 16 éves volt akkor , és sokan azt hitték az ő gyereke a kicsi :-)...
Ancika , jó , hogy jöttél te is , anyukám neve volt Ancika ! Mindig sajnáltam , hogy én nem az Ő nevét örököltem ...
Magdusom !
Jelentem jól vagyok , meggyógyultam ... Szóval hamarosan látjuk egymást ! Ha netán nem lesz addig neted odabenn , ne aggódj , majd mi életben tartjuk a tüzet , amíg visszajössz . És beírjuk mindazt , amit üzensz , végülis egy-egy Sms-t ha küldesz , én beírom szívesen , és akkor a többiek is fogják látni , hogy milyen szépen gyógyulsz :-) ...Persze többször is bejövök majd hozzád dumcsizni , szóval a beszámolót én is beírom majd rólad a többieknek ....
Ja , és én is találtam szíves dolgokat a neten , beteszem a képét nektek , jó ?
Előzmény: csipkerozsi (81)
Andus1975 Creative Commons License 2009.04.14 0 0 127

Elmegyek egy kicsit sétálni, és ennyit írtok?:-)))) Alig bírtam visszaolvasni.

 

Magdus, nekem is ezek a szivesek vannak,mint csipkerózsinak. Meg még amit meghorgoltam, az a piros, az a Horgolásaim könyvtárban van (remélem).

 

Képzeljétek, vettem egy 60-as horgolót, 980.-ért. Le is cseszett az ismerősöm, hogy nem bírok várni, míg lesz neki...

csipkerozsi Creative Commons License 2009.04.14 0 0 126
Marika nagyon jól beszéltél, tetszik a fonós hasonlat és minden, amit írtál.
Így igaz, jó a pozitív beszélgetés.
Borika édes a kis Dávidka, puszi neki is:))
Én is megkeresem a régi ismerősöket ma délután, jó volna ha eljönnének, nekem a mai napig nagyon hiányoznak...
Krisztike, Exi, Szmine, Taptapó, Vicuska... mindenki hiányzik...
Krisztike a kedvességével és persze a linkjeivel, Exi a gyönyörű babáival, hogy csak kettejüket említsem most hirtelen.
Na, én is megyek és beüzemelem a zsuzsit, hadd mosson, amíg én főzök.
Előzmény: csnemarika (116)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.04.14 0 0 125
A link lemaradt, ebben az albumban vannak:Szíves terítők
Előzmény: csipkerozsi (115)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.14 0 0 124
Köszönöm Ildikó,valóban nehezen olvasható.Ha majd lesz időd elküldenéd emailben is.
Köszi.

Megyek én is beindítom a mancit,hadd mosson,legyen tiszta minden,hogy megyek el itthonról,meg lassan pakolgatnom is kellene a kórházi felszerelést,majd jövök.Csáztok!
Előzmény: szaboildiko (122)
szaboildiko Creative Commons License 2009.04.14 0 0 123

Nagyon édes ez a kis Dávidka Borcsikám! Ahogy a kis kezét a szájára teszi, imádom! Hány éves? Olyan 2-re saccolom. Az én kisunokám 5 éves és olyan aranyos. De hogy a mai gyerekek milyen okosak!-ugye? Nahát most már tényleg megyek!!!

Előzmény: borcsimama (121)
szaboildiko Creative Commons License 2009.04.14 0 0 122

Pedig ez csak véletlen volt hidd el, abszolúte nem vagyok költői szellem.

Nos Bkristin címét megtaláltam írtam neki.

Ime a futó mintája, amit kértél és hát akkor megmutatom készen is. Sajnos tudod, amikor már a másolatról készül másolat és így tovább, már nem annyira jól látható. De mivel én már elkészítettem, így, ha megakadsz szólj és tudok segíteni. Most elmegyek egy kicsit kertészkedni, mert nagyon jó idő van itt Békéscsabán. Majd még valószínűleg délután, vagy estefelé benézek Hozzátok. Addig is csá mindenkinet.

Előzmény: Törölt nick (120)
borcsimama Creative Commons License 2009.04.14 0 0 121
Na ma én folyok a csapból is, tegnap hoztak volna alányom anyósáék egy nyuszitDávidnak, de nem bírta ki náluk még egy napig sem, szegény elpusztult. Ma reggel kaptunk egy nyuszit a szomszédból, íme a Dávid a nyuszival, alig bírtuk kivenni a kis ketrecből. A harmadik képen a szájára teszi a kezét, pszt, ne zavarjuk a nyuszit
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.14 0 0 120
Jajjjjjjj de jó,ez úgy rímelt,olyan aranyos!
Előzmény: szaboildiko (118)
szaboildiko Creative Commons License 2009.04.14 0 0 119
Bkristin is, mint mi mindannyian - egy nagyon értékes emberke. Valahol meg van az email-címe, majd megpróbálom megkeresni és invitálni.
Előzmény: szaboildiko (118)
szaboildiko Creative Commons License 2009.04.14 0 0 118

No ezt kipróbálom Borcsikám!

Ha hiszitek, ha nem mindenféle bidres-bodros, habos-babos süteményt sütök, de pogácsát nem tudok sütni. Nem tudom miért, sosem sikerült még eddig. Amikor megsütöm nagyon finom, de aztááááán.... jobb nem is beszélni róla. Egy életem, egy halálom a pogácsát kipróbálom. Köszike.

Előzmény: borcsimama (113)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.14 0 0 117
Borcsimama,ez már a második ilyen teritőd ugye,nagyon szép én is meghorgoltam a kedvenc sárga színemmel,de még most sem keményítettem ki,szörnyen sok félbemaradt munkám van,meg ebből a szempontból is gyógyulásra szorulok,hogy jobban tudjam rendszerezni a tennivalóimat,mert csak idekapok-odakapok.Sajnos ez is a depinek egy velejáró tünete,mert egyébként normál esetben igenis rendszerezem a dolgaimat,de remélem lassan ez a problémám is megoldódik.

A levél áradat ma is folytatódik az olvasó külsősök részéről,amit igen jó néven veszek.
Többen abban biznak,azt irják,hogy nagyon szeretnék,ha visszatérnének ide azok a régi fórumosok,akik valamilyen okból elhagyták a másik topikot.Nem tagadom én is nagyon szeretném.
Ha van ismerősötök közülük és meg van az email címük,küldjetek már légyszi NEKIK egy levelet,hogy létezünk és vagyunk és hogy szeretettel várjuk őket.Többen említették BKRISTIN nevét, én ŐT nem ismerem,ha lehet őt is el kéne érni,és tájékoztatni.
Köszönöm mindenkinek az együttműködést,és a külső olvasók levelét és tanácsait,ötleteit is várom,és nagyon szívesen veszem,mert csak tanulhatunk egymástól.

Puszi mindenkinek:)
Előzmény: borcsimama (111)
csnemarika Creative Commons License 2009.04.14 0 0 116
Szerintem is jó helyen vagyunk. MIndenkit érdekel a kézimunka, de mellette minden másról is csevegünk. Ez olyan, mint régen a fonó volt. Azt hiszem, erről mesélt a nagyim, de már nagyon - nagyon régen. Dobáljátok a hasábokat, kössetek szalagokat, én is fogok, mindegy, csak legyen a pozitív összetartozás. éS egy kicsit bensőségesebb, mint a másik fórum. Az is szuper kis csapat, de más. És ezt tiszteletben tartjuk. Hiszen Ők is tiszteletben tartják a többieket. ÉS küldözgessük a mintákat, dicsekedjünk a kész terítőkkel, és beszélgessünk, beszélgessünk. Ez most a nagyon fontos.
Előzmény: csipkerozsi (108)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.04.14 0 0 115
Nagyon köszönöm! Ez igazán finom lehet:)) Ki fogom próbálni. puszi
Nekem ezek a szíves terítők vannak meg:
Előzmény: borcsimama (113)
csnemarika Creative Commons License 2009.04.14 0 0 114
Sziasztok, nem vesztem el, csak most sűrű a többi dolgom. És hát igen, kérnék, reikisek, agykontrolosok, és bárki. Most küldjetek nekem vmi pozitív energiát, szükségem van rá. Nem írom le a történetet, hosszú is lenne, meg nem is jó, de meg kell oldanom. És most nagyon kellene az a +, amit ti tudtok adni.
borcsimama Creative Commons License 2009.04.14 0 0 113
Éjszakás" túrópogácsa

Hozzávalók:
50 dkg liszt, 25 dkg túró, 3 dkg élesztő, 1 kocka Ráma, 1 pohár tejföl, 1 tojás, só
tetejére kenéshez : tojássárgája
szóráshoz : reszelt sajt

Elkészítés:
Az áttört túrót elkeverjük a liszttel. Elmorzsoljuk benne a Rámát és a lereszelt élesztőt. Hozzáadjuk a felvert tojást és a tejfölt. Sóval ízesítve a tésztát jól összedolgozzuk. Egy éjszakára hűtőbe tesszük. Másnap kinyújtjuk, majd a szokásos módon hajtogatjuk, legalább háromszor. A hajtogatások között kb. 30 percet pihentetjük a tésztát. Utoljára ujjnyira nyújtjuk, tetejét tojássárgával megkenjük, reszelt sajttal megszórjuk, majd pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk. (Derelyevágóval rudakat is vághatunk.) Forró sütőben szép pirosra sütjük.


A pogácsa receptem
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.14 0 0 112
Köszönöm szépen Ildikó,én is válaszoltam az emailre,még hamarabb,mint ahogy a fórumra jöttem volna,és nemláttam,hogy Te is írtál,úgyhogy a levelem egyik része igy már nem aktuális,mert éppen invitáltalak,hogy gyere közénk,és hoppp már még el sem küldtem és hál Istennek itt teremtél.Puszillak,köszönöm a mintát.
Előzmény: szaboildiko (105)
borcsimama Creative Commons License 2009.04.14 0 0 111
Nekem most hirtelen csak ez van, egy szíves és a tulipános, de megkeresem délutánra, mert most mennem kell Dávidhoz, de lehet, hogy addigra már meglesz a mástól. puszi
borcsimama Creative Commons License 2009.04.15 0 0 110
REIKI az egyetemes életenergia
Mi a REIKI?
"A gyógyító feladata az, hogy újra megteremtse a kapcsolatot, de ezzel nem azt mondom, hogy a gyógyítónak bármit is tennie kellene. A gyógyító: pusztán szerep. Maga az élet, a teljesség cselekszik" ...
Teljes cikk>>>
szaboildiko Creative Commons License 2009.04.14 0 0 109
Szerintem is a kézimunkázók jobban ránk találnak, ha kézimunkás fórum vagyunk. Kérdezd meg őket, hogy mi az oka az átsorolásnak, az pénzbe nem kerül ugye? Viszont itt a hangsúly a kézimunkán van, a társalgás az - nem mellékesen -, de csak egy olyan jó kis plussz nekünk.
Előzmény: Törölt nick (101)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.04.14 0 0 108
Magdus nekem is vannak szíves terítőim, azonnal keresem.
Nekem személy szerint tetszik , hogy csevegős a fórum, így mindenről tudunk beszélni.
Na, próbálom újra a linket. A 4-es számú kalapot horgoltam meg, ua. az oldal.Kalap minta
Előzmény: Törölt nick (103)
borcsimama Creative Commons License 2009.04.14 0 0 107
Évike, köszönöm, megtaláltam. Nekem sikerült, fetlteszem mindkettőt, hőtha valakinek megtetszik
Előzmény: csipkerozsi (104)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!