Keresés

Részletes keresés

ancika02 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 503
Jó Reggelt Mindenkinek!

Biztosan ismeritek a német krémest, igazán egyszerű, de nagyszerű süti. Csak össze kell keverni, be a tepsibe, azután a sütőbe és kész.
A receptje:

Német krémes
8 db tojás, 30 dkg porcukor, 2 csomag vanília, 25 dkg margarin, 9 púpozott evőkanál liszt, (most megmértem 18 dkg) 9 dl tej.
A tojások sárgáját a cukorral és a vaníliás cukorral habosra keverjük. A margarint felolvasztjuk, hozzáadjuk a tojáshoz, azután a lisztet és a tejet is. A tojásfehérjét felverjük, hozzáadjuk a masszához. A tepsit vajazzuk, lisztezzük, beleöntjük a masszát, majd 1 órán át kb. 180-200 fokos sütőben sütjük.

Miután megsült, érdekes módon a tészta három felé válik. Az alsó rétege hasonló a palacsintatésztához, a középső réteg egy lágy vaníliakrém, és a teteje piskótaszerű.
És nagyon fincsi. Amikor először csináltam, igen meglepődtem, mi lesz ebből, de azóta a család kedvence. No és hamar megvan. Csak a sütés tart kicsit tovább.
Bátran neki kell látni, és biztos sikerülni fog.

További jó napot mindenkinek, majd estére újra jövök. Jutka.
Előzmény: csipkerozsi (500)
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.04.19 0 0 502
Köszönöm !
Én is ilyesmire gonndoltam , de így már pontosan fogom átadni az üzenetedet :-*)))
Előzmény: csipkerozsi (501)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.04.19 0 0 501

Erzsike, azt jelenti, hogy: Hiányzol.

Igen, eltűnést is jelent, jól tudod:)

puszi

Előzmény: zöldtengerszem (499)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.04.19 0 0 500

Ancika ugye nem is nehéz a feltöltés?

Jó dolog a képtár, sok szépséget meg lehet mutatni:)

Az angyalkákat én is sajnálom, hogy nem fotóztad le, nagyon-nagyon szeretem

a karácsonyi díszeket, nézegetni is, meg horgolni is.

Azt várom, hogy mintákat is tegyél fel, olyan jó új kézimunkákkal találkozni:))

Német krémes? Fotó? Recept? ...legalább...

 

Kívánok én is jóéjszakát, szép álmokat.

A reggeli kávénál rátok gondolok:)))

 

Előzmény: ancika02 (495)
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.04.19 0 0 499
Mit is jelent ez szószerint ? A miss nem eltűnni ? Vagy hogyismondjam el neki ? Mert azt értem , hogy tündérszép , de szomorú cica , meg esik a hó , nadeéntudomám , hogy ez a mi jó kis meleg szobánkban van ám !!!
Előzmény: csipkerozsi (496)
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.04.19 0 0 498
Évike !
Ezt nem tudom kinyomtatni , mert fekete-fehér a nyomtatóm, de megpróbálom majd elmesélni neki , hogy egy tündéri cicamica tőled , és az egyéb jellemzőit is . Habár a szavaim kevesek lesznek rá , de biztosan érteni fogja , hogy ha ennyit habogok , akkor csak egy tündérszép cicus lehet . :-DDD.. Biztosan nagyon fog örülni :-) .
Előzmény: csipkerozsi (496)
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.04.19 0 0 497
Jutka !
Milyen a német krémes ??? Azt nem ismerem . Persze én nem vagyok az a nagyon ügyes sütő , főzni finoman és jól főzök , de sütiben általában az egyszerűbbeket szeretem , amiket nem nagyon kell nyújtani csak kavargatni , vagy azokat , amiket megcsinál a kenyérsütő dagasztója , szóval az nem furcsa , hogy én nem ismerem , de kiváncsi lennék rá , majd tedd fel a receptjét , jó ? Köszönöm :-).. Hát most már megyek , puszi nektek , reggel még biztosan benézek .... Jó éjt mindenkinek ! Eddig bírtam a mentegetést , most nyomtatni fogok :-) ....
Előzmény: ancika02 (495)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.04.19 0 0 496

Erzsike ezt is küldöm Magdusnak, és sokat gondolok rá.

 

Előzmény: zöldtengerszem (494)
ancika02 Creative Commons License 2009.04.19 0 0 495
Kedves Csipkerózsi!
Igen, láttam, hogy bejelöltél, és vissza is igazoltalak. Köszönöm a dicséretet, ez most premier volt, mert ilyet sem csináltam még soha.(Mármint a feltöltést). Az az igazság, hogy nagyon sok olyan terítőt is horgoltam már, ami mind ajándék lett. Karácsonykor a nagynéném megrendelésére horgoltam több mint 20 angyalkát. Azt adta a gyerekeinek és az unokáinak karácsonyi ajándékba. Sajnos miután elvittem jutott eszembe, hogy le is kellett volna fotózni. No majd az idén. Elhatároztam, hogy ezután minden elkészült dolgomat le fogom fotózni. Tervbe van véve, hogy mintás albumot is készítek, mert épp most néztem, mennyi horgolós újságom van, sok szép mintával. Meg még egy, amibe a többi keresztszemesemet fel tudom tenni.
Ma egy kicsit elfáradtunk, mert a szüleimnek voltunk segíteni a kertjükbe füvet nyírni.
Messze van mindentől a kert, és ott még jobb a levegő, mint itthon nálunk. Pedig itt sem kutya. A kisebbik fiam mondta, hogy itthon fele annyi idő alatt kipiheni magát, mint Pesten. Lehet, hogy a levegő, de lehet, hogy az itthonlét.
No elég is volt mára belőlem.
Csuda klasszak a receptek, majd teszek fel én is, mert sütni, főzni én is nagyon szeretek. Tegnap délután is sütöttem egy tepsi német krémest, de estére el is fogyott, mert közben hívtak minket a barátaink, és tíz embernek egy tepsi süti az semmi.
De az a legnagyobb dicséret, hogy elfogyott.
Magdus, remélem jobban van az új gyógyszerektől. Igyekezzen meggyógyulni, mert itt mindenkinek nagyon hiányzik.
Na nyugodalmas jó éjszakát kívánok mindenkinek: Jutka.
Előzmény: csipkerozsi (484)
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.04.19 0 0 494
Évike !

Köszönöm a kedves szavaidat :-) . Át fogom adni az üzenetedet Magdinak mindenképpen ! Most megpróbálom kimásolni neki a hsz.-itokat Word-be, és elviszem neki holnap kinyomtatva :-D.
Remélem sikerülni fog :-) , szóval vagyok is meg nem is , bocs , ha közben nem válaszolnék nektek , majd igyekszem figyelni . Habár lehet , hogy már csicsikáltok ??? Na majd kiderül ! :-D . (Most csak fekete , de majd legközelebb beződítem , jó ??? ...)
Előzmény: csipkerozsi (489)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.04.19 0 0 493

Meg lettél dícsérve rendesen, szórakozik a gépem:)

Előzmény: Törölt nick (490)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.04.19 0 0 492
Köszi, gusztusos, biztos finom is!
Előzmény: Törölt nick (490)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.04.19 0 0 491
Köszi, gusztusosan néz ki, biztos finom is!
Előzmény: Törölt nick (490)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.19 0 0 490
Akkor egy ujabb finomság Lackó Recepteskönyvéből:

Meggyes lepény:

8dkg. vajat habosra keverünk, hozzáadunk 18dkg cukrot, 5 tojás sárgáját, az 5 tojás kemény habját és 15 dkg lisztet. kizsírozott lisztezett tepsibe öntjük 1/2kg meggyet a tésztára jintünk. Szép sárgára sütjük. Majd szeltelve porcukorral meghintve tálaljuk.(én a vajat mindíg fel szoktam olvasztani használatt elött.)


csipkerozsi Creative Commons License 2009.04.19 0 0 489

Erzsike ilyen ügyes párod van? Főzöcskézik? Gratulálok!

Betegség alatt és után pihenni kell, így töltődsz fel ismét energiával, úgyhogy ne sajnáld magadtól a pihenésre szánt időt.

Ha eljutsz Magdushoz, küldök egy Reikis ölelést:)) És azt üzenem, gyógyuljon meg rendesen, mert szükségünk van rá, pörög a topik, és várja!

Én leginkább a sült szalonnát szeretem, juhtúróval és hagymával, mikor kint sütögetünk, pedig sertéshúst is szoktunk.

Amúgy nemigen eszem szalonnát, meg sertéshúst se, a reformkonyha híve vagyok,

de elég nehéz, mert a férjem inkább a húsos ételeket szereti.

És mi az, hogy most mindennel kész vagyok?

Ezt soha nem lehet mondani:))

Már hiányoztál...

 

Marinó nem is kell kigyógyulni a hajócskázásból! Addig kell csinálni, amíg kedved van hozzá:))

Várjuk az újabb sütit:))

 

 

 

Előzmény: zöldtengerszem (480)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.19 0 0 488
Mindjárt jön tőlem is egy újabb recept fényképpel:-))
csipkerozsi Creative Commons License 2009.04.19 0 0 487

Valika szép cserkészlányod van, olyan helyes:))

A torta is csinos...biztos finom volt:))

És inkább mutasd meg háromszor, mint egyszer sem.

Amint látom, mindenki szeret sütni is, ez is egy szép és hasznos hobby, minden

süti fotót és receptet szívesen veszünk:))

Előzmény: vali531 (479)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.19 0 0 486
Igen ! Most vitték el, és már kaptam megrendelést Hajócskás kisterítőkre is:-))
Előzmény: Mordek (477)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.19 0 0 485
Babék most kicsit pihennek:-)) Elkapott a hajócskázásos betegsé:-) Valahogy nem akaródzik kigyógyulni belőle:-))
Előzmény: csipkerozsi (484)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.04.19 0 0 484

Ildikó nagyon szép családod van!

A kis unokád is aranyos, olyan kis vidám, büszke lehetsz rájuk:))

 

Borika köszi az Ancika képtárát.

Gyönyörűen horgolsz Ancika, jó volt nézelődni nálad is, a képecske is tetszik.

Komoly horgolós vagy Te is, örülök, hogy ránk találtál:))

Szólj, mikor még töltesz fel dolgokat.

Ismerősnek jelöltelek:)

 

Téged is bejelöltelek Marino.

Mindig meglepődöm, hogy milyen szépen dolgozol, pedig már igazán megszokhattam volna!Gratula!

Mi van a babákkal? Vagy most a hajócsipke az első?

 

Icus, ez jó! A kímélő kaja...kímélted magad a főzéstől...ez tetszik:)))

Hogy nem bírod a hangos zenét? Én ilyen helyre el sem tudok menni, annyira nem bírom.Mi a jó ebben a nagy hangerőben?

Édes a kis unokád, látszik, hogy szeret táncolni:))

Jót derültem a hsz-eden:))

Előzmény: szaboildiko (471)
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.04.19 0 0 483

Eicu !

 

Nehogy beteg legyél te is ! Ügyes az unokád , én sem szeretem a nagyon hangos zenét , megértem , hogy sok volt egy kicsit , de egy unokáért vagy gyermekért mit el nem visel jókedvvel az ember ! Ráadásul még sokáig is tartott , gratulálok a kitartásotokhoz !

Mordek !

Milyen salátát csináltál a husihoz ? Biztos fincsi lehetett !

Én nyáron sokszor csinálok görögöt , csak föl kell vágni a hagymát , paradicsomot , uborkát , és leönteni olivaolajjal , és be a hűtőbe . Amikor esszük akkor teszünk rá legtöbbször trappista sajtot , nagyon szeretjük mindnyájan , de én most azért a hagymával óvatos leszek egy darabig ...Na átadom a gépet , majd jövök , de már hiányoztatok , csak beszaladtam egy kicsit !

Előzmény: eicu (475)
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.04.19 0 0 482

Borcsika !

Köszönöm a recepteket !

Valika csodaszép a torta , örülök , hogy jól sikerült az avatás :-)

Marino !

Csipketerítőből én is a másodikat csinálom életemben . Nagyon jól sikerült a tied !

Csipkerózsi !

Te is sütögetsz odakinn ??? És mi finomat ?

Most megint csak egy kis időre jöttem ide , mert már kérik a gyerekek a gépet , pedig épp a leveleimet néztem meg , meg a barátaimnak válaszoltam a leveleikre, de ha itthon vannak , akkor odaadom nekik szívesen , én hét közben majd többet levelezek .... Majd este azért jövök , aztán szépen elolvasgatom , megnézegetem , hogy mi jót és szépet csináltatok egész nap . :-DDD Én valahogyan nem tudom behozni a lemaradásaimat sehogysem , de talán azokat soha nem is lehet behozni azt hiszem ... Épp maga a folyamat az , ami mozgásban tart , de olyan jó lenne néha azt mondani , hogy most mindennel kész vagyok :-D...

Előzmény: borcsimama (469)
Mordek Creative Commons License 2009.04.19 0 0 481
Vali!

Gratulálok a kiscserkésznek! A torta is jól néz ki.
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.04.19 0 0 480

Szerbusztok !

 

Jaj , de szép képeket tettetek fel ! Kedves, nevető , dolgos családtagok , szép kézimunkák :-) ! Jó ez a finom idő , már nagyon vágytunk rá a hosszú tél után , ugye ? Ma délelőtt nem voltam itthon, a párom csinálta meg a sült csirkét , meg a krumplipürét ( ezeket nagyon jól tudja, meg a rakott krumplit ) , szóval pont jól jött ki a dolog ! Mire hazaértem olyan melegem lett (reggel még hűvös volt kicsit ), hogy ebéd után már nem volt erőm menni sehova sem , máskor egy hónap alatt nem alszom annyit azt hiszem , mint most egy hét alatt :-) .  Így aztán Magdihoz nem tudtam menni , de majd holnap délelőtt , ha nem jön közbe semmi sem ! ...És akkor most zöldddeeeeel !!! :-DDDDD

vali531 Creative Commons License 2009.04.19 0 0 479
Bocsánat valamit elszúrtam.Igaz nagyon finom volt a torta .milánói és oroszkrém, de ennyire nem akartam reklámozni. A lányom meg lemaradt.lányom és pár társa még otthon
vali531 Creative Commons License 2009.04.19 0 0 478
Szép délutánt mindenkinek!Most csak hamar bekukkantok ,mert még a keresztfiam
szülinapját kell köszönteni.Lezajlott a cserkészavatás.Nagyon szép ünnepség volt a szentmise végén.Utána egy kis ebéd sok-sok sütivel és egy hatalmas tortával.Cserkészliliom díszíti.Ennek az elkészítésében én is részt vettem.
Meg én díszítettem.Rakok fel képet a lányomról és a tortáról.Majd este olvasok vissza.tortatortatorta
Mordek Creative Commons License 2009.04.19 0 0 477
Marino!
Nagyon szép lett a terítőd! Ez készült megrendelésre?
Mordek Creative Commons License 2009.04.19 0 0 476
Borcsimama!
Köszönöm a recepteket, de ez már merénylet a kilóim ellen!:-)))
De mit lehet tenni, ha a horgolás mellett a főzés-sütés a másik hobbim.
Most értünk haza a sógor köszöntésből, így most már nem lesz időm sütni, de készítek mindjárt salátákat a grill husikhoz. Úgy érzem, másnak is meghozta a jó idő a kedvét, mert finom illatok szállnak felém a szomszédokból.
Előzmény: borcsimama (469)
eicu Creative Commons License 2009.04.19 0 0 475

Kellemes vasárnap délutánt mindenkinek!

Meg vagyok csak még nem jutottam a géphez. Látom nagyon aktívak vagytok sütemények horgolások és minden egyéb. Én elég lazán csináltam a mai ebédet, most kímélő kaján voltunk a papával Kíméltem magam a bonyolultabb főzéstől.

Tegnap megvolt a tánc az unokám tánc gálája. Megállapítottam, hogy ez bizony már nem a mi korosztályunknak való. A féjem is jött, de lehet, hogy legközelebb már csak akkor jön ha szabadtéri program lesz. Majd meg süketültünk a zenétől azt hittem, hogy szét robban a fejem.

A napokban kis ritmus zavarom volt és tegnap sem voltam valami jó, hát ez a zene rendbehozta a belső ritmusomat, mert nem csak a szívem, hanem még a vesém is dobogott.

Mivel a kicsik a fináléban is rész vettek így a végéig maradtunk. Azzal vígasztaltam magam ha az 5 és fél éves unokám kibírja akkor nekem is ki kell bírni. 6 órától kb. 10-ig tarott, mert kb. 200 tagja van a tánciskolának és hát mindenki fellépett. A gyerekeknek ez meg sem kottyant.

Csináltam képet, de nem nagyon lehett, a lányom képei még nincs nálam így teszek egyett az enyémekből.

Ő az középen.

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.04.19 0 0 474
Sikerült!! Életem második terítője készvan:-))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!