Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

_Gabesz Creative Commons License 2005.10.21 0 0 10374
Igen, vannak fizetősök is, de azért a pálya melletti parkolók még többnyire ingyenesek. A hofokban pedig az első 1-2 óra szokott ingyen lenni.
Hogy mennyivel olcsóbb sose néztem, de olcsóbb.
Angolban viszont nagyon drága. 1 liter majdnem 1 fontba kerül és egy csomó helyen drágább is mint a benzin. Pedig még normális pihenők sincsenek. Max leállósáv, vagy a kutaknál jó sok pénzért (London körül van ahol 15 font)
Előzmény: Gasolin (10372)
Gasolin Creative Commons License 2005.10.21 0 0 10373
Ja a GPS saját vagy a cég adta?
Előzmény: _Gabesz (10369)
Gasolin Creative Commons License 2005.10.21 0 0 10372
Olvastam, hogy luxemburgban olcsóbb az üzemanyag ezért sok kamionos ott tankol. (Sok német kamionos panaszkodik, hogy náluk sorra zárják be a nagyobb kamionos parkolókat, meg jónéhány parkolóban pénzt kérnek azért, hogy estére ott parkolhasson, de az nem jut mindenkinek eszébe, hogy azért zárják be a nagyobb parkolókat, mert külföldön tankolnak, emiatt a német parkolót meg nem tudja fenntartani a jelenlegi üzemeltető mert kevés a bevétele.)
Számszerűleg mit jelent, mennyi ott a nafta (mármint luxemburgban)?
Előzmény: _Gabesz (10369)
manf2000 Creative Commons License 2005.10.21 0 0 10371

Szia Gadesz jok lettek a képek!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

 

És azt kérdezném, hogy az a daf a mega-pot jelzéssel na abban mit szálítanak, hogy ikyen nagy pót kel neki?

Előzmény: _Gabesz (10366)
manf2000 Creative Commons License 2005.10.21 0 0 10370
Jo köszi egy próbát megér és sztem az Vasárnap lesz nameg mielőtt valaki a fejemhez vágná, hogy csak a kamionok miatt megyek egy autó kiállításra de hülye annak nondanám, hogy az atokat is szeretem és egy jó 206cc-t meg is nézek, de azért még mindig a kamionok a favorifok nálam. :) :)
Előzmény: deps (10359)
_Gabesz Creative Commons License 2005.10.21 0 0 10369
KODI,
Tankolás miatt. Luxiban telinyomjuk, azt akkor Calaisban nem kell annyit tankolni. Olcsóbb.
Nameg ott az ingyen fürdés lehetősége is ;)

Gas,
Gondoltam, hogy érdekel, ide is irtál már ilyesmikről ;)
A GPS nagyon jól szuperált, szerintem Angolban elengedhetetlen. 3 lerakó volt és 7 felrakó, abból az egyik (Sheen) bent egy nemzeti park közepén...a másik meg a sebesség. Mivel sokkal jobban nyomja mindenki, jobb ha előre figyelmeztet, hogy mikor menj ki a körforgalomból, mikor melyik sávba menj. Persze néha téved, de nagyon hasznos.
Előzmény: KODI (10367)
Gasolin Creative Commons License 2005.10.21 0 0 10368
"ERF-et pedig direkt Gasonak fényképeztem, ilyesmikből (ERF, Seddon Atkinson, Leyland, Dennis, stb...stb...) "

Amikor a múltkor voltál angliába, azután akartam írni, hogy ilyen angol teherautókról csinálhatsz majd képet ha legközelebb arra járt, de almaradt.
A gondolataimban olvasol.
Persze az igazi az lenne ha nem telefonnal, hanem fényképezővel csinálnál jó nagy méretű és jó éles képet.
Azonban ilyen képek jöhetnek legközelebb is.
ERF, Foden meg ilyenek mindig értekeltek. Már csak azért is mert erre fele még mutatóba sem nagyon járnak.

PDA GPS-s? Mennyire használható? Szokott tévedni?
Előzmény: _Gabesz (10366)
KODI Creative Commons License 2005.10.21 0 0 10367
Luxemburg!! Merschbe pakoltam le hétfőn!! angolból, hogy kerűltél oda?

Kodi
Előzmény: _Gabesz (10355)
_Gabesz Creative Commons License 2005.10.21 0 0 10366
Tector,
Komolyan vettél egy csuklós buszt?????? Nem semmi vagy :))
Gratula hozzá. Jó nagy garázs kell majd neki ;)
(ezt a harmónika ajtóst tökre szerettem én is, az egybeajtós már sose tetszett annyira)

Képek itten vannak, akit érdekel nézze meg. Sajnos csak ennyit tudtam a nagy rohanásba, pedig tök szivesen elmentem volna Stonehenget megnézni :((
(az 1. lerakó kb. 10 km-re volt...)
ERF-et pedig direkt Gasonak fényképeztem, ilyesmikből (ERF, Seddon Atkinson, Leyland, Dennis, stb...stb...) ott rengeteg száguldozik és érdekes mód a 90%-uk 3 tengelyes.
deps Creative Commons License 2005.10.21 0 0 10365
és mi pénzt fizettél ki érte???? ha lehetk kiváncsi?????
Előzmény: Tector (10364)
Tector Creative Commons License 2005.10.21 0 0 10364

Lássuk.

 

Miért vettem meg...? Részint mert az egyik kedvenc buszocskám volt a környéken, részint mert különleges szekér: Ő volt a tesztpéldány (vagy prototípus?), amelybe 1987 -ben kísérletképp a BKV és BME által közösen kifejlesztett D 2156 -os feltöltött motort építették.

 

Nem tervezem -egyelőre- se levizsgáztatni, se forgalomba állítani, az egy kalap pénz.

A fényezésnek vannak apróbb hibái (lehet, a bal oldali feszített lemezt újra kell fényezni, mert a hirdetés, ami rajta volt, leszedte a festéket, alapozóig), az elektromos hálózatát kell jól átnézni és gatyába rázni, hogy minden működjön rajta.

(Hangosítás, miegyéb).

 

Idővel szeretném (szeretnénk) kb. a gyártáskori állapotának megfelelő kinézetűre feljavítani. (Barna műbőrülések-most fekete kárpitozású-, stb).

 

1986 -os évjárat, ~1.250.000 km -t futott.

Előzmény: deps (10363)
deps Creative Commons License 2005.10.21 0 0 10363

ez nem semmi!!!!

 

saját tulajdonú csuklós!!!! öcsém :-O

 

de ha majd jóó gyermek leszek elviszel egy kanyarra??????

 

különben miért vetted meg?????? tudom vannak régi szerelmek, de mégis te miért?????????

 

és meló van-e vele????? mit kell rajta csinálni??????? váltója nincs kinyírva????? és a motor???? ja akmer mennyi a korával összefüggésben????

Előzmény: Tector (10362)
Tector Creative Commons License 2005.10.21 0 0 10362

Ez a kocsi már nem járkál menetrend szerinti forgalomban.

 

Saját tulajdon, köszönhetően zsig topiktárs hathatós segítségének.

Szépülget, lassan-lassan összeáll, mert vannak hiányosságai. Most az állagmegóvás van előtérbe helyezve.

Előzmény: deps (10360)
deps Creative Commons License 2005.10.21 0 0 10361
"

A közlekedésbiztonság nemcsak az autókba építve jelenik meg: a közönség megdöbbentő pillanatokat élhet át a töréstesztek helyszíni bemutatóján, ahol ezúttal a motoros baleseti szituációk állnak középpontban. A tervszerű balesetek látványa legalább olyan sokkoló a laikusoknak, mint amilyen sokatmondó a fejlesztő mérnököknek. Visszatérő program a hagyományokat őrző járművek felvonulása, melyen igazi különlegességek képviselik a hazai és külföldi teherautóipart. A vásárközpontban kialakított off-road pályán a bátrabbak nemcsak nézhetik, hanem utasként is élvezhetik az autós terepjárást.

"

 

ennyit találtam..... időt meg nem... :(

Előzmény: deps (10359)
deps Creative Commons License 2005.10.21 0 0 10360

bréékóó tector!!

 

melyik vonalon vagy eme kis "hernyóval" ??????? nem bántás!!!!!

 

ha meg lehet kérdezni....... bár nem valószínű, hogy utaok azon a vonalon......

 

cissszzzzzzz

Előzmény: Tector (10358)
deps Creative Commons License 2005.10.21 0 0 10359

bréékóó man!!

 

én úgy tudom vagyis olvastam a kiállítás szájtján, hogy lesz vmiféle felvonulás kamionok részéről.....

 

hogy melyik nap és hol, meg mikor, ne kérdezd...... én nem láttam a kiirásban, de a népszabadság hétfői v keddi számában a kerékvilágban olyan részletesen le volt irva, hogy na... a szájt picit k*ki......

 

én konkrétan vagyis nem tudom mennyien de jóó lenne menni! nállam ez a attól függ, hogy a fősuli(amit gabsz abbahagyott, én nem) sz**akodik az aláírással.... most nem megyek fel kétszer, azért, hogy egyszer a kiállítást, egyszer meg az indexért menjek kelenföldre....

 

ja minden jól megy és nem lesz sza**kodás akkor vagy szerda v csütörtök.... :)

 

cisszzzzzzz

Előzmény: manf2000 (10357)
Tector Creative Commons License 2005.10.21 0 0 10358

..."(mit vettél Tector??? visszaolvastam de nem láttam)"

 

Mert még nem is mutattam. :o)

Ő az:

 


Előzmény: _Gabesz (10349)
manf2000 Creative Commons License 2005.10.21 0 0 10357

Szia deps

 

Egy abszolút kezdő kérdés, hogy ugye ami lesz kiálítás a hungexpon ez csak autós vagy kamionos is?

Mert nem akarok nagyot koppani?!!! :)

 

És én lehet, hogy megyek még nem tudom mert nem tudom lesznek-e kamionok??!! :)

 

És mielőtt valaki is mondaná azért nem tudom mert kb 5 éve voltam utoljára és akkor még külön volt most már egybe van a kamionos és autós kiálítás?????????

 

Ja és mielőtt elfelejtem Gadesz gratula az új ivekódhoz!!!! :)

Előzmény: deps (10337)
deps Creative Commons License 2005.10.21 0 0 10356

én a gombát sehol sem szeretem, pláne a lábikón nem!!!! :D

 

öcsinek meg szaporán a kiskezét!!!!

Előzmény: _Gabesz (10355)
_Gabesz Creative Commons License 2005.10.21 0 0 10355
Zuhanyozni??? Hááát...Luxemburgban sikerült, Liverpoolban a lerakón is kisirtam magunknak, de ezek legalább ingyen voltak. Ja a papucs nélkülözhetetlen. A gombát én is csak pörköltben szeretem ;)
Előzmény: deps (10353)
_Gabesz Creative Commons License 2005.10.21 0 0 10354
Képekre ráuszitottam öcsémet, én per-pill kivagyok. Az elmúlt 2 nap alatt aludtam vagy 3 órát, azt is ülve (4 kézbe mentünk). Mondjuk a mi f.szságunk miatt kellett igy lennie, majd este elmesélem.
Előzmény: deps (10353)
deps Creative Commons License 2005.10.21 0 0 10353

te gabesz, a vas gyönyörű, te meg aztán lassan hajts!!!

 

balesetmentes vezetést kívánok hozzá!!!!

 

a lényeg, hogy neked kényelmes!!!! amúgy jó a papucsod!!!

csak nem vmelyik benzinkúton egy csapban mosakodtál????? :D

én mindíg azon őrültem meg amikor ilyen dolgokra vett rá a cimborám..... én élveztem!!

 

te és figyelj már a dover-pest az nem messze van????? mert azért, hogy kicsit visszább tárgyaltuk vkikvel, hogy egy vállakozó emberei nem vállalták az egynapos fehérvár-frankfurt dolgot, te meg egyseggel pest-dover???? vazzzeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

 

én a seggedet szétrúgnám, ha ilyet csinálnál az én felügyeletem alatt!!!!! (értsd jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóllll)

 

képek és egyéb nyalánkságok?????

 

cisszzzzzz

Előzmény: _Gabesz (10351)
_Gabesz Creative Commons License 2005.10.21 0 0 10352
Ja man kolléga...a kedvedért csináltam képeket is, de csak telefonnal...
Nem tudom mikor szedem ki belőle, de mivel csak 1-esével lehet...szóval túl nagy hangulatom nincs hozzá.
Előzmény: _Gabesz (10351)
_Gabesz Creative Commons License 2005.10.21 0 0 10351
Na brékó :D
Úgy valahogy. Akié volt az átül egy magastetősbe, én meg megörököltem...200K van benne, szóval szinte még új (szagra legalábbis).
Voltam vele. Kb 1 órája értem haza angolból (Dovertől egyseggel...), holnap este meg megyek vissza vele németbe. De tetszik a gép. Ezek vannak benne: elektromos tükrök/ablakok, tempomat, sebességkorlátozó, ABS, Webasto, 2 ágyas. Érzetre nem olyan erős mint a régi Tector, de a 120-at simán tudta angolban (ezért még nem büntetnek mielött valaki megvádol gyorshajtásért :o))
(belgiumi szieszta)
Előzmény: deps (10350)
deps Creative Commons License 2005.10.21 0 0 10350

bréékóó gabesz!!!!

 

na már kaptál egy saját bejáratú kisvasat?????

 

és miylen az iveco?????? 0kmes v használt??????

voltál már véle vhol, vagy csak elhoztad vhonnan????

 

merre jársz mostanában????? hová fogsz???

 

ésatöbbiésatöbbi???

bömöske sértődik????

 

cisszzzzzz

Előzmény: _Gabesz (10349)
_Gabesz Creative Commons License 2005.10.21 0 0 10349
Úgy látom újitgat mindenki...akkor nekem is az új vasam :)
(mit vettél Tector??? visszaolvastam de nem láttam)
deps Creative Commons License 2005.10.21 0 0 10348

még egy dolog, ami eszembejutott, hogy:

 

két dolgoról beszéltem, de a harmadik játékos a gyár kimaradt!

 

szerintem járjál utánna, hogy a gyárban mik történek az aktuális szállítmánnyal kapcsolatban, és mik nem! mert aztán ez igazán döntő lehet, nem???

szerintem! :)

deps Creative Commons License 2005.10.21 0 0 10347

bréékóó viki!!

 

szóval, most akkor megpróbálom rendebetenni a dolgokat, ahogy ÉN úgy látom....

 

szóval a szállítmányozó az az személy aki SAJÁT nevében MEGBÍZÓIK költségére megszervezik az árú útját, blablabla..., és megkötik a szükséges szerződéseket(akkor jelen esetben megvan!!!) vmint ami szerintem nagyon lényeges, hogy A SZÁLLÍMÁNYOZÓ ELLÁTJA AZ ÁRÚ ELJUTTATÁSÁHOZ KAPCSOLÓDÓAN FELMETRÜLT EGYÉB FELADATOKAT.....  vmint még egy ide kapcsolódó anyag amit még érdemes belekapaszkodni, mert úgy vélem, hogy egy ilyen dolognál nem mindegy hogy ki van lejáratva, nem????? mert ok nélkül elítélni vkit/kiket...

szóval folytköv: szolgáltatásait akkor veszik igénybe, ha: szaktudása és kapcsoltarendszere miatt valóban MEGÉRI őt bekapcsolni a folyamatba, azaz olcsóbbá és minőségileg magasabb szintűvé tehető közreműködésével az árú eljuttatása....(mert itt a speditőr odaadta a megbízást, de, hogy várják-e a fuvarozót, vagy nem az itt az úrnál nem volt lényeg, látszik, mert még a fuvarozó szólt, hogy hamarabb kéne bepakolni, mert......, aztán a speditőr lesztornózta, ami megint lényeg!!!)

 

vmint még van egykét nem elhanyagolható szempont, hogy egy SPEDITŐRNEK milyen szakismeretekkel kell/ene rendelkeznie!, szóval

1: az árú eéjuttatásásnak fizikai folyamatkapcsolat(itt egyéb olyan ismeretek kellenek, mint pölö fuvarosismeret, szervezési ismeretraktározás szervezése, "jelenlét2 egyéb fontos helyeken, és kapcsolatrendszer.....)raktárral való kapcsolatfelvétel a kiadás mibelétéről

2: árú eljuttatási szolgáltatásokhoz kapcsolódva, itt egyéb kitöltési és papírok, okmányok ismerete, biztosítási ismeretek, fuvarjogi és nemzetközi ismeretek...

3: egyéb viszonyok: kiemelvén a forgalmi viszonyokat, szokásokat, rakodási időket éseljuttatási időket....

aztán a szerződés ami lehet szavas v irásos, jelen esetben irásos okumentum megléte fennáll, nemigaz???, szóval a blablabla-kat kihagyva van az, hogy MINDEN LÉNYEGES INF TARTALMAZNIA KELL, AMI AZ ÁRÚ LESZÁLLÍTÁSÁHOZ SZÜKSÉGES, ILLETVE ELENGEDHETETLEN!!!!!

 

van itt egy kis tulajdonjogi dolog, ami nagyon fontos!!!!, hogy a TULAJDONJOG VÁLTOZATBAN AZ ÁRÚÉRT VALÓ FELELŐSSÉG A FUVAROZÓÉ!!!!

szerintem, meg gondolom ti is látjátok, hogy a gépesek nem voltak berakodva, ezért ez a jogi tétel megdőlt!!!!!

 

egy kis felelősségi vita, ami még elengedhetetlen!!!

szóval a fuvarozó nem felelős az általa szerzett fuvarozás közben keletkezett v bekövetkezett kárért, kivéve ha azt maga fuvarozta..... (ami nem történe meg)

ezt is látjátok, hogy végülis ez is kár, mert a céget(filipsz) kár érte gyár szinten, de még mindíg nincs a fuvarozó a zsákba.... !!!!!

 

FUVAROZÓ:

van az a blablabla, hogy más tulajdonát, díj ellenében a feladás helyszínétől a megadott pontra eljuttatni, és illetve saját nevében saját számlára köti....

itt már van egy ugrás, mert a fuvarozó nevén van a játék...

A FUVAROZÓ vállalkozik a küldemény rendeltetési helyre történő továbbításra, és KISZOLGÁLTATÁSÁSRA ÚN EREDMÉNYFELELŐSSÉGET VÁLLAL!!!!!

aztán a fuvarozó a küldemény átvételétől(nem vette át, mert nincs berakodva!!!) a kiszolgáltatásáig felel az árúkért!

HATÁRIDŐ TÚLLÉPÉS esetén a késedelem tartalmában mért, legfeljebb azonban a fuvardíjnak megfelelő összegű ködbért köteles fizetni!!!!!!

ebbe a határidős dologba viszont már lehet kötekedni!!! miért is??? mert a megbízás már megtörtént!!!!, a fuvarozó kiállt a helyszínre, de semmi sem történt!!!!

az már megint más kérdés, hogy a speditőr utánnajárt-e a dolgoknak, hogy miért van csúszás a berakodással...... de az is világos, hogy a portán tudtak a dologról, mert be kellett a gépeket plecsizni.....

 

szóval van egy határidő, ami meg lett adva.... hogy ez már képezi, vagy ad-e lehetőséget arra, hogy lehet támadni a fuvarozót nem tudom!!!!!

végülis van egy olyan szerződés ami meg lett köttetve, és ki lett állva a berakodás nem történt meg, az idő túl lett lépve(már le kellett volna szállítani), a fuvarozó sofőrjei nem vállalták a túlvezetést(korrektűl), ők szóltak, hogy nincs vagyis még semmi sem történt az ügyben a raktárba berakodáskor..... a speditőr nem foglalkozott vele a szerződés megkötése, és a megbízás után.....

 

ha netalántán bíróságra kerül a sor, akkor a speditőr részérő van egy dörzsölt ügyvéd az kimossa egy megkötött szerződéssel, de a fuvarozó tudja bizonyítani, hogy nem vette át.....

 

mondom itt csak az időtúllépéssel lehet csak harcba szállni, ami sajnos le van irva, de nincs bizonylat, hogy át lett véve...

 

:):):)

 

hát ennyit sikerült gyosfuttában lejegyeznem, remélem vili!!!, ha nem még nekifuthatunk!!

 

cisszzzzzz

Előzmény: vikiviki (10345)
vikiviki Creative Commons License 2005.10.21 0 0 10346
bocs a nagybetűért, Ctrl + C, Ctrl + V hátrányai:)
Előzmény: vikiviki (10345)
vikiviki Creative Commons License 2005.10.21 0 0 10345

itt van nekem lefaxolva két megállapodás. Az első, hogy xy speditőr cég megbízza zz fuvarozó céget, hogy vigye el a fehérvári raktárból az árút németországba, ennyiért meg annyiért, ekkorra meg akkora (pénteken, azaz ma) legyen ott.

 

Aztán ennek a szotornózása, amit a fuvarozócég vezetője írt, hogy

"

Sztornó oka: reggel hatra kérték az autókat, az autók megérkeztek a kért időpontra, utasításba kaptuk a másnapi lerakodást. Most 13 10 van, de az autók rakodásához még hozzá sem kezdtek. Így a kért lerakási időt képtelenség betartani. A gépkocsivezetőket szabályok kötik, ezért látva a rekodás elhúzódását, egyhangulag kijelentették, a fuvarfeladatot vállalni nem tudják. "

Előzmény: deps (10343)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!