Keresés

Részletes keresés

Szukiszisza Creative Commons License 2013.05.14 0 0 299

Sziasztok!

 

Szeretném a segítségeteket kérni. Keresek egy (valószínűleg) olasz filmet, 1989-1993 között valamelyik szilveszteri műsorban adták. Utca gyerekekről szólt. Pár részlet maradt csak meg az emlékeimben. Egy csapat utca gyerek megszökik a fogva tartóitól, majd újra elkapják őket, két fiút bezárnak ahol a kisebbik megsérül a fején mikor védi a nagyobbikat, majd sikerül megszökniük és kórházban kerül ahol ellátják. Megkéri a barátját, hogy vigye el egy városba (nem emlékszem hova). Busszal mennek és mikor megérkeznek meghal a kisfiú. :(

 

Előre is köszönöm!

ZanaRob Creative Commons License 2013.03.19 0 0 298

Üdv!

A 90's évek első felében láttam a Magyar 2-n este 11 óra felé egy régebbi olasz (vagy talán francia) fekete-fehér filmet.

Egy kis faluban játszódott, és eléggé egyedi, bolondos történet volt. Helyenként emberek nőttek ki a földből, fehér asszonynak nagy fekete gyereke született, a polgármester felakasztotta magát egy gerendára, majd ott lógva elmondta a falu népének, hogy miért akasztotta fel magát.
A kocsmában egyszerre csak egy vendég lehetett és fogyaszthatott, hogy ne legyen balhé, de azt is rendőri felügyelettel. Miközben ivott, a sarokban egy kövér nő áriákat énekelt...

Nagyjából ennyi rémlik a filmből, amit azóta sem tudtam megszerezni. Sajnos a címét nem tudom. (Talán valami olyan lehetett, hogy Pirkadatra várva. De ebben egyáltalán nem vagyok biztos, mivel a keresőben nem találtam meg így)
Ha esetleg ebben tudnátok segíteni, hogy mi az eredeti címe ennek a remekműnek, nagyon megköszönném!

Sandor4545 Creative Commons License 2013.03.17 0 0 297

Két béogbejegyzést szeretnék a figyelmetekbe ajánlani:

 

Tészta, film, sztárok
A tészta-, az olasz konyha megjelenése a XX. századi filmművészetben

Tészta, film, sztárok A tészta-, az olasz konyha megjelenése a XX. századi filmművészetben   Amikor ennek a bejegyzésnek a tartalmán töprengtem, rögtön eszembe jutott egy nagyon fontos kérdés, vajon miért is olyan jelentős, pont az olasz konyha jelenléte, ennek a[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

A másik is ennek a folytatása:

 

Tészta, film, sztárok
A tészta-, az olasz konyha megjelenése a XX. századi filmművészetben
II.
Az érzelmek

Tészta, film, sztárok A tészta-, az olasz konyha megjelenése a XX. századi filmművészetben II. Az érzelmek Képkocka Bernardo Bertolucci XX. Század című filmjéből   Az előző részben azokat a filmeket vettük „górcső alá”, amelyek az olasz konyha egyik[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

zcinarut Creative Commons License 2013.01.28 0 0 296

Sziasztok!

 

Ezeket a filmeket keresem.

Tudna valaki segíteni?

 

L'ultimo Bacio / the last kiss  

Gianni e le donne/The Salt of Life  

What More Do I Want /Cosa voglio di più  

Pranzo di ferragosto/ Mid-August Lunch

 

olaszul, magyar felirattal ha lehetséges.

(turaniczagota@yahoo.com)

 

köszi!

bronson6634 Creative Commons License 2013.01.24 0 0 295
Sziasztok! A kilencvenes években a DUNA TV-ben sugárzott főleg olasz és francia meg francia-olasz filmeket gyűjtöm. Az alábbiakat keresem. Kérem, aki segíteni tud, jelezze! MA, HOLNAP, HOLNAPUTÁN (fsz: Marcello Mastroianni), JOSETTE (fsz: Fernandel), Az együgyű (fsz: Fernandel), AHOL AZ ÖRÖM TANYÁZIK (sz: Louis De Funes), Az igazsággép (1952, r.: Roberto Rossellini), Halkan a basszushangokkal (fsz: Alain Delon), KITÖRÉSI KÍSÉRLET (1968), Fehér agyar és a magányos vadász, (fsz: Jane Fonda), A RENDŐRNŐ (fsz: Mariangela Melato-Pálos Zsuzsa), PÉNTEK RÉZI (Vittorio De Sica filmje), Nápolyiak Milánóban, MIGNON ELUTAZOTT, Taxis, ráadásul olasz (fsz: Alberto Sordi) Minden segítségnek örülnék. emailben is az alábbi címre: emerich75@gmail.com A segítséget saját Dunás felvételeim bármelyikével meg tudnám hálálni. Előre is köszönet érte. Imi a Csallóközből
madár68 Creative Commons License 2012.11.30 0 0 294

Szia!

 

Nekem megvan, nagyon jó minőségben, magyar  felirattal.

Azonkívül megvan eredeti szinkronnal, a Mond hogy mindent megteszel értem című olasz fergeteges vígjáték!

Gálvölgyi, Zenthe, stb óriási szinkron!!!

budapest02bt@freemail.hu

 

Előzmény: chrisbarni (293)
chrisbarni Creative Commons License 2012.11.02 0 0 293

Üdv:

Régota keresek egy Olasz filmet:

Jöjjön el egy kávéra hozzánk.

 

Előzmény: susztera (284)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.07 0 0 292
Keresem azt a filmet amit pár éve láttam a Dunán. A 90 években játszódik, több egymással kaleidoszkópszerűen összefüggő történet . Van benne egy jelenet ahol a "kisboltban" kérdezi az eladó hogy milyen szendvicset csináljon és a vevőtől kérdezi hogy magyar vagy olasz szalámit tegyen bele ? És mondják hogy magyart magyart !
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.27 0 0 291

Pár éve felvették nekem ezt a filmet a magyar tévéből szinkronizálva, de nem valami acélos a képminőség. 

Előzmény: statesmanus (290)
statesmanus Creative Commons License 2012.09.27 0 0 290

Éjfélkor indul útjára a gyönyör/A mezzanotte va la ronda del piacere, ha megvan valakinek, nagyon megköszönném. Letöltöttem a netről, de sajnos olaszul van a hang, felirat meghozzá semmilyen sincs, még olasz sem.

Seokyong# Creative Commons License 2012.09.20 0 0 289

Sziasztok!

Keresek egy olasz filmet, a címét nem tudom, és nem is láttam végig. Egy Franciaországban élő olasz lányról szól, aki anyjával és két nővérével él. A lány neve Sibille. A haja szőke, a szeme kék, és művézlélek. Nagyon szeretném ezt a filmet újra látni, szóval ha valaki tudja a címét, kérem, írja le. Segítségeteket előre is köszönöm.

karikaska Creative Commons License 2012.09.19 0 0 288

Quattro piccole donne - Ez az eredeti cím. A port.hu-n A négy kisasszony címmel szerepel, de én is úgy emlékszem, hogy A négy Lazzarini lány címmel láttam.

bellamia Creative Commons License 2012.09.11 0 0 287

Nekem rémlik. Már évek óta keresem de én sem találtam. :( Ha jól emlékszem talán 3 részes volt és négy lány testvér életét követi nyomon.... Ha esetleg valaki tudja mi lehet az eredeti címe.... Anno az MTV1-en vetítették...

Előzmény: roberto88 (286)
roberto88 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 286

sziasztok!

a 90-es évek közepén volt egy asszem 4 részes tévéfilm. Úgy emlékszem, a címe az volt, hogy a 4 lazzarini lány. de ilyen címmel semmit sem találtam. valakinek nem rémlik valami ilyesmi?

lawrence1961 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 285

Tud valaki segíteni? Franco Zeffirelli Romeó és Júlia (1968) című filmjéből való az alábbi három képkocka. Felismeri valaki, hogy hol forgathatták? A három fő forgatási helyszín: Gubbio, Pienza és Tuscania volt. Ott nem találtam ilyen épületeket. Lehet, hogy csak épített díszlet volt?


susztera Creative Commons License 2012.03.18 0 0 284

Marcello Mastroianna és más olasz mesterek filmjeit is szinkronosan vagy magyar felirattal....

Tudom a megoldást, a lelőhelyeket :-)

Segítek, ha megírod mit szeretnél...

Előzmény: akkordion (282)
kanchita Creative Commons License 2012.03.07 0 0 283

Sziasztok! Egy olasz filmet keresek már hosszú ideje, de magamtól sehogy sem találtam eddig meg. Leírom, amit tudok róla, hátha valaki szintén ismeri.

Egy a Németország déli részén élő olasz családról szól, akik olasz éttermet működtetnek. A férj hűtlensége után a feleség haza akar költözni. Két felnőtt fia közül egyiknek vele kell tartania. A fiatalabbik filmrendezőnek tanul, sikeres a szakmájában, gyönyörű barátnője van. Az idősebbik semmit nem ért még el az életben, akkori pozíciója sem jelentős, mégsem hajlandó elhagyni Németországot. A sikeresebb és tehetségesebb öccse kénytelen lemondani addigi életéről, hogy anyjával hazaköltözzön egy olasz poros kisvárosba. De amint megérkeznek, a fiú kezdi felfedezni a vidéki élet szépségeit, valamint gyermekkori szerelmét, akivel újra kezd kibontakozni kapcsolatuk. A film csúcspontja a falu sportpályáján tartott vetítés, ami megismerteti a faluközösséggel a mozi varázsát, valamint mindenki számára nyilvánvalóvá válik a fiú tehetsége.

Eközben Németországban az idősebbik fiú igyekszik átvenni öccse helyét a szakmában és a párkapcsolatában is, ám a film végére kiderül ennek a lehetetlensége. A film zárójelenete az olasz kisváros vasútállomásán játszódik, amint a csalódott és bukott báty figyeli testvére esküvőjén annak boldogságát.

 

Huh, remélem valaki felsimeri ez alapján! :)

 

akkordion Creative Commons License 2012.02.29 0 0 282

Nem tudja valaki, lehet-e valahol regi olasz filmeket (foleg Marcello Mastrioannival) venni dvd-n? Nekem nagyon ugy tunik, nem lehet, csak a sok sz** hallivudi nezhetetlen sz**t aruljak mindenhol.

Jo lenne magyar szinkronnal (ezert nem jo, ha kulfoldrol szerzem be), mert ajandekba szanom es az illeto nem tud annyira jol egyeb nyelveken.

Előzmény: KatákKatája (281)
KatákKatája Creative Commons License 2012.02.19 0 0 281

Szia!

 Fellini filmjei közül :

-a Nők városa

- a zenekari próba

-és a hajó megy című dvd filmek meg vannak-e még?

 

Köszönöm a választ! Üdv.

Előzmény: Törölt nick (132)
Garas! Creative Commons License 2011.10.16 0 0 280

Szia James Blond!

 

Engem érdekelne az A kobra napja című film. El tudnád küldeni vagy feltölteni valahova? Előre is köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (263)
qdz Creative Commons License 2011.08.13 0 0 279

Dario Argento összes filmje letölthető innen (én is most kaptam a linket, gyorsan felteszem ide):

 

http://rzvblog.softarchive.net/dario_argento_complete_movies_collection.696395.html

qdz Creative Commons License 2011.08.13 0 0 278

Lehet hogy erre gondolsz?

 

"A szárnyas Fifi", francia, 1965

 

http://www.imdb.com/title/tt0059177/

Előzmény: traubi-soda (270)
pirateson Creative Commons License 2011.08.12 0 0 277

Sziasztok!

 

Aki szereti az olasz filmeket, annak ajánlom figyelmébe az alábbi fórumot: http://olaszsorozatok.forumx.hu/ 

 

Itt lehet filmet kérni, fel-le töltögetni, olasz színészekről olvasgatni ...stb....stb...stb. :-)

sun.shine1999 Creative Commons License 2011.08.06 0 0 276

hello!

 

keresek egy filmet, s az olvasott hozzászólások alapján vki biztosan tud majd segíteni  :)

néhány évvel ezelőtt (kb 5 éve?) láttam az mtv műsorán, este.

emlékeim szerint 2 részes film.

az alaptörténetre emlékszem csak : egy család felnőtt gyermeke külföldre utazik, s a távol töltött időre az idős szülők mellé "beköltözteti" a barátaikat, hogy azok az idősekre úgymond gondolt viseljenek az ő távollétük idején.

azonban a gyerek meghal( baleset, v megölik ), s barátok ódzkodnak megmondani az öregeknek a történteket.

az idősek egy összegyűrt újságpapírról -véletlenül- tudják meg, mi történt

 

 

nem emlékszem ezen kívül semmi egyébre, sajnos sem rendezőt, sem címet nem tudok...

de hátha innen vki.

ha esetleg vki tudja ,hol lehet utánaolvasni az adott évben elkészült  olasz filmeknek, nekem úgyis tökéletes,majd évekre lebontva kibogarászom :)

köszi előre is, ui nagyon szeretném ismét megnézni ezt a filmet!

bonnita Creative Commons License 2011.07.25 0 0 275

Sziasztok ! A latin vér c. filmet keresem magyar szinkronnal, szeretnék meglepni vele valakit, nekem csak olaszul van meg.

Valaki tudna segíteni ? Il ciclone az olasz címe.

mangomalna Creative Commons License 2011.07.22 0 0 274

Sziasztok!

 

Az elveszett lélek című filmet keresem,egyelőre nem sok sikerrel.Nincs meg véletlenül valakinek?Köszönöm

mangomalna Creative Commons License 2011.07.21 0 0 273

Daller nagyon szépen köszönöm,már nem is reménykedtem,hogy kiderül a címe!!!Köszi mégegyszer!

Előzmény: Daller (266)
schalby Creative Commons License 2011.07.15 0 0 272

Hello!
Keresek egy olasz 4 részes sorozatot aminek a címe: Karib- Tenger kalózai (Caraibi) NEM A JOHNNY DEPP - es kalózos filmre gondolok. Aki tud kérem segítsen.
Előre is köszönöm.

schalby@freemail.hu

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.09 0 0 271

Sziasztok!

 

Nem tudná valaki átvenni nekem a "Fehér Telefonok" című filmet?

 

Köszi: Tamás

 

traubi-soda Creative Commons License 2011.06.16 0 0 270

Üdv,

 

Keresek egy filmet, remélem, valaki emlékszik rá.

 

Talán a hatvanas évek végén vagy a hetvenesek elején láttam a tévén.

 

A történet szerint egy fiatal pasasnak valami okból nagy fehér szárnyai nőnek. Repülni is megtanul és igazi angyalnak hiszik, ő pedig mindenkit átver. A film végén a barátnője megelégeli dolgot. A záróképsor mutatja, hogy a barátnő a falra szegezte a szárnyakat...

 

A tartalom alapján leginkább olasz filmnek gondolnám, de talán francia lehetett.

 

Nagyon örülnék, ha a címét vagy további részleteket tudna valaki.

 

Köszönöm, András

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!