Keresés

Részletes keresés

Szajci Creative Commons License 2018.02.16 0 0 8167

"Coming soon

The current offers featured on this page expire on 31 January 2018. We're currently working on bringing you great new offers so please check back soon." - e szerint figyelni kell, mert hamarosan megjelennek az új ajánlatok

Előzmény: Törölt nick (8163)
seci Creative Commons License 2018.02.15 0 0 8166

Ne keverjuk! A daysoutguide National RAIL kedvezmeny. O meg National Express (aka busz) kedvezmenyt keres.

Es ahogy mar megtalalta, a volt jan 31-ig es "legjobb szakembereik dolgoznak rajta, hogy..."

-seci

Előzmény: CsanHan (8165)
CsanHan Creative Commons License 2018.02.15 0 0 8165
Előzmény: holojutka (8162)
holojutka Creative Commons License 2018.02.15 0 0 8164

Ezt én is megtaláltam, de ez csak január 31-ig érvényes.

 

Előzmény: Törölt nick (8163)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.15 0 0 8163
Előzmény: holojutka (8162)
holojutka Creative Commons License 2018.02.15 0 0 8162

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, hogy a National express-hez jelenleg van-e érvényben 2for1???

Köszönöm

CérnaSzáll Creative Commons License 2018.02.15 0 0 8161

Két éve február közepén egy hétfői napon dél körül  lasszóval fogták az embereket a London Eyenál, több kabin is üres volt (mi is 2+2-en voltunk).

Előzmény: ujfigura (8157)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2018.02.15 0 0 8160

De ahogy látom 9-nél előbb meg hiába is mennél, mert akkor nyit, szóval az a sok ember valószínűleg már nyitásra ment oda :)

Előzmény: Sunnyrob03 (8159)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2018.02.15 0 0 8159

Hát igen, ez így dilemma. Bár seci javaslata is jó, hogy keljetek korán (de akkor nagyon korán), mert én voltam már viszonylag korán, 9 körül a Madame Tussaud-nál és már akkor is az épület teljes hosszában állt a sor.

Vagy tényleg korán kelés vagy én a helyetekben inkább hagynám a kuponokat és biztosra mennék, még ha így többe is kerül. Az idő pénz ugye...:)

Előzmény: Tala bay (8156)
seci Creative Commons License 2018.02.15 0 0 8158

A mi londoni (es ugy altalaban) tapasztalatunk, hogy ki koran kel - megussza a tomegnyomort es a sorbanallast.

Ahogy mondani szoktuk: legkesobb 10-re erdemes odaerni minden latvanyossaghoz. Lehet, hogy 9-re ;)

Azaz ugy erdemes tervezni, hogy a leginkabb felkapott latvanyossaggal kezdjetek a napot.

-seci

Előzmény: Tala bay (8156)
ujfigura Creative Commons License 2018.02.14 -1 0 8157

Londonban mindig mindenhol .szott nagy sor van. Ha megállsz egy kirakatot megnézni, már mögéd állnak öten a sor kedvéért.

 

A London Eye-nál különösen nagy tömegre kell számítani, és nagyon lassan halad a sor. Máshol egy nagyobb sor is gyorsabban megy, pl. a múzeumoknál.

Az óriás szarkeréknél is ki lehet fogni egy húszperces várakozást, ritkán, szar időben, hétköznap, inkább délután.

Előzmény: Tala bay (8156)
Tala bay Creative Commons License 2018.02.14 0 0 8156

Sziasztok! 

 

3 nap múlva indulunk. Tudna valaki segíteni? 

A Kellogs cornflakes dobozán van -50%os kupon Londonba a Panoptikumba illetve a London eye-hoz, és még egyéb màs városokba. Természetesen a feltétel, hogy egyéb kedvezménnyel nem vonható össze. Ha valaki ott helyben vesz jegyet mekkora sorra kell számítani? A sima jegyelővétel -30% de akkor ott nincs sor. Vagy igen? Kevés időnk lesz, tehát a különbség bár vonzó de nem ér esetleg 1-2 órát a sorban állva...

A müzlis kedvezény egyébként 5 főre szól, ha valakit érdekel egyen:-)

Évi

Sunnyrob03 Creative Commons License 2018.01.23 0 0 8155
Sunnyrob03 Creative Commons License 2018.01.21 0 0 8154

Szia! Köszönjük szépen, ez nagyon hasznos infó! :)

Előzmény: Travel with Darlings (8152)
Szajci Creative Commons License 2018.01.21 0 0 8153

köszönöm szépen a részletes infót :) Akkor marad a metróállomás

Előzmény: cassano71 (8150)
Mr Reacher Creative Commons License 2018.01.21 0 0 8151

Metróállomáson tudsz venni Oyster kártyát.

Előzmény: Szajci (8149)
cassano71 Creative Commons License 2018.01.20 0 0 8150

Hozzá tudsz jutni az Oysterhez Lutonon, hogyne tudnál, max Visitor Oystert kapsz, nem normál Oystert. Lényegében ugyanaz mint a normál Oyster teljesen, egy hátránya van már ha ez nagy hátrány, hogy az 5 fontos regisztrációs/letéti vagy nemtominekhivják díjat azt nem térítik vissza, a rajta maradt összeget amit nem használtál fel utazáshoz azt igen. Meg asszem nem tölthető rá travelcard.

National Express "irodában" tudod megvenni, ahogy jössz befelé LTN-en a folyosón az útlevélellenőrzés után belebotlasz szinte, nem tudod eltéveszteni, ez az "iroda" egy kis kuckó benne egy asztallal, computerrel meg egy emberrel aki intézgeti a dolgokat. 

Ha ez nem tetszik akkor tudsz Baker Street metróállomáson is venni egy normál Oystert simán, nem vettem ott Oystert, de sokszor szálltam le ott a reptéri buszról és szálltam metróra azon az állomáson. Elég nagy állomás, van pénztár, benne emberrel akitől lehet venni jegyet, ezt - azt, Oystert is.

Én a Baker Streeten venném meg.

Előzmény: Szajci (8149)
Szajci Creative Commons License 2018.01.20 0 0 8149

Sziasztok! Az Oysterrel kapcsolatban sok hasznos infó volt már itt. Nekem konkrét kérdésem az lenne, hogy a Baker street környékén tudok olyan helyet, ahol lehet venni kártyát és vissza is lehet váltani? National Express buszról ott szállunk le, megnézzük a Madamme Tussaude múzeumot, és utána helyi közlekedéssel mennénk a szállásra. Ezen ok miatt kell ott megvennem, ugyanis olvastam, hogy a Luton reptéren nem tudok hozzájutni az Oysterhez.

Sunnyrob03 Creative Commons License 2018.01.19 0 0 8148
Sunnyrob03 Creative Commons License 2018.01.19 0 0 8147

Ez jól hangzik :)

Előzmény: seci (8143)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2018.01.19 0 0 8146

Hú St. Albans igen, oda költöztek most ki a barátnőmék, mert ott talált munkát Lutonban. Nagyrészt nekik köszönhetem az utóbbi két alkalommal kint töltött 2 hetet :) És legközelebb ott is tervezem őket meglátogatni :)

BTW...Southend-on-Sea-n volt valaki? Nagyon szép kis tengerparti városka, klasszikus több km-es mólóval és vidámparkkal. Szuper hely :)

Mi még Cotswold-ot terveztük tavaly, ami szintén nagyon szép környék: Moreton-in-Marsh, Bourton-on-the-Water a Birdland Nemzeti Parkkal, Kingham...aztán végül úgy alakult, hogy Cambridge lett helyette, de még oda is el akarok menni :)

Előzmény: cassano71 (8142)
seci Creative Commons License 2018.01.19 0 0 8145

Farnborough sincs Londontol messze es itt van a kétévente megrendezésre kerulo repulogep bemutató és vásár: https://www.farnboroughairshow.com/

 

Amikor meg nincs vásár, akkor is itt van a muzeum http://www.airsciences.org.uk/ amiben pl van Concorde szimulator is - Farnborough a brit repules bolcsoje es ringatoja a mai napig, Cody szobra is ott all a muzeum bejaratanal.

 

-seci

cassano71 Creative Commons License 2018.01.19 0 0 8144

Hát, ezek a képek alátámasztják hogy jó ötlet elmenni oda, tényleg nagyon szép.

Előzmény: seci (8143)
seci Creative Commons License 2018.01.19 0 0 8143

Hever Castle: http://stargate.inf.elte.hu/~seci/foto/20070908/ A tó kozepen zongora szenzacios volt!

-seci

Előzmény: cassano71 (8142)
cassano71 Creative Commons License 2018.01.19 0 0 8142

Na, ez érdekes, én is szeretem. Legnagyobb gitáros, na jó, egyik legnagyobb:-)  Régebben sokat hallgattam.

Tényleg annyi mindent kínál London, hogy szelektálni kell egyéni érdeklődés szerint, főleg meg első látogatáskor.

Nekem pl. nagyon bejöttek II. Vh-s "vonalon" a HMS Belfast, az Imperial War Museum és legfőképpen a Royal Air Force Museum Hendonban, utóbbi kettő egyébként ingyenes is ráadásul és nagyon magas színvonalúak a témában.

De London környékén is rengeteg érdekesség van, múltkor St albansba mentem ki, azt a kisvárost nagyon ajánlom mindenkinek, tipikus egynapos kirándulásra ideális hely.

Most februárban meg a Hever Castle-hoz akarok kimenni, megláttam egy képen és nagyon megtetszett.

Előzmény: Sunnyrob03 (8141)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2018.01.19 0 0 8141

Egy nagy kedvencemet kifelejtettem: Handel & Hendrix Home. Nagy Jimi Hendrix rajongóként azonnal lecsaptam rá, ahogy megtudtam, hogy megnyitották (2016-ban). A Bond Str. megállóhoz közel van. :)

Előzmény: Sunnyrob03 (8140)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2018.01.19 0 2 8140

Akkor jöjjön még egy kis szemezgetés, a teljesség igénye nélkül :D

Visszatérve picit Hampton-hoz a palotától nem messze a Temze partján fekszik egy nagyon kis cuki templom, amit úgy hívnak: Garrick's Temple to Shakespeare, a 18. században készült Shakespeare tiszteletére. Túlnyomórészt csak vasárnap látható belülről, de csupán a táj festőisége miatt is érdemes odáig elsétálni. Kicsit arrébb Wibledonban, a Richmond park keleti részén van egy kis gyöngyszem: Buddhapadipa Temple, egy nagyon szép kis buddhista templom és ha már ott vagyunk, akár megnézhetjük a Wimbledon Lawn Tennis Museum-ot. Kicsit északabbra a Syon Parkot már említettem, még feljebb Gunnersbury-ben is egy nagyon szép park van egy szép temetővel (nem morbid, néhol csodásak a temetők Londonban). Mellette Chiswickben a Chiswick House&Garden és a parton sétálni és megnézni a gazdag negyedet. Ott a folyó partján végig fényűző nyaralók sorakoznak és gyönyörű környék :) Ja és ott van a Fuller Sörfőzde :) Nyári melegben ajánlatos beülni a Neverland Beach Bar-ba, Fulham-ben (District line-val megközelíthető). Visszább a városba, Battersea Park is nagyon szép és van benne kalandpark, állatkert és a parton a The London Peace Pagoda :) Tovább a déli parton Lambeth-ben nam csak a hadtörténeti múzeum érdekes, de a Garden Museum és a Lambeth Palace is, plusz ott van a Florence Nightingale Museum is. Északi oldalon a Tower-nél St. Katharine Docks (imádom), Jack the Ripper Museum, King Edward VII. Memorial Park, Mile End park, Victoria Park, Queen Elizabeth Olympic Park (de gondolom ezt mindenki ismeri). Szintén egy "nyugalom szigete" a Monument melletti St. Dunstan in the East Church Garden. St. Paul-nál van még a Postman's Park, ami azért érdekes, mert ott van a The Memorial to Heroic Self Sacrifice emlékfal, ami a "Közelebb" c. filmben is feltűnik. Two Temple Place, ahol pedig a "Beauty and the Beast"-et forgatták :) Sir John Soan's Museum, London Film Museum, Cartoon Museum, The Wallace Collection, Pollocks Toy Museum, London Canal Museum (de ebből annyi van, h nem is folytatom). Gondolom, hogy az M&M's World-el nem sokaknak mondok újat :) Fent a Kings Crossnál (Harry Potter 9, 3/4 vágány), St. Pancras Old Church és mellette a Camley Street National Park döbbenetes módon egy igazi túrázó, horgászó, vadaspark jellegű hely a város szívében :) Visszatérve kicsit Hampstead-be, ami számomra nagyon kedves hely, mondom ott miket érdemes még megnézni: Burgh House & Hampstead Museum, Keats House, World Peace Garden, The Hill Garden and Pergola, Golders Hill Park and Zoo és a kedvencem a park északi részén a Kenwood House, ami a "Sztárom a Párom"-ból lehet ismerős :) Watelow Park a Highgate Cemetery-vel, ahol többek között Karl Marx is fekszik. Visszatérve dél-Londonba, ha Eltham-ben járunk érdemes megnézni a Sevendroog Castle-t is, az Eltham Palace-től kicsit északra. A Crystal Palace Park arról híres, hogy Benjamim Waterhouse Hawkins kiállított ott 33 dinoszauruszt és egyéb őskori állatot ábrázoló élethű szobrot. Nagyon érdekes lehet. Feljebb Forest Hill-nél a Horniman Museum and Gardens is nagyon érdekes lehet, mellette a Dulwich Park. Most ennyi jutott eszembe. Ezek közül én sem láttam még mindent, de amit nem, az szerepel a köv. útitervemben. :)

Terka3 Creative Commons License 2018.01.19 0 0 8139

Legyen igazad! Pl. Prága is nagyon elvarázsolt, s többször vissza tértem.

Azért én is kíváncsian várom a további írásaidat.

Előzmény: Sunnyrob03 (8138)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2018.01.19 0 0 8138

Azért várj ezzel a kijelentéseddel, amíg Londont is meg nem tapasztalod. Lehet, hogy utána kicsit átértékelődik a dolog és oda is vissza akarsz majd térni :)

Igen, örülök hogy felpörgött a topik, ráfért :)

Na nemsokára jövök még egy adaggal, ezt már nem feltétlenül a Te kedvedért, mert szerintem nektek már tényleg nagyon sok lesz, de úgy mindenkinek, akit érdekel és kíváncsi rá, miket rejt még ez a város a jól ismert és felkapott nevezetességeken túl :) És persze, annak, akinek még tudok újat mondani :)

Előzmény: Terka3 (8134)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2018.01.19 0 0 8137

Ettől egy picit én is tartok, a tömegtől és a központi rész koszosságától...remélem nem fogja elrontani az egészet.

Előzmény: CsanHan (8135)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!