Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.11 0 0 4297

Kis sebességen a motorköri áramirányítók az épp szükséges frekvencia többszörösével (egész számú többszörös = szinkron ütemezés, fix frekvencia néhány km/h sebességig = aszinkron ütemezés) kapcsolnak. Ez a motorok vastestének köszönhetően hallható, ha pedig hallható, a mai számítógépes hajtásvezérlő technikának köszönhetően a "fix" frekvencia lehet változó is. Ha pedig változó, miért ne legyen valamilyen dallam? 

Előzmény: Törölt nick (4296)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.11 0 0 4296

Nachtstern, lenne egy buta mozdonyos kerdesem: miert "zenelnek" a railjet-ek mozdonyai indulaskor es leallaskor? Indulaskor egyre emelkedo hangfrekvenciat adnak ki, leallaskor pedig forditva. Koszi!

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.11 0 0 4295

Helyes, de jobban jársz, ha ott kérdezel ahol autót lízingelnél.

Előzmény: papamaci111 (4294)
papamaci111 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 4294

KÖSSZ CSAK KÉRDEZTEM!

Előzmény: Törölt nick (4292)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.11 0 0 4293

Nem tudom, mit jelent az informatikus-epitesz diploma. Mindketto megvan? Informatikuskent, nyelvvismerettel, siman talalsz allast szerintem. Ide mindenkeppen erdemes beregisztralnod es ezen keresztul is keresgelned: http://www.careesma.at/

Előzmény: Ödöndön (4290)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.11 0 0 4292

Miért nem kérdezed meg ott, ahol autót akarsz lízingelni?

Gondolom minden lízingcégnél más a feltétel, hagy mennyi pénz kell hozzá, az meg attól függ hogy Dacia Sandero 6999Euróért vagy MB CLC 64.000Euroért, logikus, nem? :-)

 

Tippem az hogy Hauptwohnsitz kell hozzá és egy Jahreslohnzettel, de a legjobb, ha megkérdezed.

Előzmény: papamaci111 (4291)
papamaci111 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 4291

 

Sziasztok! Azt szeretném érdeklődni hogy milyen okmányok, és milyen papírok kellenek az Ausztriai autó Lízinghez.  Illetve mennyi pénz, és munkaviszony kell hozzá! Elöre is köszönöm a segítségeket!

Ödöndön Creative Commons License 2012.07.10 0 0 4290

Sziasztok!

 

Örülök, hogy ennyi Ausztriában élő honfitársra akdtam. Én még nem vagyok a határnak a "jobbik" oldalán, de álmom, hogy családostól kimenjek.

 

Ha esetleg hall valaki álláslehetőségről (természetesen az online keresés már fut, de a személyes tapasztalat nálam több), kérem, ha csak egy linket küld privátban.

 

Röviden rólam (rólunk)

 

Én: 32 éves, inormatkus-építész végzettség, felsőfokú állami nyelvvizsga (német), Sprachdiplom (német nyelvterületen elfogadott nyelvvizsga), B-s jogsi, pillanatnyilag vezető besztás az építőiparban.

Feleség: 36 éves, közgazdász, középfokú nyelvvizsga (angol), német nyelvismeret, B-s jogsi, pillanatnyilag otthon a 20 hónapos gyerekkel

Lakhely: Dél-Dunántúl (ca. 4-4,5 óra Bécstől)

 

Természetesen nem itt várom a megváltást, ez is csak egy próba. Az is érdekel, hogy a fent leírtakkal milyen eséllyel indul neki az ember a szomszédoknak, mennyi idő (kb) állást találni.

 

Szép napot!

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.09 0 0 4289

Szia,

 

remélem még nem késő!

 

 

Müllendorf vasútállomásról fel kell sétálni az állomásról jobb kéz felé eső úton (asszem Banhof strasse), mert az állomáson lévő autóbusz megálló nem jó (ellenkező irányba visz).

Az utca végén jobbra mindkét oldalon látsz 1-1 buszmegállót. NEM jók, 1 utcával fentebb

kell menni!

 

Az 566-os autóbuszjáratra kell felszállni (CSAK ez jó!!!), menetjegy 2Eur (akkor is ha 1 megállót mész és akkor is ha Eisenstadtból W.Neufeldig, ami kb. 15km.).

 

Apró ajánlott, első nap még csak százasaim voltak, intenzíven morgott a sofőr... bár visszaadott. Bérletet is tud adni (Monatekarte).  Ma már a kollégák fuvaroznak némi kávépénz ellenében.

 

Szép estét!

 

 

Előzmény: balno (4271)
asx Creative Commons License 2012.07.08 0 0 4288

Nem csak a KV tartalmazza csúsztatás lehetőségét hanem mint írtam is az AZG §10 Abz.(1, 2, 3) Azzal, hogy a cég zsebbe kifizette a túlórát szabálysértést követett el az adóhatóság és a társadalombiztosítás terhére!

Mondjuk az megint más kérdés, hogy az sem törvényes, hogy a normál óránál kevesebbet dolgoztatott és csökkentett bért fizetett érte...

Előzmény: flash.gordon (4287)
flash.gordon Creative Commons License 2012.07.08 0 0 4287

Nézd ha ezt a lecsúsztatást tartalmazza a kollektiv szerződés akkor a cég nem fog fizeti hanem azt mondja eszi nem eszi ez van. De ez a zsebbe fizetés majd menet közben közlés, hogy nem fizetünk eleget kicsit furcsa.

Előzmény: Törölt nick (4284)
asx Creative Commons License 2012.07.07 0 0 4286
Előzmény: Törölt nick (4285)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.07 0 0 4285

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.07 0 0 4284

Az, hogy a túlóra lecsúsztatása törvényes, zsebbe fizetése viszont törvénytelen, és Ausztriában egyáltalán nem annyira általánosan elfogadott, mint Mo-n. Túlórázni meg a legtöbb helyen kell, mert elvárja a cég, főleg, ha nem általános, csak éppen kiesett egy ember, és bizony nem mindenhol fizetik ki. Viszont az, hogy felajánlották, hogy lecsúsztathatja, az korrekt, akkor mindkét hónapban ugyanazt a "papíron szereplő" bért kapta volna. Ezt nem elfogadni, szerintem szívózás... Mivel ebbe nem ment bele, a cég megoldotta másképp.

Előzmény: flash.gordon (4282)
asx Creative Commons License 2012.07.07 0 0 4283

Túlóra zsebbe követelése és a törvényes jussa közözz mi az összefüggés?

Vagy majd L1 helyett E1-et fog csinálni és azon fogja bevallani?  :))

Előzmény: flash.gordon (4282)
flash.gordon Creative Commons License 2012.07.07 0 0 4282

azért nekem furcsa, hogy rögtön "szívózásról" meg arról beszélünk, hogy "vaj van a fején", holott ő csak a törvényes jussát akarja megkapni.

asx Creative Commons License 2012.07.07 0 0 4281

Arról nem is beszélve, hogy a munkaadó által felkínált Zeitausgleich (időkiegyenlítés) törvényes, a KV szabályozza, ha nem akkor az AZG §10 Abz.(1, 2, 3)
A feketén kikövetelt túóra pedig törvényellenes. Azt nem lehet, hogy megegyezek a munkaadóval, hogy a túlórát zsebbe kifizeti.  :))
Olyan meg eleve nincs, hogy a bérpapírt alá kell írni, mivel a munkaadó köteles azt egy számlára utalni. Kp. fizetés Ausztriában nincs! (vannak ugyan kivételek, de ebbe most inkább ne menjünk bele)

Előzmény: Törölt nick (4279)
asx Creative Commons License 2012.07.07 0 0 4280

A biztos forrás ami neked kell ---> Bundesgesetz vom 11. Dezember 1969 über die Regelung der Arbeitszeit (Arbetszeitgesetz - AZG) §3 Abz.(2)

Viszont akinek vaj van a fején az jobb ha nem áll ki a napra!

Előzmény: Fókaidomár (4278)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.07 0 0 4279

Bocsánat, hogy ezt mondom, de nem illik 2 hónap után szívózni a munkaadóval - már ha hosszú távon szeretnél náluk dolgozni... De persze ez a te dolgod... Szerintem egyébként nem legális, mint ahogy az sem volt az, hogy zsebből végül is kifizették a túlórapénzt. A legális az lett volna, ha lecsúsztatod a túlórákat vagy legálisan fizetik ki a túlórát és leadózod. És hát, azon a cégen, ami belemegy az általad erőltetett törvénytelenbe, azon ne lepődj meg, ha utána a saját részéről is rugalmasan kezeli a törvényt. Nem vagyok biztos forrás, de azt gondolom a fentiken érdemes lenne elgondolkoznod...

 

Ha biztos forrást akarsz: http://www.igr.at/ vagy menj be az AK-hoz, és beszélj velük.

Előzmény: Fókaidomár (4278)
Fókaidomár Creative Commons License 2012.07.06 0 0 4278

Sziasztok. Munkajogi kerdesben kerek segitsege. Ket es fel honapja dolgozom ausztriäban. A szerzödes szerint heti 40 ora, fix penzert, de ha van tulora azt zsebbe kifizetik, ez persze nincs leirva. Az elsö fel honapban semmi gond. a mäsodik honapban az egyik kollegät baleset erte, ezert lett egy csomo tulora. Fizeteskor kertem a tulorapenzt, de ez nem tetszett nekik, mondtäk majd a köv honapban kevesebbet dolgozok es idökiegyenlitessel letudjuk. Ez viszont nekem nem tetszett, es ragaszkodtam a penzhez, igy nagy duzzogva kifizettek. Jött a junius, es napi 5-6 orät dolgoztattak, es közölte velem a fönökasszony, ugye tudom, hogy ebben a honapban kevesebbet kapok, mert minusz oräm van. Szerintetek ez legälis? es a berpapiron meg alä kell irni hogy megkaptam a teljes havi bert. Nem a munkaado kötelezettsege hogy biztositsa a munkavällalonak a szerzödesben leirtak szerint? Olyan välaszt värok, ami biztos forräsbol van. Elöre is köszönöm a segitseget!

Üdv: Fokaidomar

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.06 0 0 4277

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2012/07/06/leveszik_a_rendszamot_nem_mehetsz_sehova/

 

"A minisztériumban már elkészítették a módosított jogszabály szövegét. A Parlament tárgyalja az ügyet, és ha minden jól megy, a július 16-i végszavazással lezárulhat a közel egy éve tartó rémálom, amiért éppen most nem mernek autójukkal hazajönni vakációzni a külföldön élő magyarok. Az új jogszabály állítólag különbséget tesz majd a külföldi rendszámot legálisan használó, potenciálisan több tízezer autósból álló tömeg, illetve azon néhány ezer autós közt, akik valóban a szabályok kijátszására használták a szlovák, illetve német rendszámot és akik miatt állítólag óriási szükség volt erre a kortárs magyar jogalkotásra oly jellemző tragikomédiára."

 

Végül is 1 év alatt csak rájöttek, hogy valami nem stimmel...

asx Creative Commons License 2012.07.02 0 0 4276

Mit keresek itt? :)

Ez egy nyilvános fórum...

Előzmény: balno (4275)
balno Creative Commons License 2012.07.02 0 0 4275

 Nem tudom mit keresel itt ,te csak kritizálsz azért vagy itt? Amúgy nem vagyok az!

Előzmény: asx (4273)
balno Creative Commons License 2012.07.02 0 0 4274

Köszönöm szépen a válaszod nagyon kedves tőled, hogy válaszoltál és ez nagy segítség számomra, ritka a segítőkész ember!

Előzmény: Törölt nick (4272)
asx Creative Commons License 2012.07.02 0 0 4273

Ha most azt mondod, hogy neked magyar az anyanyelved akkor elsírom magam...

Előzmény: balno (4271)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.02 0 0 4272

Sopronbol minden ora 13 perckor van vonat, ami megall Muellendorf-ban (kb. 25 perc), onnan pedig a kovetkezo falu Hornstein, az internet szerint 5 perc busszal.

 

Pontos menetrendet itt talaltok: www.oebb.at

 

A kozelben nehez lesz lakast talalni, mert ezek egeszen kis falvak, talan Ebenfurt, Neufeld ad. Leitha vagy Eisenstadt, ami kozel van es nagyobb telepules.

Előzmény: balno (4271)
balno Creative Commons License 2012.07.02 0 0 4271

köszi a választ igen a Burgenlandi Hornstein, sajnos autó problémánk van, mert ketten mennének és nem egy műszakban dolgoznak, nem tudjuk hogy busz vagy vonat lehetőség van-e. sopronban találtunk szállást , de mindenképpen később oda szeretnének menni lakni, nem beszélik a németet így nagyon nehéz kint keresgélnünk, a Krúdiba mennének dolgozni. ha esetleg bárki tudna valamien lehetőséget nagyon megköszönném!

Előzmény: Törölt nick (4257)
Fezo82 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 4270

Jogos, köszi! :D

Előzmény: Törölt nick (4269)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.01 0 0 4269

Azt nem tudom melyikhez tartozik, de az biztos, hogy nem AMS, hanem Finanzamt kell neked.

Előzmény: Fezo82 (4268)
Fezo82 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 4268

Sziasztok!

 

Meg tudnám nézni valahol, hogy melyik AMS tartozik a volt munkahelyemhez (Rauris-Wörth)? Elméletileg Zell am See, de biztosra mennék, mert adóvisszatérítési igényt szeretnék beadni..Köszi a segítséget előre is!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!