Keresés

Részletes keresés

nagype Creative Commons License 2006.06.23 0 0 1584
Helló!

Ha van valakinek stoppos tapasztalata, illetve sztorija vagy csak hallott valamit ilyesmiről Portugáliában, az kérem ossza meg velem!
Köszi
laranjeiras Creative Commons License 2006.06.23 0 0 1583

Nem tudom mennyire jók ezek a helyek, nem próbáltam, csak találtam, de itt egy link:

http://www.lonelyplanetexchange.com/accoms/s.php?Country=Portugal&City=Lisbon

 

(Van, ahol több napot kell eltölteni a megadott árhoz.)

Előzmény: gradisca (1582)
gradisca Creative Commons License 2006.06.23 0 0 1582

Sziasztok,

 

kevesebb, mint 2 hét múlva utazunk Portugáliába. Olcsó (4-5-6 ezer/fő/éj) szállást keresünk Lisszabonban és Portóban. Előre is nagyon köszi a segítségért!

üdv mindenkinek:-)

 

TTR Creative Commons License 2006.06.21 0 0 1581

Tényleg mehetsz taxival is, én a Sana Lisboa szállótótól ami a Marquese de Plombal térnél van (lehet, hogy nem így írják) 6,5 E -ért mentem ki a reptérre, szerintem olcsóbb mint nálunk. Ha a portugál légitársasággal mész, akkor a 91-es busz a beszállókártyád felmutatására ingyen visz el a reptérről, és a legtöbb nagyobb szállodát érinti. Egyébként remek a tömegközekedés, könnyű tájékozódni mert sok buszmegállóban van városi közlekedési térkép, és más nyugati nagyvárosokhoz képest még olcsó is, egy 4 napos teljeskörű bérlet 13E volt. A busznak és a villamosnak inteni kell hogy megálljon.

Előzmény: sweetwater (1578)
kölni Creative Commons License 2006.06.21 0 0 1580
  Mehetsz taxival is, mert hála Istennek nem olyan simlisek, mint a magyarok.

Itt van a repülötéri buszok menetrendje:

 

Using Carris buses
Listed below are the bus route numbers with the respective names of their ‘end of the line’ terminals. The airport stop is located mid-journey for these routes.
N.º 5 - Estação do Oriente / Aeroporto / Areeiro – Operates only Monday to Friday
N.º 22 - Portela / Aeroporto / Marquês de Pombal – Operates every day
N.º 44 - Moscavide / Aeroporto / Cais do Sodré - Operates every day
N.º 45 - Prior Velho / Aeroporto / Cais do Sodré - Operates every day
N.º 83 - Portela / Aeroporto / Amoreiras - Operates only Monday to Friday

The ticket may be purchased from the driver as you board the bus.
Ticket: 1.20€
Source: Carris


Using the Aerobus service
Operating daily, buses on the nº 91 route, called the Aerobus CARRIS, make the run between the Lisbon Airport and the city centre. Service begins at 07:45am and ends at 08:15pm. Buses pass every 20 minutes.

The ticket may be purchased from the driver as you board the bus.
Ticket: 1.20€
Ticket for all-day travel: 3.10€
TAP Voucher (good for 1 day): 2.00€
For more information, call: (+351) 213 613 054  
Source: Carris


Airport Shuttle Bus (from Cascais/Estoril)
The company ScottUrb provides transport to the airport from the Estoril and Cascais area. Buses operate every day and leave every hour from 07:00am to 10:30pm.
The ticket purchased as you enter the bus is good for one day of travel. Transport of your luggage is free of charge.
Ticket: 8.50 €.
For more information, call: (+351) 214 699 100
Source: Scotturb

 




 

Előzmény: sweetwater (1578)
quilla Creative Commons License 2006.06.21 0 0 1579
A Liszaboni repter benn van a varosban. Kesz eletveszely, de igy van :o) Szal a varosi tomegkozlekedes tobbszorosen is erinti, nem kulso teruletre fogtok megerkezni.
Előzmény: sweetwater (1578)
sweetwater Creative Commons License 2006.06.21 0 0 1578
Kösz az infot, lefoglaltam a repjegyeket. Lisszabonban van valamilyen tömegközlekedés a reptér és a ,,belváros" között?
Előzmény: linha (1577)
linha Creative Commons License 2006.06.20 0 0 1577
A "hetes esö"-töl ne tarts, másfél éves tapasztalatom szerint itt olyan nincs, pontosabban van napokig tartó esös idö, de akkor is biztos, hogy minden nap kisüt a nap. És hogy 10-12 napig tartana az esös idö, azt végképp nem hiszem.
Előzmény: sweetwater (1576)
sweetwater Creative Commons License 2006.06.20 0 0 1576
Kicsit visszahoztad  bennem a reményt az október közepe-vége iránt, mert most már bevallhatom, ,,városnéző kult-túra" lenne a célunk. Sajnos idővel olyannyira rosszul állunk, hogy csak nagyon-nagyon erőltetve tudnánk júliusban menni. Csak egy dologtól tartok, nevezetesen az itthon már jól ismert hetes eső, ami teljesen taccsra tenné az egész utat. Pedig szemérmetlenül szép, csodálatos célokat láttam. 10-12 napban gondolkodom, talán ennyi idő elég lehet nagy vonalakban a főbb látnivalókra.
Előzmény: quilla (1575)
quilla Creative Commons License 2006.06.19 0 0 1575
Hat amennyiben tenyleg tengerpartra keszulsz es nem varosnezo kult-turara, akkor szeptember, az itt meg a nyarhoz tartozik idojaras szempontjabol. Jo esellyel... de ha kult-tura a cel, akkor hajra az oktober vege, szepseges venasszonyok nyarat lehet olyankor kifogni es varosnezeshez nem is kell 30 fok arnyekban.
Előzmény: sweetwater (1574)
sweetwater Creative Commons License 2006.06.19 0 0 1574

Thx a gyors választ, lehet hogy szeptemberrel kellene próbálkoznunk!?

Előzmény: sweetwater (1572)
quilla Creative Commons License 2006.06.19 0 0 1573
Ha a tengerpartra keszulsz strandolni, akkor inkabb ne gyere :) Amugy magyar ertelemben vett hideg nincsen (minuszokrol beszelek) csak extremebb helyeken, amugy plusz fokokkal kell szamolni. Lehet full esos es vigasztalan idojaras de ki lehet fogni teljesen napos (es ettol meleg) idoszakot is. Szalastol is fugg, de kalkulalni kell, hogy itt nem annyira divatos a futes, vagyis a szallashelyen lehet akar fogvacogtato hideg is. De osszessegeben nezve enyhebb joval olyankor errefele mint Mo-on.
Előzmény: sweetwater (1572)
sweetwater Creative Commons License 2006.06.19 0 0 1572

Sziasztok!

 

Tud valaki arra válaszolni, hogy október végén, november elején milyen idő szokott lenni Portugáliában? Érdemes még ilyenkor útra kelni?

köszi

Törölt nick Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1571

Fáradtan ,de megérkeztünk.

Egyvalamit nem értek.

Mi a frászért lehet nyíltan kínálgatni az utcán hasist, meg füvet Lisszabonban?

Öltönyös öregtől fiatal félvérig mindenki leszólított és mutotgatta a portékáját.

Egyébként minden jó volt ,csak fáradt vagyok.:)

Skywalker. Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1570

Sziasztok!

 

Nászutat tervezünk.

Portugália az egyik célpont.

Szeptemberben indulnánk, és 8-9 napig szeretnénk maradni.

 

Lisszabon-t mindenképpen szeretnénk látni, ezért valami déli üdülőváros jó lehetnek. Pl. Algarve.

 

Az utazási irodák által kínált lehetőségek elég drágák... Érdemes magamnak foglalni a neten apartman-t, vagy esetleg bízzak egy last minute-ban, vagy milyen olcsóbb megoldások léteznek?

nagype Creative Commons License 2006.06.17 0 0 1569
Attól nem félek hogy nem vesznek fel,valaki mindig fel vesz,csak meg kell várni! :-)
Tavaly Beneluxot jártam meg végig stoppal, és csak pozitív élményem van róla!
Igaz hogy ez messzebb van és melegebb is van,de majd csak odaérek! Időm van!
Természetesen nem egyedül megyek!
linha Creative Commons License 2006.06.17 0 0 1568
Ezt úgy hívják, hogy percebes, és valami kagylóféle, vagy alga.
Előzmény: öreganyu (1564)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.17 0 0 1567
Nézd, én a helyedben nem stoppolnák, mert pl. Spanyolországban lehet,hogy napokig nem vesz fel senki,vagy egyáltalán nem vesznek fel és akkor mi van?Több ezer km-re Magyarországtól csak magadra vagy utalva, nincs aki segítsen és vissza sem tudsz jutni.Egyébként én nem ajánlom a stoppolást ilyen hosszú távra.Próbálj meg valami közlekedési eszközzel, vonattal vagy repülővel eljutni Portugáliába.
Előzmény: nagype (1565)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.17 0 0 1566
Stoppal menni kényelmes és biztonságos.
Előzmény: nagype (1565)
nagype Creative Commons License 2006.06.17 0 0 1565
Helló Mindenkinek!

Elhatároztam tavaly ,hogy idén nyáron el kell hogy jussak Portugáliába!Vagy így, vagy úgy! Az eredeti tervem az hogy stoppal megyek!
Jún. 26.-án szeretnék utazni, és a segítségeteket szeretném kérni!
Tudtok- e olyanról aki ez időpont környékén utazik autóval, és elvinne másodmagammal!Ez nagyban megkönnyítené a dolgomat!
Ha van stoppolással kapcsolatos infótok,akkor kérlek osszátok meg velem!
Előre is köszönöm!
Üdv: Peti
paternoster2@freemail.hu



öreganyu Creative Commons License 2006.06.16 0 0 1564

Sziasztok:)

Most érkeztünk vissza Lisszabonból (és környékéről), nagyon jól éreztük magunkat. Sok szépet láttunk, és megkóstoltunk (majdnem) mindent. Egy valamiről nem tudjuk eldönteni, mi lehetett, leírattuk a nevét, ha jól olvasom : pererbes. Előételnek ették. Megmondaná valaki, hogy ez vajon micsoda? Előre is köszönöm:)

feri60 Creative Commons License 2006.06.15 0 0 1563
Az expo negyedre is igaz a "más világ" kitétel. Ha szereted a modern építészetet, mindenképpen nézd meg! Az oceanarium hatalmas élmény volt, 3-4 óra símán rámegy.
Előzmény: TTR (1554)
feri60 Creative Commons License 2006.06.15 0 0 1562
Ha már elég a lisszaboni nyomor és lepusztultság hangulatáből, akkor a gyorsvasúttal menj ki Cascais-be és Estorilba. Más világba kerülsz! Cascaisban az óceán partján van a Boca do Inferno, kár lenne kihagyni.

Cabo da Roca kötelező mutatvány, ha már ott vagy. Nekem Sintra nem igazán jött be, szerintem önmagában nem ér meg egy napot.
Előzmény: TTR (1554)
feri60 Creative Commons License 2006.06.15 0 0 1561
http://kep.tar.hu/feri60/50282849#2
Előzmény: TTR (1554)
kölni Creative Commons License 2006.06.14 0 0 1560

Én a következö dolgokat ajánlanám:

- evador, az Eifel által épített lift,

- citadella,

- Rossio, a város fötere

- Alfama, az óváros. Oda el mehetsz késö este is. Egy kis szerencsével találsz egy olyan vendéglöt, ahol a szenvedélyes fado muzsikát is meghallhatod

- Belém Lisszabon elövárosa. Oda gyorsvasúttal lehet elmenni. A felfedezök emlékmüve mellett érdemes a palotát is megnézni.

- A volt Expo területén látható az óceánium.

- Szép élményátmenni egy komppal a Tejo folyón. A másik parton a régi híd mellet egy sziklán álló szoborra fel is lehet menni. Onnan gyönyörü a kilátás Lisszabonra.

- Aztán ott van még a kocsi és a portói bor múzeum és a botanikus kert.

Ha autód (és kedved) van, menj el Sintrába, vagy nézd meg "Cabo da Roca"-t, Európa legnyugatibb pontját.

Kellemes utat!      

Előzmény: TTR (1554)
portugalpa Creative Commons License 2006.06.11 0 0 1559
Lisszabon belvarosaban 1 szobas, kozponti futeses, napfenyes, butorozott lakas kiado julius 1-jetol.Kozep-hosszu tavra. 400e + rezsi.
kontakt: panna_pt@yahoo.com.br
olle Creative Commons License 2006.06.10 0 0 1558

Sziasztok!Ujabb kerdesem lenne hozzatok. Portugaliban van panzionak megfelelo szallashely? Ezeket hogy hivjak? Olyan szallast keresunk Lisszabonba es Portoba, ami 4 agyas. A hotelekbe ilyent nem talaltunk, viszont hostelbe nem akarunk menni. Koszi a segitseget!

Törölt nick Creative Commons License 2006.06.08 0 0 1557

Amúgy nem sokára indulok is megnézni azt a fránya benzinárat.:)

Délután már ott is vagyunk.:)

Előzmény: Törölt nick (1556)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.08 0 0 1556

http://www.amzs.si/?podrocje=18

 

Ismét iderakom.

Benzinárak EU szerte.

linha Creative Commons License 2006.06.07 0 0 1555

A 95-ös benzin ára most kb. 1.34€ literenként. Ez 260-nal számolva majdnem 350 ft, otthon meg még nem éri el a 300-t, ugye? Itt ebben is rengeteg az adó, de az új autók ára az igazán elképesztö: átlag 50%-kal drágábbak, mint akár Spanyolországban.

Hogy mit érdemes Lisszabon környékén megnézni, arról sok szó esett már ebben a fórumban, olvasgassatok visszafelé. Hotelt foglalni pedig szerintem nem feltétlen szükséges, van belöle rengeteg, csak érjetek ide idöben, hogy tudjatok keresgélni ízléseteknek és pénztárcátoknak megfelelöt.

Előzmény: tulipán01 (1551)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!