Keresés

Részletes keresés

Tornagh Atya Creative Commons License 2010.07.25 0 0 1170
Kaukázusigomba-szaporulatomból ismét átadnék egy jó literhez valót (ha kevesebb is lehet, felezhető a feleslegem). Sajnos továbbra is csak a dél-pesti vagy Népliget környéki, személyes átadás működik, postázásra nem vállalkozom.

Privátban lehet jelentkezni.
Minizsarnok Creative Commons License 2010.07.23 0 0 1169
Köszönöm Aranka aktuális :) Ha jössz esetleg a monori kisállat börzére ott is jó lenne, a mail címemre írj egy mailt az enyém publikus és megbeszéljük a részleteket.
Előzmény: valakiA (1167)
BONNIE Creative Commons License 2010.07.22 0 0 1168
Szia!
Jövő héten melyik nap jó neked 4 után? És merre mozogsz?
b.
Előzmény: godagabi (1165)
valakiA Creative Commons License 2010.07.22 0 0 1167
Szia!
Én küldök neked kefirgombát,ha még aktuális.
Előzmény: Minizsarnok (1162)
valakiA Creative Commons License 2010.07.22 0 0 1166
Szia!
Ha még aktuális a gomba én küldök postán.
üdv.aranka
Előzmény: Minizsarnok (1162)
godagabi Creative Commons License 2010.07.18 0 0 1165
Szia!

Engem érdekelne a kefir-gomba, ha van még lehetőség rá...

Üdv:
Gabika
Előzmény: BONNIE (1145)
havelina Creative Commons License 2010.07.18 0 0 1164
Kozben gondolkoztam azon amit irtal... 2-3 alkalommal sikerult jo kefirt kesziteni?
A kefir, amikor kesz, valoban a bolti kefirhez hasonlo konzisztenciaju. Hogy ehhez mennyi ido kell, fugg a kovetkezoktol:
1. Homerseklet
2. Kefirgomba - tej arany

Nagy melegben, kulonosen, ha a gomba mennyisegehez kepest tul keves tejbe teszed, akar 12-15 ora alatt is elkeszulhet.
Ha ekkor nem szurod le, egy ido utan a savo kivalik belole (felul lesz a feherje tartalmu resz, alul a savo, es savanyubb is lesz.) Van aki igy szereti.
Lehetseges, hogy erre gondolod hogy osszement, de valojaban csak tul erleled a te izlesedhez kepest?
Előzmény: frauzini (1161)
J.a.n.e.s.z. Creative Commons License 2010.07.18 0 0 1163
Olyasminek kell lennie, mint a bolti kefir. Elegendő tejet adsz hozzá?
Előzmény: frauzini (1161)
Minizsarnok Creative Commons License 2010.07.18 0 0 1162
Ha nekem vacakolnál a postázással megköszönném sajnos a gombám kis pihenő után sajnos már nem él de nagyon kezd hiányozni a hűtött finom kefír.
Előzmény: meliszio (1128)
frauzini Creative Commons License 2010.07.18 0 0 1161
köszi a gyors választ, akkor ezek szerint biztos a gombámmal van a baj, mert amit produkál az nem kefir hanem összement tej, azt hittem valamit én rontok el a tej típusával:),mert mindegyiket kipróbáltam már és az eredmény ugyanaz!

köszi
Előzmény: havelina (1160)
havelina Creative Commons License 2010.07.18 0 0 1160
Nyilvan a friss tejbol a legizletesebb, de a gomba nem valogatos, nagyon jol el van bolti tejjel is.
Hogy hany szazalekos, az megint izles kerdese (illetve, hogy alacsony zsirtartalmut hasznalsz peldaul dieta miatt). A gombanak mindegy, az elsosorban a tejben levo tejcukrokat dolgozza fel.
Ha nem megfelelo illatu, kinezetu es izu kefirt kapsz, akkor valoszinuleg a kefir gombaddal van valami problema.
Előzmény: frauzini (1159)
frauzini Creative Commons License 2010.07.18 0 0 1159

Sziasztok!
Egy kis segítségre szorulok. Milyen tejet kell adni a kefirgombának????
azért kérdezem mert én már hetek óta kísérletezgetek de eddig alig tudtam valami 2-3 alkalommal kefirt leszűrni!! Legtöbb esetben összemegy a tej, vagyis az nem túl gusztusos meginni. Gondolom nem olyannak kell lennie?!!


Szóval. 1,5 vagy 2,8%??? Síma tartós tej vagy csak friss és nem bolti??


köszönöm
J.a.n.e.s.z. Creative Commons License 2010.07.16 0 0 1158
A candida akkor veszélyes mikor elszaporodik... és nekem nagyon sok tünet a candidára vall! :-/ Sajnos. Pld. colitisem is lett, vörösödés a bőrön spontán, a legkülönbözőbb időben, ált. étkezés után. Amióta eszem a kefírt, azóta jobban vagyok, de nem tudom hogy meddig örülhetek. Sajnos nem 100%-os még az eredmény. :-(
Előzmény: GrabYourTorchAndPitchfork (1155)
J.a.n.e.s.z. Creative Commons License 2010.07.16 0 0 1157
:-) Persze, nem zárom kettőre. De pld. aki nyaraláshoz, vagy valahová el akarja vinni, az simán tegye a befőttesbe és hajrá! Zárt tetővel sem lesz baja, még ha a gáz termeléssel is jár!
Előzmény: GrabYourTorchAndPitchfork (1156)
GrabYourTorchAndPitchfork Creative Commons License 2010.07.15 0 0 1156

"sőt még a nyomást is bírja bizonyos fokig"

 

Az nem annyira fontos, mert nem kéne rátekerni az erjesztés alatt, csak "rádobni".

Előzmény: J.a.n.e.s.z. (1154)
GrabYourTorchAndPitchfork Creative Commons License 2010.07.15 0 0 1155

""Maga a Candida albicans egy teljesen ártalmatlan emésztőgomba, amely a legtöbb ember bélrendszerében megtalálható anélkül, hogy problémákat okozna.

 

Amíg az immunrendszer normálisan működik, a gomba nem terjed el és nem okoz panaszokat. Ha azonban bizonyos okok miatt elszaporodik, akkor olyan akut és krónikus tüneteket hozhat létre - minden embernél egyedi, más és más tünetek jelentkezhetnek - amely első látásra nem, vagy csak alig mutat bármiféle összefüggést gombás megbetegedéssel."

 

Az immunrendszert és az emésztőrendszert teljesen rendbe hozza, az aftámat (pici fekélyek a szájban, de nagyon irrtálóak) teljesen megszüntette, gondolom más fekély és immunrendszeri problémára is jótékony hatással van.

Előzmény: J.a.n.e.s.z. (1154)
J.a.n.e.s.z. Creative Commons License 2010.07.15 0 0 1154
Egyébként itt többen írják, hogy ki miben tartja a kefirt és hogyan erjeszti. Én a legegyszerűbb módot választottam ennek, egy 0.5 literes befőttes üvegben tartom. teteje is van, üveg is, zárható is, sőt még a nyomást is bírja bizonyos fokig.

Valakinek nincsen tapasztalata colitis ulcerosa, vagy IBS tekintetében, hogy a kefir azzal mit tud kezdeni? És candida esetében? Ugyanis valahol olvastam hogy a candidát gombával kezelni tilos, viszont valahol meg írják, hogy a kefir jó a candidára. Szerintem nem gombaölő hatású, max. annyi hogy jobb állapotba hozza a beélfalat és így nem annyira jelentkeznek a tünetek, de a candida az még ott van!
J.a.n.e.s.z. Creative Commons License 2010.07.15 0 0 1153
A tied nem ilyen?

http://www.dolgaim.hu/index.php?l=hu&page=177
Előzmény: Ritabotond (1152)
Ritabotond Creative Commons License 2010.07.15 0 0 1152

 

Új fogyasztója vagyok a kefírnek. Az interneten rengeteg cikket olvastam jótékony hatásairól. A kérdésem a következő. Az én gombám (állítólag tibeti) lapos. A képeket nézve (amit külön a gombáról mutatnak) és a leírásokból a gomba alakja a karfiolhoz hasonlít. Az enyém lepedőszerűen kerül el.  Csak egy kupacban haszonlít a karfiolhoz. Egyébként nagyon finom  a belőle készült kefír, de biztosan azt iszom, amiről annyi jót olvastam?

J.a.n.e.s.z. Creative Commons License 2010.07.14 0 0 1151
Esetleg több tejjel öntsd fel, hadd lakmározzanak addig a gombák!
Előzmény: _Zollinger (1148)
_Zollinger Creative Commons License 2010.07.13 0 0 1150
Örök hála! Nagyon köszi az infót! Sajnáltam volna, ha tönkremegy pláne ilyen melegben. Már nincs para :)))) Szép estét neked!
Előzmény: exiefo (1149)
exiefo Creative Commons License 2010.07.13 0 0 1149
Nyugodtan tedd a mélyhűtőbe, jól kimosva , jól lecsepegtetve műanyag dobozba, semmi nélkül. Én már engedtem fel ilyet és rendesen dolgozott tovább most is van bent vésztartalékom.
Én is így teszek majd ha elutazunk.
No para :-)

Jó nyaralást !
Előzmény: _Zollinger (1148)
_Zollinger Creative Commons License 2010.07.13 0 0 1148

Sziasztok!

 

Nekem is van kaukázusi kefírgombám. Egy hétre nyaralni megyek és nem tudom, hogy mit csináljak arra az időre vele? Kibírják egy hétig kevés tejben a hűtőben? Nem romlik meg addig az elkészült kefír? Vagy fagyasszam le? Túlélik a fagyasztást? Valakinek van valami tapasztalata ilyen helyzetre? Légyszi segítsetek!

 

 

J.a.n.e.s.z. Creative Commons License 2010.07.11 0 0 1147
"Egy kicsit olyan a kefír,mint a takony vagy a geci. Nyúlós fehér geci."

Köszönjük Emese. Most már mindenki tudni fogja milyen. Aki nem, az először szerezzen be egy kis mintát...
Előzmény: Midnightx (1139)
J.a.n.e.s.z. Creative Commons License 2010.07.11 0 0 1146
Nem tudom hogy ez így működik e, de akinek nincsen gombája, az jobb híján:

"Akár házilag is

A bolti kefirt egy kis házi praktikával könnyen „szaporíthatjuk”. Nincs hozzá szükség másra, mint egy liter félzsíros tejre, és kb. fél pohár kefirre, vagy ízlés szerint kaukázusi kefirre. Egy nagyobb üvegben keverjük össze a kefirt és a tejet, lefedve fél napig hagyjuk szobahőmérsékleten érlelődni, majd tegyük hűtőszekrénybe és fogyasztás előtt még egy napig „pihentessük”. A következő adagok készítéséhez mindig tegyünk félre belőle 1-2 decit."


Forrás: http://www.vitaminsziget.com/cikk.php?id=2454
BONNIE Creative Commons License 2010.07.05 0 0 1145
Egészségedre!
Van még, ha esetleg kell valakinek :)
Előzmény: kefírgomba (1144)
kefírgomba Creative Commons License 2010.07.05 0 0 1144

Kedves Bonnie!

Nagyon finom lett a kefír, köszönöm szépen mégegyszer! 

Előzmény: BONNIE (1137)
LamaLama Creative Commons License 2010.07.03 0 0 1143
Köszönöm, de egy segítőkész topictárs már küldött!
Előzmény: meliszio (1128)
GrabYourTorchAndPitchfork Creative Commons License 2010.07.01 0 0 1142

Micsoda különbség van a 1139 és a 1141 megfogalmazásai között!  :D

Midnightx Creative Commons License 2010.07.01 0 0 1141
Igen,a tibeti lágyabb,finomabb,selymesebb,kevésbé széndioxidos kefírt ad. Én jobban szeretem,mint a kaukázusit. Biztos vannak még apró különbségek,de még csak nemrég óta van tibetim és még nem tapasztaltam ki alaposan.
Előzmény: Brrringás (1140)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!