Keresés

Részletes keresés

Trust11 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 950
Helló! Még mindig nem tiszta a kép, most a diszperziós és a szilikát alapú vakolat mellé bejött a szilikonos vakolat is. Mi a különbség ezek között, melyiknek mi az előnye és a hátránya? Előre is köszi!
Előzmény: memorix (945)
memorix Creative Commons License 2007.11.09 0 0 949
Máskülönben nem egy Ytong házat építettek úgy, hogy 3 rétegű volt (Ytong+hőszigetelés+külső burkolat...)
Előzmény: memorix (948)
memorix Creative Commons License 2007.11.09 0 0 948
Nézd, az egész házat gondolom nem kövel búrkolod és a kő burkolat között csak lesz fúga? Az Ytongos arra gondolt, hogy ha a fal nedvességet kap és kivül belül lezárod akkor az nem jó...belül lehet meszelni is vagy várni egy pár hónapot amig a víz távozik a falból és utánna elkészíteni a belsőt...:))
Előzmény: hygy (947)
hygy Creative Commons License 2007.11.09 0 0 947
Memorix: azt mondtak az ytongnal az epitesz szerint, hogy teljes feluleten nem lehet az ytongot kovel burkolni, mert bepalik.
Van valami alternativ megoldas vagy trukk, ami nem iszonyat draga?

HyGy
Előzmény: memorix (934)
Trust11 Creative Commons License 2007.11.04 0 0 946
Köszi!
Előzmény: memorix (945)
memorix Creative Commons License 2007.11.03 0 0 945

A homlokzati felületképzés összes vastagsága

legalább 15 mm legye.

(Nemesvakolat alatt annak szemcsenagyságától

függően 10-12 mm alapvakolat, szilikátfestés

alatt 15 mm simított alapvakolat szükséges).

Előzmény: memorix (944)
memorix Creative Commons License 2007.11.03 0 0 944

Nekem a szilikát jönne be:) A diszperziós a párát bezárja...az porothermeseknek való...

 

 

 

Előzmény: Trust11 (943)
Trust11 Creative Commons License 2007.11.03 0 0 943
Sziasztok! Ytong házunkat most fogják kívül vakolni.
Utána szeretnénk színezni is, de nem tudom, hogy mi a különbség a diszperziós és a szilikátalapú vékonyvakolat között. Melyiket ajánljátok inkább?
Köszi!
fizzika Creative Commons License 2007.10.29 0 0 942
Én most építettem egy házat 30-as ytongból, de ha most kezdeném a 37,5-est választanám.
Sokat kínlódtam a koszorúval, mert ha hőszigetelni is szeretnéd akkor alig marad hely (15cm) a vasbetonnak. A 37,5-esbe meg plusz 7,5cm marad (15+7,5).
Előzmény: Moncsi23 (930)
memorix Creative Commons License 2007.10.27 0 0 941

Véleményem szerint Ytong 37,5 feles.

 

1. Ha nincs pénzed rögtön hőszigetelésre vagy nem is akarsz +hőszigetelni akkor is kiválló U=0.32 falazatod lesz amit olcsóbb kifűteni.

 

2. Másrészt a koszorút, gépészetet könnyebb elhelyezni bene.

 

3. Ha utánna akarsz plusz hőszigetelést rá tenni és nincs rögtön annyi pénzed (általában a ház építés végén nem szokott lenni, akkor ráérsz később is hőszigetelni. )

 

Ha hőszigetelelést raksz 37,5 -re akkor min 6 -cm inditsd ha mégis Ytong 30-st választasz akkor pedig 10-12 cm rakj rá...

 

4. Ha nem raksz rá hőszigetelést akkor a bekerülési költséged jobb lesz mint egy hagyományos tégla falnál.

 

5. Mindenképpen Ytong áthidalókat használj hozzá. Porotherm nem jó hozzá hőtechnikailag.

 

Nálam Ytong 37,5 feles van, Ytong áthidalókkal, Ytong 12.5 belső falakkal, belül Ytong beltéri vakolattal és rimani 0-3 rigipszel glettelve.

 

Kivül 6 cm Rockwool RP-PT van már fent, a lábazaton URSA 6 cm XPS, a koszorú 2x2 cm nikecell+2x5cm Ytong tégla+vasbeton. A lábazat dübelezve, dryvit hálózva. Erre pedig jövőre kerül fel a hasitott kő..., a plafonba 22cm mindenhol és egyes helyeken 34 cm rockwool hőszigetelés van (Multirock,deltarock,rollrock). A padlóban 4 cm- nikecell. (Amikor terveztük még ez volt a szabvány most már 2x4 raknék bele...)

 

Ha nem tervezel +hőszigetelést a házra akkor is érdemes 4-6 cm lábazati hőszigetelés alkalmazni...

 

 

Előzmény: hygy (940)
hygy Creative Commons License 2007.10.23 0 0 940
Koszi memorix! Es ebben az esetben is lehet kovel burkolni minden fele extra dolog nelkul, hoszigetelve van valamelyik altalad leirt cuccal?

Ha viszont celszeru hoszigetelni akkor inkabb a 30-as vagy a 37-es ytongot erdemes hoszigetelve?

HyGy
Előzmény: memorix (934)
Dínó Creative Commons License 2007.10.23 0 0 939

Axióma rátapintott a lényegre :)

 

Szerintem a falazaton nincs értelme spórolni. Tudom, hogy az építkezés elején ez hülyén hangzik, de rá fogsz jönni, hogy nem az a 2-300 000 forint fog számítani a végén :)

Persze ha utólagos szigetelést akarsz a falra rakni, akkor maradjon a 30-as méret.

Előzmény: Moncsi23 (936)
r0226 Creative Commons License 2007.10.23 0 0 938
Még jó, hogy vártam. Pont ezt akartam írni én is.:-)))
Gyuri
Előzmény: Axióma (937)
Axióma Creative Commons License 2007.10.23 0 0 937
Na az hogy kellemes meleg volt az a gazfogyasztas fuggvenye, nem a szigetelese:) Egy satort is lehet melegen tartani, de nem mindegy, milyen aron!
Előzmény: Moncsi23 (936)
Moncsi23 Creative Commons License 2007.10.23 0 0 936

 

Sziasztok!

 

AZ utolsó levélírásunk óta addig eljutottunk, hogy elfogadják nekünk a 30- as Ytongot a ház építéséhez! De csak lenne még egy nagy kérdésünk felétek!

Nem tudjuk eldönteni, hogy végül is 30- as vagy 37,5 -es Ytongból építkezzünk!

Segítsetek nekünk!!!

Megéri szerintetek spórolni a fal anyggal? Biztosan lesz olyan jó a 30-as ytong ház mint a 37,5-es! Tudom, hogy a 37,5- es jobb hőszigetelő, de viszont  a 30- as jóval olcsóbb!!!Mi voltunk egy 30-as Ytongból kézsült házban  nemrégiben és kellemes meleg volt benne, pedig csak 22 fokra volt állítva  agáz!

 

Mi a véleményetek róla ,melyiket ajánlanátok nekünk?!

NeomatiK Creative Commons License 2007.10.20 0 0 935

"A sima fehér polisztrol nem jó hozzá, mert problémás Ytongnál..."

 

Már miért lenne problémás?

Előzmény: memorix (934)
memorix Creative Commons License 2007.10.19 0 0 934

Lehet az Ytongot kövel burkolni. Azonban elötte az Ytong felületét le kell glettelni flexibilis csemperagasztóval vagy Ytong vakolattal esetleg rimano 0-3 -l. Utánna lehet burkolni flexibilis csemperagasztóval.

 

A 37,5 Ytong hőszigetelés nélkül is kíváló. Pláne ha nincs elég pénzed hőszigetelésre. Azonban ha van pénzed akkor bármelyik Ytongra rakhatsz hőszigetelést. Minimum 6 -cm kell rárakni. Lehetőleg NF -s Ytongot használj. Hőszigetelésnél közetgyapot, fagyapot, grafit (ausatrotherm) , baumit Open plus között válogas. A sima fehér polisztrol nem jó hozzá, mert problémás Ytongnál...

Előzmény: hygy (933)
hygy Creative Commons License 2007.10.19 0 0 933
Hello!

A mostani informaciom szerint lehet ytongot kovel burkolni, hagyok szellozo reszeket a falon. A kerdesem az, hogy a ko burkolatot, lehet direktben felragasztani vagy valahogy felrogziteniaz ytongra (kulso ko burkolat)?

A masik, hogy ha a vastagabb ytongot valasztom, akkor erdemes meg azt kulon hoszigetelni kivulrol, vagy akkor ez mar teljesen felesleges?

koszi
HyGy
Axióma Creative Commons License 2007.10.07 0 0 932
Ha nincs gaz a telken, akkor nagyon gondolkodj el azon, erdemes-e bevezetni (tervek, kemenyek, eph, gazora, egyre dragabb gaz). Nem hiszem hogy ujepitesnel erdemes megelegedni a minimalis elvart hoszig-gel. Ja es foldregisztereket furjatok be meg az elejen ha nem is lesz meg hocserelo is...
Előzmény: Moncsi23 (930)
memorix Creative Commons License 2007.10.07 0 0 931

A fa drágább és szebb de karban kell tartani 4-5 évente...ha műanyag 5 kamrás és 1.1 üvegtől a 0.7 -g kell nézelődni..nálam müanyag internorm 5 kamrás van 1.1 üvegekkel+ alu

 

Beton vagy kerámia...is lehet a lindab miért lenne jobb..minden izlés dolga nekem a beton bramac alpesi protector jött be...

 

A fűtés pedig hit kérédse mindenki esküszik valamire...bármelyik jó lehet...nálam raditáros fűtás van thermo szeleppel, turbo cirkóval...

 

 

 

Előzmény: Moncsi23 (930)
Moncsi23 Creative Commons License 2007.10.07 0 0 930

Sziasztok!

 

Köszönöm szépen az eddigi segítségeteket, de még sok kérdés van a tarsolyomban!

 

Kezdjük is  a nyílászárókkal!

Véleményetek szerint melyik a jobb? A fa vagy a műanyag! Nekünk őszintén szólva  a fa  a barátságosabb, mert természetes anyagból készült!De sokan azzal érvelnek ,hogy míg a fa drága, addig a műanyag jóval olcsóbb! ja és ugye az sem mindegy a ,műanyagból, hogy hány légkamrásat veszel!

 

Tovább mennék a fűtésre! Mi a véleményetek a rejtett csövezésű fűtésről vegyes tüzelésű kazánnal?

 

A tetőfedő anyaggal kapcsolatban! Melyik a jobb a Cserép/ beton, kerámia/ vagy pedig a Lindab cserepes lemez!

 

Ha bármi olyan dolog eszetekbe jut amivel tudtok minket segíteni akkor légyszi írjátok már meg nekünk!

 

Előre is köszönjük! További szép estét mindenkinek!

memorix Creative Commons License 2007.10.07 0 0 929

Nézd ha most olvasol bármilyen markentinges szórólapot ott mindenki a saját lovát fényezi...:))

 

Nézd a házam nem a 6 hónapon belül készítsük el és szigeteljük le kategoria... már 2 éve épül...most éppen a hőszigetelése van folyamatban...minden kötési, technologiai idő be lett tartva...és hagytuk száradni a falat is...

 

Ami pedig az okfejtésedet illetti a megtérülésre nézve az attól függ, hogyan számoljuk...

 

pl ha B30 és +hőszigetelést rakok rá és a cél a falnál U=0,22 vagy Ytong 37,5 + rockwool RP-PT 6 cm  és ott is a cél a U=0.22

 

Ha összeszámolom a bekerülési költséget akkor +-100e Ft belül van az eltérés . Ha igy nézzem akkor teljesem midegy melyiket választod...

 

(Nálam már tavaly meg lett véve a RP-PT és akcióban...:)))

 

Ami a megtérülést illeti, Ytong házaknál gyakori a repedés igy ha nincs a vakolatban üvegszövet, rabicháló akkor bizony elég sűrün nézheted... nem kell félni tégla esetén is vannak repedések vagy szép nagy habarcsok a tégla között a mesterek bármilyen kivitelezés mellett tudnak alkottni melletük pedig nem lehet állni...vagy pénzt keres az ember vagy maga építi a házát...

 

Nálam belül nincs vakolva glettelve van, Ytong belső vakolattal és Rigisz rimano 0-3 -l, ez sokkal olcsóbb mint a vakolás vagy gipszkartonozás..:))

 

Köszönöm én a baráti és egy rokoni segítségekből nem kérek, több probléma van velük mint hasznon, sőt nehezebb öket mozgatni, motiválni, és letolni ha másképp dolgoznak:))

 

Megjegyezném az RP-PT az közetgyapot és nem EPS és jelentősebben jobbak a tulajdonsági mint az EPS-nek hőszigetelés terén...

 

Ami a munka költségeket illetti a sima vakolás úgyan annyiba kerül mint ha hőszigetelő anyag+vakolatot raknál fel (a munkadíjak között nincs 30eFt különbség) egyedül a hőszigetelő anyag+dübel+háló+inditó profil árával több csak ..kérj be néhány árajánlatot és meglátod magad is...

 

Ha igy nézzük azt, hogy a fűtési költéseg 1/3 egy +6 cm-s hőszigeteléssel még megtakaritod új ház építésnél akkor már nem is rossz...a jelenlegi gáz árak mellett egy sima B30 hőszigetelés nélküli házhoz képest jelenérték számolással kb 14,5 év a megtérűlése ennek a plusz hőszigetelésnek+Ytongnak...így ha esetleg emelkedne a gáz ára néhányszor akkor még hamarabb térülne meg a beruházás és késöbb kisebb anyagi terhet jelenteni a rezsi kifizetése...

 

 

 

 

 

Előzmény: la_co (928)
la_co Creative Commons License 2007.10.07 0 0 928

Én ytongból építem és látszó fagerendás lett a födémem, afölött bedig beépítjük a padlásteret. Örülök, hogy nem hallgattam senkire és ytongból csinálom, mert sokkal egyszerűbb és könnyebb dolgozni vele, főleg ha egyedül vagy egy-két baráttal csinálja az ember. Árban majd' ugyanott van vakolt négyzetmétere szerintem, mint a tégláé.

Ha vállalkozóval építtetitek akkor tökmindegy miből van, a vége kb. ugyanaz lesz.

 

Még valami. Én úgy gondolom a szigetelés egy új építésű házon szükséges rossz. Az régire való, ahol nem elég vastag a fal pl. Így ha valaki teheti ne úgy építsen új házat, hogy egyből úgy tervezi majd körberagasztja a végén, hanem olyan vastag falat rakjon, amilyet kell. Egy 37,5-ös ytongot már nem érdemes csomagolni, papíron lehet, de a valóságban nem hinném, hogy megtérül a szigetelőanyag és a munka költsége...

 

Ytondból azt hiszem 4 emeletig ajánlják az építkezést...már a xella honlapon.

 

 

Előzmény: memorix (926)
Dínó Creative Commons License 2007.10.07 0 0 927
Mit értesz az alatt, hogy a HS tégla kényes? Nekem végülis ilyen falam lett, de nem tűnt kényesnek. Nyilván nem kell dobálni, de a raklapokon nem volt több selejt, mint a sima 30N+F-nél.
Előzmény: memorix (926)
memorix Creative Commons License 2007.10.07 0 0 926

Neked kell eldönteni miből legyen mindegyik építőanyagnak van elönyős és hátrányos oldala mindkét terméknek. Nálunk Ytong 37,5 készült a fal a válaszfal Ytong 12,5 -s. Jelen pilanatban még nincs hőszigetelve de én még szeretnék rá rakni télig 6 cm RP-PT kőzetgyapotot és 6 cm -s URSA XPS-t a lábazatra.

 

Nyáron klima nélkül is tőkéletes volt az idő. Természetesen ehez hozzá tartozik, hogy a nyilászárók 1.1 -s üvegűek a plafonba a fafődémbe 22 cm kőzetgyapot van betöltve egyes helyeken pedig eléri a 34 cm -s..., valamint van minden ablaknál alu redőny...

 

Egy sima Ytong 37,5 -s ház kitünő választás ha egyszintes házat akarsz ha 2 szintest akkor téglában gondolkodjál...a HS tégla pedig nagyon kényes, inkább akkor olcsó tégla és jó nagy 12-20cm körüli hőszigeteléssel...

 

Ytongra baumit, nikecell vakolatot érdemes felrakni...a fődémnél arra kell figyelni Ytongnál, hogy alatta legyen megvasalva...pl koszorú vagy az alatta levő sorba 2 száll 8-s vas stb...

Előzmény: Moncsi23 (924)
Dínó Creative Commons License 2007.10.07 0 0 925

Annak idején én is sokat gondolkodtam ezen.

 

Elvileg normális mesterekkel téglánál sincs sok hulladék (Ytong fűrésszel vagy géppel lehet vágni a téglát is).

Hőszigetelés szempontjából a PTH HS és az Ytong között nem számottevő a különbség (kivitelezési hibák miatt több lesz a veszteség :) ).

Az Ytong jobb hangszigetelő, a tégla viszont hagyományos elem, szerintem könnyebben értékesíthető (bár most nyilván nem ez a cél, de lehet, hogy mégsem életetek háza lesz. Pláne ha ez az első :) )

A tégla bolondbiztosabb, a kivitelezési hibákra kevésbé érzékeny (Az Ytong viszont könnyen reped ilyenkor).

Az Ytonggal egyszerűbb a nem szabályos falazatok építése a könnyű faraghatóság miatt.

 

Szerintem azt döntsétek el, hogy számotokra megfelelő-e az aktuális szabályoknak megfelelő hőszigetelésű ház (0,3-0,4k között) vagy ennél jobbat szeretnétek. Ha jobb kell, akkor utólag kell szigetelnetek, tehát érdemesebb olcsó tégla (30-38cm) alapfalazatot építeni.

 

Előzmény: Moncsi23 (924)
Moncsi23 Creative Commons License 2007.10.07 0 0 924

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnénk tőletek kérni! Azon a nagy problémán törjük a fejünket, hogy miből is építkezzünk! Segítsetek nekünk légyszi!

Hála Istennek még van időnk eldönteni, hogy miből legyen életünk háza, de sajnos nem tudjuk eldönteni, hogy YTONGBÓL vagy TÉGLÁBÓL legyen-e !

Sajnos mifelénk nem igazán található csak egy-két Ytong ház, de még abban sem laknak! Mi nagyon arra hajlunk, hogy ytongból legyen nem pedig téglából! A tervezőnk azt mondta, hogy míg a 38-as téglát szigetelnünk kell, addig  a 37,5 -es ytongot nem kell!Egyszerűen nem tudunk dönteni! Ti melyiket ajánlanátok! Akinek a háza ytongból készült, télen milyen meleg  és nyáron mennyire hűvös???

Annyit tudunk mert utána jártunk, hogy sokkal könnyebb, gyorsabb dolgozni vele és nem sok hulladék marad utána, de azt még szeretnénk tudni, hogy ti szigetelnétek e még s 37,5-es ytongot?

Ha van valami olyan jó ötletetek amivel tudnátok minket segíteni, légyszi írjátok már meg!

Hogyan vakolnátok az ytongot? Mit szóltok még ahhoz, hogy az ytongra nyitott gerendákat tennénk???

 

Előre is köszike  a segítséget nektek!  

NeomatiK Creative Commons License 2007.09.30 0 0 923

Nem árt neki.

Szigetelés nélkül k=0,4W/m2K. Úgyhogy ajánlatos.

Előzmény: Balage_polg (922)
Balage_polg Creative Commons License 2007.09.30 0 0 922

csövi!

30-as ytongot szokták szigetelni vmivel?

 

NeomatiK Creative Commons License 2007.09.11 0 0 921

Nem volt nekik. Azért köszi.

Előzmény: memorix (920)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!