Keresés

Részletes keresés

.next Creative Commons License 2001.06.05 0 0 907
A garmin.com-on láttam a Streetpilot III-as változatát. Ezt viszont egyik európai garmin oldalon nem találom. Létezik hogy ez csak usa-ban van?
allmiracle Creative Commons License 2001.06.05 0 0 906
Igaz, hogy januári a kérdés, de IGEN a válaszom, mivel most készülök GPS venni.

üdv,
all

Előzmény: csillag (428)
Alfred Creative Commons License 2001.06.05 0 0 905
.next:
No, persze van különbség, kicsit a büszkeség is beszél belőlem. :-)
Előzmény: .next (904)
.next Creative Commons License 2001.06.05 0 0 904
Tudom, a geocaching-ben az tetszik, hogy abszolút nemzetközi. (én speciel svájcban élek és sikeresen felderítettem az első ilyen állomást - most tervezem hogy létrehozok egyet)
Ha külföldre utazom, ezentúl mindig meg fogom nézni hogy van-e a közelben ilyen pont és megkeresem. Tehát nincs időhöz és szervezéshez kötve. (tény hogy a pontvadász izgalmasabb)
Előzmény: Alfred (903)
Alfred Creative Commons License 2001.06.05 0 0 903
.next:
Végül is ugyan az, mint a mi Pontvadászunk.
Előzmény: .next (902)
.next Creative Commons License 2001.06.05 0 0 902
Hmm, ennyien vagyunk és itt még senki nem izgult rá a Geocaching-re?
www.geocaching.com

magyar site még nincs, de itt a nagy lehetőség!!

Alfred Creative Commons License 2001.06.01 0 0 901
Hátha még valaki olvassa!
Aki jönne a Pontvadászra, de nincs terepjárója, az jöjjön nyugodtan, mert több olyan érdeklődő is jön, akinek viszont GPS-e nincs, így a helyszínen társközvetítés lesz!
niváskarcsi Creative Commons License 2001.05.31 0 0 900
Válasz ment, köszi!!!
Előzmény: Alfred (899)
Alfred Creative Commons License 2001.05.31 0 0 899
niváskarcsi, Vgyuri:
Reggel dobtam nektek mélet, várom a választ!
rugo- Creative Commons License 2001.05.31 0 0 898
Vagyis:
9 pontos RS232 csatit feltételezve 3 "labat" kell osszekotni (az RX-TX kersztben, vagyis a PC RX a garmin TX-re és forditva)

PC GARMIN

2 ------------- 3
3 ------------- 2
5 ------------- 5

rugo

Előzmény: rugo- (897)
rugo- Creative Commons License 2001.05.31 0 0 897
Idézem:

"You will need a cable to connect your GPS receiver to the serial port on your PC.
Such cables are obtainable from Garmin or Magellan, but it is also possible to make up your own cables from available components. You should examine the serial port of your PC to see if you need a 25-pin or a 9-pin socket.

Cables are available from various sources. Try the following web URLs for both complete and home-brew connectors:

ˇ http://www.gpscables.com/
ˇ http://pfranc.com/projects/g45contr/g45_idx.htm

You may also be able to find other producers of cables on the Internet.

If you use a Garmin 4-wire cable the connections for a GPS45 unit are:

ˇ red - power in to GPS45

For a 25 pin socket

ˇ black - ground (connect to pin 7)
ˇ white - data-in (PC to GPS) (connect to pin 2)
ˇ brown - data-out (GPS to PC) (connect to pin 3)

For a 9 pin socket

ˇ black - ground (connect to pin 5)
ˇ white - data-in (PC to GPS) (connect to pin 3)
ˇ brown - data-out (GPS to PC) (connect to pin 2)

WARNING:
You should ensure that the interface on your GPS receiver is electrically compatible with your serial port. Some GPS receivers (e.g. 40/38) may not be able to withstand the voltages supplied by some PC serial ports.

A S Murphy"

rugo

Előzmény: NGabor (896)
NGabor Creative Commons License 2001.05.31 0 0 896
Szerintetek meg lehet hazilag egy RS232 kabelbol csinalni a GPSIIIplus PC adatkabelét?
Hol találhatom meg a bekotes rajzát?
Segitsetek!
Koszi,
Gabor
Előzmény: sui (895)
sui Creative Commons License 2001.05.30 0 0 895
hohoho:

Ha a tartókengyel bal oldalán lévő kis foggantyút kifelé húzod, akkor nemtom elképzelni hogy kirázódjon a GPS.

Előzmény: hohoho (870)
sui Creative Commons License 2001.05.30 0 0 894
Vgyuri:

Sajnos az eTrex család olcsóbb változatai ilyen szempontból buták, nem lehet user gridet állítani rajtuk.

Előzmény: Vgyuri (864)
niváskarcsi Creative Commons License 2001.05.30 0 0 893
Vgyuri nekem ajánlotta a lehetőséget,hogy eljönne velem pontvadászni.Ahova én is szívesen mennék de anyagiak híján nem tudtam élni a lehetőséggel,most kimarad.jó lenne ha Gyuri el tudna menni valakivel.Ő olyan elszánt GPS-es,hogy Vadkertre eljött vonattal Húsvétkor a bulira megmutatni a masináit,aminek nagyon örültümk.

Gyuri nézz bele a 4x4 magazinba van a Húsvéti buliról cikk.

Előzmény: Alfred (892)
Alfred Creative Commons License 2001.05.30 0 0 892
Vgyuri:
"Nagyon szivesen elmennék bemutatni a lehetőségeket a versenyre, mondjuk betársulnék valakihez az éjszakai futamra."
Szeretettel várunk, ha komolyan gondolod, írhatnál néhány sort az Off road topicba, hátha összejönnel olyannal, akinek meg GPS-e nincs!
Előzmény: Vgyuri (891)
Vgyuri Creative Commons License 2001.05.30 0 0 891
Alfred!

Ja igen, most latom a pontvadász verseny linkjét a hozzaszolásodban. Nekem nincs terepjáróm, van viszont GPS-em és notebookom katonai topotérképes programmal. Nagyon szivesen elmennék bemutatni a lehetőségeket a versenyre, mondjuk betársulnék valakihez az éjszakai futamra.

Előzmény: Alfred (889)
Vgyuri Creative Commons License 2001.05.30 0 0 890
Éppen ez az, nem vágjuk az elméletet, hanem szajkózzuk azt amit megérteni vélünk belőle, viszont leírjuk azokat a beállítási lehetőségeket, amit a gyakorlati használat során találtunk. Attól még, hogy a "da" konstans elméleti tartalmában nem tudunk megegyezni BadGe-vel, attol meg hasznalhatjuk az empirikus uton arra a helyre kikisérletezett számot. Maga a beállítás neked is rendelkezésedre áll, ott van a menüben.

A magam részéről 1994 óta használok GPS-t léginavigációra, 3 éve hőlégballon versenybíróként földi kiértékelésre. Biciklire azért nem, mert lusta vagyok.

Ez nem szellemi sport, hanem olyan gyakorlat amibe előbb-utóbb mindenki belejön, mint kiskutya az ugatásba. Csak nem kell félredobni a GPS-t az első alkalommal, amikor a világ nem akar a GPS-hez igazodni. Meg kell keresni - valakiben vagy valamiben - a hibát.

Előzmény: Alfred (889)
Alfred Creative Commons License 2001.05.30 0 0 889
Vgyuri:
Nagyon vágjátok az elméletet, de használni is ennyire tudjátok az eszközt?
Vagy ez inkább csak szellemi sport?! :-)

Pontvadász GPS verseny!

Előzmény: Vgyuri (883)
Kabus Creative Commons License 2001.05.30 0 0 888
Csőbilincs mégcsak hagyján, de hol vegyek rugós szorítású telefontartót? Van ötleted?
Előzmény: niváskarcsi (887)
niváskarcsi Creative Commons License 2001.05.29 0 0 887
Végy egy fűtésszerelők által használt megfelelő méretű csőbilincset meg egy rugós szorítású telefontartót.Ezeket szereld össze fogasd a kormányra és kész a tartó.Vagy a csőbilincset és a kütyüt szereld össze.csőbilincsből már van műanyag bevonatos is.
Előzmény: Kabus (885)
NGabor Creative Commons License 2001.05.29 0 0 886
Szisztok GPS guruk!

Szeretnek egy keszuleket vasarolni, ha lehet hasznaltat, mert talan az olcsobb!
Szerintetek hol erdemes nezelodni?
Motorra akarom felszerelni, erre talan a Garmin StreePilot a legalkalmasabb de az kicsit huzos ezert vmilyen alternativ megoldas erdekel...
Kerem segitsetek, ha tudtok!

Koszonom,
Gabor

Kabus Creative Commons License 2001.05.29 0 0 885
Várom azon jószándékú eMap tulajdonos jelentkezését, aki ideiglenesen vagy végleg meg szeretne válni eMap-hez való biciklikormányra szerelhető tartókengyelétől, esetleg tud egy tuti helyet, ahol péntekig egy ilyet be lehet szerezni. Egy hétvégi biciklitúrához kellene, de az általam ismert helyeken éppen kifogyott és csak két hét múlva lesz ismét.
Vgyuri Creative Commons License 2001.05.29 0 0 884
EGS=WGS, ez tenyleg mellenyulas, nem az "ugy irom, ahogy mondom" esete.
Előzmény: Vgyuri (883)
Vgyuri Creative Commons License 2001.05.29 0 0 883
BadGe

A VGS84=>WGS84 vonatkozasban igazad van, mellenyultam, pedig - tanar ur kerem, en keszultem, tessek megnezni a temaban irt tobb tucat egyeb dolgozatomat - en is tudom, hogy EGS, csak eppen, masra figyeltem, arra, hogy hogyan kellene kozreadni azokat az adatokat, amik egy embernek tobb honapi munkajaval keszultek. Egyebkent nem en voltam, hanem Kovacs Jozsef egykori valogatott ejtoernyos, jelenleg holegballonos. (Ismertebb neven Lapaj). Itt az empiria all szemben a tiszta elmelettel. Majd utana nezek, mas terkepdatumoknal a DA mennyi, elkepzelhetonek tartom, hogy ez nem az abszolut sugar, hanem a geoidsugartol, vagy az ellipszoidszugartol valo elterest adja meg, vagypedig a nagytengely es a kistengely kulonbseget. En sem ertek hozza.
Az teny, hogy ezeket az adatokat beadva Magyarorszagon 5-6 helyen 10 meteren belul volt a terkeprol leolvasott Gauss-Kruger koordinata es a GPS kijelzojen latott ertek kulonbsege, amiben benne volt a terkep, a terkepesz, a rajzolo es a nyomda hibaja is. Foldmerok szamara nem ajanlottam az ertekeket. Az ellenorzes egy 60 000 forintos Garmin12 GPS-el tortent reszben DGPS allakmazasaval, es nem 1 MFt-os geodeziai GPS-sel.
Amugy az altalam ismert Garmin kezelo programok (pl. a Garnix) csak a dx, dy, dz ertekekkel konfiguralnak, mi is ezzel kezdtuk, igy sem volt tobb 10-20 meternel az elteres.

Előzmény: BadGe (882)
BadGe Creative Commons License 2001.05.28 0 0 882
:) lehet, hogy a válasz kimerítő, de Gyurihoz híven most is egy kicsit hibás!. Egyfelől Gyuri légyszíves a WGS84-et WGS84-nek nevezd (World Geodetic System) és ne VGS-nek... másodszor pedig a semi major axes (DA) a föld sugarát hivatott megadni (ezred miliméterekben) így az a szám valahogy nem nagyon jön össze nekem...

Ge.

bár: VGS = VGyuri System :) lehet, hogy mégiscsak szándékos?

Előzmény: Vgyuri (881)
Vgyuri Creative Commons License 2001.05.28 0 0 881
RadZ

Senkit sem akartam kimeriteni, csak ertheto formaban (tablazatosan) akartam leirni az adatokat, de ez sajnos keves tamogatasra talalt. Amugy a Shift-szokozzel valo tabulalast meg ki sem probaltam, pedig az valoszinuleg megy.

Előzmény: RadZ (879)
NoGun Creative Commons License 2001.05.28 0 0 880
jó multkorjában voltam egy filmen amit Jelenczky István készített Izsák Imréről. Mint kiderült ő volt az az ember aki amerikában (amerikai háttérrel) kiszámolta föld mai ismert alakját).
Sajnáltam, hogy ezt eddig nem tanították nekem.

Kicsit büszke voltam rá...

Előzmény: BadGe (874)
RadZ Creative Commons License 2001.05.28 0 0 879
Kösz, kimerítő a válasz.
Előzmény: Vgyuri (875)
rugo- Creative Commons License 2001.05.28 0 0 878
Köszi,

próbalkozom...

Előzmény: Vgyuri (877)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!