Keresés

Részletes keresés

mouser Creative Commons License 2011.11.02 0 0 56535

sziasztok!

 

valaki tudna nekem segíteni? van egy computhermax q7rf jelzésű termosztátom, és nem kapcsolja be a cirkót. a hordozható és a falra szerelt rész között a kommunikáció megvan, mert a fali egység lámpája felvillan pirosan, mikor bekapcsolja a hordozható egység, de a cirkó nem indul el. manuális módban is próbáltam a fali egységet kapcsolni, akkor se történt semmi, csak a lámpák világítottak a fali egységen. odáig eljutottam, hogy a fali egység alján van két csavar, még nem csavartam ki őket, de a csavarhúzót már előkészítettem :-))

 

az ezermesterem még vagy egy hétig külföldön van, és bár még 20°C felett van a lakásban a hőfok, de azért mégiscsak nyugodtabb lennék, ha működne.

 

nőnemű vagyok, nagy bátorsággal, de semmi szakértelemmel, ha vmi egyszerű dolgot tudtok mondani, megpróbálhatom :-)

gabrielke Creative Commons License 2011.11.02 0 0 56534

vagy a tágulási mellett nincs/rossz a légtelenítő, és ott van egy szép nagy buborék, akkor aztán akármit is mutathat a nyomásmérő

 

Előzmény: pajaci (56533)
pajaci Creative Commons License 2011.11.02 0 0 56533

A kazánba beépített tágulásitartály gumilabdájában kevés a levegő?

Előzmény: Nogo (56532)
Nogo Creative Commons License 2011.11.02 0 0 56532

Köszönöm a válaszokat!

 

Tágulási tartály természetesen van, beépítve. Az októberi "karbantartás" (hogy érvényes legyen a garancia, 8000 Ft-ért) előtt nem volt gond soha a nyomással. De ettől még lehet tágulási tartály hiba. Radiátorokat átnéztem, nem ereszt sehol. De a fő gondom az, hogy miért megy fel a nyomás 3 bar-ra, majd kihülés után vissza 0,5-re? Kerülhet olyan levegő a rendszerbe, ami nem jut el a radiátorokba vagy a légtelenítő szelepekig?

A zakatolás problémára (az égéstérből jön) elgondokodtató a kémény. Szétválasztott rendszer amúgy, oldalról szív, kéménykürtőn keresztül van kivezetve a "kipufogó".

80%-on csendes, fel is fűti magát egy idő után, de egyrészt nem tudom elég lesz-e ez télen, másrészt ilyenkor a hatásfok elvileg kisebb.

cool13 Creative Commons License 2011.11.02 0 0 56531

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást. Meg mutatom neki a válaszokat, és majd eldönti  mit is tegyen.

gabrielke Creative Commons License 2011.11.02 0 0 56530

van tágulási? jól van méretezve? jól van beállítva az előfeszítése? egyik probléma a tágulási.

a másik probléma a gyenge keringető szivattyú lehet, illetve levegős is lehet a rendszer.

 

szerintem keress hozzáértőt...

 

Előzmény: Nogo (56523)
Prefetto Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56529

Ha egyébként nincs több hőigény, nyugodtan vedd le 80%-ra. A láng leadott hőjéhez képest kevés víz áramlik (szállítja el a meleget és jön forrásba) a hőcserélőben.

 

A leírt nyomásváltozásos hiba rossz, vagy nagyobb rendszer esetén kevés beépített tágulási tartályra utal.

 

Én nem hagyok már senkit semmihez nyűlni, borzasztó áron melóznak, a garancia érvényességéért nekik kell fizetni, és leköpnek. Még ha szép is a 12%, sose térül meg. Ha tönkremegy, teszek be ugyanazt ami volt.

 

A legjobb befektetés a hőszigetelés 12+ centivel.

Előzmény: Nogo (56523)
Pitylogós Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56528

Csere a károkozó költségére.

Előzmény: _Zé_ (56526)
kingoftailor Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56527

Én úgy jártam a Bosch fali turbós gázkazánnal, hogy elindulás után elkezdett remegni az egész, mint állat.

 

Negyedszeri látogatásnál rájött a szervizes, hogy a turbú kémény csövénél a belső cső 1 centivel rövidebb, mint a külső és szépen visszaszívott az égéstermékből.

 

Mondanom se kell, hogy 13%-al többet evett a kelleténél (mostaninál).

 

Fogtam a flexet és a külső csőből levágtam 2 centit. Azóta úgy megy, mint a kisangyal (kopp-kopp).

Előzmény: Nogo (56523)
_Zé_ Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56526

Sziasztok!

 

Az új króm csaptelepemet sikeresen megkarcolta a szerelő beépítéskor :( Nem mély a karc, tudtok esetleg valamilyen bevált szert az eltüntetésre? Eddig fogkrémmel próbáltam, nem sok sikerrel.

 

Előre is kösz a segítséget!

morgen66 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56525

Tágulási

Előzmény: morgen66 (56524)
morgen66 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56524

Sajnos az Immergas szervizesekről nekem sincs jó tapasztalatom.

Flegma lekezelően beszélnek az emberrel ha kérdezel tőlük valamit.

Kazán olyan amilyen.

 

Ha a nyomás lecsökken,lehet hogy valahol elszivárog a víz amit nem veszel észre.

 Kazánban van tágolási?

Ott is elmehet a nyomás ha tönkrement.

 

Nem ismerem a kazánt,esetleg ha van benne ventillátor az is zakatolhat,esetleg valami szelep.

Előzmény: Nogo (56523)
Nogo Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56523

Sziasztok!

 

Egy éve végrehajtottunk egy "fűtés korszerűsítést". Vaillant átfolyós vízmelegítő és FÉG C21 párost cseréltünk Immergas turbós kombira, a művelet félmillába került. Az éves fogyasztás durván 12%-al lett kisebb. 350 m3-el lett kevesebb az éves fogyasztás. Megérte? Nem vagyok róla meggyőződve.

Ráadásul ez az Immergas kazán több gondot okozott, mint az öreg FÉG 20 év alatt. És a szerelők nem értenek hozzá. Mondom a problémát. Ha elkezd teljes teljesítményen fűteni, elkezd zakatolni, rázkódni a kazán, mint egy rossz centrifuga, aki a közelben tartózkodik az ugrik és kikapcsolja (ez pl. éjjel kettőkor elég kellemetlen). A téli szezon alatt csak ritkán csinálta, természetesen a mostani őszi "karbantartás" alatt sem. A szerelő szerint hibátlan. Mutattam neki a felvételt a hangról (kamerával), de nem is reagált rá, ilyet még nem hallott. Akkor nem zakatolt a dög. Másnap már megint csinálta. Beszéltem egy másik szerelővel, látatlanba azt mondta, hogy hőcserélő. Nekem kicsit fura volt ez a magabiztosság. Közben arra rájöttem, hogy ha visszaveszem a teljesítményt, akkor nem zakatol. 80%-on csendben van. Viszont már a nyomással is gond van. 50 fokon már eléri a 3 bar-t, hideg állapotban meg lemegy 1 alá, volt hogy 0,5 alá, el sem akart indulni, utána kellett tölteni.

Aztán két hétre rá ki is jutott hozzánk a szakszervízes szerelő, nyomkodott a készüléken valamit (tesztüzem) és közölte hogy tökéletes. Nem zakatolt, mondtam hogy le van véve, de azt mondta, teljes teljesítményen megy. Mutatom a nyomást, leengedett belőle (!), és ajánlott plusz tágulási tartályt (eddig miért nem kellett?). Mutattam neki is a felvételt, ilyet nem hallott, egyszeri apró hiba lehet, nyugodjak meg, nem fogja többet csinálni. A kazán csendben működött napokig, aztán gyanús lett hogy elég lassan melegít, megnéztem, és kiderült hogy 80%-on áll a teljesítmény. Felemeltem max.-ra, 20 perc után újra elkezdett zakatolni. Visszavettem.

Úgyhogy most eléggé csalódott vagyok, a történet még folytatódik. Csalódott vagyok a "modern" technikában, úgy érzem hogy átvertek, de rendesen. Csalódott vagyok a "szakemberekben" is. Csalódott vagyok a gyári mosolygós reklámokban is (24 órás ügyelet, remek szaktanácsadás, szervíz).

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a hiba? Immergas Eolo Mini a kazán. Nem levegősek a radiátorok, a meleget is leadja, ezzel nincs gond.

 

Üdv!

csincso Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56522

Ok, igyekszem küldeni a rajzot+ képet is mellékelek.

A csövezés és a kiállások már megvannak a fürdőben meg a konyhában is.

Előzmény: nixon70 (56496)
KalásziM Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56521

 Tovább elemezem a kérdéseidet :

 

 

 

 "megéri egy korszerűbb kazánnal kiváltani egy bojlert és egy ósrégi Fég cirkót, egy kombinált cirkóra?"

 

 

 "Megéri az a kb 200 ezer pénzt a művelet?"

 

 

ha ennyiből kijön, megéri .

 

 Csakhogy nem jön ki ennyiből !!

 

 

 

Előzmény: cool13 (56516)
KalásziM Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56520

  "Sok a gázszámla azt mondja."

 

 hát azt lehet mondani, de kérdés, hogy  mennyi a sok ?

 Figyú : a ház m2-t, belmagasságot, a kb.  3évre visszamenőleges gázfogyasztás kell / A főgáz megmondja ingyért 5 évre visszmenőleg /

 A Tigáz gondolom nem.

 Aztán ha ezeket ide leírod, már talán többre megyünk !!

 

 

 

 "csak a bojler és a gáztűzhely."

 

 

 Bizony bizony egy fürdéssel is el lehet tetemes mennyiségű gázt használni.

 És az se mindegy hányan élnek a lakásban, ki mennyit fürdik.

 

 Mert pl. a végletek .

 a fiam képes  20 percet padlógázzal  tusolni, míg hallom , hogy az egyik rokon a fürdővízét kimeri és azzal öblíti a WC.

 A védekezése - kis nyugdíjas. hogy naponta vagy hetente fürdik,  azt nem tudom.

Előzmény: cool13 (56507)
KalásziM Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56519

 A gázfogyasztást nem naponta hanem évente kell  feljegyezni. Persze az óra mindig méri és feljegyzi.

 Csak az éves - sőt a- a több éves fogyasztás az, ami mond valamit - mármint a hozzáértőknek  !

 

 Viszont az őrláng fogyasztaás tényleg érdemes mérni - már egyórás méréssel lehet következtetni a napi - fogyasztásra, de jobb ha másnap ugyanabban az órában megnézzük - persze csak akkor ha ekkormás nem megy.

 De a napi 1 m3 az nagyon sok - nem mérési hiba véletelen ??

 

 A 0,25 - 0,35 m3 / nap a reális.

 Most hogy ez kárba vész vagy sem, az vita tárgya - végül is az is melegít egy picit - nyáron biztosan haszontalan.

 Összehasolítani persze lehet a házakat - csak nem úgy hogy 790 - 1780 m3 a fogyasztás, az értelmetlen.

 A fajlagos gáz ill. a fajlagos energia felhasználás az ami mond valamit.

 

 

 Mert  a 3 liter bor az sok vagy kevés ?

 Így hülyeség. De ha egy estére vagy egyhétre számoljuk már más az ábra. Még az is számít hányan isszák !!

 

 

 Valahogy így

 fajlagos borfogyasztás   x liter  /fő/nap. (este)

 

 mert úgyi a  0,5 liter bor ( fő/ este egy szolid szám , de a   2  liter/fő/este már húzos lehet.

 

 Tehát ha összeakarod hasonlítani a két ház energia felhasználásának a megfelelőségét, akkor csak afajlagos értékkel boldogulsz.

 A többi csak önámítás.

Előzmény: cool13 (56507)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56518

helyes a bőgés oroszlán! hát ugye hány éves a fég cirkó? gondolom 10+ de lehet 15 +

szóval előbb vagy utóbb csere lesz aktuális. a napi 1m3 gáz havi szinten kb 4000 ft

6 hónappal számolva, ezen lehet nyerni évi 25 000 ft-ot, és a kazán is sokkal modernebb, azon is lehet fogni.

csak itt előjön hogy mekkora a ház. ha elég nagy 120 m2 vagy felette, akkor jön a fejtörőke, hogy profi kombikazán

külső időjáráskövetővel, és hozzávaló termosztáttal (ez sacc / kb sztem most 220- 250 000 ft ) vagy vegyeskazán.

a fatüzelés fele árban van kb mint a gáz. én még a kis 50m2 kecóban is vállalnám a napi 1 begyújtást a fele árért.......

Előzmény: cool13 (56516)
cool13 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56517

Mindkettőben műanyag nyílászárók. A faiatalabb nagyobb m2-re.

Előzmény: cool13 (56516)
cool13 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56516

Mindkettőn 4 cm szigetelés. A tégla poroterm. De mint mondtam a mért időszakban az öreg házban nem is ment a fűtés, így lett majdnem ugyan akkora az elfogyasztott gáz mennyiség. Mondjuk ha azt monja morgen66, hogy elfogyaszthat 1m3-t az őrláng, akkor az ebben az esetben két őrláng és a gáztűzhely tuti kiadja az elfogyasztott 2m3 gázt.

De ne is hasonlítgassuk a kettőt egymáshoz.

Inkább tegyük fel úgy a kérdést, megéri egy korszerűbb kazánnal kiváltani egy bojlert és egy ósrégi Fég cirkót, egy kombinált cirkóra? Megéri az a kb 200 ezer pénzt a művelet? Gondolva jövőre, magasabb gázárakra stb.

Előzmény: M63FUN (56515)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56515

ez így nem elég. így kb annyit ér az összehasonlítás, hogy mi fogyaszt kevesebbett,

egy 750-es BMW vagy egy Maruti. mindkettőben benzinmotor van...........

a fiatalabb milyen tégla, és mennyi szigetelés van mind2-n

méretben mekkorák, nyílászárók hogy állnak. ha öreg a kazán persze érdemes

lehet lecserélni, de azért a gázszámla "gerince" nem a kazánon múlik.

fűtésmód és hőigény a fő kérdések. de a hőigény az igazi "pénznyelő" ok

Előzmény: cool13 (56514)
cool13 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56514

Mindkettő hungarocell szigeteléssel rendelkezik. A fiatalabb tégla az öreg salakblokk vagy mi a szösz. De van szigetelés.

Előzmény: M63FUN (56512)
cool13 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56513

Ok lehet igazad van. :)

Előzmény: joevagyok68 (56511)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56512

egy vérlázító kérdés: a 2 ház műszakilag mennyire van 1 szinten? különben sánta a hasonlítás.

"Családi ház. Sok a gázszámla azt mondja." és valami használható hőszigetelés van a házon?

mert a kazánnal lehet bohóckodni,10 - 20% -ot is megspórolni akár. de egy régi házon egy komoly

hőszigetelés akár 60+ %-ot is tud.  persze az nem 200k az igaz :-( de a hőigényt a kazán csak kielégíti,

nem befolyásolja !

 

Előzmény: cool13 (56507)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56511

Nem az volt ott a baj.....:-)

 

Hanem...morgen66 >

"

Gondolom családi ház ha volt vegyes kazán.

A tapasztalatok szerint sokan most tesznek vegyest a fűtésükre.

Biztos kiakarja dobni?

 

Ebből arra következtettem, hogy arra gondolt hogy ....:-))

 

 

"Van aki megértette így is. :)"

Vagy nem :-))

Előzmény: cool13 (56508)
cool13 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56510

Azt nem is mondtam, hogy ez a max mindennel, a minkadíj ezen felül van természetesen. Bele van kalkulálva.

Előzmény: morgen66 (56509)
morgen66 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56509

Bocs elolvastam.

Igen az őrláng elfogyaszthat annyi gázt.

 

Kombi cirkó lehet hogy kijön ennyiből,de a munkadíjés a hivatalos dolgok már nem.

 

Előzmény: cool13 (56507)
cool13 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56508

Ó hát elnézést cirkó az igazából. De nem nyelvtanórára volna szükségem, és nem is szakmai kifejezések oktatására. Van aki megértette így is. :)

Előzmény: joevagyok68 (56506)
cool13 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56507

Pénz kb120-150. Családi ház. Sok a gázszámla azt mondja. A tesóméknál és nála is mérték naponta 24 órában az elfogyasztott gázmennyiséget. A tesóméknál 3-m3 nála 2 lett. Tesóméknál ment a fűtés nála nem, csak a bojler és a gáztűzhely. Arra gondoltunk az őrlánggos öreg készülék, és esetleg a vízkövesedett bojler okozza a majdnem akkora fogyasztást. Azt is mondta, hogy egyszer megmérte szintén így 24 óránkénti óraolvasással csak az őrláng 1-m3 fogyasztott. Ez is létezhet? Miért merült fel, hogy nem is kellene lecserélni a Féget?

Előzmény: morgen66 (56505)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 56506

"gázkazán cserére szánta el magát."  :-))

Előzmény: morgen66 (56505)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!