Keresés

Részletes keresés

timbookedtwo Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56293

Jártál már nálunk? :) Pont ez a helyzet!

 

 

Előzmény: nemnyaralo (56292)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56292

Ha a hálók az északi oldalon vannak, a nappali meg szépen délre néz sok ablakkal és amerikai konyhás, akkor lehet hogy egy verőfényes de hideg téli napon amikor nagy vendégeskedés miatt egész nap megy a sütés-főzés-süteménysütés, egyszer se kapcsolna be a kazán a nappaliba rakott termosztát miatt, mert az jól érzi magát. Közben a hálóban a betegeskedő személy kockára fagyna...

Előzmény: Makosx (56289)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56291

Ha a hálószobában zársz a torlón, attól még az lehet a leghidegebb szoba, hogy ott van a termosztát. Egyre kell figyelni: nehogy minden termofej lezárjon (mert a többi szoba már mind felmelegedett), és csak a félig nyitott (fenti példában hálószobai) szelepen keresztül mozogjon csak víz, mert régi kazánoknál akár be se lobbanhat az égő, olyan kicsi a tömegáram! Ha ez lenne a helyzet, bypass szeleppel orvosolni lehet.

Előzmény: Makosx (56289)
timbookedtwo Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56290

Három éve épült a társasház, új lapradiátor van minden szobában, minden radiátoron termofej van, a fenti szobák mind hűvösebbek, mint a lentiek, a leghidegebb szoba 2 fokkal hidegebb, mint a lenti szint. A rendszer felépítéséről nincs információm (a kazán alatt van egy süllyeszett szekrény, abban több "fűtési kör" elzárható, nem tudom, ez releváns-e).

Igyekszem összegezni a tanácsokat, melyekért mindenkinek köszönet!

 

Előzmény: M63FUN (56285)
Makosx Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56289

Sziasztok!

 

Nem értek egyet a leghidegebb helyiségbe szerelt termosztáttal, mert ha az a hálószoba akkor ott célszerű pl. 18-20 fokot tartani, mig a nappaliban pl. 22-t.

Tehát a termosztát a nappali tartózkodásra itélt szobában helyes alkalmazni a többiben a termószelep szabályozza a megfelelő hőfokot.

 

A másik, hogy ha időjárásfüggő a szabályozás akkor az a kinti környezet hőmérsékletéhez szabályozza a fűtést igy a termosztáttal felülírod a külső hőmérsékletet.

Pl a Vailant VRC410 időjárásfüggő szabályzó lehet a fűtőkészülékbe telepíteni és lehet falra is. De ha a szobába "falra" szereled akkor be kell állítani a szobahőmérséklet visszacsatolást, és akkor valóban a helyiségben nem használható a termófej.

(Esetleg teljesen nyitva? de ebben nem vagyok biztos)

Előzmény: cucu (56284)
sjohn Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56288

Inkább a leggyorsabban hűlőbe.

Előzmény: cucu (56284)
halaloszto Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56287

1. vannak-e termofejek a radiatorokon

2. az elgondolasod jo. az alapelv az, hogy a leghidegebb szobaban van a termosztat(es ott nincs termofej). annak a szobanak kell a leghosszabb ideig a futes, igy a kazan annyit fog menni, hogy a leghidegebb szobanak is eleg legyen. A tobbi szobanak ez tul sok, de nem baj, mert az elvart homerseklet eleresekor ott elzarnak a termofejek, igy azok a szobak nem lesznek tul melegek.

3. ha a termosztat szobajaban zarsz a radiatoron (lehetoleg ne a kezi tekeronel, hanem alul a torlon, amit nehez piszkalni), akkor egybol az lesz a leghidegebb szoba.

 

vajk

Előzmény: timbookedtwo (56281)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56286

Nem szükségszerűen.

Előzmény: cucu (56284)
M63FUN Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56285

kicsit több infó kéne. mekkora a hőmérséklet szórása, milyen rendszered van (2 csöves vagy osztó-gyűjtős)

termofejek vannak, hány szoba hidegebb, áramlással hogy próbáltál játszani, radiátoraid milyenek (lap, vagy a régi öntöttvas)

 

Előzmény: timbookedtwo (56281)
cucu Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56284

Ja, hát a termosztátot mindíg a leghidegebb szobába kell felszerelni.

Előzmény: timbookedtwo (56281)
cucu Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56283

"Képtelen vagyok úgy szabályozni a fűtést a lakásomban, hogy minden szobában azonos hőfok legyen."

 

Ezzel  mindenannyian így vagyunk! :)

Előzmény: timbookedtwo (56281)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56282

1-2-3 szoba hidegebb mint a többi? Torlószelepek állítgatásával sem sikerült? Az összes torlót nyisd ki teljesen, a rendszer legtávolabbi részén levő radiátor(ok)on hagyd is így, és apránként zárd a többit, amíg már nem lesz túl meleg. Ez több napig is eltarthat! Fontos: abban a helyiségben ahol a termosztát van, ne legyen termofej a radiátoron, csak kézikerék.

Előzmény: timbookedtwo (56281)
timbookedtwo Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56281

Sziasztok!

 

Képtelen vagyok úgy szabályozni a fűtést a lakásomban, hogy minden szobában azonos hőfok legyen. A google ide vezetett engem, remélem tudtok adni néhány tanácsot.

A lakás nem túl nagy, de kétszintes, fent három kis szoba van, alul egy légtér, a termosztát is lent van (Honeywell CM907). A kazán egy Saunier Duval Thema Condens F24.

Sokat próbálkoztam a szobai radiátorokat és a lenti termosztátot úgy összelőni, hogy minden szobában kb. azonos hőmérséklet legyen, de nem jött össze. Arra gondoltam, hogy lecserélem a termosztátot vezeték nélkülire, és a leghidegebb szobába rakom, majd ahhoz "lövöm be" a többi radiátort. Biztos tudtok valami mondani, hogy ez miért téves elgondolás.

Külső hőmérséklet-érzékelőm is van. Kell-e ezzel kapcsolatban figyelnem az új termosztát vásárlásánál, vagy ez a kazánhoz kapcsolódik, független a termosztáttól?

 

Előre is köszi.

M63FUN Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56280

" a kényelem azért kifejezhető akár úgyis" = a megtérülés azért kifejezhető akár úgyis

Előzmény: M63FUN (56279)
M63FUN Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56279

nem mindíg érdekes a megtérülés. én imádok jókat enni, de mikor térül meg egy szelet bélszín?

netán az évi 1 libamájam? a kényelem azért kifejezhető akár úgyis hogy nyugodtan pihen az ember

kényelemben, akkor jobban végzi a munkáját. és lám megint új dimenzió nyílt a megtérülésnél :-)))

Előzmény: mackalac (56278)
mackalac Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56278

Ügyes vagy, csak kicsit túl van bonyolítva és emiatt drága lett. Nem szabad térülést számolni,mert elmegy a kedved...

Bár egy kicsi még meg lehetne kavarni időjárás követővel... hadd tologassa a vízhőt... :)

 

 

Minden kondis kazán kb. így van programozva.. :) cél a kondenzáció,max. hatékonyág...

 

Üdv

 

Mackalac

 

 

 

Előzmény: maszibmw (56267)
morgen66 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56277

Hívlak szakértőnek nagyon profi vagy ebben a termosztátos zonás szelepes témában.

Gratulálok.

 

Előzmény: maszibmw (56275)
M63FUN Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56276

látom kb ugyanarra a következtetésre jutottunk, csak más szemszögből nézzük a dolgot.

mint írtam persze hogy jobb a gyári cucc. de ugye nem gondoljuk komolyan hogy egy átlagos

240 légm3-es ingatlanban amit +/-0,2 fok pontossággal vezérelsz ennek sok haszna van?

és az öntanulóban van persze bizonytalan rész, hiszen csak következtet dolgokra.

nálam a kazán magában (öntanuló termosztát nélkül is) lemodulál. utókeringet is

pedig tucattermék. és ugye maga a gyári termosztát sem tudja kint milyen idő van,

vagyis inkább egy komplett rendszerről beszélsz. és ahogy mondjuk egy nagyobb ingatlanról

beszélünk, monduk 2000 légm3 már ezek a pár % os eltérések is vagyonokat érnek.

nem véletlen hogy kitalálták ezeket az inteligens rendszereket. de ugye itt a rendszer része

egy olyanfajta kazán is és az ahhoz fejlesztett termosztát is. nálam azért a gyári termosztát

nem = a készülékhez kifejezetten való termosztáttal+külsöhömérséklet érzékelővel ezért bátorkodtam

halkan megjegyezni, hogy a gyári termosztát jó dolog, de önmagában nem csodaszer. és igazán

hogy csodaszer legyen a zsebre, nagy ingatlan kell. mert ott igazán van értelme. (a rendszernek)

(az én kazánomhoz ajánlott gyári termosztát meg maga volt a kabaré, vagyonért. persze buta

kazántól nem is várok csodát, csak a full ostoba termosztát ára azért meghökkentő volt)

Előzmény: enginer (56263)
maszibmw Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56275

Már 2007-ben megcsináltam a zónásítást, akkoriban vettem a két zónaszelepet, a két szett termosztátot, és a + 3. relémodult. Szépen ment azóta a fég kazánnal is. Most azért vettem egy harmadik szettet, hogy a szinkronjelet külön tudjam küldeni, mert nem akartam 5 percnél rövidebb kazánaktiválási, és zónaaktiválási időt. Csak ezzel a trükkel lehet megoldani. Így most zónailag csak ez a plusz egy termosztát jött be. Amúgy a komplett kazáncsere a 9 új radiátorral kereken 1,2 millre jött ki mindennel együtt.

Előzmény: morgen66 (56273)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56274

http://langor.addel.hu/products.php?prcategory=12017

 

Szerintem ez membrános. Lyukas lehet a membrán a készülékben. Igy nincs megfelelő nyomáskülönbség ami nem tudja rendesen kinyitni a szelencét.

 

Ha kézzel rásegítessz akkor felemelkedik a láng ?

 

Én egyszer a hőskorban cseréltem membránt egy calor vizmelegítőben. Ott is ez volt a tapasztalat.

 

Lehet meg az is gond hogy a szivattyú nem teper eléggé. Igy nincs megfelelő nyomáskülönbség a két oldalán.

 

Előzmény: som57 (56269)
morgen66 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56273

Nagyon rátekeredtél erre a beállításra..)

Kiszámoltad már mikorra fog megtérülni az a rengeteg termosztát meg szelep?

 

 

 

 

Előzmény: maszibmw (56267)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56272

Membrános vagy eletromosan kapcsolt ?

Előzmény: Törölt nick (56270)
morgen66 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56271

Igen azt elfelejtettem írni ,hogy a légtelenítés nagyon fontos , a zajok miatt is meg hát

a fűtés miatt.

Előzmény: maszibmw (56268)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56270

Ennek milyen gazadagolója van ?

 

 

Előzmény: som57 (56269)
som57 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56269

Sziasztok!

Segítségért jöttem hozzátok.

Vásároltam egy használt Fég C12.3 kazánt.Ma végeztem a beszerelésével,és

az elinduláskor már kicsinyellettem a lángot,/kb3cm/ föltornászta a hőfokot

35C-ra,majd szép lassan vissza állt 30 fokra, a láng pedig vagy 2cm-re,most

is így megy.A rendszer nyomása 1.5bar, 3db radiátort kéne neki vinni:

2db 600x1200-as DK,1db 300x2200-as.A kazán hőfokszabályzója a maxra

van állítva.A radiátorok nincsenek fojtva.Szobatermosztát nincs.Szivattyú

egy fokozatú Laing.Mi a nyavalya lehet vele?

 

Aki tud kérem segítsen.

 

som57

maszibmw Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56268

Visszatérve a zajra:) : A golyóscsap, mint írtam áramlási zajt okoz ha részállásban van. Ma kipróbáltam, és a Honeywell zónaszelepről lekaptam a meghajtót, és manuálisan fojtottam. Bármilyen pozícióban teljesen csendes. Ezen kívül az új herz szelepeim is teljesen csendesek bármilyen pozícióban, ellenben a régiekkel, amik zárás közelben már zúgnak. Ma sikerült összehoznom a szelepek hangolásával, hogy csendes a cucc. Ettől függetlenül jövő héten kihajítom azt a két maradék radiátornak nevezett csőkígyót :) Ha másért nem, légtelenítési szempontból is egy katasztrófa. Gyakorlatilag valamelyik tekervényében biztos megáll kis buborék, ami már hangot adhat.

Előzmény: morgen66 (56266)
maszibmw Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56267

Nekem Honeywell CM927-es rádiós termosztát van két darab a rendszerben és három relévevő egység. Azért nem tudtam megvenni a Vaillant termosztátot, mert az nem képes levezérelni nekem a két külön kört, két zónaszeleppel. Amúgy a Honeywell amennyiben megközelíti a beállított hőfokot a szobahőmérséklet 1,5 fokkal ( ez az arányossági sáv amúgy állítható ), onnantól kezdve százalékosan bizonyos időszeletekre lekapcsolja a kazánt. Így egyáltalán nincs túllendülés, a hőfok teljesen precízen áll a beállított értéken mindkét zónában külön külön. Az egyik adóegység szinkronizáló jelet is küld a 3 relémodulnak, így mindig azonos időben kapcsol le  a kazán és a két zónaszelep, nincsenek felesleges elcsúsztatott ciklusok a két zónánál. A Honeywell képes akár 30 mp-es aktív időszeletet adni a zónaszelepnek, aminek semmi értelme nem lenne a kazán szempontjából, de szerencsére szuperül paraméterezhető, és én a minimum időszeletet 5 percben határoztam meg, így ez még nem megy a precíz szabályzás rovására, abszolút nincs túllendülés, és a kazán is tud dolgozni már egy 5 perces ciklus alatt szemben mondjuk egy 1 percessel. Amúgy nagyon jó nézni, hogy ha 22 fokot állítok be, akkor egy fikarcnyit sem mozdul a kijelző, iszonyat precíz a szabályzás. A kazán előremenője manuálisan be van állítva, és amennyiben eléri a kért előremenőt, gyönyörűen lemodulál. A Vaillantom ezt úgy csinálja, hogy egy másodpercre teljes terheléssel indul, eközben figyeli az NTC-k hőfokváltozását, majd azonnal lemodulál minimumra. Mindent megtesz annak érdekében, hogy a 30%-ra modulált lánggal fűtse fel a vizet, mivel ekkor a legjobb a hatásfok. ( csak kondis keverékbefúvásos kazánoknál ). Ha annyira hideg lenne a víz, hogy nem igazán "válaszol" a kis teljesítményű felfűtésre, akkor felhúzza a teljesítményt maxra, egyész addig, amig el nem éri a beállított előremenőt. Ezután tartja ezt a kellő modulációval. Ha esetleg a minimum moduláció is sok lenne a fenntartáshoz, akkor sem kapcsol le azonnal, hanem +5 fokot megenged az előremenőnek. Ha pl 45 a beállított előremenő, akkor majd csak 50 fok elérésekor fog lekapcsolni az égő, és legközelebb csak akkor kapcsol vissza, ha 40 fokra visszahül a víz. Így a hiszterézise 10 fok. Ez a gyakorlatban nálam úgy alakul, hogy sosem kapcsol le az égő, mert nem fut túl a minimum teljesítménnyel. Igaz van is ára ennek a termosztátosdinak, egy vezérlő + relé modul 45000 ft, ebből kellett kettő, + egy relémodul a kazánhoz, az is majdnem 30. Ahhoz, hogy a minimum idő ne 30 mp legyen, egy kis trükköt kellett alkalmazni, ami ismét pénzbe fájt, de kellett egy harmadik vezérlő is, ami alapban kikapcsolt állapotban van, de mindhárom vevőre rá van hangolva, és mindössze a szinkronimpulzusokat küldi, mert ő van szinkronizálóként aktiválva. Így minden relévevő azt hiszi, hogy "kazán", és így már paraméterezhető 5 perces minimum aktiválásra is.

 

Jani

Előzmény: enginer (56263)
morgen66 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56266

Honnan tudod hogy a golyók nem koptak meg,már szétszetted a golyóscsapokat?

 

Örülök neki hogy neked jó a padlófűtésed,de itt nem erről szól a történet.

 

Egy  fűtés akkor működik jól ha lehet szabályozni a radiátorokat,strangokat stb.

 

 

 

Előzmény: qajakos (56234)
Jena307 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56265

Nem zavaros, úgy van, különböző szivattyúk sorba kötve,pontosabban  a kazánnál lent a visszatérőben a 25-55, és a kazán után az előremenőben kb.8 méterre a 25-60as. Ez azért van mert muszály volt az emelőmagasságon növelni, és ez volt a legegyszerűbb módja, és azért különböző mert ilyen volt itthon. A kazánvédő beépítéséig tökéletes volt így

Előzmény: enginer (56264)
enginer Creative Commons License 2011.10.24 0 0 56264

Kissé zavaros az írásod.

Kölünböző szivattyúk sorba kötve meg ilyenek?

Előzmény: Jena307 (56262)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!