Keresés

Részletes keresés

Barret02 Creative Commons License 2016.12.26 0 0 44760

Nálam voltak ma jópáran,cinkék meg verebek.

flybird Creative Commons License 2016.12.26 0 0 44759

Ja igen, a kuvik is mindig egy közeli villanyoszlopon üldögél az esti szürkületben, kutya sétáltatás közben még mindig szoktam látni. Nem tudom, ő csak téli vendég lehet itt a környéken vagy netán valahol itt lehet nyári költöhelye a közelben? Egész nyáron nem láttam , kb. október vége felé jelent meg erre ismét.  

flybird Creative Commons License 2016.12.26 0 0 44758

Ma azért már nincsenek annyian, gondolom a kicsit megenyhült idő az oka. De az előrejelzés szerint visszatér megint a téliesebb idő. Zöldikék sajnos nincsenek a környéken sem. Csak cinke és veréb. Ma délelőtt őszapó csapatot láttam és három királykát a kertben a fenyőfán. :)

flybird Creative Commons License 2016.12.26 0 0 44757

Én a múlt héten a zúzmarás időben találkoztam fenyőrigókkal. :)

Előzmény: corvi01 (44755)
flybird Creative Commons License 2016.12.26 0 0 44756

Alföldi kis városban. Szerencsére holtág mellett. :)

Előzmény: viragcenter (44754)
corvi01 Creative Commons License 2016.12.26 0 0 44755

A hím karvaly ma nálunk reggelizett, nem győztem a 1/2 m2-nyi verébtollat a kezdődő szélben összesöpörni. :-S  Amúgy 2x akkora a forgalom nálunk is(dél-Pest) mint egy hete. Tegnap egy jókora fenyőrigó csapat is leszállt a szomszéd levéltelen ~12m-es eperfájára, de nemsokára továbbálltak.

Előzmény: flybird (44752)
viragcenter Creative Commons License 2016.12.26 0 0 44754

Megkérdezhetem merre laksz? 

Előzmény: flybird (44752)
viragcenter Creative Commons License 2016.12.26 0 0 44753

Sajnos nálunk továbbra is nagy a csend sehol egy madár. Egy két cinke pár galamb. Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek. 

flybird Creative Commons License 2016.12.25 0 0 44752

Az etetőn tolongás van.  Nem tudom, ennek karácsony az oka? Vagy a megenyhült idő?  Cinkék egymást marják, annyian vannak.  :)))

corvi01 Creative Commons License 2016.12.25 0 0 44751

Az már régen rossz lenne, ha a madarakat nyáron is kéne etetni, nem csak nekik, de nekünk is!

Nem a plusz kiadások itt a probléma (részben az is) de ez azt jelentené, hogy a szabad természet megadta magát, nem lennének hozzáférhető természetes gyomok, vad gyümölcsök, bogyók, de főleg rovarok! Rovarok nélkül elképzelhetetlen lenne az ember léte is, mert a legtöbb növény szimbiózisban él egyes rovarokkal, nem feltétlen a kártevőkre gondolok.

Rovarevők etetésénél szánalmasan ócska megoldás lenne, ha tenyésztett rovarokkal próbálkoznánk vadonélő madaraknál, ezen élőlények létformája is a rovarok felkutatása, és elfogyasztási módozatai. Az általuk elfogyasztott rovarok fajtagazdagságáról egyelőre csak halvány fogalmaink vannak, viszont azok mindegyike az életfeltételük része és ezeket ugyan honnan tudnánk biztosítani nekik!? No és a magevők, hmmm,,, jó vicc a megnevezés is. Ők abszolút nem csak magevők, a legtöbb magevő fiókáit rovarral eteti, de felnőttként is alternatíve rovarokkal színesítik étrendjüket, ami a kondi szempontjából elengedhetetlen! Ezentúl az ember által produkált etetés magevők esetén is egy szánalmasan egyoldalú pótmegoldást tesz csak lehetővé, ami arra jó, hogy a légínségesebb időkben nagyon ne amortizálódjon le a szervezetük.

Előzmény: viragcenter (44742)
flybird Creative Commons License 2016.12.25 0 0 44750

syssy48 Creative Commons License 2016.12.24 0 0 44749

Boldog karácsonyi ünnepeket kívánok és sok sok madarat az etetőkbe!!!!

corvi01 Creative Commons License 2016.12.24 0 0 44748

Boldog, békés és bőkezű Karácsonyt minden etető olvtársanak!

 

Magdi60 Creative Commons License 2016.12.24 0 0 44747

A gerlék itt is civakodnak, és hullámokban szinte mindig egyszerre jönnek, akit néha elgyepálnak nincs esze kivárni míg elmennek és jöhetne az üres etetőre. Verebek, cinegék is egyszerre, csapatban jönnek, és harkály is jön! Csipog. Csip, csip! Szépen kimondja. A harkály sokat iszik, a többiek csak egy kortyot egyszerre, de a harkály a múltkor 8 nagy kortyot ivott, neki hátra kell dönteni a fejét miután felszívta a csőrébe, biztos azért, mert hosszú.

Előzmény: 1754 (44743)
mepisz Creative Commons License 2016.12.24 0 1 44746

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.23 0 0 44745

Én azt mondom, hogy ez egy végtelen nagy marhaság! Valami okoska megírta, mert éppen nem jutott jobb az eszébe...

Lehet, hogy fogyatkoznak a rovarok, de ha nincs elég zaba, a madarak legyengülnek, a ragadozók meg szelektálják a gyengébbeket. Tehát nem lesz szükség a nyári etetésre.

 Nem tudom, a városokban mi a helyzet, de szerintem ott is jut nekik, amennyi kell.

Ha meg kevesebb a kaja, kevesebbet költenek, nehogy máááá éhenvesszenek a kicsik...

Náluk is van ám születésszabályozás!

Boldog Ünnepeket mindenkinek!

Előzmény: viragcenter (44742)
syssy48 Creative Commons License 2016.12.23 0 0 44744

Egész ősszel jártak az ablakpárkányon lévő etetőkre. Tavaszról maradt benne sok mag, és arra szoktak oda. Meg az itató is ott volt, mert azt a cicám nem tudta megközelíteni, csak ablakon keresztül:)))))  Annyi zöldike és cinke volt, hogy nem fértek el. Aztán egyszer csak eltüntek és azóta egy sincs.  Lehet, tavasszal visszajönnek? 

Előzmény: viragcenter (44742)
1754 Creative Commons License 2016.12.23 0 0 44743

az elsöben van kb 20 liter a masodikban sem kevesebb. kifürdes ellen lett megoldas.

egyebkent a beszokott 2 vad-galamb (par), a legagressivabban megtamad egy egyedül erkezöt, es messze elkergetik, sokaig üldözik !!! 

a 2 -öt ezentul elfogom zavarni, hogy tanuljak meg nalam nincs önzöseg , kaja van eleg, vagy megtürik a masikat ,vagy ök sem jöhetnek 

ha 2 vereb összeveszik, az csak 2 mp-ig tart, de ezek a galambok mocskosul viselkednek, mintha övek lenne az egesz udvar  

viragcenter Creative Commons License 2016.12.23 0 0 44742

Ma megvettem a csodakert magazin januári számát, amelyben egy két oldalas cikk van a madarakról. Itt azt írják, hogy a madarak viselkedése megváltozott a felmelegedés miatt. Egy Német ornitológus azt mondja, hogy a madáretetőknél új fajok figyelhetők meg, ilyen a seregély, az ökörszem, a házi rozsdafarkú, vagy a tengelic. Némely faj, már nem vonul el melegebb helyekre, hanem itt maradnak, pl. egyre több gólya látható itthon télen.

A közeljövőben egyre több faj fog itthon maradni télen ám sajnos az énekes madarak száma nagyban csökken így is, a rovarölő permetező szerek, és az egyre kevesebb rovar miatt.

A rovarok fogyatkozása miatt egyre fontosabbá válik majd a nyári etetés is, így az enyhe teleken télen csökkenni fog az etetők forgalma, viszont nyáron megnő. Itthon csak a tartós nagyon hideg téli időben fognak az etetőkre járni a madarak.

A cikk a csodakert januári számában jelent meg.

Kérdés, hogy akkor érdemes őket nyáron is etetni, eddig úgy tudtam ezt nem szabad, főleg a fiókák miatt. Érdekes lenne, ha megfordulna a helyzet, és nyáron lenne több madár ez etetőknél, mint télen. De az igaz, hogy nálam is tavasszal nagyobb volt a forgalom, és egyre több madár jelent meg, most meg teljes csend, kíváncsi leszek mi lesz most, hogy jön a meleg és nappal is 7-10 fok lesz.

Ezek szerint a túl enyhe időben valamiért nincsenek rászorulva az etetésre, de nyáron igen? Most hol esznek?

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.23 0 0 44741

Szerintem a feltöltéssel várj f5 körülig, addigra a madarak elmennek szunya és zavarás nélkül töltheted az etetőt. 

Az itatót reggel f8 körül, esetleg kicsivel utána érdemes az első madarak ( nálam legalábbis ) 8 előtt pár perccel érkeznek.

Ezek az időpontok természetesen most érvényesek, érdemes figyelembe venni a korábbi napkeltét és a későbbi napnyugtát.

Ez most egy hét alatt 7.29-ről 7.31-re. a nyugta 15.58-ról 16.01-re, de márc végére ( akkor persze már úgysem etetünk... ) 5.31 és 18.08 lesz.

Előzmény: SzucsCsaba (44733)
boxer-gs Creative Commons License 2016.12.23 0 0 44740

Hoppá, 3db királyka röppent be a tiszafára az udvarba. Most először láttam ilyen csöppségeket élőben.

boxer-gs Creative Commons License 2016.12.23 0 0 44739

Ja, minden reggel cserélem a földre rakott nagy cserépalátétben a vizet. Általában enyhén langyos vizet rakok ki. Bejöttem, pár perc múlva beszállt 3 feketerigó (két hím, egy tojó) a vízre. Olyan wellneszezést rendeztek, hogy percekig mosolyogtam. Pancsoltak, áztatták a sejhajukat.

Előzmény: boxer-gs (44738)
boxer-gs Creative Commons License 2016.12.23 0 0 44738

Nálunk (Dél-Pest) egy órával ezelőtt beérkezett egy 10-15 fős raj. Széncinegék, kék cinegék, pár zöldike és a már szinte családtag vörösbegy. Kb fél órát maradtak, aztán tova rebbentek, gondolom, a következő etető felé. Örülök, hogy épp itthon voltam. Élmény volt figyelni őket.

 

Balkáni gerlék mindennap jönnek. Pár nap alatt rájöttek, hogy a kukorica is ehető. :-)

Szarkák folyamatosan garázdálkodnak. Szemtelenek, ám rendkívül óvatosak, ahogy illik.

 

Tegnap raktam ki maradék sajtot, sonkát. 5 percen belül eltüntette néhány dolmányos varjú. Eddig nem szálltak be az udvarra, csak láttam, hallottam őket a környéken. Jó szemük lehet.

 

Raktam ki sütőtököt nyersen és megsütve is, mellé almát. A madarak hozzá se szagolnak, ma viszont rajtakaptam egy macskát, amint élvezettel majszolgatja a tököt. :-)

SzucsCsaba Creative Commons License 2016.12.23 0 0 44737

Aha, most már értem. Igazad lehet, a bokor alatt tengernyi kibontott maghéj, és gyakran hallom, ahogy kopogtatják... : ) 

Hiába, minden nap tanul az ember...

 

Előzmény: Barret02 (44736)
Barret02 Creative Commons License 2016.12.23 0 1 44736

A cinkék nem is félénkek!Azért viszik el a szotyit egyenként,mert nekik nem egyszerű kibontani!

Egy alkalmas helyet keresnek,ahol lábbal leszorítva ki tudják nyitni.

Előzmény: SzucsCsaba (44733)
flybird Creative Commons License 2016.12.23 0 0 44735

Akkor én is veszek nekik karácsonyra! :)

Előzmény: Ladybee (44732)
mepisz Creative Commons License 2016.12.23 0 0 44734

SzucsCsaba Creative Commons License 2016.12.23 0 0 44733

Mai 'szüret': néhány széncinke és egy vörösbegy(!). Nagyon örülök a vörösbegynek, mert eddig még csak szajkókat és cinkéket láttam az etetőmnél (novemberi kihelyezés óta).

A vörösbegy párszor visszajött és mindig a félbe vágott almából falatozott. A cinkék a cinkegolyóról és főleg a magokból ettek (napraforgó). Azért elég félénkek, felkapnak egy szemet és már repülnek is vissza a közeli bokor levelei rejtekébe. A vörösbegy inkább időzött 1-2 percet, mielőtt továbbrepült.

Nagyon örültem, mert amint feltöltöttem a lemerült készleteket délután 3 körül, perceken belül megjelentek. Pedig féltem, mert alig hallottam a hangjukat előzőleg.

 

Ladybee Creative Commons License 2016.12.22 0 0 44732

Semmi olyan nincs a mazsolában, ami a madaraknak káros.

Előzmény: flybird (44731)
flybird Creative Commons License 2016.12.22 0 0 44731

A mazsola az bolti mazsola? Vagy honnan lehet olyat venni, amelyik  tartósítószeres mentes?

Előzmény: syssy48 (44730)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!