Keresés

Részletes keresés

Sweeney Todd Creative Commons License 2012.06.28 0 0 49978

miután feltöltöd a képet be kell illeszteni, utána jön csak a küldés.

Előzmény: Honeykutya gazda (49974)
Abrash Creative Commons License 2012.06.28 0 0 49977

enyámlabi akkorment be a háába, amikor előretoltam (itt kaptam a tanácsot) annyira a házát, hogy lássa a küszöböt, ahol addig tanyázott

a tél elteltével visszatoltam, ha akar, igy is bemegy, de bokor alatt is alszik (meg már előszobautyának is előléptettem)

Előzmény: Pisces72 (49975)
Sweeney Todd Creative Commons License 2012.06.28 0 0 49976

1., rá van írva a tápos zacsira, no meg figyeljétek a vaut, hogy hízik-e, fogy-e, ahhoz mérten is lehet játszani a mennyiséggel.

 

2., azt olvastam, hogy itt a legtöbb labi kipocsálta a vizét gyerekkorában. majd rájön, hogy ha locspocsol, akkor szomjas lesz.

 

3., ő jobban tudja/érzi, mint te, majd bemegy, ha akar, én ezen nem problémáznék.

 

4., én a volt kutyumnál azt csináltam, hogy ha ugrált, akkor ignoráltam. ha hazaérsz és ugrál, akkor addig ne vegyél róla tudomást, míg nem mérséklődik a nagy lelkesedés, vagy le nem ül. hamar rájön majd, hogy ameddig ugrál, addig nincs érintés, rá se nézz.

Előzmény: Honeykutya gazda (49973)
Pisces72 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 49975

Bemegy majd, ha ott lesz jó neki. :)
Az még előfordulhat, h azért viseltetik  némi ellenszenvvel a bentlét iránt, mert ha bent van, kimarad a történésekből. Érdemes lenne azt végiggondolni, h hova tudod állítani úgy a lakot, h az ajtajából minden lényegeset lásson, elsősorban a bejáratot a kertbe és hozzátok a házba.

Előzmény: Honeykutya gazda (49973)
Honeykutya gazda Creative Commons License 2012.06.27 0 0 49974

A képet nem töltötte fel a rendszer :) No, mindegy.

Előzmény: Honeykutya gazda (49973)
Honeykutya gazda Creative Commons License 2012.06.27 0 0 49973

Sziasztok, még lenne pár kérdésem :) kicsi Honeyval kapcsoaltban.

 

1: Mennyivel emeljük szépen lassan a kajaadagját? Eddig alkalmanként kb 1 maréknyit kapott (ezt le sem merem írni, mit láttam ebből itt élénk vita folyik) de egy száraz kutyatáp. Ezt kapta ékezése óta, 2,5 hete. Naponta 4 alkalommal, reggel 6, 11, 3, és este 7-8 között. Jó az adag, vagy növeljem?

 

2: Nagy melegben a tálkájából kipacsálta a vizet. Gondoljuk, melege van, azért, mert el nem mozdul a teraszról, aminek a köve felmelegszik. Vettünk neki kicsi kádat, víz van benne. Reménykedjek benne, hogy ha nagyon melege van belemegy? Vagy rakjam bele a nagy melegbe? (Jön a 40 megint...)

 

3: Észt veszejtő Honey. Gyakorlatilag valami vámpírkutya: csak árnyékban hajlandó menni, a napra ki nem megy 28-30 felett. A házát kénytelen voltam felrakni a teraszra, emrt ott 2-5 között nincs árnyék. De nem megy bele, mellé fekszik. Mi a fenét tegyek hogy felismerje, a házában árnyék van, és bemenjen? 

 

4: Mostanában ugrál. (2 napja). Hatalmasat nőtt, nem pici kutya. Erről sürgődsen le kell szoktatni, ha megszokja és nagyobb lesz, 35 kilósan valakire buliból felugrik, az hanyatt esik. Ti milyen taktikát alkalmaztatok? 

 

Nagyon köszönöm a válaszokat. Jó, hogy van ez a fórum :)

Cserébe itt van a kicsi Honeyról egy kép :) Érkezése napján... most szorozzátok meg kettővel, mekkora :)

 

Sweeney Todd Creative Commons License 2012.06.27 0 0 49972

18

Abrash Creative Commons License 2012.06.26 0 0 49971

 

:)

Gabiiiiii Creative Commons License 2012.06.23 0 0 49970

na ez az,amit szo nelkul elfogadok......Nem ideologiat gyartasz melle,hanem ez van,ezek a lehetosegek,tudomasulveszem,ahogy az enyemek is korlatozottak....

Előzmény: kriseva (49962)
Pisces72 Creative Commons License 2012.06.23 0 0 49969

Adsz neki egy icipici vékonyka kis karikát, és ha megeszi, 2 napig megfigyeled. Ennyitől nem szokott bajuk lenni, elvileg répaféle a tápokban is van. Elsőre megfőzve adnám. :)

Előzmény: Honeykutya gazda (49965)
Pisces72 Creative Commons License 2012.06.23 0 0 49968

Enyémet nem zavarta, h "nem jó neki", ette, amit megkívánt. :)

Előzmény: Sweeney Todd (49967)
Sweeney Todd Creative Commons License 2012.06.23 0 0 49967

káposzta, karalábi nem jó (krumpi sem, a k betűsek) nem tudja rendesen megemészteni, csak puffad.

 

minden kuty imád legelni.

Előzmény: Pisces72 (49964)
Sweeney Todd Creative Commons License 2012.06.23 0 0 49966

tudod te, hogy mi van egy felvágottban? az átlag felvágottak a lehető legszemetebb vagdalékokból. rosszabbak mint a kutyakaja, mert a jobb tápokban nincs szinezék, a felvágottak, virslik meg tele ízfokozókkal, tartosítószerekkel, E-kel. ezek pl szemetebb kaják, mint a kutyatáp. ezért írtam, hogy az embereknek sincs fogalma, hogy mit esznek és a főtt kaján kívül az átlag is tápokon él.

Előzmény: Gabiiiiii (49960)
Honeykutya gazda Creative Commons License 2012.06.23 0 0 49965

Pisces72, köszönöm az újabb tippeket.

Ebben a pillanatban épp a házában van, elkezdte belakni :)

 

Nyers zöldség adható 8-9 hetes labradornak? Ha igen, mi? (Répa speciel van itthon)

Előzmény: Pisces72 (49964)
Pisces72 Creative Commons License 2012.06.23 0 0 49964

Legelés, faszén: kis emésztési probléma, házilag ők ezt így kezelik.

(Vizsim egyszer lerágott a kertben egy frissen telepített virágot -nem én telepítettem!-, ami vagy mérgező volt, vagy csak rettentő ízű. Ő akkor pánikszerűen legelt, amint megtelt a gyomra, ment hányni, és ezt így vagy 2 órán keresztül. A dokit persze azonnal hívtam, ő sem látott korábban ilyet, de hagyta, mert a kutya szemlátomást egyre jobban lett tőle. Amikor elfogyott a kertben a fű, kivittem olyan helyre, ahol még volt. A virágot kidobtuk, a kutyának nem lett maradandó baja. Ha azt akarod, h ne legeljen, adj neki zöldséget, pl. salátalevelet, répát nyersen, más kutyák a káposztára buknak, de hallottam karalábé-fanról is. :) )

Ház: hagyd. Majd bemegy, ha fázik, ha melege lesz, vagy ha a kedve úgy hozza. :)

Előzmény: Honeykutya gazda (49963)
Honeykutya gazda Creative Commons License 2012.06.23 0 0 49963

Kriseva (bocs, ha elírtam a nicked, most nem látom), NAGYON KÖSZÖNÖM a sok segítséget. Megnyugodtam.

 

Mi Honeygazdák össze kell tartsunk :)

kriseva Creative Commons License 2012.06.23 0 0 49962

naaa Gabi!:)))tudod,hogy én is táppal etetek,de nem azért mert lusta vagyok,6 kutyáak nem tudok minden nap főzni:(((

rámenne fé napom hogy feltegyem a badela kaját,ami időt tőlük vennék el,a velük való foglalkozástól.

és miután magam vagyok,még maradék sincs,pláne 6 kutyának:)))

azért jóminőségű tápot kapnak,megnézem mit adok nekik.

az eredményt meg a kutyákon látom.egészségesek,a szőrzetük szép,az aktivitásuk nagyon jó,pláne ahhoz képest,hogy már idősek.ha a táp nem jó,azt 1 hét alatt észreveszem,jártam már így.

Előzmény: Gabiiiiii (49952)
kriseva Creative Commons License 2012.06.23 0 0 49961

Szia!

 

Minden kutya legel,még felnőtt korban is,erről nem kell leszoktatni,a flesleget úgyis kihányja.Szüksége van zöldre.

 

Fadarabok,bogarak,hát az enyémek is rágják a fadarabokat,pedig már idősek,bogarakat is kapkodják,semmi bajuk nem lesz tőle.Ez sem tartozik a problémák közé.

 

Az elégett faszenet én ki szoktam szórni a földre,a kutyák eleszegetik,és a madarak is imádják.Kifejezetten hasznos,leköti az emésztéskor keletkező bélgázokat,és a savat.A madarak is napokig rájárnak,ha kiszórom a földre.

Persze a kutya azért ne kilószámra egye,mert fogja is a hasát,ha sokat eszik,de normál mennyiség,pár kis darab még hasznos is.

 

9 hetes,majd megszokja a házát,ráér még.Szerencsére nyár van,nem fázik meg kint,ha úgy érzi szüksége van rá,majd bemegy.

Esetleg kedvenc játékával,vagy jutifaattal be lehet csalogatni,ha beteszed neki,de annyira nem fontos még.

 

Ha játék közben nagyon bedurvul,ami egy 9 hetes kutyánál nem szokatlan,azonnal abba kell hagyni a játékot.

Kis harapdálás nem gond,az nála játék,enyémek idősek,még mindig finoman csócsálják a kezem.

 

Enyém labi is Honey:)))))

 

Sok szerencsét a kutyushoz!

Előzmény: Honeykutya gazda (49941)
Gabiiiiii Creative Commons License 2012.06.23 0 0 49960

"hogy ezek a mű kaják nem ártalmasak."

 

na akkor kepzeld el,hogy amiket a kutyaknak gyartanak azok milyenek lehetnek

Előzmény: Sweeney Todd (49959)
Sweeney Todd Creative Commons License 2012.06.23 0 0 49959

elméletileg, de leginkább már ez is csak illúzió. én ebben már nem hiszek, hogy ezek a mű kaják nem ártalmasak.

 

a mostani városi, boltban árult csirkék kb hányásnak néznek ki. hatalmasak, hulla zöldes árnyalatuk van és ha két napra főzök másnap már undorító mellékízük van. hát szvsz nem hiszem hogy túl jót tesz, de nincs alternatíva, errefelé megy a világ. majd hozzá mutálódunk. :)

Előzmény: Gabiiiiii (49957)
Sweeney Todd Creative Commons License 2012.06.23 0 0 49958

azt sehol sem írtam, hogy tökéletesek.

 

és én pl nem tartozom a lusta gazdi kategóriába. eléggé egészségtudatosan élek, magamra főzök általában (főleg azért, mert így legalább részben tudom, hogy mit eszem, bár már az alapanyagokkal kapcsolatban elveszítettem az illúziómat), főleg husos kajákat, zsírmentesen, nem eszem szemetet, simán megtehetném, hogy dupla adagot készítek és kapja (kapta sajnos) kuty, de nem hiszem, hogy ami nekem ideális, az neki is az. egy csomó "k"-s zöldség pl puffasztja. én nem merném 100%-osan kijelenteni, hogy tudom, hogy kell táplálni egy kutyát házi koszttal. ezért kapta táp mellé. ahhoz alaposan utána kéne járnom, hogy mi az ideális neki.

 

 

Előzmény: Gabiiiiii (49955)
Gabiiiiii Creative Commons License 2012.06.23 0 0 49957

csakhogy ezek az elelmiszerek legalabb elmeletileg alkalmasak emberi fogyasztasra,nem vagohidi mellektermekek

Előzmény: Sweeney Todd (49954)
Gabiiiiii Creative Commons License 2012.06.23 0 0 49956

arrol beszelunk,hogy ugyan az enyem is kap,de nem azert,mert az az idealis neki,hanem mert nincs mindig idom fozni neki...Marha nagy kulonbseg

Előzmény: Sweeney Todd (49954)
Gabiiiiii Creative Commons License 2012.06.23 0 0 49955

az enyem meg a konyhamuveszetem legnagyobb csodaloja,nincs az a maradek,amiert ne nyalna ki a tanyerjat fenyesre,legyen az maradek dinnye,vagy marhaporkolt nokedlivel:) Ha neki fozok direkt,nem fuszerezek,de altalaban a mi maradekunkat kapja,ugy fozok,hogy maradjon neki  

ha megettuk,vagy elfogyott,akkor kap csak szarazat..Mondom,en is adok neki,csak ne allitsuk mar be ugy,hogy ezek a szarok tokeletesek es mindenhatoak,mert ez nem igaz

Előzmény: Sweeney Todd (49953)
Sweeney Todd Creative Commons License 2012.06.23 0 0 49954

"az enyem is kap"

 

akkor miről beszélünk?

 

"az meg,hogy mi van rairva,nem szamit,ellenorizni ugysem tudod"

 

azt ne mondd, hogy minden félkész-kész termék, amit a boltban megveszel és megeszel tudod, hogy mit tartalmaz. a szteroidos hatalmas mellel rendelkező csirke sem már a régi csirke és abban sem tudod, hogy mi van. már rég elmúlt az a világ, hogy pontosan tudjuk, hogy az adott élelmiszerben mi van. akkor tudod, ha te termeszted, eteted a kertedben.

 

 

Előzmény: Gabiiiiii (49952)
Sweeney Todd Creative Commons License 2012.06.23 0 0 49953

meg az, hogy mit rágcsál vk és mi a jó neki, az két külön dolog. gyerekek is szívesebben rágcsálnak chipset kólával, mint mondjuk főzeléket, aztán mégsem kapnak csak azt. a tápérték és az íz az két külön dolog.

 

enyém kutyám is kapott csontot, fűszer-zsírmentes pörköltet, csirke husit, egy halom mindent, de az alap a kutyatáp volt. ezek csak nass kategóriába estek.

Előzmény: Gabiiiiii (49950)
Gabiiiiii Creative Commons License 2012.06.23 0 0 49952

meggyozodesem,hogy a szaraztap a lusta gazdak eszkoze /neha en is hozzajuk tartozom/,rendkivuli marketinggel eladva,ami a gazdakat agymosason ejti at es nyugodt lelkiismerettel adjak a kutyajuknak az isten tudja milyen hulladekokat...az meg,hogy mi van rairva,nem szamit,ellenorizni ugysem tudod.....Amit en adok neki,arrol tudom micsoda,es a gyerkleimnek sem adok mindenfele szintetikus vitamint meg  granulatumot

es mondom,az enyem is kap,mert egesz napi melo mellett keptelenseg lenne neki minden nap frisset fozni,csak ne ruhazzuk mar fel ideologiaval

Előzmény: Sweeney Todd (49949)
Sweeney Todd Creative Commons License 2012.06.23 0 0 49951

viszont csak lábszárcsonton sem tarthatod a kutyát.

 

az egyik gyerek, a másik kutya. teljesen másra van szüksége, több fehérjét is eszik, ideális esetben, mint az ember. az ember sokkal inkább ki van élezve az ízekre, mint az állatok. a kutyák szinte mindent megesznek és nem annyira íz centrikusak. ne hasonlítgassuk egy ember gyerek ígényeit egy kutyáéhoz, főleg hogy a gyerek táplálkozásába egy csomó tanult minta épül.  te csak és kizárólag házi kaját etetsz a kuttyal?

Előzmény: Gabiiiiii (49950)
Gabiiiiii Creative Commons License 2012.06.23 0 0 49950

en a gyerekeimet sem etetem tudomanyosan,ahogy a kutyamat sem,sokkat tobb oszton kell hozza,mint esz sokszor.Mindegyik vekony,energikus es egeszseges lett felnottnek  is

az eves nem csupan a tapanyagok bevitele,sokkal tobb annal,elvezeti erteke is van es ne mondd nekem,hogy elvezetesebb elcsocsalni egy tal szarazkajat,mint egy labszarcsontot

Előzmény: Sweeney Todd (49946)
Sweeney Todd Creative Commons License 2012.06.23 0 0 49949

és mielőtt még jönne az az érv, hogy anno nem volt kutyatáp...

csak 50-100 éve az emberek közelebb voltak a természethez, esetleg vidéken tartottak minden félét, nagy családokra főztek, többet is mint a mai félkész-mikroba-bedobom-ember. a régi csirkék még normális kaját ettek, a banánok nem a kamionokban értek, nem volt minden génkezelt, permetezett, mű. nyilván falun, akkor könnyebb volt házi koszton kutyát tartani.

 

amúgy meg az ebek általában megesznek mindent és szívósak is, az én volt kutyám anyja 15 évesen halt meg, egész életében kenyeret, vizet, moslékot evett. aztán eléldegélt. de ez azért messze van az ideális táplálástól.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!