Keresés

Részletes keresés

szaboildiko Creative Commons License 2012.11.22 0 0 6213

Jucusom, nagyon ügyes és kreatív vagy! Említetted a sas-mintát, engem az is nagyon érdekelne, esetleg megmutatnád, hogy milyen? Köszike: :-))

Előzmény: TJucus (6212)
TJucus Creative Commons License 2012.11.22 0 0 6212

Ildikó! A keret filcből van és én varrtam rá, hátlappal együtt.

 

Veramami! Gyönyörű a tigrised. Nekem is van pár tigrisminta elmentve! :-))) Meg sas, meg még sok 100 egyéb minta.

 

Egyenlőre azon görcsölök, hogy a Farkas legyen készen. Már nem annyira sok van, reménykedem.

Előzmény: szaboildiko (6204)
szaboildiko Creative Commons License 2012.11.22 0 0 6211

Köszönöm szépen. Igen, ez igy van, jól rákattantunk, de szerintem megérte, mert az a lényeg, hogy örömünket leljük benne és ha még másnak is tecccccik, az már plussz dolog:-)))

 

Előzmény: maria.vargane (6210)
maria.vargane Creative Commons License 2012.11.21 0 0 6210

Akkor láncreakció volt az xszemezésre rákattanás.

Szabóildi nagyon szép lett mindkét képed, a Mucha különösen tetszik, szép paszpartut választottál hozzá, nagyon jó lett az összehatás.

Csodálatos dolgokat lehet alkotni egyszerűen csak tűvel és cérnával!

 

Előzmény: szaboildiko (6205)
maria.vargane Creative Commons License 2012.11.21 0 0 6209

Megérte, mert nemcsak megszeretted, SZÉPEN IS CSINÁLOD! Puszi

(A 4 évszak nekem is tervben van)

 

Előzmény: Veramami2 (6206)
szaboildiko Creative Commons License 2012.11.21 0 0 6208

Jesszusom, de gyönyörűek a tigriseid, már sárgulok:-))

 

Látod ilyenek a jó emberek, te nekik vagy hálás én meg neked. Meg még a Nyüzikének is, mert ő meg engem a klöpli horgolásába vezetett be és nem hagyott magamra, ha megakadtam rögtön ottermett az éteren keresztül és segített. Most igy utólag azt mondom nem is olyan bonyolult, de amikor horgoltam!..............

Előzmény: Veramami2 (6206)
Veramami2 Creative Commons License 2012.11.21 0 0 6207

 

 

Nos itt tartok.....

 

 

Ezt meg most szedtem....Nektek....érzitek az illatát? Legyen szép napotok!!!!!!!!!!!

Előzmény: Veramami2 (6206)
Veramami2 Creative Commons License 2012.11.21 0 0 6206

Nem én vagyok a bünös..... Ez úgy kezdödött hogy Vargáné Marika és Rébék Juci beszélt rá hogy álljak csak neki varrni mert milyen jó....Marika még  a négy évszak mintáját is elküldte... Noszogatak és mondták mit kell csinálni....Épp csak neki álltam, de nem sikerült, sutba vágtam, hogy elég is volt...Csak nem hagyták annyiba, tovább noszogatak és sokat segítettek... így lett kész.... És a mai napig hálás vagyok hogy nem hagyták annyiba... és egy xszemes """őrűlttel" több van...Csak hát a szemem nem mindig engedelmeskedik, így kevesebbet hímzek mint szeretnék...Viszont most megint varrtam pár xszemet, úgy hogy majd hozom...amennyi kész van belőle... sokszor megsimogatom...és hálás vagyok... hogy ennyit is látok...és tudok hímezni...

Előzmény: szaboildiko (6205)
szaboildiko Creative Commons License 2012.11.21 0 0 6205

Veramami, Terymami, köszönöm szépen. Veramami, de ugye tudod, hogy Te vagy a bűnös, hogy igy rákattantam az xszemesre, hála az Öregnek:-))

Előzmény: Veramami2 (6200)
szaboildiko Creative Commons License 2012.11.21 0 0 6204

Szia Jucusom, köszönöm szépen._)) Először én is gondolkodtam, hogy mi lehet az a kék a háttérben, de én is úgy gondolom, hogy a fiadnak igaza van, biztosan havas, jeges hegyek.

 

A kis meglepi ajándékaid nagyon aranyosak, be is vannak kereteztetve, vagy vetted a kereteket hozzá?

Előzmény: TJucus (6202)
TJucus Creative Commons License 2012.11.20 0 0 6203

Megmutatom milyen kis ajándékokat készítettem a múltkor nálam rendezett kis találkozóra érkezőknek.

 

 

 

 

 

 

 

TJucus Creative Commons License 2012.11.20 0 0 6202

Ildikó! Nagyon szépek lettek a képek, óriási gratulációm.

 

Azért én is haladok, karácsonyra már biztosan meglessz, a legnagyobb része már készen, de az idő!!!!!!!

 

Valamelyik nap a fiam látta, és ő mondta, hogy a farkas háta mögött a kékek azok hegyek. Szerinted???

 

 

Előzmény: szaboildiko (6198)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.20 0 0 6201

Köszönöm. Szólok az illetékesnek, hogy választhat.

Előzmény: maria.vargane (6197)
Veramami2 Creative Commons License 2012.11.20 0 0 6200

ILDIKÓKA!!!!!!!!!!!Örülök hogy meggyógyúlt a géped...Nagyon ügyes vagy....... szépek a képek....Igen az ilyen

nagy munkákhoz sok idő és türelem is kell ..Jó kitartó vagy. GRATULÁLOK!!!!!!

MIkor elkezdtem én is ,a legelején nem gondoltam hogy ennyire  rá leszek kattanva az ilyen nagy munkákra..Csak így tovább...

Előzmény: szaboildiko (6198)
terimamy Creative Commons License 2012.11.20 0 0 6199

Ildikó!

Csak Gratulálni tudok !

Csodaszépek!

Előzmény: szaboildiko (6198)
szaboildiko Creative Commons License 2012.11.20 0 0 6198

Szervusztok!

 

Felöltöztettem az Alfonz Mucha őszi képét és a farkast, íme:

 

Sajnos fotózni még mindig nem tudok, mivelhogy ott a fénypont, bocsika:-((

 

maria.vargane Creative Commons License 2012.11.20 0 0 6197

 

 

Laci! Remélem (nemcsak) most az egyszer én tudok segíteni neked. Ezeket a mintákat már régóta gyűjtöm Picasa, .ru stb. oldalakról.

 

Előzmény: Törölt nick (6195)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.19 0 0 6196

Kis helyzetjelentés betűmintákból...

Kb. egy éve elkezdtem foglalkozni betűminták készítésével. Persze nem teljesen a hagyományos utat követve. Tehát elkezdtem megírni egy kis programot (PHP script), ami a választott fontkészletből (TTF fájl) szinte beavatkozás nélkül elkészítené a leszámolható mintákat. Persze ezt munka (és sorozatos kudarcok) miatt kcsit szüneteltettem is...

Annyit már most is tud, hogy elkészíti a dőlt (több dőlésszögben, balra döntve is), a körvonalakat, fékövér, és szélesebb változatokat. Illetve többé-kevésbé működik (néhol még hibázik így finomítani kell rajta) a fél szemek készítése is, valamint a kontúrok.

Egylőre a betűk középvonalának meghatározása aminél elakadtam...

Ha ezt sikerül leküzdeni, akkor már nem lesz akadálya tucatszám elkészíteni a betűtípusokat :-)

Gyakorlatilag annyi lesz a feladatom, hogy kiválasztom (egy kép alapján) hogyan kell kezelni az ékezetes karaktereket a programnak (erre még nem jöttem rá hogy lehetne egységesen), majd (szintén a program által elkészített kép alapján) kiválasztom melyik az a legkissebb méret ami még normálisan néz ki.

 

Jelenleg még nem tudom ugyan milyen felületen lehetne kiválasztani a megfelelőt. Ugye az a cél, hogy 1-2 lépéssel ki lehessen választani a megfelelőt...

De ezen még ráérek gondolkodni.

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.19 0 0 6195

Sziasztok!

 

Szeretnék mintát kérni. Tehát egy viszonylag egyszerű (kezdőnek való, lehetőleg kevés színből álló) könyvjelző mintára lenne szükségem.

Előre is köszönöm ha tudtok segíteni.

Rece-fice Creative Commons License 2012.11.19 0 0 6194

Ha Laci köszöntéséről le is maradtam, hadd küldjek az Erzsébeteknek egy golgotavirágot az egyik útba eső kerítésről. Itt ugyanis kerti futónövényként tartják ezt a gyönyörűséget:

 

 

Többet a blogomban:-)

Előzmény: Törölt nick (6193)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.19 0 0 6193

Köszönöm.

Előzmény: Veramami2 (6192)
Veramami2 Creative Commons License 2012.11.17 0 0 6192

Csak remélem hogy még benézel ANTAL LACI!!!!!!!!

 

Gratulálok szülinapod alkalmából, kívánom hogy még sok sok szépséget alkoss, tervezz!

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.17 0 0 6191

Igen.

Nemrég volt Jucusnál egy mini találkozó, s aki elment az választhatott magának.

A bal felső lett az enyém :-)

Előzmény: terimamy (6189)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.17 0 0 6190

Csak hozzászólok már a fórum életéhez.

Mivel nem keresztszemezem, csak időnként mintákat rajzolok újra, így nekem sincs mit mutatnom (nem készültek újabb minták).

Viszont lelkesen csodálom a munkáitok.

terimamy Creative Commons License 2012.11.17 0 0 6189

Jucus  nagyon aranyosak a kis képek. Ajándéknak készítetted?

Töbször benéztem én is, de mutatni nem tudtam és most sem tudom a kész képemet. Nekem sem jó a gépem, nagyon sötét lesz, alig látni valamit, ha felteszi a lányom a galériába.

Több mint egy év alatt végre elkészült a gobim, ló  csikóval. Nem teljes kép, csak a fejek.

136x124 öltés, normál. Ma vettem le a keretről.

Elképzelésem van a következőről, de horgolni is  kellene angyalokat, az ídőm meg olyan kevés.

.

TJucus Creative Commons License 2012.11.17 0 0 6188

Szia Grea!  Tényleg régen jelentkeztél. A munkáidat azért megmutathatod, tudod én meg kimondottan szeretem a blackwork-öt. Kíváncsi vagyok rájuk.

 

Én még mindig a farkassal dolgozom, lassan alakul, kevés a ráfordítható időm. Közben más kis munkákat csináltam, felteszem, ha tudom.

 

Kicsit kutyafuttában készültek a képek és csak telefonnal, mert a gépemet sajnos leejtettem és totálkáros lett. :-(((

 

Ízelítőnek egyik-másik nagyobban!

 

 

    

 

Előzmény: grea (6187)
grea Creative Commons License 2012.11.16 0 0 6187

Én is régen jelentkeztem, igaz a kimondottan xszemestől is elpártoltam a blackwork technika javára, igaz xszemessel kombináltan. Több minden van elkezdve, most azok befejezésén ügyködöm, egy őszi csendéletszerüség, egy 10 kacsós blackwork a 10 tányéros minta párjaként, meg még néhány"apróság", amiben bontani is kellene, de lehet újrakezdem, mert hibás volt a szinkód hozzá. Közben mintát keresek egy rusztikus aida napronhoz, ami nem kimondottan karácsonyi vagy húsvéti, valami madarasra, virágosra vagy lepkésre gondoltam. Ha van valamilyen ötletetek, szívesen fogadom.

TJucus Creative Commons License 2012.11.07 0 0 6186

Gyönyörű lesz!!!!

 

Igen, kicsit lelapult a topik, de remélem majd feléledünk. Én is hallgatok, mert nem igen haladok a farkassal. Vidéken voltam anyósomnál, utána betegeskedtem egy kicsit, meg egy sürgősebb kis munka jött közbe, meg a Zember is folyton itthon  van. :-)))

 

Karácsonyra akkor is el fog készülni. A másik munkát is hamarosan megmutatom.

 

Jó munkát továbbra is.

Előzmény: Veramami2 (6185)
Veramami2 Creative Commons License 2012.11.07 0 0 6185

Sziasztok!

Nincs valami nagy mozgás... hoztam a tigrsemet mutatni... Most itt tartok... a többi a blogomon...

 

 

Rece-fice Creative Commons License 2012.10.31 0 0 6184

Kedves tótokné!

 

Azt meghiszem, hogy fölfigyeltél Pcsiffy kelimjére...

Nos, lehet, h. ő ritkán jár erre, most én is nagy szünet után kukkantottam be: szóval ismerem a kelim történetét.

Csiffy megörökölte az előkészített munkát - a kontúrok szerencsére készen voltak. Aligha van neki mintája  - ha mégis, és előkerülne, ő és a rajz, akkor bocs a hívatlan prókátorságért. Egyébként a Kreatívan kézimunkázunk... c. topikon könnyebben megtalálhatod:-)

 

 

Még élek, lányok, Madridban is vacogtam pár napot, mert az új kazán itt is hét végén szokott csütörtököt mondani... Még van egy egész fok reggelente, viszont tegnap egész nap zuhogott... Hát, van mit pótolnia az esőfelelősnek, de szerintem itt több esett szept. közepe óta, mint otthon az Alföldön...

 

Most sváci kaladtúrán veszek részt: ez is keresztszemes, de kockás anyagon és kicsit megbolondítva a necceléshez hasonló hurkolásokkal. No hát, természetesen engem ez érdekel: bővebben ITT!

 

Eddig uis nem láttam még a SVÁJCI HÍMZÉSBEN alkalmazni pl. ezt a rececsipkéből/hardangerből ismert huroköltést, ami a szélén van. Nosza, ezzel kísérletezem:-)

 

  

 

Előzmény: tótokné (6182)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!