Keresés

Részletes keresés

valos Creative Commons License 2012.06.02 0 0 3449

Lehet, hogy nincs igazam, de nagyon sok jó szakszis van. Arra gondolok, hogy nemmindenkinek van lehetősége kitörni.Például:van egy jazz zenekar 10 szakszissal.  Abból 3 jobb, mint a szólista, de nemkap lehetőséget, mert a zenakarvezető dönt. Persze nem tucat hangszer, mint a hegedű.

Előzmény: Törölt nick (3448)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.02 0 0 3448

Na tessék, így bízzon az ember a tecsőben. :)

Nem volt még időm a zenetörténelemmel foglalkozni, pedig érdekes lehet, pláne hogy a szaxofonosok körül mindig volt egyfajta "misztérium", sosem voltak tucatzenészek.

Előzmény: florg (3444)
zsoltijazzguitar Creative Commons License 2012.06.01 0 0 3447

Itt valaki nagyon okos volt, aki feltöltötte a youtube-ra mert ez tényleg Desmond :D Viszont, ezt hallgasd meg Parkertől! Emiatt a dal miatt lettem végleg szerelmes a szaxofon hangjába, és szerettem volna mindenáron egy Alt-ot :D Mondjuk a dolog félig összejtt, csak lenne már pénzem rendberakatni:D Link.: 

Előzmény: Törölt nick (3443)
florg Creative Commons License 2012.06.01 0 0 3446

Meg ez (persze Hawkins se semmi):

florg Creative Commons License 2012.06.01 0 0 3445

Ez Parker:

florg Creative Commons License 2012.06.01 0 0 3444

Öööö, izé...ez itten nem Charlie Parker, hanem Paul Desmond. Desmonddal ellentétben Parker nem a soundjáról lett igazán híres, bár volt neki az is rendes, hanem a játékáról, az újításairól, meg arról, hogy kb. neki köszönhetjük a modern jazzt, és aki szaxofont fúj, egyszerűen nem kerülheti ki.

Az idézett darab amúgy valóban etalon (az első szóló volt, a mit leszedtem, csak más hangnemben, mert a kazetta sebessége nem stimmelt. :)).

Előzmény: Törölt nick (3443)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.01 0 0 3443

Eddig nem hallgattam Charlie Parkert, Getz az nem az én világom, de az a sound amit Parker használ, az nagyon jó, köszi!

(Ezek a Parkerek valamit tudnak, Maceo, Charlie...) :)

Ez meg etalon:  

Előzmény: tamcsab (3434)
valos Creative Commons License 2012.05.31 0 0 3442

Rendelek hozzá 2-es plasztikover nádat. Remélem bejön.

Előzmény: valos (3440)
florg Creative Commons License 2012.05.30 0 0 3441

Megvan még, már nem is hirdetem a szaxival.

Előzmény: tamcsab (3439)
valos Creative Commons License 2012.05.30 0 0 3440

Mindenkinek köszönöm a fevilágosítást Akkor YAMAHA 5C.

tamcsab Creative Commons License 2012.05.30 0 0 3439

azaz...csak kutyultam,

Előzmény: florg (3438)
florg Creative Commons License 2012.05.30 0 0 3438

Nekem nem volt fém, valaki másnak volt itt a topikon. Nekem egy Meyer 7M ebonit van.

Előzmény: tamcsab (3437)
tamcsab Creative Commons License 2012.05.30 0 0 3437

Tudom en florg...... es valoszinuleg teljesen igazad van az ar ertek aranyokban...oregedve es sajnalatos modon kulfoldrol megengedhettem magamnak, hogy egy picit ne nezzem feltetlenul az ar ertek aranyt......igy jott a Yamaha... Csak erdeklodom, mert meg ugyan nagyon messze, de kozeleg az augusztus...megvan meg a sopran fem fuvo????? Egyik szemem sirna a masik nevetne.....( a sopran is Yamaha ....)

 

Előzmény: florg (3436)
florg Creative Commons License 2012.05.30 0 0 3436

Nincs nekem bajom a Yamahával, csak nem tudom megfizetni azt a kategóriát, amelyik már tetszik is.:)

A fúvókáit kicsit túlárazottnak tartom (mint sajnos szinte minden terméküket), egy tanítványom használ ilyet altra, meg van vele elégedve.

Előzmény: tamcsab (3434)
tamcsab Creative Commons License 2012.05.30 0 0 3435

Kedves Forumtarsak! Apropo, van e valakinek tapasztalat a red cut vandoren nadakkal??? Ismerem a leirast az osszehasonlitast papiron, de sosem probaltam, van-e erzheto kulonbseg pl a sima (fekete) Vandoren Jazz nadhoz kepest???? Ezt ismerem, hasznalom, szeretem.......

tamcsab Creative Commons License 2012.05.30 0 0 3434

Kedves Valos!

El ne aruld Florg-nak (hehe szia Florg), en egy nagy Yamaha fun vagyok. Magam leginkabb a jazz, blues sax sound nak adozom, de minden tiszteletem mindenkinek, aki szaxofonba probal fujni, es hangot probal kicsikarni belole egszen a kezdo kisgyermektol Charlie Parkerig, bar szemelyes kedvencem Sten Getz. Na meg Tony.....hiszen el es magyar. Igy aztan minden tiszteletem azoknak is akik lakodalmast jatszanak, es teljesen egytertek, hogy nem kis fizikai munka atfujni egy teljes ejszakat.......meg akkor sem, ha...nem folytatom...nincs ertelme...a legfontosabb, hogy elvezzuk amit csinalunk, ja es ha masoknak fujsz, mert ezt felvallalod, akkor muszaj, hogy masok is elvezzek, legalabbi legyel a korulmenyekhez kepest igenyes magaddal. Na ennyi bevezetes utan (csak mert olvastam az elozmenyeket...hehehe) mindenkeppen javaslom a Yamaha fuvot. A Yamaha szaxik nagy resze gyarilag 4C fuvokaval jon ki, az 5-os termeszetesen egy picit erosebb, de ha megnezed az osszehasonlito tablazatokat, meg mindig nagyon kis lehuzasu, osszehasonlitva egy atlagos, kozepes 7-es lehuzasu egyebbel. Borzasztoan konnyu fujni, nem lez erces hangja, de szerintem lakodalomba kivalo es nem utolso szempont egy hosszutavu zenelesnel ( akar 10 ora) hogy tuleled tudotagulas nelkul.....(hehe nem biztos, hogy vicc...) Tenyleg jo tapasztalatom van vele, Alto-n es Sopranon hasznalom, nyugodtan hasznalhatsz hozza erosebb nadat is en jomagam 2.5 - 3 as Vandoren (normal, Jazz, Java ,V16) naddal fujom, mig a masik (altalam szinten nagyon szeretett Jody Jazz metal fuvokamat az Alt-ra 2-es Vandoren Jazz naddal fujom, es igy is erezhetoen erosebben kell fujni, de persze megvan a varazsa.....( hangzas duda conrta jazzy hehehe)

Szoval sok beszednek sok az alja, szerintem hosszu folyamatos zeneleshes, ha nem akarsz nagy Jazz-es hangzast es kidurrano erot, es nics 7 liter feletti tudo vitalkapacitasod, mint mondjuk Cseh Lacinak, akkor oszinten ajanlom a Yamaha fuvokat, nagyon konnyu, nagyon kenyelmes elvezni fogod......

remelem nem tepnek szet a tapasztaltabb forumtarsak..... Udv :)

Előzmény: valos (3431)
valos Creative Commons License 2012.05.29 0 0 3433

köszönöm szépen

Előzmény: Törölt nick (3432)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.29 0 0 3432

Szerintem jó. 2-es kaparatlan Rico náddal teljesen jó gyakorolni. Könnyű fújni, nem egy hasítós funky Jazz rock szólista típus, de stabil, kimondottan jó minőség.

Előzmény: valos (3431)
valos Creative Commons License 2012.05.29 0 0 3431

Bocs megint ittvagyok. nem szemtelenkedek ígérem. mostani választásom. YAMAHA 5C FÚVÓKA. Remélem nemlesz nagyon dudás hangja. Talán, ha kérhetnék véleményt, megtisztelnétek. köszönöm.

-Kulcsi- Creative Commons License 2012.05.29 0 0 3430

Igen, még tegnap megnéztem őket ugyanitt. :-) Jász András kb. olyan méretű, mint én. Van neki valami saját formációja is "JKF". Jász András Kultúrfunk névvel.

Előzmény: Aiueo (3429)
Aiueo Creative Commons License 2012.05.29 0 0 3429

Nem véletetlen:

 

http://www.ghymes.hu/hu/tagok_jelasity_peter.php

http://www.ghymes.hu/hu/tagok_jasz_andras.php

 

ha van időd órákra járni, Jelasity Péterhez beiratkozhatsz tanulni is:)

 

Előzmény: -Kulcsi- (3428)
-Kulcsi- Creative Commons License 2012.05.28 0 0 3428

M1-en megy a Ghymes koncert. Müpás felvétel. Meglepően komolyak a szaxofonosok (is.)

Aiueo Creative Commons License 2012.05.27 0 0 3427

Örülök, ha tudjátok használni! Először egy meló kapcsán találkoztam ezzel a módszerrel bár pofonegyszerű, elég hatékonynak bizonyult. Nem lehet csalni, mellébeszélni, rögtön kiderül, hol a fehér folt a tanultakban.

 

Az külön előny, hogy ingyenes a program és komoly támogató közösség van mögötte, így a legtöbb témához már vannak kész kártyakészletek, ha nem is magyar nyelven.

Előzmény: -Kulcsi- (3426)
-Kulcsi- Creative Commons License 2012.05.27 0 0 3426

meglett

Előzmény: florg (3425)
florg Creative Commons License 2012.05.27 0 0 3425

Írd be a keresőbe, hogy music, jelentősen megszűri a készletet, és ott lesz az egyik.

Előzmény: -Kulcsi- (3424)
-Kulcsi- Creative Commons License 2012.05.27 0 0 3424

Köszönjük a cuccot! Jó lesz ez, csak még nem találom a listában a kottatanulót, de majd Florg elárulja a nevét, ha már megtalálta. :-)

Előzmény: Aiueo (3420)
r4hu Creative Commons License 2012.05.27 0 0 3423

jól kihúzom a fújókát :)))

Előzmény: florg (3419)
florg Creative Commons License 2012.05.27 0 0 3422

Van is benne kottatanuló cucc. Meg harmónia-felismerő és még sok más.

Előzmény: florg (3421)
florg Creative Commons License 2012.05.27 0 0 3421

Ez de jó, kösz. Gyerekeknek is király lehet.

Előzmény: Aiueo (3420)
Aiueo Creative Commons License 2012.05.27 0 0 3420

Szerintem ilyesmire legjobb a kártyás módszer.

Veszel egy csomag üres kártyát egyik oldalára felrajzolod a hang képét, a másikra felírod a hang nevét, esetleg a lefogását a szaxofonon, és amikor van időd forgatod a kártyákat. Ami már megy azt kiveszed a csomagból.

 

Van a kártyáknak elektronikus változata is pl. az Anki nevű ingyenes program, amihez kis gyakorlattal lehet gyártani kártyákat.

 

http://ankisrs.net/

 

A program azokat a kártyákat amik nem mennek gyakrabban fölhozza és statisztikákat is csinál így pontosan tudod hol tartasz a tanulással, mi az ami még nem megy.

Leginkábba a nyelvtanulásban használják, de a hangokra is jó lehet. Van okostelefonra írt változata is, azzal bárhol gyakorolhatsz.

 

 

Előzmény: -Kulcsi- (3384)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!