Keresés

Részletes keresés

0l0 Creative Commons License 2016.09.25 -1 0 71308

Ez még nem feltétlenül a "nem lehet" esete, legfeljebb csak a túl nagy költséggel, gazdaságtalanul megvalósítható kategória. Éppen az tűnt fel, hogy a szabvány szövegében szereplő nem lehet elég kategorikus kijelentés, ami azért némi pontosítást igényelne. Öreganyám egyik kedvenc mondása szerint nincs lehetetlenség csak tehetetlenség... A szándék gondolom az lett volna, hogy legyen lehetőség ilyen kötögetős megoldásra, amikor ésszerűtlen betartani az általános szabályt, de ebben a megfogalmazásban ez korántsem egyértelmű.

Előzmény: ötfelezős (71307)
ötfelezős Creative Commons License 2016.09.25 0 0 71307

Hát, nem egészen így gondolom. Régebben voltak vékonyabb tetőtartók, vékonyabb védőcsövek. Oda nyilván nem kívánja megpróbálni behúzni azt, ami nem odavaló.

Előzmény: 0l0 (71304)
0l0 Creative Commons License 2016.09.24 -1 0 71306

Hogy életszerű-e nem tudom, de talán kötelező értesíteni.

Előzmény: lala1961 (71305)
lala1961 Creative Commons License 2016.09.24 0 0 71305

Komolyra fordítva,mennyire életszerű hogy ilyen munkáról nem értesítik az érintett fogyasztókat ?!:-((( 

Előzmény: 0l0 (71304)
0l0 Creative Commons License 2016.09.24 -1 0 71304

Komolyra fordítva a szót a nem lehet valóságban leginkább az az eset, amikor nincsenek otthon a tulajdonosok az előzetes értesítés ellenére sem és nem teszik lehetővé a bejutást. Ha a fogyasztó otthon van esetleg kifejezetten kéri, hogy itt vagyok tessenek bejönni és kicserélni az óráig, akkor ez kibúvót nem nagyon jelent.

Előzmény: 0l0 (71303)
0l0 Creative Commons License 2016.09.24 -1 0 71303

A múltkori témára vonatkozóan megtaláltam az idevágó passzust. Msz 447 3.2.3:

 

"Közcélú elosztóhálózat felújítása esetén, amennyiben a szigetelt csatlakozóvezeték fázisvezetőit nem lehet megszakítás nélkül elvezetni a csatlakozási pontig, akkor a szigetelt szabadvezeték összeköthető a tetőtartónál, falitartónál létesülő csatlakozási pontnál a betápláló fővezetékkel."

 

Ez egy érdekes kitétel , bár a nem lehet gondolom azt az esetet jelenti ilyenkor, amikor a tulaj puskával áll az ajtóban, és nem engedi be a felújítókat. :-)

Rita7107 Creative Commons License 2016.09.23 0 0 71302

Üdvözletem!

Keresek székesfehérvári, vagy környéki szakembert!

Olyan személyt aki az EON felé a főbiztosíték cseréhez a papír kitöltésére jogosult!

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.23 0 0 71301

Elejétől kezdve mondjuk neki, hogy kintről jön a hiba. Volt 3 konnektorja is amit a szomszéd fizetett :)

Előzmény: SZ-B50 (71297)
lala1961 Creative Commons License 2016.09.23 0 0 71300

Üdv ! Ezen  "bérelt helyiségen kívül", a padlásteret érted ? Csak kérdezem ha tetőtartóra jönne a betáp,akkor merre lehet a padlást kikerülni ?:-))) Most se pájinka se "testes vörös"mivel munka van ,és így talán könnyebben megértem !:DDD Nekem a reg..szerelő minden intézett anno,így a szolgáltató irodáját is sikeresen elkerültem ,ezért a régi "állapotról "sincs semmi infom,de nem rég voltak cserélni egy melegedő biztosítékot és minden rendben találtak !:-)) És remélhetőleg oszlop csere sem lesz ,vezetékcserével kombinálva/bonyolítva !:DDD 

Előzmény: ötfelezős (71295)
0l0 Creative Commons License 2016.09.23 -1 0 71299

Azt amúgy megpróbáltátok, amit korábban írtam, a nullázó/földelő rendszerre kötni a csaptelep környékén a fémalkatrészeket?

Előzmény: taormina001 (71296)
taormina001 Creative Commons License 2016.09.23 0 0 71298

Köszönöm, továbbítom!

Előzmény: SZ-B50 (71297)
SZ-B50 Creative Commons License 2016.09.22 0 0 71297

 Látom feladta a leckét ez a csípős víz.

A hiba szinte biztos, hogy kintről jön.  Először meg kellene mérni a hurok ellenállást a bejövőnél, ez adhat támpontot a hálózat állapotáról. Utána mérni kell a bejövő nulla feszültségét egy semleges földhöz képest, ez általában csupán néhány volt, de én sokszor mértem 10 volt fölött is és ez már tud csípni.  Ugyanis a trafótól induló feszültség nemcsak a fázison hanem a nullán is esik és ez elemeli a nullát a semleges földtől.       

Előzmény: taormina001 (71296)
taormina001 Creative Commons License 2016.09.22 0 0 71296

Én nem tudom; mindenki mást mond. Én magam is többször beleálltam, aztán beküldtem a fiamat majd az anyámat is. Nem éreztünk soha semmit.

De ennek ellenére több személy egymástól függetlenül rendszeresen panaszkodott a jelenségre.

Előzmény: 0l0 (71291)
ötfelezős Creative Commons License 2016.09.22 0 0 71295

Hát, nem tudom, én csak kiskoromban ültem szolgáltató irodáján, s utoljára 77-ben mondtam azt a kuncsaftnak, hogy a szabvány szerint a méretlen fővezetéket "bérelt helyiségen kívül" kell vezetni, de már akkor is az volt az álláspont. :)

Előzmény: lala1961 (71292)
momo2828 Creative Commons License 2016.09.22 0 0 71294

Sziasztok!

Ha már szóba kerültek a betápok, hátha tudnátok segíteni.

Adott egy 50 éves ikerház, légkábellel van megtáplálva mindkét házrész, de egy tetőtartón jön be az áram (ez a mi oldalunkon van felszerelve, a tetőtérben), és most, hogy felújítás van, jó lenne tudni, hogy a szomszédnak hol a fenébe ágazik le az ő része. Sajnos minden falban van, sehol nem látni se kötést se semmit, és egyelőre nem bontottuk szét az egész emeletet, hogy kiderítsük.

Egyelőre az Eon emberei nem jöttek ki (igénybejelentés óta már 3 hónap eltelt mondjuk..), csak az alvállalkozók jöttek a földkábelt berakták a földbe.

Van esetleg valakinek valamilyen sejtése, hogy régen ezt hogyan oldották meg? Egyáltalán ilyen esetben Eon-ék mit tudnak tenni? Ha azt a részt szimplán levágják a szomszédnak nem lesz áram, szóval elég wtf helyzet.

A földszinti részen végig megvan a betáp gégecsöve a villanyóráig, de amíg ez meg nem szűnik, addig ugyebár azon a szakaszon nem tudunk dolgozni sajnos.

Hans70 Creative Commons License 2016.09.22 0 0 71293

A lényeg,hogy az összes kismegszakító le van kapcsolva ,még a villanyóránál is és úgy is ráz a víz

Előzmény: 0l0 (71291)
lala1961 Creative Commons License 2016.09.22 0 0 71292

Üdv ! Most pájinka helyett csak "testes vöröst"iszom ,hogy értsem is a leírtakat !:DDD  Ez manapság miért nem járható,mi az indok a tiltásnak ?"Jah,lassan 10eve nem lehet fovezeteket vinni a padlasterben:-))" Joe némasági fogadalmat tett a témába ,vagy várja a szerelőket,vagy elcsipték már a vezetékét !:-)))

Előzmény: Tízenhármaska (71286)
0l0 Creative Commons License 2016.09.22 -1 0 71291

Szerintem összegezni kéne, hogy mely esetekben rázott valójában ez a víz, és mikor nem. Ha elég sok ismérv van hátha közelebb lehet kerülni a hiba forrásához.

Előzmény: taormina001 (71287)
Jahno Creative Commons License 2016.09.22 0 0 71290

Jó lesz ez, tudsz egy ilyen hibáról, ezért adod el, akkor legalább olcsó lesz, ha a vevőnek felhívod a figyelmét egy esetleges életveszélyre.

Előzmény: taormina001 (71287)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.22 0 0 71289

:)))

A múltkor még nem a melegvíz kinyitásakor rázott?

 

De tökmindegy a fémcső-műanyagcső, ottan elektronyosság kering, na azt kéne kiszedni. Csövek szét voltak húzva? Széthúzottan, közvetlen bojler után rázott amikor kinyitottad? Tuti nem teszteltétek végig.

 

A csőfolytonossághoz meg a széthúzott cső két végére kéne tenni 1 metexet, és ha csipog akkor fémcső, ha nemcsipog akkor műanyag van a szakaszban. De minimum más ellenállást mutat.

 

De nyugodj meg, ha eladod, és az új lakót meg.assza az áram, te viszont ezt a jelenlegi hibát nem írtad bele az adásvételibe, vallatóra fognak.

Előzmény: taormina001 (71287)
ötfelezős Creative Commons License 2016.09.22 0 0 71288

Az MSz 447-el kapcsolatban máshonnan kéne megközelíteni a dolgot, ha a szolgáltató kötelezővé tette, akkor kötelező.

Előzmény: 0l0 (71282)
taormina001 Creative Commons License 2016.09.22 -1 0 71287

Folytatódik a rally, ti biztos értitek, hogy miröl van szó:

Minden lakás minden villanyórája tesztelve lett, mindhiába. Nagy szerencsém, hogy a szerelöm még nem hagyott kezeit széttárva cserben, hanem tovább nyomoz. Feltevései nyomán most visszatért a lakáson belüli verzióhoz, leírása szerint ehhez:

 

"Abban az esetben, ha fürdés közben a hidegvíz zárva van, tehát csak a meleg csap van nyitva, akkor nem ráz, vagy csak egészen minimális értékben. A gyanúm az, hogy a fém cső után műanyag köpenyes (esetlegesen 5 rétegű csövet használtak, ami kívül műanyag, de van benne egy alumínium cső is) került beépítésre és ha ez így van, akkor ez is okozhatja a problémát. Azért gondolok erre, mert csak akkor ráz amikor a hidegvíz folyik. Ennek az az oka, hogy a víz ugyan vezeti az áramot, de nem úgy, mint a fém cső. Vagyis az úgynevezett EPH nem valósul meg teljes mértékben, ha a műanyag cső van beépítve és az a vízcső amiben a hidegvíz jön megszakításra kerül a műanyag csővel és nincs átkötve egy megfelelő vezetékkel az a szakasz ameddig a műanyag cső tart."

Van ennek értelme? Számlát már nagyon rég nem kérek töle...

 

Nagyon úgy látszik, ennek eladás lesz a vége. Ehhez az én életem már túl rövid, a pénztárcám meg túl sovány...

Előzmény: ötfelezős (70303)
Tízenhármaska Creative Commons License 2016.09.21 0 0 71286

92ben nosultem,ugye azzal oda lett a nyugalmam,a hetvegi bulizasok,es mehettem maszekolni a kollegakkal. szoval ebbol azt akarom kihozni,hogy mar akkor sem lehetett toldott kotes a meretlen csatlakozon. de ertsel mar meg,en nem uj epitesrol beszelek,nagyon sok olyan csatlakozo volt meg ami csupasz legvezetek volt,elvagta a csatlakozasipontnal,majd addig hozta uj szigeteltett,majd a 2,5-s aluvezeteket szigetelt kotoelemmel rakototte.

Jah,lassan 10eve nem lehet fovezeteket vinni a padlasterben:-))

Előzmény: lala1961 (71285)
lala1961 Creative Commons License 2016.09.21 0 0 71285

Na,szóval,a pálinkától felbátorodva annyit fűznék a témához,hogy mikor építkeztem 2002-ben ,akkor a tetőtartó helyett az Északi tűzfalra került a betáp kábel, és a szerelő az órától az oszlopig egy vezetékkel húzta végig a padlástéren keresztül a vezetéket !:-)Reg szerelő volt a környéken és maszekba csinálta nálam (plombázott a végén),és Ő mondta hogy nem lehet toldás a vezetékbe,és mintha azt is mondta volna hogy az kimérhető lenne ha toldás ,vagy leágazás volna a vezetékbe/en !:-) Lehet urban legend az egész,de nekem ilyen infom van ezzel kapcsolatban !:-) 

Lacivill Creative Commons License 2016.09.21 0 0 71284

Vicces, ma hívott Bp. 17 kerületből  ismerős villanyszerelő, hogy a környékükön újítják fel a légvezetékes hálózatot, és a tetőtartónál csipkedik le a rendszert.

Ő megmondta, hogy hozzá akkor jöhetnek be, ha a villanyóráig behúzzák, nagy duzzogva megtették.

Az a gond, hogy később már ha bármi bővítést kér a megrendelő akkor neki kell kifizetnie a teljes új átfeszitést.

Persze a kötés se egészséges ha napsüti , mínusz 20 éri, és a szél is rángatja.

Előzmény: Tízenhármaska (71283)
Tízenhármaska Creative Commons License 2016.09.21 0 0 71283

Kohogesedre egy pohar palinkat ajanlok Neked:-))

Nagyon is jellemzo volt,hogy regen a tetotartoig adta a csatlakozot a Titasz,mert ugye igy hivtak oket orszagosan.

Ha en lennek az alvallalkozo,en is csak addig cserelnek csatlakozot,ket okbol is.

 1. mert le ciganykodjak veluk a koltseget,nyugodt lehetsz abban nem annyit adnak ra,mint amennyit palyazaton nyertek

2. en mar bontattam meg par merohelyet,hat van olyan fovezetek csovezes,hogy kopnek 1-t ha az udvaron irnam ezt a hozzaszolast.

 

Szoval egeszsegedre azzal a palinkaval :-))

Előzmény: lala1961 (71281)
0l0 Creative Commons License 2016.09.21 -2 0 71282

Ennél bonyolultabb lehet a helyzet. Nézegettem a szabványt és az ide vonatkozó törvényt. A csatlakozási pontot egyfajta tulajdoni határként definiálják. Ha sikerül kitalálni, hogy a tulajdoni határ mit jelent egy csatlakozó vezetéknél, ami közterületről megy az ingatlanra, akkor közelebb kerülhetünk ahhoz, hogy mi jogos és mi nem, mert minden további fogalom a témában a csatlakozási ponttal áll összefüggésben,

Valahogy nekem az olvasottakból első közelítésben úgy tűnik, hogy ha a telekhatáron kötést tesznek egy légvezetékre és a további szakaszt a felhasználó tulajdonának tekintik, akkor az megfelel a jogszabálynak és a szabványnak is, mint csatlakozási pont. Az oszlop és a telekhatár között viszont nem szabványos kötni.

Ha már szóba jött, az MSZ 447 szabványban az szerepel, hogy önkéntes, kivéve ha jogszabály kötelezővé teszi. Azt meg tudja mondani valaki, hogy mikor milyen estekben kötelező és mi teszi azzá?

Előzmény: lala1961 (71281)
lala1961 Creative Commons License 2016.09.21 0 0 71281

Üdv ! Boccs hogy bele köhögök,de eddig úgy tudtam hogy az vill.. óráig nem lehet toldott vezeték,mivel ott lehetőség van méretlen vezeték leágaztatására !:-) Vagy ahol a toldást bedobozolják ott plombáznia kéne ,hogy ne lehessen hozzáférni !:-) Ez utólag szívás ha az óráig cserélik(ha tudják és megy),és gányolás ha toldozzák foltozzák !:-)

Előzmény: Tízenhármaska (71280)
Tízenhármaska Creative Commons License 2016.09.21 0 0 71280

Joe.

Ne legyen igazam,de troger,ciganymunkat fog vegezni az alvallakozo,mert nem az elmu fogja csinalni

 

Es ezek nem huzzak le azuj csatlakozot a meroig,megallnak a tuzfalnal vagy a tetotartonal,tesznek ra szigetelt kotoelemet oszt hello.

 

Nalhnk az eon alvallalkozoi igy csinaltak akinel rovid volt a csatlakozo,hat nalam nem :-))

 

Jah es soret sem csinaljak meg,mert zaropecsetet nem bonthatnak.

Előzmény: joevagyok68 (71277)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.21 0 0 71279

Teccik, nem teccik, óra előtt ez jár. Ha az irodában fizetsz akkor lassan cserélnek, ha sörben fizetsz helyszínen akkor gyorsan cserélnek toldozatlanra.

Előzmény: C20NE (71278)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!