Keresés

Részletes keresés

ZoTon Creative Commons License 2016.12.29 0 0 4269

Üdv!

A két éve kezdődöt extraszisztolém, ami mondhatni szinte folyamatos, ez év áprilisában egy angliába tartó repülő út alkalmával, pontosabban a gép felszállásakor megszünt, és egészen szeptember végéig tartott. Azóta megint folyamatos. Abban az esetben, ha a megszünés oka a légnyomáskülönbség volt, akkor meg is találtam a gyógyírt a problémára.

Eszter110d Creative Commons License 2016.12.26 0 0 4268

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis tapasztalat-megosztást, ha lehetséges. 

Férjemnek januárban lesz ICD beültetése. Ismert és kezelt dilatatív cardiomyopathiája van, de sajnos az EF érték 22%-ra csökkenése miatt indokolt az implantáció. 

Szeretném megkérdezni, hogy ICD beültetés után milyen lesz az életminőség? Nagyon jó dolgokat olvasni róla, hihetünk ezeknek a biztató információknak? Milyen a felépülés, nehéz-e megszokni, éreztetek-e javulást az általános közérzetben?

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat, és boldog ünnepeket kívánok!

szívbeteg Creative Commons License 2016.12.08 0 0 4267

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy bypass műtét után valaha visszatérhet-e az a személy a munkájába, aki 50-60 kilós súlyokat pakkolgat munka közben? Azt tudom, hogy az első 3 hónapban el van tiltva a nehéz súlyoktól, de utána vissza mehet nehéz fizikai munkára, van rá esély? Nem volt infarktusa, szorító fájdalom volt a mellkasában és így derült ki a gond.

Indalex Creative Commons License 2016.12.05 0 0 4266

Szerintem kérj egí 24h-s ekg holtert, ha mindennap van rosszulléted, akkor a dokinak könnyű lesz diagnosztizálni. Az ér elzáródás szerintem kizárt a te korodban, én ezen nem aggodnék. 

De ha megnyugtat akkor szedjél fokhagyma kapszulát, az higitja a vért, és gátolja a vérrög képződést.

B.Gábor07 Creative Commons License 2016.11.21 0 0 4265

Jó estét kívánok.

Segítséget szeretnék kérni mert nem tudom már kihez fordulhatnék aminek az az oka, hogy a kardiológián dolgozó ismerős által elintézett vizsgálaton is csak azt mondja az orvos, hogy semmi komoly csak magamnak generalom a tüneteket.

25 éves férfi vagyok. A tünetem az lenne, hogy helyzettől és megterheléstől függetlenül(gyakran pihenés közben) jelentkezik a következő: nyomás és kellemetlen érzes a mellkason ezután egyből közvetlenül végigfut rajtam a hideg a tarkómból kiindulva a lábamig és a lábam hideg is marad. Ezzel egyidőben majdnem szinte elájulok(ájulásig nem fajult még). 60 az átlag pulzusom ami ezt következő másodpercekben felszalad hirtelen 100 fölé és érzem ahogy kalapál. vagy lejátszódik a tünet előlről vagy amilyen hirtelen jött úgy el is múlik és ismét visszacsökken a pulzusom is. miután elmúlik 15 perc hidegrázás és reszketés követi. Alkoholt, kávét, cigarettát nem fogyasztok, sosem éltem stresszes életet, 25 évig semmi problémám nem volt, mindig egészséges voltam. A vérnyomásom a rosszulléteket leszámítva tökéletes, rosszullét közben nyilván a 100as pulzustól frlmegy kissé. Gyakran a rosszúllét előtt érzek pár "erősebb" szívütést. Tartok többek közt az elzáródott erek okozta infarktustól. Ha jól tudom ezek is az előjelei. A pillanatnyi ekg-m eddig jó volt, de ekkor nem is jött rosszullét. Napi 1 rosszullét az átlag. Emelett nagyon gyakran fáj a fejem is, nem tudom van-e hozzá köze. Mindenhol a pillanatnyi vizsgálat alapján itélkeznek, de érzem, hogy valami nincs rendben.

Ha valaki tud segíteni, vagy tapasztalt már hasonlókat, kérem segítsen. Előre is köszönöm.

19491949 Creative Commons License 2016.10.15 0 0 4263

Jo estet kivanok minden sors tarsamnak !  49 M  vagyok !  Diagnozis Angina pectoris k.mn.,

 Sziv es cukor beteg vagyok  beteg a hasnyal es emeszto rendszer problemam is van ! Magas a vernyomasom , szinte sose megy 140 alla ! Orvostol orvosig jarok ! A nyaki vero erben 50 szazalekos dugulas van Fulladok ! Kerekpart hajtani nem tudom ,mert azonnal jon a ritmus zavar  !Gyogyszereim Preductal Coprenessa Nitromin sprey Pentoxit ASA !  Meg a jo Isten tudja hogy hany fajta volt mar  ! Eddig a Nitromin spey es a Verapamil segitett  ,, de most mar a Verapamil annyira le viszi a ritmust ,hogyha be veszem 4,5 aritmus ! Nekem is segitett   a Panangin , de valojaban csak annyit hogy ritkabban jon elo ! De elotte volt ugy hogy, naponta 3 -szor elo vett !! Orvosi leleteim 1 Tudok felett puha sejtes alap legzes , R tengely balra devial ! 2 D-vel septum vegig meg vastagodott, 19 mm.Ml: l. foku. a VR-ben ,Vi-benneg ,egyebkent poz. T hullamok . Rontgenvizsgalat ! Eredmenye ! Kisse magasabban allo kontur rekesz a tudonel  . A jo Isten sem erti  , ezeket az orvosi ki fejezeseket ! Hatha valaki kozzuletek  tud nekem segitteni  ! Most az a legg nagyobb problemam  hogy nagyon le esik a ritmus ,ha a Verapamilt be veszem ! Ha nem veszem,, jon a krizis ami abbol all, hogy nagyon  nagy a ritmus ! Van hogy 100 folotti ,,es borzaszto halal felelmem van ! Es van ugy hogy 3 ora hosszat tart ! Olyankor nem merek, meg mozdulni, es rengeteg vizet ki hajt belolem az erros sziv dobogas ! Az lenne kerdesem,, hogy tudtok e olyan gyogyszert, ami nem visszi annyira le a ritmust ?? Koszomom hogy meg hallgattatok !      

19491949 Creative Commons License 2016.10.15 0 0 4262

jo estet kivanok

AttiAttiAtti Creative Commons License 2016.09.29 -1 0 4261

Sziasztok!

 

Aki hisz abban, hogy a betegségeknek lelki eredete (is) lehet, számukra szeretném felajánlani segítségemet. Lélekgyógyászattal foglalkozom. Olyan módszerrel dolgozom, hogy a betegségek lelki eredetét keresem és azt oldom. Akit részletesen érdekel a módszer a honlapomon megtalálja. www.enlelkem.hu

 

Szeretettel:Attila

Indalex Creative Commons License 2016.09.28 -2 0 4260

Persze, bluefive (kukac) freemail (pont) hu

Köszi :-)

Előzmény: JammieB. (4259)
Indalex Creative Commons License 2016.09.27 -2 1 4258

Engem is érdekelne hogyan lehetne megszabadulni az extráktól, már nagyon elegem van belőlük. Hol találom meg akit emlitettél?

Előzmény: JammieB. (4257)
Indalex Creative Commons License 2016.09.22 0 0 4256

Sziasztok, tudja valaki mi lehet BFeri53 forumtársal?

Pár éve nagyon sok embernek segített ha vissza olvastok. 

pompierff Creative Commons License 2016.09.06 -1 0 4255

Szia

 

Próbáld ezzel a linkkel

 

 

https://www.facebook.com/groups/1797135437194343/?fref=ts

 

Előzmény: rémTT (4254)
rémTT Creative Commons License 2016.09.06 0 0 4254

Hát én ilyen oldalt nem találtam a facebookon

Előzmény: pompierff (4253)
pompierff Creative Commons License 2016.09.06 0 1 4253

Sziasztok! Van itt olyan aki kigyógyult extrasystolesból? Vagy olyan akinek enyhültek a tünetei? Éppen most csináltam egy facebook oldalt is, olyanokat várnék akik szintén ettől szenvednek nap mint nap, azt gondolom meg lehet osztani a tapasztalatokat, kinek mi segít hasonlók, reményeim szerint később egy igazi kardiológust is megkeresek, aki néha válaszolna a feltett kérdésekre, ha valakit érdekel az oldal, "Extrasystoléval együttélők klubja" oldalon megtalálsz. 

MmeErrant Creative Commons License 2016.09.06 0 0 4252

Szia! Magnéziumot szedjél és Valerianat. Ha gyors a pulzusod mellé még a Bánó féle fokhagyma, galagonya, fagyöngy zselét. :) 

Előzmény: rémTT (4251)
rémTT Creative Commons License 2016.09.02 0 0 4251

Nekem pont 1 hete voltak ezek az extrák ! 3 éve kezdődött először a pánikbegegségem nagyon gyors pulzussal ! Azóta megváltozott az életem ... Folyamatos szédülések rosszúllét antiszocializálódas stb ... viszont egy hete betonozás közben is éreztem a kihagyásokat és a végén annyira rosszul lettem hogy minden 2-ik 4-ik 6-ik és így tovább kihagyott ! Olyan mint ha megállna a szívem és ilyenkor a levegő is elmegy és ha pl beszéd közben jön a kihagyás akkor még a hangom is elcsuklik ! Teljesen olyan mintnha megállna a szív arra a pár mp-re ! az nap egyébként ha nem volt 100 kihagyás akkor egy se ! 3 kardiológusnál voltam de mindegyik azt mondta hogy semmi bajom ! Ultrahang ekg 24h minden volt de mondjuk akkor pont nem jelentkeztek ezek a tünetek ... Nagyon félek pánikolok és a minden napjaimat keseríti meg ez a hírtelen kihagyás! Valaki segítsen ! 

szucsl57 Creative Commons License 2016.08.20 0 0 4250

Köszönöm a választ! Csak azért kérdeztem, mert sok helyen olvasható hogy a konyhasóhoz (csökkentett nátriumtartalmú só) mesterségesen hozzáadott kálium igen káros. (Bár az azt hiszem kálium-klorid.) Az a gond hogy a neten annyi infó kering, hogy sokszor nem lehet kiszűrni, mi az igazság.

Előzmény: GPeti1977 (4249)
GPeti1977 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 4249

Szedjed csak nyugodtan jó szer nem is sorolnám a gyógyszerek közé, a káliumról írt dolgok meg nagy marhaságok, nem kell mindent elhinni amit a médiában olvasol, persze súlyos vese betegség esetén ügyelni kell a kálium bevitelre de azt tudnád ha még egy banánt sem ehetnél.

 

 

Előzmény: szucsl57 (4248)
szucsl57 Creative Commons License 2016.08.12 0 0 4248

Orvos írt nekem szívritmus zavarra Panangint. Van valakinek tapasztalata ezzel a gyógyszerrel kapcsolatban? Azért kérdezném, mert sok helyen a káliumot a szívre káros anyagnak írják, és ez tartalmaz kálium-aszpartátot.

 

jutalomfalat Creative Commons License 2016.07.22 0 0 4247

Családi tapasztalat, hátha hasznos valakinek! Szívműtét, aorta billentyű csere. 67 év. Honvéd Kórház, Dr. Vaszily. 

Minden szuper, másnapra az osztályon. Nagyon kedves mindenki, remélem nem távoznak külföldre mind...

sziget30 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 4246

erre vannak gyógyszerek vagy műtéti beavatkozás, beszélj egy kardiológussal

Előzmény: Jroux1 (4245)
Jroux1 Creative Commons License 2016.06.12 0 0 4245

Sziasztok!

 

Néhány éve küzdök pitvarfibrillációval, másnéven szívritmuszavarral. Csak azt nem tudom, hogy a kellemetlen - és általában a sürgősségi osztályon kezelt - ritmuszavaron túl kell-e tartanom pl. a pitvarfibrilláció miatti szívmegálással vagy ehhez hasonló súlyos szövödménnyel. Reális veszély ez? Vagy nyugodtan terhelhetem magam fizikailag? Szeretnék teljes életet élni, úgymint régen és nem rettegni, hogy jaj ezt sem szabad, azt sem szabad.

 

Üdv.: Jroux1 

sziget30 Creative Commons License 2016.05.12 0 0 4243

Üdv!

Bal oldali borda alsó vagy középső része alatt gyors rángatózást érzek időnként ami albbamarad pár rángatózás után

Inszallagprobléma vagy szivritmuszavar lehet a háttérben?

Fájdalmat vagy fulladást nem érzek, de máskor meg egészen biztosan komoly szivritmuszavarom volt és az se fájt csak erősen rángatózott középen kétszer aztán elmúlt szóval nemtudom mit gondoljak

Tud valaki valami véleményt mondani?

 

 

Sandygirl Creative Commons License 2016.05.11 0 0 4242

Szia!

Extrák jönnek mennek két szülés után is,van hogy halmozottan is,az durva s ijesztő,azért voltam eltűnve,te hogy vagy?

Előzmény: andy0902 (4048)
Sandygirl Creative Commons License 2016.05.11 0 0 4241

Sziasztok!

 

Extrák jönnek,mennek 10 éve, már két szülés után is,továbbra sem fia g nő sz tíz által szervi problémát,de nagyon nagyon kellemetlenek! 

Újabban halmozottan jelentkeznek, ráfogom a frontra és az idegeskedésre.

KataNailart Creative Commons License 2016.04.26 0 0 4240

Jó estét!

4 nappal ezelőtt, pénteken a 74 éves anyósomon szintén komoly szívműtétet végeztek. Koszorúér csere, szívbillentyű csere, peacemaker beültetése.Miután mindent megcsináltak, még a műtőasztalon, a szív spontán újraindult, ahogy ennek lennie kell. Majd a kikanülözést elkezdik, a szívburok megtelik vénás vérrel.A kikanülözés heylét U öltéssel zárják, a vérzés csökken, de nem múlik el teljesen, közben a vérnyomás esik. A szívet ismét kiemelik, majd észlelnek egy sérülést a bal kamrán, a vérnyomás tovább esik, nem tudják stabilizálni, majd vérnyomás nincs, a keringés leáll és beáll a halál.. Tudnék még mit írni, de érthető okokból nem teszem...Várom a kommenteket..

angel53 Creative Commons License 2016.03.18 0 0 4239

Sziasztok ! Kerékpározás után vérnyomásméréskor szabályos csipogás közeben 8-10 gyorsabb csipogás halaható ! Próbáltam ezzel egyidejűleg a pulzust is tapintani de nem éreztem gyosabb ütéseket! Viszont hallani nagyon ijesztő Mi lehet  ez ??? Volt valakinek hasonló taspsztalata ??? Köszönöm !

ghepard Creative Commons License 2016.01.04 0 1 4238

Köszi szépen. Neked is kívánok boldog új évet, meg mindenkinek is. Az új esztendő mintha egy kicsit új kezdetet is jelentene. Próbáljuk meg még jobbá tenni életünket, főleg belső életünket, érzéseinket, légzésünket - akkor talán a szív is rendesebben fog működni, meg az egész test is, úgy ahogy van.

 

Én mindenesetre megpróbálom folytatni a sorozataimat, amiket úgy figyelek:

 

- most lépek sorozatban a 37. évbe, amikor egyetlen napot se hiányoztam a melóból

 

- most lépek a 8. évembe szemüveg nélkül (azelőtt 9 évig hordtam)

 

- most lépek a 9. évembe torokgyulladás nélkül (azelőtt minden évben volt, néha kétszer is)

 

- most lépek a 14. évembe amióta rendszeresen javulnak a légzésmutatóim

 

- most lépek a 5. évembe a gerelydobálással, eddig minden évben javultam 

 

Ha ezeket a sorozatokat tartani tudom, akkor szerintem minden rendben lesz, mindenesetre megpróbálom, számomra a legfontosabb a légzés és a nagyon jó érzelmi állapot. Azt mondják, hogy az élet nehéz, nagyon nehéz - de ha megvan hozzá a kellő belső erőnk, akkor könnyebb minden...... Legyen Veletek ez a belső erő mindig......

Előzmény: Sarkel-a (4236)
sangom Creative Commons License 2016.01.02 0 0 4237

Sziasztok! A szakdolgozatomat kardiológiai témában írom: A nyitott szívműtéten átesett betegek kardiológiai gyógytorna rehabilitációja a címe. Készítettem egy online kérdőívet, amivel az eddig megszerzett adataimat szeretném bővíteni és szeretném, ha minél többen kitöltenék ezért megosztom itt is. A megosztásokat , kitöltéseket előre is köszönöm 

 

www.kerdoivem.hu/kerdoiv/850138333/

Sarkel-a Creative Commons License 2015.12.26 0 0 4236

Boldog Karácsonyt és nagyon jó egészséget kívánok Neked, kitartást az edzésekben, hosszú, boldog életet!! (ezek persze olyan újévi jókvánság-félék is.... ) 

 

Előzmény: ghepard (4235)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!