Keresés

Részletes keresés

kingoftailor Creative Commons License 2011.10.23 0 0 56230

Asszony fél a kazántól, mint a tűztől. Amúgy jó poén volt. :-)

Előzmény: paljoc (56222)
kingoftailor Creative Commons License 2011.10.23 0 0 56229

Értem. :-)

 

Komolyan nem tudtam mire gondolsz. Azt hittem viccelsz.

 

Nekem nagyon kicsi az udvarom, így maximum egy kaloda fa fér el meg egy raklap brikett.

 

A fa olcsóbb, viszont a brikett szimpatikus.

 

Apósoméknál ez a vegyes használat bejött és nekem is szimpi.

Előzmény: Blue_Sky_007 (56221)
maszibmw Creative Commons License 2011.10.23 0 0 56228

Akkor ahol strangszabályzó van, ott zajosak a csövek ? Nem azért strangszabályzó, hogy halk legyen részterhelésen is ? Ilyen alapon lehetne egy golyóscsap is strangszabályzó

Előzmény: morgen66 (56227)
morgen66 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 56227

Strangszabályzóval lehet áramlást állítani,de a zaj nem biztos hogy megszünik.

Előzmény: maszibmw (56226)
maszibmw Creative Commons License 2011.10.23 0 0 56226

Szia !

 

Persze, még a fég kazán szivattyújával is zajos volt ha csak a felső zóna ment. Túl nagy olyankor az áramlási sebesség. A régi radiátorokon torló sem volt, semmit sem lehetett állítani. Most ki lett cserélve 9 radiátor, de kettő fent megmaradt, mert az olyan fajta, amit talán ritkán láttok: gyakorlatilag két hullámlemez között fut egy fél collos csőkígyó, ami el van laposra hengerelve, és 6 fordulatot tesz a radiátoron s alakban. Ezen gyakorlatilag nincs mi beszarjon, gyakorlatilag egy fél collos cső :)

A zajjal kapcsolatban:

 

Ha a golyóscsapot, ami a felső szint elzárója, elkezdem visszavenni, akkor az áramlás gyönyörűen beáll, és a radiátorok is csendesek, szuper lenne minden, csak a golyós csap ad áramlás zajt félállásban, mivel nem erre van tervezve. Kérdésem az, ha veszek egy Strangszabályzó szelepet, ami úgy 45 fok szögben áll ha minden igaz, az teljesen csendes áramlást biztosít akármilyen szabályzási tartományban ?

 

 

Köszönettel Jani

Előzmény: morgen66 (56224)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 56225

Vagy kell egy külső baypass a kazántól távol. Nálam az jött be. Most csendben van minden.

Előzmény: morgen66 (56224)
morgen66 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 56224

Mielőtt nem allítottál a kazánon belül a szelepen ,akkor is hangos volt a rendszer?

 

 

 Kérdésem, ha vennék eme golyóscsap helyére egy Strangszabályzó ( egyszerű kézi fix ) szelepet, az nem csinál áramlási zajt ?

 

Strangszabályzóval lehet áramlást állítani,de a zaj nem biztos hogy megszünik.

Lehet hogy másfajta szelepek kellenének a radiátorokra hogy ne sípoljanak,

vagy a szivattyú fokozatán kellene állítani persze ha van rajta lehetőség.

 

Előzmény: maszibmw (56220)
maszek10 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 56223

Üdv Enginer !

 

Ránéznél az 56193-as és az 56196-os hozzászólásomra ?

 

Köszi

paljoc Creative Commons License 2011.10.23 0 0 56222

"mivel megegyeztem az asszonnyal, hogy jövőre veszünk egy vegyeskazánt, így a gázkazán háttérbe fog szorulni."

 

Nálunk is ez van, egy vegyestüzelésű ezeréves orosz öntöttvas kazán és egy ÉTI T-25-ös gázkazán, jól lecsavart lánggal. Háttérbe ugyan nem szorult a gáz, de volt már volt hogy csak Karácsony tájékán kapcsoltam be először. Nekem nagyon bejött e kettő párhuzamos megléte.

 

A vegyes pedig simán üzemeltethető távirányítással is, hogy mire hazamész meleg legyen, csak asszony kell hozzá meg egy telefon. :-)

Előzmény: kingoftailor (56204)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 56221

Már sokszor megtettem.

A tüzelő választás szerintem sokmindentől függ. Aki a pénztárcájának és a kényelmények is a barátja az ezt a kettőt veszi figyelembe, és akkor nem beszéltem a ökológiai nézőpontról. Utána a lehetőségek tárháza, amiben a mihez jut hozzá, mit lehet kapni, mit tud tárolni, mit tud tartósan tárolni, stb, stb....

 

Mindenki maga dönti el, hogy mit tesz és mit vesz. Akinek a pénztárca a szempont az energiát vesz (ekkor mondjuk az ökológia hátra kerül). Figyelembe véve a hatásfokot, azt hogyan tudja használni, felhasználni.

 

Ezért van ennyi tüzelőanyag, ezért van piac és van marketing. Van kereslet a qrva drága pellet kazánra és pelletre, stb, stb.

 

Én azt nézem mit olcsóbb eltüzelnem, de ugyanakkor a kényelem is fontos. Ezért nálam a szén+fa a nyerő, a szén az miatt, hogy fajlagosan hatalmas energia tartalma van, keveset kell rátenni, kényelmes abban, hogy nem kell lerohangálnom a kazánhoz. A fa meg azért mert a legolcsóbb (ha ki van szárítva és erre van is helyed). Valamint ökológiailag is nyerő vagyok, mert a biomassza+szén párosítás jobb (a tanulmányok szerint) mintha magában lennének eltüzelve. És mindamellett megmaradt a gáz is, mert az életvitelünk miatt nem tudok mindennap begyújtani.

 

Ha csak gáz lenne, nem bírnám (anyagilag), ha csak szén lenne, akkor nem lenne sokkal olcsóbb (de jóval azért) és ha csak fa lenne akkor a kényelmemnek ugrana.

 

Erre gondoltam.

Előzmény: kingoftailor (56219)
maszibmw Creative Commons License 2011.10.23 0 0 56220

Na most megint mást csináltam:

 

A kazánon mindkét szelep teljesen nyitva, ahogy kell. A felső szinten, a gerincvezetéken van egy elzáró golyóscsap. Igaz ez is a visszatérőben van, mert az előremenőben is volt de a helyére került 2007 ben a zónaszelep. Ha ezzel a csappal fojtom meg, akkor lent a kazánnál már nem látok nyomásesést a szívó oldalon. ( gondolom mert van felette jelentősebb vízoszlop, míg az előbb, amikor a kazán alján fojtottam, akkor a fojtás és a szivattyú között 10 centi volt. Ezen megtudta húzni 0,2 barral a nyomást. ) Ami miatt először is a szívó résznél fojtottam az az volt, hogy nehogy szívottá alakuljon át a fojtás miatt a rendszerem. Mert ha a nyomó oldalon fojtok, akkor a teljes keresztmetszetű szívó oldalon nagyobb erők léphetnek fel, és szívottá válhat a rendszer. De ez lehet hogy hatalmas baromság, ezt csak én szültem meg. Majd a szakik elmondják mi a helyzet ezekben az esetekben.

Amúgy egy baj van még: Ezek az elzáró csapok részleges állásban áramlási zajt okoznak, nem is kicsit. Kérdésem, ha vennék eme golyóscsap helyére egy Strangszabályzó ( egyszerű kézi fix ) szelepet, az nem csinál áramlási zajt ?

Mert pl a régi Herz radiátorszelepeimnél is részterhelésen zaj volt, az újfajta, amik most lettek felszerelve, amin jó sokat lehet tekerni a régihez képest, az minden tartományban csendes.

Előzmény: joevagyok68 (56218)
kingoftailor Creative Commons License 2011.10.23 0 0 56219

Kifejtenéd bővebben? :-)

Előzmény: Blue_Sky_007 (56209)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 56218

szerintem jobb a szivattyú után folytani....me ha előtte folytod , akko lehet kavitálhat.....

gyűlik má a kondenzvíz? :-))))

Előzmény: maszibmw (56216)
maszibmw Creative Commons License 2011.10.23 0 0 56217

Ez kombi vagy csak fűtő készülék ?

Előzmény: gyuri860213 (56215)
maszibmw Creative Commons License 2011.10.23 0 0 56216

Na átállítottam, és mégis a szivattyú után, az előremenőnél folytottam meg, mert az volt a fura, hogy ha a visszatérőnél folytottam, akkor a szivattyú-tágulási pontra bekötött analóg nyomásmérőt szivattyú üzemben "meghúzta". Ha az előremenőt fojtom, akkor nem esik a nyomás az analóg mérőn. Várom az ötleteket.

 

Jani

Előzmény: maszibmw (56214)
gyuri860213 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 56215

Sziasztok.

 

vaillant vrc ubw típusú kazánunk van, és a fűtés ugyan bekapcsol de nem keringeti a rendszerben, a hőfok felmegy 80-ra aztán lekapcsol. Ez a keringető hibája vagy a rendszerben van a hiba? 10-ből 1x keringeti csak a vizet, mostanában rendszerint hajnaljban 4-5 körül szokott rendesen működni, a többi esetben ugyan elkezd fűteni de csak a kazánban melegszik a víz, a radiátorokban nem. A keringető már több alkalommal volt cserélve, lehetséges hogy most is azzal van gond? Ez már kb. a 3. Grundfos keringető 3 év alatt.

maszibmw Creative Commons License 2011.10.23 0 0 56214

Melegnek meleg van, de a bypasst nem akarom kitekerni, mert akkor folyamatosan visszaáramlás van a visszatérő ágba, ami a kondis kazánnál nagyon nem jó. Most így nem nyit még a bypass, de mégis csend lett, és nem kering a víz mint egy bolondgomba.

A kérdésem az lenne, hogy a szivattyú előtt vagy után fojtsam a szivattyút ? Jelenleg a visszatérő szelepnél fojtom, tehát a szívó oldalon. Nemtudom, hogy a strangszabályzók hol fojtanak, előremenőn vagy a visszatérőn.

 

Jani

Előzmény: cucu (56213)
cucu Creative Commons License 2011.10.23 0 0 56213

Hát a meleggel hogyan vagy megelégedve? Mert ha meg vagy, akkor jó! :)

 

Amúgy is a bypass szelepek erre vannak kitalálva.

Előzmény: maszibmw (56210)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.10.23 0 0 56212

 Tudom tudom, de sajnos ezt hozták !!

Előzmény: Gyurco78 (56157)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.10.23 0 0 56211

 Köszi - tehát ez un. kereszt áramlású lenne ?

Előzmény: enginer (56175)
maszibmw Creative Commons License 2011.10.23 0 0 56210

Egy gyors kérdés a hozzáértőkhöz:

 

Mint írtam, a kazán ( kondis ) belső bypass szelepét maxra tekertem, hogy semmiképp se legyen visszaáramlás a visszatérő ágba.

Viszont van egy problémám, és ez már régen is megvolt a régi kazán esetében:

 

A fűtéskör 2 zóna, Honeywell zónaszelepekkel. Alsó és felső szint. Amikor mindkét zónaszelep nyitva van, nincs semmi gond. HA csak az alsó van nyitva ( itt van több radiátor és víztérfogat ) akkor sincs semmi baj. De ha kizárólag a fenti zóna aktív, akkor zajos lessz a rendszer, zajosak a radiátorok, mert nagyon nagy az áramlási sebesség. Sajnos a Vaillant szivattyúja fix fordulatszámú, ezzel nem tudok játszani. A beépített bypassal szintén nem szeretnék. Most azt csináltam kisérlet képpen, hogy a kazán visszatérő szervízcsapján zártam egy kicsit. Ezzel elértem, hogy csendes lett a rendszer akkor is, ha csak a felső zóna aktív. Az áramlási sebesség lecsökkent, így az előremenő és visszatérő különbsége is nagyobb lett, és a teljesen betekert bypass sem dolgozik még.

Kérdésem a következő:

 

Jó ez így, vagy az előremenő szervízcsapon kellene fojtanom a visszatérő helyett ?

 

Köszi Jani

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 56209

Azt gondoltam hogy racionális vagy. Bocsi. ;-)

Előzmény: kingoftailor (56208)
kingoftailor Creative Commons License 2011.10.23 0 0 56208

Te mit eszel? Kaját vagy kalóriát?

Előzmény: Blue_Sky_007 (56207)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 56207

Mit veszel? Tüzelőt, vagy energiát?

Előzmény: kingoftailor (56188)
kingoftailor Creative Commons License 2011.10.23 0 0 56206

Akarnék puffert, de nincs helyem.

Előzmény: joevagyok68 (56205)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 56205

"jövőre veszünk egy vegyeskazánt"

Ahhoz meg kis idő múlva akarni fogsz egy puffert,

Ahhoz meg úgyis fog kelleni termosztát is

Úgyhogy vegyél...:-)))

Előzmény: kingoftailor (56204)
kingoftailor Creative Commons License 2011.10.23 0 0 56204

Én egyelőre lemondtam az új termosztátról, mivel megegyeztem az asszonnyal, hogy jövőre veszünk egy vegyeskazánt, így a gázkazán háttérbe fog szorulni.

 

Úgyhogy most nem éri meg a befektetést a termosztát.

Előzmény: M63FUN (56201)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 56203

Aztán majd ez is olyan lesz, mint a gázolaj, ahogy az utóbbi 10-15 évben elterjedtek a diesel autók, máris behozta árban a benzint.

Előzmény: enginer (56178)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 56202

A nevük addig is Lucky Goldstar volt, és a márkanév "fényesítése" miatt aztán maradt belőle LG :)

 

Előzmény: enginer (56171)
M63FUN Creative Commons License 2011.10.23 0 0 56201

én csak a névváltoztatásról írtam, semmi mínőségi állásfoglalás ebben nincs sem pro sem kontra.

lehet kihívnám a szakszervízt, hátha nem sux szervíz lenne belőle. ötletem nincs.

nálam is bosch kazán van, de lekopogom (kopp kopp) hogy teszi a dolgát, nincs gond vele.

hja más: megrendeltem a siemens termosztátot az általad említett boltból. okt 14-én

27.-ére vagy 28.-ra igérik hogy ideér. csak hogy tudj kalkulálni.

Előzmény: kingoftailor (56200)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!