Keresés

Részletes keresés

Wattocsak Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56943

Most nem tudom és lusta is vagyok megkeresni az előírást, de kénytelen vagyok azt mondani, hogy így szoktuk:-) én és a gázművek:-)

Előzmény: M63FUN (56942)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56942

ez a 3 méteres szabály hol leledzik, és a zárt égéstérre is vonatkozik vajon?

Előzmény: Wattocsak (56940)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56941

én inkább akkor csoró vagyok, mert ha egy meló 70 000 ft, akkor próbálok

utánnanézni, hogy mindenféle veszélyhelyzetet elkerülve, és szakképzettség

nélkül esetleg meg tudom-e én magam csinálni. szó nélkül kiadok most 15 000-et

a kazán garijának hosszabítására, pedig szinte semmi meló nem lesz vele. de aki

csinálja annak van jogosultsága is meg szakértelme is. vettem termosztátot 18k

ért nem sajnáltam mert nem vagyok képes olyat készíteni. de megnéztem a

hátulján a kapcsolási rajzot, és 3 perc alatt cseréltem le a régit. mert ha megmondják

nekem hogy "hülyegyerek a feketét az 1-esbe a kéket meg a 3as csatiba kösd"

akkor azért még 1000 ft-ot sem fizetek. inkább rádobok pár percet.csavarozni mindenki tud

az infót meg megmondta a gyártó. nyilván hegeszteni azért nem állnék így neki.......

Előzmény: Szbubu (56936)
Wattocsak Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56940

Van egy jó hírem a kazánodat oda szereled ahová akarod, akár a szomszédodban :-) is lehet, akkor is jól fog működni a kazán.

Az idős kollegának teljesen igaza van, hallgass rá nem fogod megbánni. 

Kazánt előírás szerint 400 és 1400 mm magasra lehet szerelni. Kéményseprőket akkor tudod kikerülni, ha az égéstermék elvezetés nem hosszabb 3 méternél. 

Előzmény: kb69 (56938)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56939

kb 1-2 hónapja volt erről szó. sajnos a tól-ig méretből nekem csak az ig van meg. vagyis a kazán alsó 

éle maximum 140 cm magasan lehet. a minimumra nem emléxem, de a kényelem miatt 120 körül felrakod,

akkor benne lesz a tól-ig határban (ha emlékeim nem csalnak a tól még 2 számjegyű) a 140 meg tuti fix

mert nálam 142-re sikerült a kazán. szerencsére nem szórakoztak anno velem emiatt. igaz alatta a mosógép

talán azért nem szúrták ki a 2 cm eltérést.

Előzmény: kb69 (56938)
kb69 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56938

Még egy kérdésem lenne.  Van szabály arra nézve, hogy a fali kazánt milyen magasra kell szerelni?

Én úgy hallotam, hogy benne van a szabványban, hogy pontosan 1,4 méter magasan kell lennie a kazán aljának.

Mástól meg azt hallottam, hogy maximum 1,4 méter magasan lehet.  (Tehát lehet alacsonyabban is)

Mi az igazság?

kb69 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56937

Egyszer már nekiindultam a dolognak, elmentem egy tervezőhöz. Elmondtam neki, hogy a kivitelező azt mondta, hogy lent legyen a kazán, és hogy drága a kémény. Erre ő kapásból ajánlotta magát, hogy ő elkészíti a teveket (a kazán fent lesz), és akkor megspórolhatom a kéménybélelés árát.

Mindez kb 125 ezer ft-omba került volna (gáztervvel). Utólag belegondolva, nem biztos, hogy hiteles lett volna az ajánlat, mert talán ő azért mondta, hogy fent is jó lenne a kazán, mert azt akarta ezzel bizonyítani, hogy ha őt megbízom, akkor spórol nekem egy csomó pénzt. De mint írtam azóta járt nálam másik 2 tervező is, bár ők csak a gáztervet intézték volna. Homlokegyenest ellent mondtak egymásnak. Náluk már óvatosabb voltam, és úgy adatam elő a dolgot, hogy nem tudom mi lenne a jó, javasoljanak valamit.

Egyébként az egyiket direkt azzal a céllal hívtam, hogy terveket is kellen készíteni. De ő azt mondta, hogy arra nincs szükség, egy jó szerelő rutinból megoldja a dolgot.

Előzmény: gabrielke (56934)
Szbubu Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56936

Szerintem nem csórók vagyunk, csak van fogalmunk hogy mi, mennyit ér...

Előzmény: M63FUN (56933)
Szbubu Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56935

Remélem nem!

Előzmény: joevagyok68 (56932)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56934

Szakmai szempontból: ha zárt, keringetőszivattyús a rendszered, akkor bárhol lehet a kazán, fent is. Gázterv, ha lesz új gázfogyasztó, új vezeték, akkor szerintem kelleni fog.

 

"Menedzsment" szempontból: ha olyan véleményt akarsz, aki vállalja is a felelősséget (mert ez a feladata) akkor fizess meg egy épületgépész tervezőt. Hidd el, meg fogja érni azt az 50 (de max 100) ezer forintot. Sereg anyagköltséget tud neked spórolni a "mesterekhez" képest. Ugyanis neki nincs érdeke a kivitelezésben...

 

 

Előzmény: kb69 (56918)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56933

akkor az anyag így látatlanba volt neki kb 9-10 000 ft körül. a többi a pótlék, meg az EVA meg a többi.

a tulaj sem tűnik túl bonyolult embernek. még hogy válság van..........?!

sztem csak én vagyok csoró :-((

Előzmény: Szbubu (56931)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56932

"nincs szívfájdalmam."

Majd lesz, ha emiatt felemeli az albérlet díját !  :-))

Előzmény: Szbubu (56931)
Szbubu Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56931

Sziasztok, üdv mindenkinek aki hozzászólt!

 

Utánajártam, nem csak termosztát csere volt, hanem lecserélt az emberünk egy flexibilis csövet is valami acél (?) - ha jól tudom szintén flexibilis csőre a fali vezeték és a kazán között.  Mondjuk akkor sem kevés...

Ja és az új termosztátot kb. 25.000 Ft. ban számolta el.

Mindezt a tulajjal egyeztetve aki ki is fizette, úgyhogy innentől kezdve nincs szívfájdalmam.

Csak csodálkoztam egy kicsit...

 

Köszi mégegyszer!  Jó éjt! 

Előzmény: M63FUN (56905)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56930

"huzatszabályozó segítség lenne neki?"

Mármint mihez ?

A 2hőcserélős indirekt tárolóhoz, ami  NEM IS PUFFER!

 

Ha csak a hőcserélőt fűtenéd vele, sz@rt sem érne, miután lezárna - lehet - csak a parázstól felforralná a vizet....

Előzmény: receiver (56928)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56929

Van pufferres topik.......és nem tilos visszaolvasgatni. :-)))

 

kazánkwonként 50liter minimum.

 

"simán kell egy 2-3m3-es?"

Ha akkora a ház hőigénye, akkor igen 

Ha kisebb, akkor nem  :-))

Előzmény: receiver (56927)
receiver Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56928

huzatszabályozó segítség lenne neki?

Vagy, egy vegyes tüzelésűnek még akkor is nagyon nagy lenne a teljesítménye?

Előzmény: receiver (56927)
receiver Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56927

Mekkora puffer kéne nektek? :)

Akkor pufferből simán kell egy 2-3m3-es?

Előzmény: joevagyok68 (56926)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56926

Vazsbú van az!

 

És ha azt rá is kötöd a vegyesre, akkor sem CSAK az 1-1,5-2 m2 felületű hőcserélőt fűtöd a 20-25-30-35kw-os kazánnal !

Hanem csak a teljesítményének egy része megy arra!

Ha csak arra kötnéd hamar megforrna!

70 fokos vízzel azt a tárolót , az alsó hőcserélőn keresztül felfűtöd 24-26 perc alatt !(10-ről 60 fokra)

http://www.szakszer.hu/sites/default/files/Kozvetett_26+27.pdf

Előzmény: receiver (56925)
receiver Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56925

200l indirekt tárolóban is  spirál van

pontosabban kettő, 2 külön körnek.

Abba milyen cső van?

Előzmény: joevagyok68 (56924)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56924

Eddig is forrt neki a rendszer...lemezes hőcserélővel

Mit művelne az a "hatalmas felületű", 5 rétegűcsőből-hőcsrélővel ? 

 

"Így a hordók lehetnék légköri nyomáson."

Akkor a gyerekkád is nyerő lehet...hurrá 

Ha jól időzíted a fürdést , még meg is fürödhetnek benne a gyerekek. :-)))

Ha meg már túl meleg a víz, akkor meg annál gyorsabban

Előzmény: receiver (56923)
receiver Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56923

Hordót nyitott rendszerként képzeltem.

Vegyesből nem tudom hány fokos víz jön, de pl 5 rétegű műanyagból lehet beléjük tekerni 2 spirált. Egy szekunder és egy primer. Így a hordók lehetnék légköri nyomáson.

Előzmény: joevagyok68 (56922)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56922

Ezt írta:

"zárt rendszer!"

Mekkora nyomást is bírhatnak el ezek a faca hordók ?

 

Nekünk meg van egy alulrepedt,de havannacelluxal megragasztott műanyag gyerek kádunk....az nem lenne jóóó ?  :-))

Előzmény: receiver (56919)
receiver Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56921

Most csináltatom a gáztervet. Nekem azt mondták, hogy ha fél méternél kevesebb van a kéményből a padlástérben akkor nem kell a kéményseprő.

ÉT-25 nálad gravitációs?

Gázterv mindenféle képpen kell, mert másik kazánt teszel fel.

Így már oda teszed a kazánt ahova akarod.Ahol neked tetszik.Ami költség hatékonyabb.

Ha több helyen szeretnél meleg vizet vételezni, akkor én ajánlom a tárolóst, vagy az indirekt tárolót. Sima átfolyós max 1 vízvétel.

 

Előzmény: kb69 (56918)
pajaci Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56920

Nyilván itt lett megfogalmazva a lényeg:

 

"A kazánban van beépített szivattyú, szivattyús rendszerben pedig teljesen mindegy, hogy a kazán hol van"

Előzmény: kb69 (56918)
receiver Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56919

Ha veszel pl 3 ilyet és ez lenne a puffer? link 216,5 literes

Ki nem számolom neked, hogy ez mennyi hőenergiát tud raktározni, de valamire biztosan elég lenne. Ha más nem kupinak:)

 

Előzmény: Hooliboy (56913)
kb69 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56918

Kedves fórumozók!

Szeretnék tanácsot kérni a kazán elhelyezésével kapcsolatban.

Vásároltunk egy családi házat, aminek a tetőterét beépítettük.
A kazán eredetileg a pincében működött. ÉTI 25-ös.

A fűtést fel kell vinni a tetőtérbe. A kazánt pedig cserélnénk kondenzációsra. Az alsó szinten levő fűtéscsövekhez nem nyúlnánk.
A tetőtérben a fürdőszoba fölött nincs padlás, csak közvetlenül a tető. Adná magát az ötlet, hogy a kazán legyen a tetőtérben.
Ekkor (állítólag) nem lenne szükség a kéményseprők bevonására se.

Kértem árajánlatot egy szerelőtől.
Ő azt mondta, hogy hagyjam meg a régi rendszert lent, és egy teljesen újat építsek ki a tetőtérben. A két szintet össze lehet kötni, ha akarjuk, végső esetben, (ha a lenti kazán elromlana) lehetne fűteni a rendszert fentről is (ideiglenesen), de az jóval kissebb hatékonysággal működne.

Ez a variáció nem nagyon tetszett, (2 kazánt üzemeltessek?) ezért hívtam másik szerelőt.
Ő azt mondta, hogy ez a rendszer annak idején úgy lett építve, hogy a vezetékek lentől indulnak, a kazán kizárólag a régi kazán helyén lehet. A rendszer kizárólag azon a ponton lehet megtáplálni, ahonnan most. Ő fűtésszerelő mester volt.
Ebben az esetben a kéményt béleltetni kellene. plussz 300 ezer kiadás, sőt a kéményes azt mondta, hogy a tartalék kéményt is köteles vagyok bélelteni, az úgy már 600 ezer Ft plussz kiadás. 

Nagyon drága volt a fűtésszerelő mester ajánlata, ezért kerestem újabb ajánlatot.
Kijöttek, de azt mondták, hogy ők nem értenek az elmélethez, hívjak előtte épületgépész tervezőt, az mondja meg, hogy a kazán hol legyen. Kaptam is egy címet. Felhívtam. Az illetővel csal emailben tárgyaltam Küldtem neki alaprajzot is. Ő azt mondta, a kazán lehet fent is, teljesen mindegy, hogy hol van.

Megzavarodtam. Most akkor lehet a kazán fenn is?
Hogy megerősítsem a dolgot, kértem újabb árajánlatot mástól. Kijöttek, megnézték, de ők se mondtak semmi konkrétat, azt mondták első az, hogy a gáztervet beadjuk, küldték a gáztervezőt. A gáztervező azt mondta, hogy ez a rendszer alsó kiosztású, kizárólag a pincében lehet a kazán. Erre én mondtam neki, hogy mások azt mondták, hogy fenn is lehet.
Errő ő elmondta mindenféle buta, analfabéta pancsernek azt, aki ilyet állított. Azt mondta, hogy nem ismeri a szakmáját az, aki ilyet állít. Nagyon határozottan állította azt amit mondott.

Gondolkodási időt kértem.....
Szükségem volt villanyszerelőre, az dolgozott nálam, mellesleg elmeséltem neki, hogy még mindig nem haladok a fűtésszereléssel.

Ő ajánlott egy ismerős fűtésszerelőt. Az illető kijött, és azt mondta, hogy szerinte jobb lenne, ha a kazán lent lenne. De ő is első körben a gáztervet említette, küldte a gáztervezőt. Kijött a mérnök. (idősebb, tapasztalt úriember)
Megnézte a házat, és azt mondta, hogy a legideálisabb helye a kazánnak a tetőtérben lenne.
Ebben egyetértettem vele, hiszen akkor megspórolnám a 600 ezer ft kéménybélelést, sőt a cirkulációs vezeték beépítését is, mivel akkor arra nem lenne szükség. Sőt talán a külön HMV tárolóra se, talán elég lenne az átfolyós kazán is.
Mondtam neki, hogy jártak itt már többen is, épületgépészek is, és azt mondták, hogy csak lentről lehet megtáplálni a 
rendszert gazdaságosan. Természetesen működne fentről is, de rosszul.
És azt nagyon határozottan állították. Kérdeztem, hogy szerinte vajon ők ezt mire alapozták? A mérnök úr azt mondta, elképzelni se tudja, hogy mások miért állítottak ilyet, ő biztos abban, hogy a tetőtérben is jó helye lenne a kazánnak. A kazánban van beépített szivattyú, szivattyús rendszerben pedig teljesen mindegy, hogy a kazán hol van, csak az a lényeg, hogy legyen megfelelő vastagságú cső, amiben kering a víz... Legalább 3/4-ed colos.

A végén tudom , úgyis nekem kell dönteni. De ha a szakértők se értenek egyet akkor én hogyan hozzam meg a döntést?
Ezért szeretném kikérni a fórumhoz hozzászólók véleményét. Kinek van efféle tapasztalata, esetleg meg tudná magyarázni, hogy miért kell lentről meghajtani, vagy ha ez nem fontos, miért mindegy a dolog.

Nagyon jó lenne, ha kapnák valami hasznos tanácsot.

venuto Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56917

SzerbusztOK .

Nem tudnátok  abban  segíteni  ,hogy  van  egy  Bosch  3000W   OW  23-1  KE-m , és  lehet-é  ezen  a  nem  turbós cirkón  megcsinálni  azt , amit az  elődjén : volt  egy orosházi Kalor  25-ünk , ami  soha  sem romlott el (,  és  amikor  leszereltük , s  eltettük  arra  az időre , hogy amikor  a  mai  direkt  a  lepukkanásra  előprogramozott  buboréktárgy  ha  letérdel , csak  szépen  elővesszük  az  öreg varburgot , s  újra  vele fűtünk ), szóval  valaki  javasolta , hogy vegyünk  le  a  gázellátásából  vagy 30 %-ot , és  akkor  hatásfokcsökkenés nem  lesz , de  ennyivel  lesz kisebb  a  számla , és  ez  szépen  be  is  jött a  Kalor  25-nél . 

Lehet  ezt  a  "trükköt"  ennél  a buborékboschnál  is  csinálni  ? Eddig  1  bizonytalan  választ  gyűjtöttem  be , azért kérdezlek  Tikteket . 

Köszönöm  szépen  a választ . venuto

bollazoli Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56916

a vegyes kazan a szobatermosztattol fuggetlenul mukodjon, ha elindul a kazan szivattyu akkor egybol induljon a padlofutes szivattyu is es addig menjen amig megy a kazan szivattyu

Előzmény: bollazoli (56915)
bollazoli Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56915

vegyes tuzelesu kazannal valo futest nem lehet vezerelni szoba termosztattal, ez nem gazkazan ami leall ha lekapcsol a szoba termosztat, ha a szobatermosztat lekapcsol es van meg fa a kazanban akkor a felesleges hot valahova el kell tarolni (puffer) kulonben felforr a viz, vagy a szobatermosztat lekapcsolasa utan egy automata eloltja a tuzet egy vodor vizzel vagy elzarja a levegot :) Vegyes tuzelesu kazant szoba termosztattal csak pufferrel egyutt tudod vezerelni. Ha nincs puffer akkor amig eg a tuz addig menni kell a futeskori szivattyunak. Ki kell tapasztalni, hogy mennyi fat kell rapakolni,. hogy ne legyen tulfutes a hazban.

Előzmény: Hooliboy (56903)
maciszaki70 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56914

Te joe ha hiányzik egy verés én nagyon szivesen segitek a problémádon.Mi is a cim? :)))))))

Előzmény: joevagyok68 (56912)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!