Keresés

Részletes keresés

enginer Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56263

Akkor még mindig nem érted.

 

Olyan, hogy tanulós az hülyeség, mert amit estleg megtanult az mindíg változik. (külső hőmérséklet változása, falak lehültsége a szellőztetés miatt, meg egyebek)

Magyarán 1 baromság.

Inkább olyan van, hogy fűt, figyel, fűt figyel, ...........

Ennek a rendszernek annyi hátrány van az úgymond "gyárival" szemben (gyárit inkább analóg termosztátnak hívnám), hogy nem tudja, hogy mennyi hiányzik még a beállitott hőfokhoz képest!

Csak annyit közöl a kazánnal, mert csak azt tudja, hogy még kell fűteni, de azt nem, hogy még mennyit (mennyi a beállitott és a jelenlegi hőmérséklet között a különbség).

Így a kazán az utolsó pillanatban is teljes teljesitménnyen nyomja a fűtést és a tulaj meg pislog, hogy a modulációs kazánja nem modulál és baromi nagy túllengések vannak hőfokilag. 

Míg az analóg (gyári) termosztát jóval elöbb szól, hogy közelitünk a beállitott hőfokhoz vegyél vissza!

Kisméretü (tömegü) radiátoroknál nem is annyira nagy gond, de nagyobbaknál már simán gyorsan behozhatja az árát a normális analóg termosztát.

Előzmény: M63FUN (56259)
Jena307 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56262

Van e valakinek tippja miért lehet hogy mióta raktam be kazánvédőt a vegyes kazánhoz, azóta kevés a keringető, kevés 1db 25-55 és 1db25-60 as sorba kötve. A legtávolabbi radiátor alja nem akar átmelegedni 4óra fűtés után sem 60fokos víznál. Végül is szerintem azért lehet mert a kazánvédő körön forog meg a víz, de mit tehetnék? Hogy küszöböljem ezt ki?

Amúgy tetszik a kazánvédővel a rendszer ezt leszámítva, mert teljesen lezárhatom a huzatot és úgy tudok kis gázon fűteni.

NRZ Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56261

és szerintem azért nem a termosztát feladata "szólnia" a

kazánnak hogy mikor moduláljon, hanem a kazán azt vízhőfokból intézi. (ha nem akkor megette a fene)

 

Ez csak azoknál a kazánoknál igaz, ami nincs felszerelve valamilyen busz rendszerű kommunikációval, pl: OpenTherm, ami képes kommunikálni a temosztáttal. Azoknál viszont balgaság nem gyári szabályozót használni. Az igaz, hogy a kazánok nagy része a hagyományos kétpont szabályzású termosztáttal üzemeltethető.

Előzmény: M63FUN (56259)
enginer Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56260

Én még úgy tanultam, hoyg kondenzációs-ra nem szerelünk váltót, meg semmi visszakeverésre hajlamos cuccot!

Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem követtem el ilyet, de azon azért volt párszázezres elektronyika és teljesen más szempontok játszottak. :D

 

Kondenzációsnál az a leggjobb, ha h.váltó nélkül nyomod a kazánra a padlófűtést, elektromos szelepekkel és csak a kazánnak a szivattyúja van a rendszerben.

Amúgy meg nem fogja az egyik kör a másikat, és a kazán szivattyú sem nyom át a váltón!

Rajzold le magadnak és meglátod, hogy miért nem.

Előzmény: maszek10 (56244)
M63FUN Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56259

én inkább azt mondanám hogy 2 és 3 csoportnál kissé kifinomultabban mehet a gyári cucc.

de azért nem kell oda sem beleképzelni amit nem tud. az ablaknyitogatást meg egyebeket

ugyanúgy nem tudja lekövetni egy termosztát sem, csak a hőmérséklethez tud igazodni.

a külső hőmérsékletről meg vagy tud a benti termosztát vagy nem ( adtak hozzá érzékelőt

és vajon azt felszereltem-e) és szerintem azért nem a termosztát feladata "szólnia" a

kazánnak hogy mikor moduláljon, hanem a kazán azt vízhőfokból intézi. (ha nem akkor megette a fene)

hogy jobb a gyári? persze hogy jobb, pláne hogy így eggyel kevesebb ok lesz egy későbbi reklamációnál

amire fogni lehet egy működési zavart. és ugye ha minden igaz már úgy is van tervezve, hogy összetartoznak.

vagyis egyértelműen jobb lehet. de bizony mai napig forgalomban vannak gyári termosztátok amik a programozáson kívül

semmit sem tudnak. a buderus nyilván egy prémium minőség, őket nem tenném ebbe a kalapba:-))

ez magánvélemény, nyugodtan leszúrhatsz.

Előzmény: enginer (56257)
enginer Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56258

halaloszto-nak van igaza, a 2 kör nem kavar egymásba kicsit sem.

 

Előzmény: gabrielke (56246)
enginer Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56257

"Termosztátot (ami Honeywell-ként is fut) és azt mondta rá a jóember, hogy bár működni fog, de nem fog tökéletesen szabályozni."

 

És itt mondta a lényeget!

 

Ezek a gyáritermosztátok képesek SZABÁLYOZNI  a kazánt és nem csak Honeywell-ként kapcsolgatni!

 

Mi a különbség?

 

3 csoportot különböztetünk meg.

 

1. Sima ki-be kapcsolgatós ami az elért hőfoknál kikapcsolja a kazánt és alatta 0,1-1C eltéréssel újra inditja.

 

2. "Öntanulós" ami fűt, kikapcsol, figyel, megint fűt, kikapcsol, stb

    primitiv de jobb, mint az első, de tanulásról messze nem beszélhetünk mivel a külső hőmérséklet változása, ajtó, ablak nyitogatás miatt semmi sem állandó. Viszont univerzálisan minden kazánhoz használhatóak.

 

3. Aztán vannak az úgymond gyári termosztátok, amik többek, mert rögzitik a beállitott hőfokot, meg azt is közlik a kazánnal, hogy már mennyi van a szobában.

Tehát nem csak azt, hogy 20C van beállitava, hoppá, már el is értük kapcsolj ki!, hanem azt is tudja közölni a kazánnal, hogy 20C van beállitva, 17Cnél tartunk és vegyél vissza egy kicsit, nehogy túllendüljünk a 20-on. Sőt annyira, hogy a kazán azt is tudja, hogy mit, mikor mennyire csináljon nem csak vaktában próbálkozik, mint egy honeywell termosztát esetében.

 

 

Előzmény: boxer-gs (56248)
Dunit Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56256

 Nekem ha minden jól halad talán nov. végére lesz fűtésem !!

Előzmény: boxer-gs (56248)
enginer Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56255
Nem véletlenül írtam, hogy "egyszerű (öntanulós)
termosztát", mert ezek az öntanulósok legfeljebb árban közelitik (haladják) meg a gyáriakat, amik azért nagyságrendekkel többet tudnak ugyan annyi pénzért.
Előzmény: M63FUN (56253)
M63FUN Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56254

sőt a legegyszerűbb termosztátok még csak nem is programozhatóak.

Előzmény: M63FUN (56253)
M63FUN Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56253

az egyszerű termosztát nem öntanulós, csak programozható. sima hőkapcsoló. nem pont mind1.

 

boxer-gs: azért szóltam csak, mert én pl majdnem mindíg ugyanoda teszem a dolgaimat.

de csak majdnem. na és amikor a nem szokásos helyre rakom, ne tudd meg....... pánik kapkodás

néha órákig keresgélés (pedig hidd el nem akkora a lakásom) vagyis én emberi mivoltom miatt

nem tudok rádiós termosztátot használni (illetve tudnék, de annyi idegeskedés lenne hogy hagyom a fenébe)

de te így tudod mire számíts, és ha nálad ez nem gond akkor hajrá. használd egészséggel :-))

 

Előzmény: enginer (56242)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56252

Így van, valószínű, hogy a termosztát is utasítja a kazánt, hogy félteljesítménnyel, vagy egyéb módon szabályozzon, erre a sima termosztáttal nem lesz képes. Olyan mintha vettél volna egy Ferrarit és a fedélzeti kompjúterre sajnálnád a pénzt ezért egy Abakuszt vettél volna hozzá.

Előzmény: boxer-gs (56249)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56251

Olyan mint az új autók. Egy kompjútervezérelt vacak, ami csak az olyan szabványú cucokkal tud kummunikálni.

Vagyis a kazán és a termosztát között nem elég a két spárga (220V) hanem más infók is vándorolnak.

Ha jól látom ahhoz van időjáráskövető meg egyébb kütyük.

Előzmény: boxer-gs (56250)
boxer-gs Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56250

Az most ugrott be, hogy azt mondta a buderusos ipse, hogy van valami EMS a kazánban és a miatt kell az a pöpec termosztát, mert az tud kielégítően kommunikálni ezzel a rendszerrel, vagy mi. Vagy mi? Mi ez az EMS egyáltalán?

Előzmény: enginer (56242)
boxer-gs Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56249

Ez a Q7RF a leírása alapján meg is felelne nekem. A kérdés az, hogy a kazánommal barátkozna-e és tudnának-e együtt dolgozni úgymond csapatként.

 

A Computherm oldalán olvastam, hogy egyes Buderus kazánok csak a saját gyártmányú termosztátokkal működnek összhangban, úgyhogy lehet valami a márkakereskedő intelmeiben. A végén még meg kell vennem azt a bonyolult kütyüt, pedig nem tudom, hogy ez az időjáráskövető funkció, vagy mi pl szükséges-e nekem. Ááá, a csudába, mindig elveszek a részletekben.

Előzmény: gabrielke (56241)
boxer-gs Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56248

Rákérdeztem a Buderusosoknál még egyszer a termosztátra és a válasz az, hogy ezzel fog rendesen működni a kazánom. Ez mondjuk alapból olyan etetős szövegnek tűnik és engem meg is tud etetni vele, mert lővésem sincs erről a témáról.

Említettem neki az egyszerűbb Buderus Termosztátot (ami Honeywell-ként is fut) és azt mondta rá a jóember, hogy bár működni fog, de nem fog tökéletesen szabályozni.

 

A Rádióssal megszoknám, hogy hová teszem, úgyhogy nem kallódna el. Nem vagyok rendmániás, de szeretem a rendezettséget, úgyhogy eddig ilyen gondom csak abból adódott, hogy jelenleg egy lukban élünk és a kevés hely miatt nagy a zsúfoltság és sok minden van összepakolva kis helyre. Átköltözés után ez a gond tutira megoldódik. Feltéve ha sikerül idén tüzet csiholnom, vagyis beindítani a fűtést.

 

Előzmény: M63FUN (56237)
maszek10 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56247

A két dolog azért nem ugyanaz.

Én is arra gondoltam, hogy pl. az emeleten levő osztónak azért jóval nagyobb az ellenállása,

mint a lentié és nem csak a magasságkülönbség miatt, így ha az emeleti szivattyú indul meg, akkor a kisebb ellenállás miatt a másik körön

át megindulhat-e az áramlás.

Előzmény: halaloszto (56245)
gabrielke Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56246

Azért ezt gondoljuk át picit, különös tekintettel a párhuzamos kapcsolásra.

 

Lényeg az, hogy az ellenállással fordítottan arányos nagyságú áram fog folyni, tehát elvben lehet áramlás a nem-szivattyúzott ágban is, de a sokszoros ellenállás miatt ez pici lesz. Szerintem.

Előzmény: halaloszto (56245)
halaloszto Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56245

aramhoz van kozod? olyan hurkon, amin nincs aramforras, nem fog aram folyni sose.

 

vajk

Előzmény: maszek10 (56244)
maszek10 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56244

Mind a két szinten csak padlófűtés.

Kondenzációs a kazán, nincs keverőszelep.

Most a lakószinten is direktbe megy a kazánról, termosztáttal vezérelve,

mivel csak 7 Kw-ig tud az Inka modulálni.

Egyébként a kazánnal nagyon meg vagyok elégedve.

A hidrováltóval kapcsolatban felmerült egy kis bizonytalanság, hogy ha

megindul az egyik ágba bekötött szivattyú és a kazán szivattyúja is rádolgozik

a hidrováltóra, akkor megindulhat-e a nem használt ágban is az áramlás, vagy

mivel a nyomás a nem működő ágban levő visszacsapó szelep mindkét oldalán ugyan az,

így ott nem fog megindulni az áramlás, csak ha az előtte levő szivattyút a termosztát

beindítja.

Szivattyúk és a hidrováltó már adott, mágnesszelepet viszont venni kellene.

Előzmény: enginer (56233)
1985 Gábor Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56243

KÖSZI A GYORS VÁLASZT

enginer Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56242
nem ismerem, de úgy rápillantva lehet, hogy ez a logomatic nem egy egyszerű (öntanulós)termosztát, hanem annál több, tehát így már nem is olyan vészes az ára.
Előzmény: M63FUN (56237)
gabrielke Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56241

Computherm Q7RF-et vettem apósomnak tavaly, egy szezont már végigment, hibátlan cucc. Elemet kell bele venni, oszt kész. Ez is "öntanuló" egyébként, ami igazából nem tanul ám semmit (nem neurális hálózat), hanem egy sima PI vezérlő (ld. wikipédia). Én a jó drága "modulálgatós" vezérlésekről nem tartok sokat, a rettentő szarul szigetelt ámde rettentő erős fűtéssel szerelt házakban lehet értelme modulálgatni (nem ingadozik annyit a hőmérséklet).

 

 

Előzmény: boxer-gs (56235)
M63FUN Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56240

abszolúte a kiváncsiság hajt: miért akarod ezeket a vezetékeket kicserélni? ha ezek jól lettek megcsinálva

(szigetelés, méretezés) akkor felesleges egy sokkal kevésbé komfortos és szép csövezést készíteni

Előzmény: 1985 Gábor (56238)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56239

Méred meg kb. hogy hány folyóméter cső kellene (kétcsöves rendszer esetében kétszer kell számolni a csöveket!). 90-os könyök idomból is számold össze hogy hány darabra van szükség. Utána a közelben utánaérdeklődsz víz-gáz-fűtésboltban a cső méterének illetve az idomok darabjának. 15-18-22-es méretekre érdemes árat kérni. Egy abszolút minimum összeget fogsz kapni. Munkadíj nagyságrendileg ugyanennyi ennyi lesz.

 

Persze ez egy nagyon hozzávetőleges becslés, de minimum érték belövésének jó. Van sok apróság, pl. nem ugyanolyan cső kell végig (gerinc vastagabb), kellenek (fél)kerülő illetve T idomok, stb stb. Meg a radiátorhoz bekötőszettek, ezek se olcsók. + falon rögzítéshez elemek... meg gondolom falat is kell pár helyen majd furkálni. Úgyhogy ez csak egy nagyon körülbelüli összeg lesz. (a szerelő kedvezményt is kap a boltban de az nem biztos hogy nálad megjelenik az árban)

 

Ha bevállalós/barkácsolós vagy és nem sürget az idő, akkor te is meg tudod csinálni. Egy hozzáértő ismerőst hívj el, azért adjon tanácsot (kell-e tágulási, stb. stb.), gerinc vastagság, ilyenek.

Előzmény: 1985 Gábor (56238)
1985 Gábor Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56238

Segitséget szeretnék kérni abban hogy egy 120m2 családi ház fütés csövezetékeit kicseréltetni  körülbelül menyiböl álna ösze !

A padloban menek a csövek nem padlófütésröl van szó  hanem ami megy a radiátorhoz csö lent a padlóban viték el !

fürdöszoba, nappali, hálo, gyerekszoba, ebédlö, kisszoba 6db radiátor a radiátorok megvannak  kazán megvan  kémény megvan !

A CSÖVEZETÉKEKET SZERTNÉM KICSERÉLTETNI HOGY FALON KIVÜL MENJENEK

Erre szeretnék körülbelüli árat

elöre is köszönöm

M63FUN Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56237

tehát amit én is tudok: nem írhatják (nem is teszik) elő a termosztát típusát garanciához

a kazánra a beüzemeléssel kapsz garanciát, akár termosztát nélkül is használhatod.

végülis a termosztát egy hőkapcsoló és kész. persze ma már sok elektromos kütyüvel van

ez a kapcsoló kiegészítve. véleményem szerint vegyél öntanuló termosztátot, árban szinte ugyanaz.

én simán vennék akár buderus akár honeywell terméket. sőt én most éppen egy siemens öntanulós 

termosztátot várok. a rádiós pedig alapvetően bevált, ha tisztában vagy 1-2 dologgal.

nem csodaszer, így 3 szinttel feljebbről nem biztos hogy menni fog. rendszerető ember kell hozzá

(én pl alkalmatlan vagyok erre) mert havernál is volt 20 perces intenzív termosztát keresési akció a házban......

és nem érdemes megvenni  a 10 000-ft-osat. és figyelni kell, hogy hová teszed le (150 cm magasság

ajánlott + nem napra, vagy takarásba stb. stb) pláne egy öntanulósnál.

dönts ízlésed és pénztárcád szerint :-)

Előzmény: boxer-gs (56235)
paljoc Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56236

"Asszony fél a kazántól, mint a tűztől."

 

A lakásban a hideg ezt a félelmet jelentősen tudja redukálni! ;-)

Előzmény: kingoftailor (56230)
boxer-gs Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56235

Szervusztok!

 

Termosztát ügyben kérek tanácsot tőletek.

 

Most lesz felszerelve a Buderus Logamax U 052-24K turbós falikazánom.


( http://www.kazanwebaruhaz.hu/termek.php?product=buderus_7747380112_logamaxu052-24k&gclid=CILpv7j706sCFcdzmAodKSFCPg )

 

Ehhez a Buderus márkaboltban természetesen saját márkás termosztátot ajánlottak, több mint 30ezerért. A típusa RC25EMS

 

( http://www.buderusbolt.hu/buderus/1622-buderus-logomatic-rc25-ems-heti-programozasu-szobatermosztat.html )

 

Bár szaktudásom nincs e téren, de próbáltam nézegetni egyszerűbb, olcsóbb szabályozókat is. Nem akarok egy számomra fölöslegesen bonyolult cuccot, mert nem vagyok kütyümániás, szeretem az egyszerű, de azért jó hatásfokú szerkentyűket. Ha már Buderus, akkor találtam egy ilyet is, ami egyszerűbbnek tűnik és persze olcsóbb is: CM707

 

( http://www.epuletgepeszaruhaz.hu/index.php/buderus-logamatic-heti-programozasu-termosztat-cm707.html )

 

De mintha ugyanez lenne Honeywell-ben is:

 

http://www.szaniterplaza.hu/webshop/honeywell-cm707-g-digitalis-szobatermosztat/

 

Gondolom, a Honeywell gyártja és a többi cég csak saját logoval látja el.
Ez a CM707-es termosztát passzol az én kazánomhoz?
A kazán garanciájához előírhatják a saját márkás szabályozót vajon?

 

A rádiófrekvenciás szabályozók beváltak a mindennapi életben? Azért gondolkodtam el rajta, mert a házfelújításunk két ütemben valósul meg. Nem ugyanabban a szobában lesz a háló a jövőben, ahol most kényszerülünk egyelőre kialakítani. Tehát idővel át kell úgyis helyezni a termsztátot. Egyszerűbb volna ezt megoldani egy rádióssal. Tudtok esetleg ajánlani nem túl bonyolult rádiófrekis termosztátot a fent leírt kazánhoz?

 

Légyszí' adjatok tanácsot!

qajakos Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56234

20 éve van padlófűtésem, 9 körös. Golyóscsappal beszabályozva! Soha semmi baja nem volt. Nem kopott el, nem ment tönkre semmi! Tökéletesen be lehet állítani. Semmi értelme drága áramlásmérőt venni.

Előzmény: morgen66 (56231)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!