Keresés

Részletes keresés

xtl Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56313

Napi 4-5 zuhanyzás, gyerekfürdetés stb. alatt még sosem jött fel hab a padlóösszefolyóba kötött zuhanylefolyóból, viszont szépen összegyűlik benne a hosszú női haj, ami amúgy elakadna, és egy mozdulattal kitisztítható. Én csak javasolni tudom. A felmosóvizet is simán beleöntöm a padlóösszefolyóba, az sem habzott vissza soha.

Előzmény: MZ/Y (56311)
cucu Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56312

A fürdőszobában lesz a termosztátod? Hát, ha nem sajnálod...

Előzmény: Émile (56307)
MZ/Y Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56311

Nálunk a kád van így megoldva. Ha a kádból engedjük a vizet, hajlamos feljönni a hab (tökig kitekert automata leersztőnél), zuhanyzáskor még sosem jött fel. Gondolom, mert a zuhanyból eleve kevesebb víz jön, mint ha csapból engednénk (a kádból meg a csapnál is több). Szvsz a zuhanyzást bírnia kellene.

 

Amúgy meg biztos kitaláltak már valami habzásgátlót az összefolyóba, csak én még nem kerestem.

Előzmény: Émile (56309)
Émile Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56310

 Más  ! kb. 2 hónapja érdeklődtem a  70 x 70 zuhanytálca felől. Legtöbb honlap ezt nem is reklámozza.

 Végül bemegyek a baumaxba és látom,  van dögivel !

 Gondolom ezek a kereskedők snassznak találják, hogy ilyen piti dolgot reklámozzanak, a portékájuk 30 -nál kezdődik és megy vagy  100 ezerig.

 De van nálam  hatalmas kád is  180  x 70 -es, csakhogy abba mindenki nem tud belépni. Így vagy marad a lavór vagy ez a mini zuhanyzó , Ez lett végül.

 és mibe kell ágyazni ezt a zuhanytálcát ?

 korábban  - életemben először  - úgy csinálták : körbefalaztak egy   80 x 80 -a helyt, elhelyezték a lefolyót, mad purhabot fújtak ki és belenyomták a tálcát, harmadnap én körbecsempéztem. már 11 éve müködik.

 más technólógia ?

Émile Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56309

 Egy másik szakmai kérdés !

 

 Telpítek egy zuhanyzót, amihez tartozik egy szifon. Gondoltam  ezt bekötöm a padlóösszefolyó egyik ágába  / 40 -es/  a másik ágát  / 40 es / meg bekötöm a 100 -as gyüjtő csőbe.

 Azt mondja a  szerelő segédje ,hogy azt nem lehet mivel feljő a hab.

Igaz ez. ?

 Csak azért,  mert van egy másik hely ahol a fürdőkád csatlakozik szintén egy padló összefolyóba, majd onnan megy tovább,  egyesülve a mosdó ággal,  a  100 -as gyüjtőbe. Itt hab csak akkor jö ki, ha a szifonban öszegyűlik a kossz - éppen tegnap tisztítottam - fel a fedőt,  ki a szemét, majd megy a következő félévig.

 Tényleg nem lehet  a zuhanyzó lefolyóját a padlóösszefolyó szifonján keresztül elvezetni ?

 A terhelés itt minimális - nem úgy mint a kádnál , ahol napi  3 személy fürdik és naponta két mosás szenyvíze is itt megy ki.

 vagy a másik , hogy nem lesz padlóösszefolyó - kicsi a hely. Viszont egy esetleges csőtörésnél akkor meg ázik az alattam lévő !

Catman Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56308

Kozben azon gondolkoztam, hogy nem biztos, hogy jo lesz a lenti abra szerint. Mert ha a keveroszelep lezar, akkor teljesen megszunik a keringes. Ezt hogyan lehetne elkerulni?

Előzmény: Catman (56305)
Émile Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56307

 Mások szerint a nappali, viszont nálam a fürdőszobában lesz.

  

 Mindegy hol van a lényeg hogy fűtött helyiségben legyen !!

 Az egyedi helyiségek hőmérsékleteit úgyis a radiátor szelepekkel lehet beállítani. 

Előzmény: cucu (56294)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56306

Bocs, átsiklottam a keverőszelep fölött, írtad a legelső hozzászólásban... az jött le hogy direktben nyomod a padlóba.

Előzmény: Catman (56305)
Catman Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56305

Nem huti, mert most az eloremeno (es a visszatero is) T-szeruen elagazik a padlo es a radiator fele, tehat gyakorlatilag teljesen "kulon" mukodnek. Asszem meg egy kicsit gondolkozok rajta, hogy lenne ez a legjobb.

Előzmény: nemnyaralo (56303)
gorn_ Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56304

Ez azt jelenti, hogy a mágneses kapcsoló ment tönkre? Ezt lehet javítani?

Még valamit hozzátennék az előbbiekben leírtakhoz: amikor a régi, leégett fejű hőelemet próbaképpen visszaraktam úgy, hogy a még megmaradt fejrészt közelebb hoztam az őrlángoz, akkor a láng elfújásakor a gáz is kikapcsolt - csak hát a régi hőelemet már nem tudom használni, azzal ugyanis a láng elég hamar elalszik.

Azon kívül, amit említettél, nem lehet más hiba?

Előzmény: sjohn (56301)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56303

Igen, de most a padló hűti az előremenőt, mire a radiátorba ér a víz, addigra már hidegebb lesz. Ha megcseréled, akkor a padlóba kerül a hidegebb víz. A csere megér egy próbát, nem is kell túl sokat szerelni. Ha tudod, csinálg gömbcsapokkal, hogy könnyen lehessen váltani :-). Így az átmeneti időszak és az igazi fűtési szezon között kétmozdulattal tudsz majd váltani :-).

Előzmény: Catman (56302)
Catman Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56302

Jelenleg sincs kulon szabalyozva a padlofutes es a radiator. A termosztat a padlofuteses helyisegben (nappaliban) van, mindket oldalan vannak radiatoros helyisegek. Viszont ha bezarom az ajtokat, akkor elofordulhat az altalad leirt eset, csak pont forditva: a radiatoros helyisegek tulmelegedhetnek. Bar ezen meg lehet termoszeleppel segiteni, csak akkor megint ott vagyunk, hogy a visszatero tul meleg lesz. De bonyolult ez. :)

Előzmény: nemnyaralo (56296)
sjohn Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56301

Felakadt a mágnestekercs.

Valószínűleg még a régi NDK-s van benne.

Előzmény: gorn_ (56300)
gorn_ Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56300

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Van egy FÉG V4-es vízmelegítőm, amiben leégett a termoelem feje (emiatt rendszeresen lekapcsolt a gáz), így ezt az alkatrészt egy újra kicseréltem. A láng most már nem alszik el, viszont nem működik a biztonsági funkció: ha próbaképp elfújom az őrlángot, nem kapcsolja ki a gázt. Mi lehet a hiba? Pedig pontosan úgy raktam be az új termoelemet, mint ahogy a régi be volt rakva…

M63FUN Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56299

hát igazad van, de ugye a nappaliban nincs főzés. nem véletlen hogy mostanában terjedt el

az "amerikai konyha" fél helységgel kevesebbet kell megépíteni, kifizetni. csak az amerikai konyha

ugye amerikai. ahol átlagban csak mikrózzák a fagyasztott szarokat. ide ez nem ért át csak a

kényszerdivat. tehát ahol főzünk. oda nem célszerű termosztátot tenni. pláne ahol mondjuk

gázsütő van. mire megsütök egy jó malacsültet, már vagy 4 fokkal melegbb lesz a konyhában.

én pl ezért nem vettem új építésű lakást.

Előzmény: nemnyaralo (56292)
M63FUN Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56298

elnyelte a fórummotor úgyhogy újra: ha mázlid van akkor a doboz tartalmaz 2 osztó-gyűjtőt.

ez egy vastagabb cső amin csapok vannak és alulról vagy felülről fehér kis csövek ágaznak ki belőle

ez kell neked. kideríted melyik az előremenő osztó (fűtéskor az melegszik először) és elzársz rajta 1 kört kivételével

mindent a lakásban pedig vadul nyomozol hol  melegszik a radiátor. ahogy sorban nyitod őket, kiderül melyik cső

melyik radiátorhoz megy. ha megvan minden köröd (én feliratoznám

az ajtó belső oldalára, hátha kell még egyszer) akkor azokon a körökön állítasz ahol melegebb van (fojtod

az állítócsappal) utánna kell 3-4-5 nap mire kialakul, hogy melyik körön mennyit kell állítani. hogy egységes

legyen a hőmérséklet. mivel új építés, sztem sosem szabályozták be a rendszert. tiéd a megtisztelő

feladat. a játék odafigyelést és türelmet igen, szakértelmet nem igényel. és ha készen leszel nagyon fogsz örülni

a komfortnak !   (okoskodásom feltételezi hogy a dobozban osztó-gyűjtő van, ha nem akkor más módszer kell)

Előzmény: timbookedtwo (56290)
tamas83 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56297

Sziasztok!

 

Két hete beépítettünk egy Celsius vegyeskazánt a már meglévő gázfűtéses rendszerünk mellé. (Baxi fali turbós+indirekt 120l+hidraulikus váltó+3padlókör+4radiátorkör) Az előremenőbe beépítettünk egy 12literes tágulásit, egy motoros szelepet, a visszatérőbe egy szivattyút. Ha a víz a vegyes kazánban 35fölé megy, akkor egy csőtermosztát kapcsolja át a motoros szelepet a vegyes felé, indítja a szivattyút, valamint kiiktatja egy relé a gázkazán termosztátját. A hidraulikus váltó utáni két szivattyút (ami annyi melegvizet vesz le a hidr. váltóról amennyi kell a házba) plusz egy csőtermosztát kapcsolja.

Azóta alig fogy gáz, és mivel rengeteg hulladékom van, így bátran nézek a tél elé.

A bajom a következő: ha a vegyes kazán felől megy a víz a rendszerre, és a gázkazán be akar kapcsolni melegvizet csinálni az indirektbe, nem mindig sikerül neki, tehát nem bír a gázkazán alján található mágnesszelep behúzni (kattog, pattog).

 

Szerintem az lehet a gond, hogy a visszatérőbe nem raktunk visszacsapószelepet, és így a vegyes kazán szivattyúja "rászív" a másik rendszerre. (pedig már a legkisebben dolgozik a szivattyú)

A legfurcsább az, hogy általában egy nap alatt (a vegyessel történő tüzelés alatt) csak 1X csinálja, máskor simán behúz.

 

Mi lehet a gond, mit javasoltok mit tegyek?

nemnyaralo Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56296

Tudomásom szerint ezzel az a gond, hogy radiátoros fűtésnél általában "rövid" ideig megy a fűtés, így a padlós rész nem fog átmelegedni. Ezzel nincs túl nagy gond ha mondjuk 2 radiátoros helyiség fog közre egy pf-eset, mert átmegy a radiátorosból a meleg valamennyire. Ha viszont alsó/felső vagy jobb/bal részben van elosztva a két rendszer, akkor lehet hogy nagyon hideg lesz a pf-es részen.

Előzmény: Catman (56295)
Catman Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56295

Sziasztok,

 

Tavasszal mar felvetettem itt a problemamat, ami abban all, hogy padlofutes + radiatoros rendszeremben csak egyetlen szivattyu van (a kazan szivattyuja), igy jelenleg kenytelen vagyok kb. 50 fokos vizet hasznalni, kulonben a padlofutes keveroszelepe lezar, es igy nincs keringes a padlos reszben... Idohiany miatt meg nem volt idom foglalkozni ezzel a problemaval, de jovo tavasszal mindenkeppen szeretnem megcsinaltatni.

 

Az egyik megoldas ugye az lenne, hogy beszerelek egy plusz szivattyut a padlofutes korbe. Ez mindossze azert nem szimpatikus, mert plusz elektromos fogyaszto, es az eloszotszekrenybe is neccesen ferne be.

 

A masik megoldas pedig az lenne, hogy a radiatorok visszatero agat kotnem a padlofutes eloremeno agara. Allitolag ez a megoldas ki volt mar vesezve itt a forumon, de eddig nem sikerult megtalalom azt a reszt, ahol errol volt szo. Tudnatok nekem segiteni abban, hogy mi ennek a rendszernek a hatranya (ha van)? En kicsit attol felek, hogy ez sem mukodne tokeletesen plusz szivattyu nelkul... Bar gondolom ez attol is fugg, hogy hany fokos a radiatorokbol visszatero viz. Most az 50 fokos vizzel jol mukodik a rendszer, tehat ha max ennyi lenne a visszatero, akkor mukodne a valtoztatas. Itt egy kep, hogy hogyan kepzelnem el a dolgot:

 

 

A sargaval jelolt reszeken megszuntetnem a csoveket, es a piros (eloremeno) es kekkel (visszatero) jelolt uj atkoteseket hoznam letre (jobb oldalon vannak a radiator osztok-gyujtok). Mi a velemenyetek?

cucu Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56294

Pontosan emiatt célszerű a hálóba tenni, hogy ott lesz 18-20 C fok, míg a nappaliban 22.

Eleve termosztátot csak a legnyugisabb helységbe célszerű tenni, ahol nincs jövés-menés, nincs huzat, nincs örökös szélmozgás. Erre nagyon alkalmas a hálószoba. Főleg, ha az amúgy is a leggyorsabban kíhűlő...:)

Előzmény: Makosx (56289)
timbookedtwo Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56293

Jártál már nálunk? :) Pont ez a helyzet!

 

 

Előzmény: nemnyaralo (56292)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56292

Ha a hálók az északi oldalon vannak, a nappali meg szépen délre néz sok ablakkal és amerikai konyhás, akkor lehet hogy egy verőfényes de hideg téli napon amikor nagy vendégeskedés miatt egész nap megy a sütés-főzés-süteménysütés, egyszer se kapcsolna be a kazán a nappaliba rakott termosztát miatt, mert az jól érzi magát. Közben a hálóban a betegeskedő személy kockára fagyna...

Előzmény: Makosx (56289)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56291

Ha a hálószobában zársz a torlón, attól még az lehet a leghidegebb szoba, hogy ott van a termosztát. Egyre kell figyelni: nehogy minden termofej lezárjon (mert a többi szoba már mind felmelegedett), és csak a félig nyitott (fenti példában hálószobai) szelepen keresztül mozogjon csak víz, mert régi kazánoknál akár be se lobbanhat az égő, olyan kicsi a tömegáram! Ha ez lenne a helyzet, bypass szeleppel orvosolni lehet.

Előzmény: Makosx (56289)
timbookedtwo Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56290

Három éve épült a társasház, új lapradiátor van minden szobában, minden radiátoron termofej van, a fenti szobák mind hűvösebbek, mint a lentiek, a leghidegebb szoba 2 fokkal hidegebb, mint a lenti szint. A rendszer felépítéséről nincs információm (a kazán alatt van egy süllyeszett szekrény, abban több "fűtési kör" elzárható, nem tudom, ez releváns-e).

Igyekszem összegezni a tanácsokat, melyekért mindenkinek köszönet!

 

Előzmény: M63FUN (56285)
Makosx Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56289

Sziasztok!

 

Nem értek egyet a leghidegebb helyiségbe szerelt termosztáttal, mert ha az a hálószoba akkor ott célszerű pl. 18-20 fokot tartani, mig a nappaliban pl. 22-t.

Tehát a termosztát a nappali tartózkodásra itélt szobában helyes alkalmazni a többiben a termószelep szabályozza a megfelelő hőfokot.

 

A másik, hogy ha időjárásfüggő a szabályozás akkor az a kinti környezet hőmérsékletéhez szabályozza a fűtést igy a termosztáttal felülírod a külső hőmérsékletet.

Pl a Vailant VRC410 időjárásfüggő szabályzó lehet a fűtőkészülékbe telepíteni és lehet falra is. De ha a szobába "falra" szereled akkor be kell állítani a szobahőmérséklet visszacsatolást, és akkor valóban a helyiségben nem használható a termófej.

(Esetleg teljesen nyitva? de ebben nem vagyok biztos)

Előzmény: cucu (56284)
sjohn Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56288

Inkább a leggyorsabban hűlőbe.

Előzmény: cucu (56284)
halaloszto Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56287

1. vannak-e termofejek a radiatorokon

2. az elgondolasod jo. az alapelv az, hogy a leghidegebb szobaban van a termosztat(es ott nincs termofej). annak a szobanak kell a leghosszabb ideig a futes, igy a kazan annyit fog menni, hogy a leghidegebb szobanak is eleg legyen. A tobbi szobanak ez tul sok, de nem baj, mert az elvart homerseklet eleresekor ott elzarnak a termofejek, igy azok a szobak nem lesznek tul melegek.

3. ha a termosztat szobajaban zarsz a radiatoron (lehetoleg ne a kezi tekeronel, hanem alul a torlon, amit nehez piszkalni), akkor egybol az lesz a leghidegebb szoba.

 

vajk

Előzmény: timbookedtwo (56281)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56286

Nem szükségszerűen.

Előzmény: cucu (56284)
M63FUN Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56285

kicsit több infó kéne. mekkora a hőmérséklet szórása, milyen rendszered van (2 csöves vagy osztó-gyűjtős)

termofejek vannak, hány szoba hidegebb, áramlással hogy próbáltál játszani, radiátoraid milyenek (lap, vagy a régi öntöttvas)

 

Előzmény: timbookedtwo (56281)
cucu Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56284

Ja, hát a termosztátot mindíg a leghidegebb szobába kell felszerelni.

Előzmény: timbookedtwo (56281)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!