Keresés

Részletes keresés

pajaci Creative Commons License 2011.11.02 0 0 56533

A kazánba beépített tágulásitartály gumilabdájában kevés a levegő?

Előzmény: Nogo (56532)
Nogo Creative Commons License 2011.11.02 0 0 56532

Köszönöm a válaszokat!

 

Tágulási tartály természetesen van, beépítve. Az októberi "karbantartás" (hogy érvényes legyen a garancia, 8000 Ft-ért) előtt nem volt gond soha a nyomással. De ettől még lehet tágulási tartály hiba. Radiátorokat átnéztem, nem ereszt sehol. De a fő gondom az, hogy miért megy fel a nyomás 3 bar-ra, majd kihülés után vissza 0,5-re? Kerülhet olyan levegő a rendszerbe, ami nem jut el a radiátorokba vagy a légtelenítő szelepekig?

A zakatolás problémára (az égéstérből jön) elgondokodtató a kémény. Szétválasztott rendszer amúgy, oldalról szív, kéménykürtőn keresztül van kivezetve a "kipufogó".

80%-on csendes, fel is fűti magát egy idő után, de egyrészt nem tudom elég lesz-e ez télen, másrészt ilyenkor a hatásfok elvileg kisebb.

cool13 Creative Commons License 2011.11.02 0 0 56531

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást. Meg mutatom neki a válaszokat, és majd eldönti  mit is tegyen.

gabrielke Creative Commons License 2011.11.02 0 0 56530

van tágulási? jól van méretezve? jól van beállítva az előfeszítése? egyik probléma a tágulási.

a másik probléma a gyenge keringető szivattyú lehet, illetve levegős is lehet a rendszer.

 

szerintem keress hozzáértőt...

 

Előzmény: Nogo (56523)
Prefetto Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56529

Ha egyébként nincs több hőigény, nyugodtan vedd le 80%-ra. A láng leadott hőjéhez képest kevés víz áramlik (szállítja el a meleget és jön forrásba) a hőcserélőben.

 

A leírt nyomásváltozásos hiba rossz, vagy nagyobb rendszer esetén kevés beépített tágulási tartályra utal.

 

Én nem hagyok már senkit semmihez nyűlni, borzasztó áron melóznak, a garancia érvényességéért nekik kell fizetni, és leköpnek. Még ha szép is a 12%, sose térül meg. Ha tönkremegy, teszek be ugyanazt ami volt.

 

A legjobb befektetés a hőszigetelés 12+ centivel.

Előzmény: Nogo (56523)
Pitylogós Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56528

Csere a károkozó költségére.

Előzmény: _Zé_ (56526)
kingoftailor Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56527

Én úgy jártam a Bosch fali turbós gázkazánnal, hogy elindulás után elkezdett remegni az egész, mint állat.

 

Negyedszeri látogatásnál rájött a szervizes, hogy a turbú kémény csövénél a belső cső 1 centivel rövidebb, mint a külső és szépen visszaszívott az égéstermékből.

 

Mondanom se kell, hogy 13%-al többet evett a kelleténél (mostaninál).

 

Fogtam a flexet és a külső csőből levágtam 2 centit. Azóta úgy megy, mint a kisangyal (kopp-kopp).

Előzmény: Nogo (56523)
_Zé_ Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56526

Sziasztok!

 

Az új króm csaptelepemet sikeresen megkarcolta a szerelő beépítéskor :( Nem mély a karc, tudtok esetleg valamilyen bevált szert az eltüntetésre? Eddig fogkrémmel próbáltam, nem sok sikerrel.

 

Előre is kösz a segítséget!

morgen66 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56525

Tágulási

Előzmény: morgen66 (56524)
morgen66 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56524

Sajnos az Immergas szervizesekről nekem sincs jó tapasztalatom.

Flegma lekezelően beszélnek az emberrel ha kérdezel tőlük valamit.

Kazán olyan amilyen.

 

Ha a nyomás lecsökken,lehet hogy valahol elszivárog a víz amit nem veszel észre.

 Kazánban van tágolási?

Ott is elmehet a nyomás ha tönkrement.

 

Nem ismerem a kazánt,esetleg ha van benne ventillátor az is zakatolhat,esetleg valami szelep.

Előzmény: Nogo (56523)
Nogo Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56523

Sziasztok!

 

Egy éve végrehajtottunk egy "fűtés korszerűsítést". Vaillant átfolyós vízmelegítő és FÉG C21 párost cseréltünk Immergas turbós kombira, a művelet félmillába került. Az éves fogyasztás durván 12%-al lett kisebb. 350 m3-el lett kevesebb az éves fogyasztás. Megérte? Nem vagyok róla meggyőződve.

Ráadásul ez az Immergas kazán több gondot okozott, mint az öreg FÉG 20 év alatt. És a szerelők nem értenek hozzá. Mondom a problémát. Ha elkezd teljes teljesítményen fűteni, elkezd zakatolni, rázkódni a kazán, mint egy rossz centrifuga, aki a közelben tartózkodik az ugrik és kikapcsolja (ez pl. éjjel kettőkor elég kellemetlen). A téli szezon alatt csak ritkán csinálta, természetesen a mostani őszi "karbantartás" alatt sem. A szerelő szerint hibátlan. Mutattam neki a felvételt a hangról (kamerával), de nem is reagált rá, ilyet még nem hallott. Akkor nem zakatolt a dög. Másnap már megint csinálta. Beszéltem egy másik szerelővel, látatlanba azt mondta, hogy hőcserélő. Nekem kicsit fura volt ez a magabiztosság. Közben arra rájöttem, hogy ha visszaveszem a teljesítményt, akkor nem zakatol. 80%-on csendben van. Viszont már a nyomással is gond van. 50 fokon már eléri a 3 bar-t, hideg állapotban meg lemegy 1 alá, volt hogy 0,5 alá, el sem akart indulni, utána kellett tölteni.

Aztán két hétre rá ki is jutott hozzánk a szakszervízes szerelő, nyomkodott a készüléken valamit (tesztüzem) és közölte hogy tökéletes. Nem zakatolt, mondtam hogy le van véve, de azt mondta, teljes teljesítményen megy. Mutatom a nyomást, leengedett belőle (!), és ajánlott plusz tágulási tartályt (eddig miért nem kellett?). Mutattam neki is a felvételt, ilyet nem hallott, egyszeri apró hiba lehet, nyugodjak meg, nem fogja többet csinálni. A kazán csendben működött napokig, aztán gyanús lett hogy elég lassan melegít, megnéztem, és kiderült hogy 80%-on áll a teljesítmény. Felemeltem max.-ra, 20 perc után újra elkezdett zakatolni. Visszavettem.

Úgyhogy most eléggé csalódott vagyok, a történet még folytatódik. Csalódott vagyok a "modern" technikában, úgy érzem hogy átvertek, de rendesen. Csalódott vagyok a "szakemberekben" is. Csalódott vagyok a gyári mosolygós reklámokban is (24 órás ügyelet, remek szaktanácsadás, szervíz).

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a hiba? Immergas Eolo Mini a kazán. Nem levegősek a radiátorok, a meleget is leadja, ezzel nincs gond.

 

Üdv!

csincso Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56522

Ok, igyekszem küldeni a rajzot+ képet is mellékelek.

A csövezés és a kiállások már megvannak a fürdőben meg a konyhában is.

Előzmény: nixon70 (56496)
KalásziM Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56521

 Tovább elemezem a kérdéseidet :

 

 

 

 "megéri egy korszerűbb kazánnal kiváltani egy bojlert és egy ósrégi Fég cirkót, egy kombinált cirkóra?"

 

 

 "Megéri az a kb 200 ezer pénzt a művelet?"

 

 

ha ennyiből kijön, megéri .

 

 Csakhogy nem jön ki ennyiből !!

 

 

 

Előzmény: cool13 (56516)
KalásziM Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56520

  "Sok a gázszámla azt mondja."

 

 hát azt lehet mondani, de kérdés, hogy  mennyi a sok ?

 Figyú : a ház m2-t, belmagasságot, a kb.  3évre visszamenőleges gázfogyasztás kell / A főgáz megmondja ingyért 5 évre visszmenőleg /

 A Tigáz gondolom nem.

 Aztán ha ezeket ide leírod, már talán többre megyünk !!

 

 

 

 "csak a bojler és a gáztűzhely."

 

 

 Bizony bizony egy fürdéssel is el lehet tetemes mennyiségű gázt használni.

 És az se mindegy hányan élnek a lakásban, ki mennyit fürdik.

 

 Mert pl. a végletek .

 a fiam képes  20 percet padlógázzal  tusolni, míg hallom , hogy az egyik rokon a fürdővízét kimeri és azzal öblíti a WC.

 A védekezése - kis nyugdíjas. hogy naponta vagy hetente fürdik,  azt nem tudom.

Előzmény: cool13 (56507)
KalásziM Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56519

 A gázfogyasztást nem naponta hanem évente kell  feljegyezni. Persze az óra mindig méri és feljegyzi.

 Csak az éves - sőt a- a több éves fogyasztás az, ami mond valamit - mármint a hozzáértőknek  !

 

 Viszont az őrláng fogyasztaás tényleg érdemes mérni - már egyórás méréssel lehet következtetni a napi - fogyasztásra, de jobb ha másnap ugyanabban az órában megnézzük - persze csak akkor ha ekkormás nem megy.

 De a napi 1 m3 az nagyon sok - nem mérési hiba véletelen ??

 

 A 0,25 - 0,35 m3 / nap a reális.

 Most hogy ez kárba vész vagy sem, az vita tárgya - végül is az is melegít egy picit - nyáron biztosan haszontalan.

 Összehasolítani persze lehet a házakat - csak nem úgy hogy 790 - 1780 m3 a fogyasztás, az értelmetlen.

 A fajlagos gáz ill. a fajlagos energia felhasználás az ami mond valamit.

 

 

 Mert  a 3 liter bor az sok vagy kevés ?

 Így hülyeség. De ha egy estére vagy egyhétre számoljuk már más az ábra. Még az is számít hányan isszák !!

 

 

 Valahogy így

 fajlagos borfogyasztás   x liter  /fő/nap. (este)

 

 mert úgyi a  0,5 liter bor ( fő/ este egy szolid szám , de a   2  liter/fő/este már húzos lehet.

 

 Tehát ha összeakarod hasonlítani a két ház energia felhasználásának a megfelelőségét, akkor csak afajlagos értékkel boldogulsz.

 A többi csak önámítás.

Előzmény: cool13 (56507)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56518

helyes a bőgés oroszlán! hát ugye hány éves a fég cirkó? gondolom 10+ de lehet 15 +

szóval előbb vagy utóbb csere lesz aktuális. a napi 1m3 gáz havi szinten kb 4000 ft

6 hónappal számolva, ezen lehet nyerni évi 25 000 ft-ot, és a kazán is sokkal modernebb, azon is lehet fogni.

csak itt előjön hogy mekkora a ház. ha elég nagy 120 m2 vagy felette, akkor jön a fejtörőke, hogy profi kombikazán

külső időjáráskövetővel, és hozzávaló termosztáttal (ez sacc / kb sztem most 220- 250 000 ft ) vagy vegyeskazán.

a fatüzelés fele árban van kb mint a gáz. én még a kis 50m2 kecóban is vállalnám a napi 1 begyújtást a fele árért.......

Előzmény: cool13 (56516)
cool13 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56517

Mindkettőben műanyag nyílászárók. A faiatalabb nagyobb m2-re.

Előzmény: cool13 (56516)
cool13 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56516

Mindkettőn 4 cm szigetelés. A tégla poroterm. De mint mondtam a mért időszakban az öreg házban nem is ment a fűtés, így lett majdnem ugyan akkora az elfogyasztott gáz mennyiség. Mondjuk ha azt monja morgen66, hogy elfogyaszthat 1m3-t az őrláng, akkor az ebben az esetben két őrláng és a gáztűzhely tuti kiadja az elfogyasztott 2m3 gázt.

De ne is hasonlítgassuk a kettőt egymáshoz.

Inkább tegyük fel úgy a kérdést, megéri egy korszerűbb kazánnal kiváltani egy bojlert és egy ósrégi Fég cirkót, egy kombinált cirkóra? Megéri az a kb 200 ezer pénzt a művelet? Gondolva jövőre, magasabb gázárakra stb.

Előzmény: M63FUN (56515)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56515

ez így nem elég. így kb annyit ér az összehasonlítás, hogy mi fogyaszt kevesebbett,

egy 750-es BMW vagy egy Maruti. mindkettőben benzinmotor van...........

a fiatalabb milyen tégla, és mennyi szigetelés van mind2-n

méretben mekkorák, nyílászárók hogy állnak. ha öreg a kazán persze érdemes

lehet lecserélni, de azért a gázszámla "gerince" nem a kazánon múlik.

fűtésmód és hőigény a fő kérdések. de a hőigény az igazi "pénznyelő" ok

Előzmény: cool13 (56514)
cool13 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56514

Mindkettő hungarocell szigeteléssel rendelkezik. A fiatalabb tégla az öreg salakblokk vagy mi a szösz. De van szigetelés.

Előzmény: M63FUN (56512)
cool13 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56513

Ok lehet igazad van. :)

Előzmény: joevagyok68 (56511)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56512

egy vérlázító kérdés: a 2 ház műszakilag mennyire van 1 szinten? különben sánta a hasonlítás.

"Családi ház. Sok a gázszámla azt mondja." és valami használható hőszigetelés van a házon?

mert a kazánnal lehet bohóckodni,10 - 20% -ot is megspórolni akár. de egy régi házon egy komoly

hőszigetelés akár 60+ %-ot is tud.  persze az nem 200k az igaz :-( de a hőigényt a kazán csak kielégíti,

nem befolyásolja !

 

Előzmény: cool13 (56507)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56511

Nem az volt ott a baj.....:-)

 

Hanem...morgen66 >

"

Gondolom családi ház ha volt vegyes kazán.

A tapasztalatok szerint sokan most tesznek vegyest a fűtésükre.

Biztos kiakarja dobni?

 

Ebből arra következtettem, hogy arra gondolt hogy ....:-))

 

 

"Van aki megértette így is. :)"

Vagy nem :-))

Előzmény: cool13 (56508)
cool13 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56510

Azt nem is mondtam, hogy ez a max mindennel, a minkadíj ezen felül van természetesen. Bele van kalkulálva.

Előzmény: morgen66 (56509)
morgen66 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56509

Bocs elolvastam.

Igen az őrláng elfogyaszthat annyi gázt.

 

Kombi cirkó lehet hogy kijön ennyiből,de a munkadíjés a hivatalos dolgok már nem.

 

Előzmény: cool13 (56507)
cool13 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56508

Ó hát elnézést cirkó az igazából. De nem nyelvtanórára volna szükségem, és nem is szakmai kifejezések oktatására. Van aki megértette így is. :)

Előzmény: joevagyok68 (56506)
cool13 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56507

Pénz kb120-150. Családi ház. Sok a gázszámla azt mondja. A tesóméknál és nála is mérték naponta 24 órában az elfogyasztott gázmennyiséget. A tesóméknál 3-m3 nála 2 lett. Tesóméknál ment a fűtés nála nem, csak a bojler és a gáztűzhely. Arra gondoltunk az őrlánggos öreg készülék, és esetleg a vízkövesedett bojler okozza a majdnem akkora fogyasztást. Azt is mondta, hogy egyszer megmérte szintén így 24 óránkénti óraolvasással csak az őrláng 1-m3 fogyasztott. Ez is létezhet? Miért merült fel, hogy nem is kellene lecserélni a Féget?

Előzmény: morgen66 (56505)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56506

"gázkazán cserére szánta el magát."  :-))

Előzmény: morgen66 (56505)
morgen66 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56505

Mennyi pénz van rá?

Gondolom családi ház ha volt vegyes kazán.

 

A tapasztalatok szerint sokan most tesznek vegyest a fűtésükre.

 

Biztos kiakarja dobni?

Előzmény: cool13 (56504)
cool13 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56504

Üdv Mindenkinek!

 

Apám gázkazán cserére szánta el magát. Eddig egy ősrégi parapetes Fég kazán, egy gázbojler és egy vegyestüzelésű kazán szolgáltatott. Én mint laikus azt mondtam neki, vegyen egy Turbós kombi készüléket, kémény hiányában. Berakni a fürdőbe a bojler helyére. Bekötni a HMV redszert a bojler csatlakozásaiba, és a közelben menő fűtéscsövekbe a fűtés részét.  Mennyire jó ez a gondolat? És ha lehetséges, akkor kérnék készülékmárkát és típust, mit érdemes vásárolni. Ajánlottam neki a Saunier Duval-t, mert nálam évek óta tökéletesen teszi a dolgát, minden hiba nélkül, csak az kéményes. Kérnék ötleteket és készülék ajánlatokat. Köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!