Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2007.10.03 0 0 28545
300eft/m3-ert egy 100m2 csaladi haz lenne 30m + telek minimum 10m.

Ha megnezed az ingatlan.com-on, 100m2 hazakat 40m-ert nem olyan helyeken hirdetnek ahol 10m a telek.


vajk
Előzmény: porker (28543)
porker Creative Commons License 2007.10.03 0 0 28544
Mint halaloszto írja, célszerű a fólia. De milyen kőzetgyapothoz jutottál Te, ami "porlik"? Mert egy természetes kihullása ugyan van ezeknek a lemezeknek, de ha az egy helyben áll és nem dobálja senki, akkor abból nem sok hullik. Pláne nem "porlad". Azért a dilatációt nem úgy kell elképzelni, hogy cm-es mozgások lépnek fel! ... Vagy ha igen, akkor furcsa helyen laksz ;)
Előzmény: Törölt nick (28540)
porker Creative Commons License 2007.10.03 0 0 28543
kuzo2, akkor finomítsunk!

Azt írtad, hogy "Most komolyan, gondolj bele, megveszel 300 000-ért egy lakást valami bérházban, vagy egy 40-60 éves családi házat."

Hol veszel Te 300-ért lakást, amiből levontad a telek árát? Ilyen áron vadi új - és nem is rossz - lakásokat kapsz pl. a XIII. kerületben! Igaz van drágább is!
Előzmény: kuzo2 (28539)
halaloszto Creative Commons License 2007.10.03 0 0 28542
En mindenkeppen tennek foliat a lamberia ala, es nem a morzsolodas miatt, hanem mert a lamberian atmegy a para, a teglafalon meg sokkal kevesbe. A kozetgyapotban meg csak nem kellene gyujteni.

vajk
Előzmény: Törölt nick (28540)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.03 0 0 28541
mozsolni=morzsolni
Előzmény: Törölt nick (28540)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.03 0 0 28540

urak

 

Adott egy tégla válaszfal, aminek az egyik oldalát utólag lambériával szeretném borítani. A falra párnafák mennek, közé pedig kőzetgyapot hangszigetelő anyag.

Eredeti terveim szerint, erre ment volna a lambéria, de ez a kőzetgyapotlemez eléggé porlik, nem vagyok róla meggyőződve, hogy ezt így be lehet építeni. Attól tartok, hogy a lambéria mozgása, dilattálása miatt állandóan mozsolni fogja a gyapotot, ami így elvileg ki tud jutni a laktérbe.

Van-e erről infója valakinek, vagy bármilyen tanácsa, hogy ha így nem jó a beépítés, akkor hogyan kell??

kuzo2 Creative Commons License 2007.10.03 0 0 28539

A négyzetméterárakat természetesen mind új, mind használt esetén úgy értettem, hogy levontam a telket. Nehogymá' ha egy 50 ha-os földre építünk egy őrbódét, akkor az 100 millió/m2-be kerüljön! Ekkora pancser én sem vagyok.

Budai agglomeráció. Hely, üres telek pl. van.

Előzmény: porker (28535)
halaloszto Creative Commons License 2007.10.03 0 0 28538
Bizony Bizony!

En vettem egy netto 80m2 plusz felkesz tetoter hazat 23m-ert. Gondolhatnam hogy ez mondjuk 230eft/m2. (a tetoter lesz vagy 60m2, de 20nak szamoltam mert csak szerkezetkesz.)

Viszont a telek uresen er ugy 16m-et, es akkor meg rendesen alabecsultem. Igy a haz az 7m volt, ami 70000/m2.

vajk
Előzmény: porker (28535)
Bugi bacsi Creative Commons License 2007.10.03 0 0 28537

Szerintem szerintunk sem. :o)

Előzmény: SzLajos2 (28536)
SzLajos2 Creative Commons License 2007.10.03 0 0 28536

Szisztok!

 

Gyorsan kellene egy válasz:

  Az normális ha most lerakott (még nincs teljesen kifúgázva, felsöpörve) viacolor (egyszerű kocka és téglalap) térköveknél sok helyen majdnem 1 cm-s rések vannak? Szerintem ez így nem jó. Szerintetek?

 

 

porker Creative Commons License 2007.10.02 0 0 28535
180 ezerért Te nem találsz olyan generálkivitelezőt, hogy fotelben ülj! ... 250-ért talán.

Ezen túlmenő elfeledkezel a telekárról. A házunknál a hasznos alapterületre számított 150 ezres ár telekkel együtt 226 volt! És ma már valószínű több lenne... Amit most építünk az 204 körül jár tokkal-vonóval (tereprendezés, kerítések... szóval minden benne), de ha a telket is számítom közel járok a 300-hoz! Ugyanis nem túl előnyös a kicsi épület ... még akkor sem, ha a telek is a lehető legminimálisabb, de inkább az alacsonyabb üzemelési költség lesz most majd előny! ... Ja, és nem mondható, hogy "fotelből vezérlem" az építkezést! :(

Aztán ugye mindezeken túl még ott van a hely is. Pl. Orbánhegyen laktam és szerettem volna ott maradni. De képtelenség a helyet megfizetni. Pontosabban amennyit meg tudok fizetni, abból minden bankhitelemmel együtt is max egy 100 négyzetméteres lakást tudtam volna venni és garázs még sehol! Viszont ha kitekintettem volna a nappalimból, akkor az egész várost magam előtt látom. Ami fenséges!

Vagy csak nézzünk egy csomó egyéb helyet, ahol egyszerűen már nincs építési telek, tehát VAGY megveszek egy használtat VAGY megyek oda, ahol még kapok. ... Ennyi.
Előzmény: kuzo2 (28534)
kuzo2 Creative Commons License 2007.10.02 0 0 28534

Bizony. Gondolkodni kezdtem rajta, és nem tiszta a kép. Persze valószínűleg nem ebben a formában kellene feltenni a kérdést, mert a 150 000-es árban egy csomó saját munka benne van, ha más nem, az utánajárás. De 180 000/m2-ért biztos találni generálkivitelezőt, és akkor lehet fotelből építkezni, az ember szinte csak kedvtelésből járhat ki a helyszínre...

 

Mindent a saját igényére szabhat, minden új lesz stb, stb... Még az sem áll meg ellenvetésként, hogy a kivitelező elbaltázza, összecsapja, kispórolja... mert a használt lakásból is ugyanúgy kispórolhatták annakidején, csak arról már nem tud az ember.

 

Most komolyan, gondolj bele, megveszel 300 000-ért egy lakást valami bérházban, vagy egy 40-60 éves családi házat. Kiderül, hogy a vezetékek nem védőcsőben mennek, szétvésheted a lakást. Van egy döngölt salak födémed, jobb esetben padlástéglával, rosszabb esetben bizonytalan állapotban. (Szemben egy frissen ácsolt, Isoveres födémmel) A padlóban nincs hőszigetelés, ki tudja, van-e rendes vízszigetelés. Milyen téglából épült, hol tömködték kisméretűvel vagy törmelékkel a réseket, van-e vasalva a koszorú, ha van egyáltalán olyan... Ólomból van a vízvezeték? Alumínium-e a villanydrót? Van-e hol kivezetni a konyhai elszívót? A vízvezeték úgysem ott van, ahová a kádat akarod rakni... Az ablakoknál U=1,4 helett U=3-4... Van-e elég konnektor (úgysincs)? Antenna, kábeltévé, internet, szirszar...

 

Az új lakásnál meg ha gondolsz egyet, és neked keringetett melegvíz kell, vagy esővízciszternából öblítenéd a vécét, akkor úgy csinálod, és egy pennyvel sem kerül többe attól, hogy másfelé kanyarognak a csövek. Ha a régit le akarod szigetelni, akkor szívsz az ablakkeretekkel, az újnál eleve úgy tervezed. Hővédős üveg kell? Akkor tessék kidobni az egész gerébtokos ablakot, jöhet a kőműves berakni az új tokot, abba új keret, amiben új üveg... Vakolás, festés, mázolás. És még szerencséd van, ha szabványos volt az ablak mérete. Ha építesz, akkor ezt megúszod annyival, hogy a másik darabra böksz rá a kereskedőnél.

 

Őszintén nem értem, miért értékelik a lakást kereső/vásárló emberek többre az ismeretlen szerkezetű, régi, alapfelszereltségű, B30-as, szigeteletlen ingatlant, mint amit nekik épít a vállalkozó, akinek a sarkában lehetnek közben, ha akarnak.

Előzmény: porker (28531)
porker Creative Commons License 2007.10.02 0 0 28531
Ezt most komolyan kérdezed????
Előzmény: kuzo2 (28529)
porker Creative Commons License 2007.10.02 0 0 28530
Nekem annyi, hogy ilyet akarok beépíteni. :) Holnap megyek hozzájuk.
Előzmény: Rittlinger Viki (28528)
kuzo2 Creative Commons License 2007.10.02 0 0 28529

Miért drágább a használt lakás, mint az új? Autóból, tévéből, guminőből a használt az olcsóbb.

 

Vagyis miért akarnak olyan sokan használtat venni 200 000 - 300 000-ért, ha 150 000/m2 megépíthetik ugyanazt a minőséget? Ez száz m2-nél 10 M ft differencia. Ráadásul a réginek rövidebb a várható élettartama, ez sem értéknövelő tényező...

Rittlinger Viki Creative Commons License 2007.10.02 0 0 28528
Fénycsatornával illetve Solatube napfénycsövekkel kapcsolatos téma érdekelne!!
Ha valakinek van tapasztalat illetve adata (hőszigetelés, fényerő stb.) róla kérem írjon!
Köszike
Bugi bacsi Creative Commons License 2007.10.02 0 0 28527
:o)
Előzmény: Dínó (28526)
Dínó Creative Commons License 2007.10.02 0 0 28526

Én egy részben márvánnyal borított, tölgyfából látszó szaruzatos tetőszerkezettel ellátott teraszra gondoltam, aminek a közepén egy tó van :)

 

Na jól van, kicsit durva a 40%, bár a bankok rajtam is túltesznek, mivel náluk 50%-ot ér....

Egyébként nem lesz gond ha ennyivel számol, amit itt megtakarít, azt a háznál triplán túlkölti... :)

Előzmény: kuzo2 (28525)
kuzo2 Creative Commons License 2007.10.01 0 0 28525
Terasz? Te jó isten! 40%?
Előzmény: Dínó (28524)
Dínó Creative Commons License 2007.10.01 0 0 28524

Szóval ez így nem egyszerű kérdés.... :)

 

Hol építkeznél?Nagyon vidék, vidék vagy a fővároshoz közel? Milyenek ott az  önkormányzati előírások (tetőforma, tetőhéjalás, nyílászárók, külső kinézet)?

A telked hol fekszik? A rónaság homokját hordja rajta a szél, vagy trotillal kell alapot robbantani egy hegyoldalban, esetleg folyóparti lápvidéken kell cölöpalapokra építeni?

Milyen házat akarsz: könnyűszerkezetest, gerendaházat, téglából épültet vagy habházat? Elég a szabályzatnak megfelelő hőszigetelés vagy passzívház legyen?

Hagyományos fűtés és energia, vagy az alternatív erőforrások (napkollektor, talajregiszter, hőszivattyú, szélerőmű,...stb) is érdekelnek?

 

Mit jelent a luxus nálad? Csak a burkolásoknál milliós eltérések lehetnek.....

 

"esetleg pince".... ez az "esetleg" 1-4 milliót változtathat a költségvetésen.

 

Egyszóval nincs konkrét válasz a kérdésedre: durván 150-250e négyzetméterenként (pince, terasz ennek a 40%-a, garázs a 60-70%-a), de még ez is csak egy óvatos becslés :)

Előzmény: Dínó (28523)
Dínó Creative Commons License 2007.10.01 0 0 28523

Visszakérdezek, talán tudsz segíteni (kicsit OFF, bocs):

 

nagyságrendileg kérdezném, hogy mennyiből lehetne kihozni egy kb ötszemélyes autót, ha nem magam nézek utána 10-20 kereskedőnél? Nem az lenne a lényeg, hogy a legolcsóbb legyen, de nem kell semmi extra luxus. Tetőablak, esetleg klíma, benzines lenne.

 

 

Előzmény: szellszabi (28522)
szellszabi Creative Commons License 2007.10.01 0 0 28522

   Hali!

 

Nagyságrendileg kérdezném, hogy mennyiből lehetne kihozni egy kb 100-120 nm-es ház felépítését, ha nem magam végzem a munkákat? Nem az lenne a lényeg, hogy a legolcsóbb legyen, de nem kell semmi extra luxus. Garázs, esetleg pince, földszintes lenne.

 

   Szabi.

BúvárKund Creative Commons License 2007.09.30 0 0 28521
Sziasztok!

Tudna valaki egy jó ügyvédet ajánlani aki otthon van az elrontott felújításokból eredő károk bírósági képviseletében?

A problémám a fűtés,víz-gáz szerelővel van.
Egy Budapesti családi ház (fűtés, víz-gáz) komplett felújítás tervezése és kivitelezésével bíztuk meg.
Többek között elronotta az egyik wc berakását, egy kis 1.5X1.5 helység közepére rakta a wc-t így használhatalan(ha a falnál lenne használható lenne), azt mondja mivel padló fűtés van és burkolás után vagyunk már nincs mit tenni.

A másik dolog a melegvízzel van: kértünk egy komfort szivattyút a tárolós kazánunk mellé. hogy egyből legyen melegvizünk, hát nincs.(csak hosszas folyatás után)
Azt mondja ő mindent jól csinált bár most már hajlik arra, hogy talán egy rézcsövet összeroppantottak és emiatt nem tudja a szivattyú átnyomni a vizet.

Most totál patt helyzet van, már a telefont se veszi fel ha hívom ezért gondoltam, hogy ügyvédhez fordulok.

Köszi a tanácsokat és a segítséget.
porker Creative Commons License 2007.09.29 0 0 28520
Hát, arról a cégről csak halvány emlékem van, talán a Construmáról... Inkább kérdezz rá a festés topicban, hátha ismeri valaki!

Én 10 hónapnál régebbi festéket még nem használtam - az Tikkurila volt - de már az sem volt az igazi!
Előzmény: aliza33 (28514)
porker Creative Commons License 2007.09.29 0 0 28519
Díjat nyert, de nem ez az érdekes: szinte bármelyik TOP redőnyszekrényt nézed mindegyiknek van valami gyenge pontja és a másik gyártó ezt el is mondja Neked! :)

A Baltavárinál a szerkezet viszonylagos gyengeségét emlegetik, meg hogy e miatt kellett alu bordákkal merevíteni. ... Ez vicces, mert mindent merevíteni kell, de tény, hogy a Roka Lith RG pl. a kerámia okán merev.

A Baltavári nagy előnye, hogy nem kell a koszorú vagy áthidaló vasalással foglalkozni. Ahogy hozzák kompletten, úgy beteszi a kőműves és lehet betonozni. Egy titka van: betonozás előtt alá kell támasztani és az sem baj, ha 90-es áblaknyílásnál kicsit túlemeli az ember a közepét: mondjuk fél cm-rel. Így teljesen rendben lesz, jó hőszigetel, majdnem teljesen légzár. Ha motort teszel bele, akkor 100%-osan légtömör.
Előzmény: Törölt nick (28515)
PéGé Creative Commons License 2007.09.29 0 0 28518
Gurtnis vagy elektromos hajtány lesz?
Előzmény: Törölt nick (28515)
PéGé Creative Commons License 2007.09.29 0 0 28517
Hát igen, az árfekvése is más.
Előzmény: Törölt nick (28516)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.29 0 0 28516

Amennyiben azt szeretnéd, hogy az alucső elgőzölögjön a kéményedből, akkor nyugodtan béleld azzal.

Az alu nem használható szilárdtüzeléshez, mert nem bírja a magas füstgázhőt. Szétég, elpárolog.

 

Előzmény: Törölt nick (28486)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.29 0 0 28515
Köszi az infókat! A kőművessel megnéztük ezt a Baltavári új B-rekord nevű áthidalós redőnyszekrényét a neten és elég korszerűnek tűnik, erősen gondolkodom, h. ez lesz. A Construmán állítólag díjat is nyert. A fa redőnyökről meg sztem letettünk, kb. dupla áron van, mint az alumínium, és annyival nem jobb és tényleg nem fér bele bármilyen tokba, max. keresünk vmi normális faerezetű színben.
Előzmény: porker (28510)
aliza33 Creative Commons License 2007.09.29 0 0 28514
Hasit cégtől van..és hát nem számlával vagyis garancia nincs rá.
Előzmény: porker (28513)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!