Keresés

Részletes keresés

Kezsu Creative Commons License 2012.04.04 0 0 10224

Sziasztok!

 

Véleményt szeretnék kérni Montel elemes kémény rendszerrel kapcsolatban.

Ez a kémény rendszer miben más több kevesebb a Leier, schiedel kéményekhez képest?

Meg szabad vásásrolni?

 

 

 

iberke Creative Commons License 2012.04.04 0 0 10223

Mekkora? úgy érted milyen magas? hát olyan 9 m. És most ott tartok, hogy mivel éppen saválló krómacéllal van béleletetve, és kb az utolsó 3m környéke 13 cm lehet az meg már a padláson van, ezért csak azt a részt bontjuk vissza és ott építjük újra, a bélést meg ugyanúgy 15-cm-re hozzuk ki. Elvileg csak ezen a fenti részen kevesebb mint 15 cm. Volt aki azt mondta, hogy a 160-as kazáncsonknál ha 150-es a füstcső, akkor az az 1 cm 9m magasságnál nem lehet gond. Szintén ettől a nagyon ügyes embertől kaptam azt a tippet is, hogy lehet a légnyomással vmi nálunk, ezért a végére vegyünk füstkúpot, olyat ami segít kihúzni a kéményből a füstöt. Nem ventillátort, hanem ilyen bádogizét.

Esetleg ehhez kapcsolódó tapasztalatok?

Most megpróbáljuk így, aztán ha nem jön be, (mert így azért lényegesen kevesebb pénz és munka )akkor jövőre tényleg végigbontjuk a kéményt. Vagy eladjuk a házat és bemegyünk 60 m2-re akkor nem kell fűteni, fát hasogatni, behordani, földet túrni és túl sokat takarítani se. Végre mi is elmondhatnánk, hogy unatkoztunk, lementünk sétálni a parkba :)

 

ametza Creative Commons License 2012.04.03 0 0 10222

Szia!

 

Köszi, visszaolvastam pár oldalt, de nem nagyon találtam semmit. Viszont a googleban volt pár találat. Panaszkodtak, hogy nem megfelelő  a kémény szigetelése, illetve előfordult, hogy 1-2 éven belől megprepedt samott béléscső.

Schiedel-nél jelenleg nagy akciók vannak, írtam pár kereskedőnek.

Kíváncsian várom az ő ajánlatukat, mennyibe kerülnek, illetve milyen méretűt javasolnak.
Amint kapom a válaszokat, akkor majd jelentkezem!

 

Üdv!

Előzmény: bento1 (10221)
bento1 Creative Commons License 2012.04.03 0 0 10221

Szia ametza!

 

A leier kémény helyett talán más kéménymárkában kéne gondolkodnod!Sok a rossz tapasztalat a leierel!!Olvass vissza a fórumon!Lehet hogy most 10-20000-rel occobb lesz,de mi lesz 1-2 év múlva, ha majd javítani,neadj isten visszabontani vagy béleltetni kell!Olvass vissza a fórumban!!

 

Üdv:bento

Előzmény: ametza (10209)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 10220

Még mindig nem tudjuk, hogy mekkora az a kémény , ami kicsi a 160-as füstcsonkú kazánhoz ÉS 3 naponta köll takarítanyi.. :-))

 

itt vannak árak..

http://www.femkemeny.hu/hu/webshop/category/17/saválló-acél-béléscső-égéstermék-elvezetők/átmérő--ø-200-mm.html

Előzmény: iberke (10219)
iberke Creative Commons License 2012.04.02 0 0 10219

A kazán csonkja 160-as, és emiatt minimum ilyen kellene, de azért szeretnénk a 200-ast, mert majd egyszer ha másféle kazán lesz, akkor legalább a kémény helye legyen megfelelő.

A bélést szeretnénk acélból, de nem tudom, hogy hol tudnék olcsóbban venni, mert itt a kereskedők eléggé felnyomják az árakat.... Én meg inkább érte megyek, vagy az is jó lenne, ha találnék olyat, aki hozza és beteszi. Csak nem tudom milyen fajtát nézzünk, meg hol...

 

És a kéményt haladósabb lenne ebből az oszloppillérből rakva, (kör alakú meg szögletes is van) mintha kistéglából rakosgatnánk, ezért kérdezném erről is a véleményetek.

 

 

Dunit Creative Commons License 2012.04.02 0 0 10218

 Meglehetősen sok a kérdés, így inkább kutakodj !

 Ja annyit : a kazánnál ekkora háznál elég bőven a 35 kW (megjegyezve, hogy egy háznak még fűtészempontjából is több paramétere van. A m2 nem elég. )

Előzmény: iberke (10216)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.04.01 0 0 10217

Mekkora a :

- kazán füstcsonkja ?

- kémény jelenlegi keresztmetszete és magassága ?

Előzmény: iberke (10216)
iberke Creative Commons License 2012.04.01 0 0 10216

Szervusztok, segítséget szeretnék kérni és sajnos nincs időm végigolvasni ezt a rengeteg hozzászólást. Sajnos ki kell bontatnunk a vegyestüzelésű kazánunk kéményét, mivel túl kicsi a kazánhoz és így 3 naponta tisztítgatjuk a kéményt. Előtte tönkretettünk miatta faelgázosító kazánunk belső terét is...

Viszont, most nyáron szétverjük a kéményt és újat húzatunk. Most ott tartunk, hogy lehet, hogy nem is téglából rakatjuk, hanem oszlopzsalut rakunk végig, mert így gyorsabb... és aztán kibéleljük vmi savállóval, vagy csak sima acéllal min 200 vagy 220 átmérővel. Kb 9 m kémény lenne.

Kérdésem az lenne, hogy szerintetek ez mekkora nagy hülyeség? és ha mégsem olyan nagy, akkor hol találok olcsón bélést... mivel fürdőt is csináltatunk és gázt is köttetünk...

 

Ja esetleg akinek szakmába vág, ha olyan gázkazánt is szeretnék ami meleg vizet is ad, de alkalmasint fűtenénk is vele, milyen kazánt javasoltok kb 200 m2-hez? (alkalmasint, ha nagyon mínusz van, és napközben csak minimumom járatnánk a rendszert 1-2x, ha nem vagyunk itthon...)

Hallottam már kombi gázkazánról ez az ugye? és mi a kondenzációs lényege és mitől turbó?

És jó típust ami megbízható és nem a legdrágább?

Köszönet előre is, esetleg aki szeretne írhat privit is frebeka@vipmail.hu-ra

Salgótarján környéke.

Üdv

kod1111 Creative Commons License 2012.04.01 0 0 10215

Egyszerű, mert nem alkalmas a dologra, magasabb  hőmérsékleten lágyul, illetve meg is olvadhat, deformálódhat. Lezárhatja a füst útját.

Előzmény: szobiszörp (10214)
szobiszörp Creative Commons License 2012.04.01 0 0 10214

Köszi!

miért?

Még valaki?

Előzmény: kod1111 (10213)
kod1111 Creative Commons License 2012.03.31 0 0 10213

Ha aluminium a belseje felejtsd el, ha saválló(kor) akkor igen.

http://ingatlanmagazin.com/epites-es-felujitas/melyik-tuzeloberendezes-milyen-kemenybelelest-kivan/

Előzmény: szobiszörp (10212)
szobiszörp Creative Commons License 2012.03.31 0 0 10212

Sziasztok! Tetszik a topic.

 

Segítséget szeretnék kérni.

 

Van egy "külső, szerelt, fém" kéményem. Nem régi, 4-5 évet ment rajta egy cirkó.Kéméjnyseprő egyszer látta, azt mondta tökéletes állapotban van.

Tavaly áttértünk a vegyes(fa) tüzelésre. Egy másik kéményt használtunk(tégla)m de arról kiderült, hogy több helyen repedt. Kérdés:

Használhatom-e a szerelt fémkéményt(talán alu?) a vegyestüzelésűhöz?

 

A válaszokat előre is kösz!

 

Szobiszorp

Kiss45 Creative Commons License 2012.03.29 0 0 10211

Családi ház.

Előzmény: Dunit (10207)
ametza Creative Commons License 2012.03.29 0 0 10210
Előzmény: ametza (10209)
ametza Creative Commons License 2012.03.29 0 0 10209

Sziasztok!

 

Egy Junkers Supraclass Sl K24 tipusú kazánhoz szeretnék leier kéményt vásárolni, LK tipusban amennyiben lehetséges. Egy alsó és egy felső tisztító nyilással és az összes szükséges tartozékkal. A kémény teljes magassága 7.33 méter lenne.

 

Kaptam különböző ajánlatokat különböző cégektől. Szerintem ehhez a kazánhoz elég lenne egy LK 16 tipusú kémény. De szinte minden cég mást mondott, pl volt aki szerint elég a 16-os méret, de az LSK szigeteltet válasszam. Volt aki 18-as méretet ajánlott, de a sima LK tehát szigeteletlen kéményt. De olyan is volt aki 20-as méretben ajánlott!

Szóval kicsit összezavartak.

 

A füstgáz-csatlakozó a kazánon 145 mm, tehát a 16-os méret elég lenne elméletileg. A szigelt verzió pedid nem tudom, hogy megéri-e a 20 ezer Ft többlet kiadás?

Vagy kelle a nagyobb méret szerintetek?

 

Csatolom a 2 legkedvezőbb ajánlatot, az árak nettóban értendők!

 

Köszi a segítséget előre is

Dunit Creative Commons License 2012.03.29 0 0 10208

 Amennyiben a bélelő sok felesleges dolgot megrendel, kerülhet az annyiba.

Előzmény: Wattocsak (10203)
Dunit Creative Commons License 2012.03.29 0 0 10207

 A szövegedből ítélve vagy családi házban vagy egy emeletes ház legfelső emeletén lakhatsz  : melyik az eset ??

Előzmény: Kiss45 (10198)
Dunit Creative Commons License 2012.03.29 0 0 10206

  

Szia !

ugyan elsősorban a topiknyitót szólítottad meg, régen nem hallottunk felőle, de azért amig jelentkezik némi kiegészítést kérnénk.

Tehát mit értesz az alatt , hogy az a téglakémény repedt ??

A téglakémények általában nem repednek meg.

Van ezeknek e nélkül is elég bajuk. Pl. elkátránysonak, a fagy következtében a felső részük errodál. A téglák lefagynak a külsejükről, a fugahabarcs kipotyog, stb.

De ez általában egy hosszú folyamat eredménye. Egy félig errodált kéményt is lehet használni, ha a szelvénye és a magassága megfelelő. Természetesen a javítást nem célszerű halogatni.

Aztán a fémkéményt emlegettél. Majd később alu-t.

Így ez se pontos , mivel a fém kéménynél elsősorban a belső cső a lényeges. Az miből van.

Ha alu, nem tanácsos, mivel az előbb utóbb tönkre megy.

Előzmény: szobiszörp (10202)
Zs:) Creative Commons License 2012.03.29 0 0 10205

Mi a gond velük?

http://mmk.hu/?page_id=48

 

Előzmény: kod1111 (10204)
kod1111 Creative Commons License 2012.03.29 0 0 10204

Legjobban ezek az árak "tetszettek":

Mérnöknap

89 314.-Ft/nap+ 27% ÁFA= 111 429.-Ft

- Mérnökóra

11 164.-Ft/óra+ 27% ÁFA= 14 178.-Ft

Előzmény: Wattocsak (10203)
Wattocsak Creative Commons License 2012.03.28 0 0 10203

az engedélyek összesen közel 140 000 ft-ba kerülnek

 

 

Kéményseprő engedélyeztetési díjak:

http://www.kemenysepro.hu/dijtetelek/index.html

Előzmény: Kiss45 (10198)
szobiszörp Creative Commons License 2012.03.28 0 0 10202

Sziasztok, Szia Sweep!

 

Lehet, hogy már volt, de nem tudok visszaolvasni. Segítséget kérek.

 

Van egy kéményem. (így vettem a házat) Jó állapotú, "külső, szerelt, fém kémény" amelyről pár évig cirkó üzemelt.

elég volt a gázból, "vegyesre" váltottam.

Van "téglakéményem" is(repedt). De!

Beköthetem-e a vegyes(fa)tüzelésű kazánomat a fentiekben már említett kéménybe.(csak a vegyes menne róla, semmi más) használhatom-e az alu(?) kéményt vegyesre? Miért? miért ne?.

 

Előre is köszi, ha valaki érdemben tud valamit.

 

üdv, a szakmai topicnak!

 

szobiszörp

KalásziM Creative Commons License 2012.03.28 0 0 10201

 

Jaj majd megfeledkeztem Rólad !

 

Írod : "......vételi engedély is, akkor a szakvéleményt kétszer ki kell fizetni,"

 

 

 

 

 

 

nem úgy van, annyiszor kell a szakvéleményért fizetni ahányszor kéred !!

 

Kérjük a fentiek szíves tudomásulvételét."

nekem is mondogatták, hogy  kell egy előzetes majd, egy végleges.

 

nos erre rákérdezetem,

 A válasz :

"Cégünkhöz érkezett újabb elektronikus levelére az abban pótlólag feltett kérdésére, azaz „miért kell kétszer szakvéleményt kérni?” az alábbiakat közöljük.

 

Amint előző levelében Ön is rögzítette a tervezett kialakítás részben, azaz az égéstermék-elvezetés vonatkozásában,

meglévő béléscsövezett kéményt érint, míg az égési levegőellátás oldalfali bevezetés által történik.

Tekintettel arra, hogy a falazott-bélelt kémény jelenlegi műszaki állapotának is megfelelőnek kell lennie ahhoz,

hogy a szükséges további béléscsövezést elvégezhessék, valamint egyéb kéményseprő-ipari szempontoknak is maradéktalanul eleget kell tennie,

úgymint felső ellenőrzési lehetőség, szükséges az előzetes kéményvizsgálat is.

Ez irányú szakvéleményeink felhasználhatósági határideje fél év.

 

 

ok értem én. Felfogadok egy kémény bélelőt majd 300 e ft-ért.  Ez a bélelő nem tudja megállapítani a következőket :

 

 1.  milyen a kémény állapota, érdemes e bélelni  ?

 2. van e felső ellenőrzési lehetőség ?

 

 szerintem ezt akár egy laikus is meg tudja állapítani.

 Azt viszont nem  sem a laikus sem a bélelő, hogy milyen lesz a kéményseprő hangulata, mert bizony eléggé lehúzós egy társaság.

Előzmény: Kiss45 (10198)
szadoo Creative Commons License 2012.03.28 0 0 10200

Sziasztok! Lenne egy ilyen kéményem,szerintetek el lehet adni? Ha igen mennyiért, kb 6-7 m? Szegecselve van, így vevőre bíznám szétszedését, egyben nem merem leszedni.  A fűtés korszerűsítés miatt sok radal alu radiátor is megmaradt, hát nem tudom, hogy ezt még kereseik-e... Több fotó indámban.

KalásziM Creative Commons License 2012.03.28 0 0 10199

 Nos érdekes és tanulságos a  leírásod !!

 Az egyik amit Te is észrevételezel, hogy   hárman 3 féle hosszúságot mondtak. Nekem igaz csak 2 ajánlattévő volt kint az egyik lézerrel mért, a másik csak collstokkal és  a végén mégis a collstokost választottam - nem a mérésért. Igaz a kettő mérés között csak félméter volt a külömbség.

 A rácsos ajtóról : hát nekem is olyan raktak, hogy szellőzön csak azt nem tudom miért ? nálam egy 130 -as alucsöben van egy  80 as flexi acél, a kettő között kell állítólag szellőzni - jó legyen úgy , igaz felül meg lezárták.

 Egyébként tudod mit, leveszed az ajtó lapot és kifurkálod.

 

 

 " (csak az engedélyek összesen közel 140 000 ft-ba kerülnek őszerinte)" a lófaszt  kb. 40 eft , de már az is pofátlanul sok. Egyébként nem engedély csak szakvélemény
 A meg hogy van é elhúzás vagy sem Te is megállapíthatod ha van akkor nem látszki, ha kilátsz  - egy tükör segítségével  -nincs elhúzás.

 Árat viszont nem írtál !!

 vissza az én kémény mókámra : az egyik ajánlattévő a lézeres, pl.  Epolnox cső anyagot adott meg, mikor kérdezem mi az az anyag mellé beszét, pedig eccerű volt ez egy fantázia név

 egy olasz cég szállítja Epo - Inox - egy rozsdamenetes acél, ha nem  játszották volna az agyukat tán még elnyerték volna a megrendelést.
 pedig 4 -en dogoztak azon a szerencsétlen ajánlaton.

 Erről a dupla szakvéleményről : hát bizony a főkétüsz is szorgalmazza. Hogy miért, majd írom mindjárt !!

Előzmény: Kiss45 (10198)
Kiss45 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 10198


 

A mostani ÉTI 25-ös kazánunkat fogjuk cserélni kondenzációsra, ez miatt béleltetni kell.

Kértem több helyről árajánlatot.

 

Érdekes dolog ez a kémény...
3 kéményestől kértem árajánlatot.
Egyik :
7,5 méter 100 mm-es Proshorn égéstermék elvezető rendszer. (Kondenzációs kazánhoz)
+ 120 mm-es merev acél béléscső (tartalék kémény)
Másik:
11,7 méter PPs/Alu 80/125 - (Kondenzációs kazánhoz) + tartalék kéményre nem adott árajánlatot, mert szerinte túl pici a kémény átmérője, fel kellene marni az egész kéményt, az pedig olyan drága lenne, hogy úgysem választanánk őt.
Harmadik:
8 méter flexi cső a kondenzációs kazánhoz. + merev koracél 130 mm-es a tartalék kéményhez.

Az egyik kéményes szerint teljesen egyenes a kémény, a másik szerint nem az, csak flexi cső jó hozzá. Az egyik szerint a 120-as koracél jó a tartalék kéménynek, a másik szerint a 120-as már nagyon régen nem szabványos, minimum 130-as kell, sőt fél méterrel meg kell magasítani a mostanihoz képest.

Egyébként a tartalék kéménybe bele se nézett senki sem, mert az jelenleg le van falazva. Az egyik kéményes (aki szerint túl pici az átmérője) az kijött még egyszer, hogy megnézze, pedig mondtam neki, hogy nem fog látni semmit, mert le van falazva. Azt mondta, nem baj, felmegy, és felülről belenéz kamerával. Ennek ellenére elfelejtett kamerát hozni amikor jött, és fel sem ment. Falon keresztül megállapította, hogy biztosan túl pici az átmérő.

Még különbség az is, hogy az egyik kéményes szerint ha kell használatba vételi engedély is, akkor a szakvéleményt kétszer ki kell fizetni, mert pesten a használatba vételi engedélyhez így kell. (csak az engedélyek összesen közel 140 000 ft-ba kerülnek őszerinte)

Érdekes, hogy mindenki mást mond... Még a kémény hosszában sem egyeznek meg.
Pedig mind kijöttek, méricskéltek.

 

Az egyik kéményes mondott valami furcsát, amit azóta sem értek.
Azt mondta, hogy ki kell cserélni a koromzsák ajtót (pedig szép új, rozsdamentes acélból készült van, nemrég lett cserélve.) - és egy "lukacsos" fedelet kell majd rakni rá, hogy kapjon levegőt a kémény.
Ezt nagyon nem értem!
Direkt azért vettem zárt égésterű kazánt, hogy ne jöhessen ki sehonnan égéstermék.
Most pedig a kéményes lukacsos koromzsák ajtót akar felszerelni a kéményre!

Pedig tetszett volna az ajánlata, ő tűnt a legkorrektebbnek.
De én nagyon nem szeretném, ha a kéményem belülről szívná a levegőt.
Mondtam is ezt neki, de őszerinte ez így kötelező.

Pedig a többiek nem mondtak semmi ilyesmit.
Vagy lehet, hogy ők is így csinálnák, csak ők ezt nem mondták?

 

Másoknak is van ilyen szellőző a házon belül a kéményen?

Zöldár Creative Commons License 2012.03.26 0 0 10197

 Egy hozzászólás a sok közül :

 

 "Ez csak a kéményes buli egy kis szelete. Építész vagyok viszonylag sok tervet engedélyeztettem már és sok használatbavételnél voltam már közreműködő. A lenyúlás a semmire sem jó engedélyezési tervhez szükséges "szakvéleménnyel" kezdődik, a kémény használatbavételi a zsíros falat (nálunk a kéményes szakember 30-100 ezer forintig kér kenőpénz azért, hogy a teljesen szabályos kéményt átvegye). És mehetsz akár hová panaszra, mert a bulinak részese az egész kéményes cég, akik bár nem hatóság, hanem mezei vállalkozások mégis úgy viselkednek, mint egy állami hivatal. Az egész jelenséget jól jelzi, hogy pl. a kémény átvételekre szakosodott úriember nálunk olyan autóval érkezik, amit még jól futó vállalkozók is csak kevesen engedhetnek meg maguknak"

Zöldár Creative Commons License 2012.03.26 0 0 10196

 Rövid idő alatt ennyi hozzászólás !

 Senki nem dicséri őket.

 Szar, haszonleső gazemberek !!

 Hogy miért ?

 Hát ezen el lehet gondolkodni !!

Előzmény: Meister (10195)
Meister Creative Commons License 2012.03.26 0 0 10195

Mindenki fizet a kéményseprőnek?

Van, ahol sosem nézik meg a kéményeket, csak beszedik a védelmi pénzt. Veri a kaput, kiabál, dobálja a kutyát, hogy ugasson (csengő minálunk ugyanis nincsen, mert egyrészt azt szeretem beengedni, akit magamtól hívok, másrészt időnként úgyis kinézek), szóval zajong.[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

:-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!