Keresés

Részletes keresés

brabantia Creative Commons License 2014.04.15 0 0 78841

Köszönöm, már mentettem is az oldalt. Jól nézem, hogy egy tanár olyan napi 110-150 fontot keres? Muszáj képben lennem, úgyhogy ez jónak számít?

Előzmény: wzp (78839)
brabantia Creative Commons License 2014.04.15 0 0 78840

Értem és megértem amit írsz.

 

Hidd el, hogy számomra nagyon fontos érv, hogy itt kirekesztettnek érzem magam, és valóban nincs senkim. A nyelvtudás nagyon-nagyon sokat számít, az olyan kapukat nyit meg, amik itt eddig nem nyíltak meg, holott én igyekszem/igyekeztem.

Sokkal közelebb kerülök az emberekhez, kapcsolatokat tudok kialakítani, barátságokat amik aztán megadják a hovatartozás érzését.

Itt már nem találom a helyem, a meglévő nyelvtudásommal másodlagosnak érzem magam. És ez nem jó, ebből nagyon nehéz kitörni. 

Most például jön egy kéthetes májusi vakáció, a lányaim hazautaznak Magyarországra és én a két hét alatt sehová nem fogok elmenni mert egész egyszerűen nincs kivel. És pedig nem kötök nehezen barátságokat, éppen ellenkezőleg! De fel kellett ismernem, hogy amióta a kapcsolatom elment, azóta üres minden, magányos vagyok, egyedül vagyok.

Ha belépne az életembe egy férfi, az ő családján keresztül, barátain keresztül tartoznék valahová, de ez nem történt meg. Még az sem kizárt, hogy amíg Angliára készülök ez megtörténik, habár ebben az irányban kezdek alaposan bezárkózni.

 

Tudom, hogy nagy a felelősség, nem is indulok el addig amíg minden részlet a helyére nem kerül. Addig információt gyűjtök, számolok, spórolok.

 

Ugyanezeket a problémákat felvetették akkor is amikor Hollandiába indultunk igaz akkor ketten voltunk. De nem bántam meg, a gyerekeim anyanyelvi szinten beszélnek hollandul és megismertek egy teljesen új kultúrát. Hollandia jó hely, én nagyon szerettem itt lenni, de beláttam, hogy nem itt a helyem.

És majd a gyerekeim megtanulnak anyanyelvi szinten angolul is. :)

 

Amúgy jó reggelt mindenkinek.

Előzmény: cam aro (78838)
wzp Creative Commons License 2014.04.15 0 0 78839

nekem is ez jutott eszembe, hogy talan a tanitast kellene megprobalni, akar suliban, akar maganuton.

 

Csak a hays oldalat futottam at, rengeteg hirdetes van. Szerintem nezz korbe mindenkepp.

 

 

Előzmény: cam aro (78838)
cam aro Creative Commons License 2014.04.15 0 0 78838

mindenfele mellekzonge nelkul. 

 

ha azt az energiat, penzt, mifenet amit bekellene fektetned itt egy uj eletbe,

ha azt befektetned hollandiaban.. az is tok jo hely lenne/lehetne.

ez a ' jo hely' nem egy, adott orszagon mulik. > szerintem. 

 

nincs angliaban semmi kulonlegesebb mint hollandiaban. 

talan zoldebb a fu, es kevesebb a tulipan. :) 

csak itt egy masik osvenyt kellene taposni.. ami nem gond..de nalad van puttony is.

na ugy mar... ugy mar konnyen szivas lehet. mert az mar felelosseg. 

gondolom en. 

 

nem lebeszelni akarlak. 

de ha ide jossz kell peco. 

kell melo. 

kell referencia. 

es mindezt egy idoben. 

ez rengeteg energia.. penz, mi fityfene. 

csereben miert ? 

a semmiert. 

itt sem lesz jobb. ..ha az a jobb az orszagon mulik. (nyilvan NL<> UK. es nem H <> UK,NL ) 

 

(ugyanakkor leanyom sulijaban van egy ukran angoltanarno.  (XD) 

ekkora akcentus bakancsba nem fer, de neki a torkaban van..es igy angol tanar. 

  szvsz ha feltett a cel.. akkor esetleg takaritas helyett. ilyesmit is megnezhetsz. )

Előzmény: brabantia (78836)
brabantia Creative Commons License 2014.04.15 0 0 78837

Ja nem! Még az is volt, hogy miért nem képzem t magam és megyek máshová. :D

 

Hát makacs vagyok, Angliába szeretnék menni pont úgy ahogy vagyok. :)

Előzmény: brabantia (78836)
brabantia Creative Commons License 2014.04.15 0 0 78836

Nem is a támogatások miatt mennék, hanem hogy végre fejlődhessek. De mivel csak egy kereső van a családomban, ezért sajnos nekem lényeges kérdés a támogatás összege.

 

Középfokon beszélem a hollandot, nem okoz problémát az anyukákkal a beszélgetés, de a meglévő nyelvtudásom nem segíti az előbbre jutást.

 

Két kisgyerekkel egyedül nem nagyon van lehetőségem egyetemen tanulni sajnos és még mellette dolgozni. Egyedül vagyok, nincs itt családom, senki nem segít. Tudom, hogy ez egy érdekes szitu, de én ebben élek, hogy mindent egyedül csinálok. Ebbe az egyetem sajnos nem fér bele.

 

 

Most már túl vagyunk szerintem azon, hogy 1. miért nem beszélek hollandul, 2. miért akarok támogatásokat, 3. miért nem maradok ahol vagyok. :D

Szerintem most már elmondhatnátok, hogy miért tök jó hely Anglia és miért menjek mégis. :D Köszi. ;)

Előzmény: netszkvid (78833)
netszkvid Creative Commons License 2014.04.14 0 0 78835

Napkozi altalaban van az iskolakban, meg egyeb mas intezmenyek is vannak, childminder, nanny, ha arra van igeny. Legalabbis Londonban sok megoldas kozul valaszthatsz, de egyik sem olcso. 2 gyerek utan az un after schooll club ami f 7 ig van, napi 18 font (£9 per gyerek). De kb annyibol mar lehet kapni Au Pairt aki a sajat hazukba viszi a gyerekeket, mondjuk napii 3 orara.

 

Előzmény: brabantia (78830)
brabantia Creative Commons License 2014.04.14 0 0 78834

Köszönöm, már ezzel is segítettél. :)

 

Azt hiszem eszetlenség lenne nekivágni vésztartalék nélkül, arra gondoltam, hogy  talán tudtok összegesíteni egy amolyan vis major féleséget, egy vésztartalékot.

Előzmény: cam aro (78832)
netszkvid Creative Commons License 2014.04.14 0 0 78833

Hat nem vagyok nagyon kepben a tamogatasokat illetoen, de ketlem, hogy jobban jarsz, mint Hollandiaban. Amint elkezdesz dolgozni, mennek ossze a juttatasok es elobbre nem nagyon jutsz.

 

Amit leirtal, abbol nekem az jon le, hogy nem Hollandiaval van a baj, hanem azzal, hogy a tarsadalomnak azzal a retegevel vagy kapcsolatban, akivel nem egy elmeny kapcsolatban lenni. Ebbol a kilepes egy helyi egyetem elvegzese, amire tuti, hogy adnak tamogatast es utana munkad is jobban lesz. A holland egy magasan kvalifikalt nep, a nepesseg tobb mint felenek felsofoku vegzettsege van, ezzel kell felvenned a versenyt. Es igen, megkerulhetetlen a holland nyelv elsajatitasa profi szintem (mondjuk ezt nem is ertem, hogy sikerult eveket lehuzni ugy, hogy a nyelv a jatszoteri csevegesnel is problema?! angol utan?!).

 

Ez a fentebbi ut meg mindig konnyebb, mint Angliaban ujra kezdeni- fogalmam sincs mennyi az eselye annak, hogy mondjuk szallodai takaritasbol mekkora a kitores eselye itt- van egy olyan gyanum, hogy nem sok. Es van egy olyan gyanum, hogy az idegen vagyok erzes is megmarad, mert attol, hogy beszelsz angolul, meg nem beszelsz a helyiek nyelven.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: brabantia (78830)
cam aro Creative Commons License 2014.04.14 0 0 78832

mennyi legyen a zsebemben amikor megérkezem?"" 

Hova ? 

 

londonban 1000font/honap alatt nem igen van ketszobas peco. 

(esetleg shared.. de ket gyerkoccel.. ííí ) 

videken ennyiert akar 4 szobas is. 

altalaban ket honap depositot kernek + elso havi rentet elore. 

tobbnyire referenciakal! 

tehat ez 3 honap.. helybol, zsebbol.. es csak a lakhatas. 

 

ha tamogatasra, / barmifele / jogosult vagy, - nem tudom most hogy van, ezert szurtam a linket. 

akkor no para, altalaban nem szoktak ehenhalni  benefitesek. 

 

napkozi.. olyan nem nagyon van.

de errol majd az illetekesek. 

Előzmény: brabantia (78830)
Bubee82 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 78831

Szia,

 

Elég sok közös van a helyzetünkben és elég sok különbség is. A lényeg, hogy én Dániában töltöttem el 3 évet és végülis azért hagytam el, mert beláttam, hogy az ördögi körből nem fogok tudni belátható időn belül kitörni és olyan színvonalon élni, ahogy szeretnék. Az ördögi kör alatt azt értem, hogy olyan szakmában dolgoztam, ami elég keveset fizetett és amellett olyan munkabeosztásban és olyan helyen dolgoztam, ami mellett és ahonnan nem tudtam megoldani az ingyenes nyelvoktatást. Pedig szeretem a nyelvet és az akarat is megvolt. Ahhoz, hogy ebből kitörjek, tehát olyan munka kellett volna egy városban - és nem a préri közepén -, ami mellett megoldható. Viszont ilyen munkához dán kellett. Back to square one...

 

Emellett 9 éves korom óta végig kísért és kísér az angol nyelv, ami abszolút első helyet foglalja el nálam. Amikor egy Ausztria melletti városból ide jöttem, akkor a döntésemnek ez volt a háttere. A német nem nekem való.

Előzmény: brabantia (78830)
brabantia Creative Commons License 2014.04.14 0 0 78830

4 éve takarítok magánházaknál, de sajnos nem sikerül kitörni ebből a körből, szóval nem ijedek meg a munkától. :) És köszönöm.

 

Ott is van ilyen napközi-féle? Itt ha a suli után a szülők dolgoznak, akkor a gyerekek maradhatnak napköziben. Az is fizetős, de itt arra is lehet támogatást kérni.

 

És még valami. Ez lehet, hogy hülye kérdés, de kb. mi az a "zsebpénz" amit érdemes bespájzolni a kezdéskor? Tehát mennyi legyen a zsebemben amikor megérkezem?

Előzmény: Caitlin (78826)
brabantia Creative Commons License 2014.04.14 0 0 78829

Alapvetően a munka érdekel, mert ahogy elnézem Angliában nem is lehet segélyen éldegélni.

Csak nekem van 1 fő szülő hiányom vagyis egy kereső személlyel kevesebb, tehát jobb ha tudom, hogy ott mivel váltják ki a halott apuka kieső keresetét. Ez rosszul hangzik így leírva, de sajnos attól még ez az igazság. :(

Nekem sem jó így, jobb lenne, ha két kereső lenne.

Ilyen szempontból jobban szeretem a támogatás szót, ha érted. :D

Előzmény: cam aro (78825)
cam aro Creative Commons License 2014.04.14 0 0 78828

konzullal ne foglalkozz.. az magyar. ;) 

 

 

Előzmény: brabantia (78824)
cam aro Creative Commons License 2014.04.14 0 0 78827

tisztaban vagyok vele. 

nem is leszolas volt.. hanem csak allapot kozles. :)

Előzmény: Caitlin (78826)
Caitlin Creative Commons License 2014.04.14 0 0 78826

cam - most kivetelesen szot emelek. egyedul ket kicsi gyerekkel en is a segelyeket neznem eloszor. kell meg par ev, h ekkora gyerekek mellol az ember ne a nagyon part-time munkakorokben gondolkodjon. Es brabantia legalabb irta, h most is dolgozik, vagy evek ota reszben dolgozik. 

egyedul akarhany gyerekkel csak akkor van eselye egy nonek dolgoznia ha annyit keres amibol mar a bebisintert is ki tudja fizetni. Londonban ez kb a 60-70k/pa korul lehet. Es akkor tutira alig latja a kolkoket. mas opcio nincs mint segely + part-time es kibekkelni amig legalabb a nagy el tudja hozni a kicsit .... es ez orszagfuggetlen.

Előzmény: cam aro (78825)
cam aro Creative Commons License 2014.04.14 0 0 78825

itt is pattintas szokott lenni.. ha valaki egybol a segelyekrol erdeklodik. 

nem a melorol eloszor, hanem a segelyrol.. éérted ? 

 

te jol inditottal.. :D 

Előzmény: brabantia (78824)
brabantia Creative Commons License 2014.04.14 0 0 78824

Köszönöm szépen már nézem is.

 

 

Egyébként az angol konzul nem valami segítőkész, rögtön lepattintott. :/

Előzmény: cam aro (78823)
cam aro Creative Commons License 2014.04.14 0 0 78823

gondolom minden kornyeken mas egy kicsit. 

 

nezd meg probara ezt. 

ez london, barnet kerulete. 

 

http://www.barnet.gov.uk/info/930284/who_can_claim/398/who_can_claim

 

 

 

 

 

Előzmény: brabantia (78822)
brabantia Creative Commons License 2014.04.14 0 0 78822

Igen, megtaláltam, köszönöm.

 

Milyen juttatások vannak egyébként arról tudtok mondani pár szót? Vannak azok amik otthon is, pl. családi támogatás és hasonlók? Van valami olyasmi is ami otthon mondjuk nincs?

Előzmény: Caitlin (78821)
Caitlin Creative Commons License 2014.04.14 0 0 78821

inkabb benefit. esetleg widow's allowance

Előzmény: brabantia (78820)
brabantia Creative Commons License 2014.04.14 0 0 78820

Köszönöm szépen Caitlin. Annyit megkérdezhetek, hogy ez pension kategóriába tartozik ott?

Előzmény: Caitlin (78819)
Caitlin Creative Commons License 2014.04.14 0 0 78819

a mindenfele tamogatasokhoz ezt az oldalt bongeszd szerintem:https://www.gov.uk/

 

iskola - nekunk jo tapasztalatunk van, bar kulon segitseget minimalisat kapott, de hamar befogadtak es kb fel ev alatt mar ertette is, h mi folyik korulotte.

 

Előzmény: brabantia (78813)
netszkvid Creative Commons License 2014.04.14 0 0 78818

Tudomasom szerint Hollandiaban holland nyelvvizsga kell egy csomo allas betoltesehez. (Van olyan ismerosom, aki addig nem praktizalhatott, mig nem volt meg a holland nyelvvizsgaja. Pedig angolul, nemetul es franciaul kommunkal a pacienseivel es a papirmunka is angol. Megis addig nem kapott munkat mig fel nem tudott egy kozepfoku holland tudast mutatni.)

Előzmény: Order of Hermes (78811)
netszkvid Creative Commons License 2014.04.14 0 0 78817

Hat meg nincs egeszen 5, aprilis 30 az o napja (mondjuk a julius 30 hoz kepest ami kellett volna, hogy legyen, eleg messze vagyunk meg az 5 tol, de mi mar nem aszerint szamolunk)

 

Apropo, most hetvegere nem valtozott a programotok?

Előzmény: seci (78809)
brabantia Creative Commons License 2014.04.14 0 0 78816

Nagyon szépen köszönöm Seci, mindent megnézek.

Előzmény: seci (78815)
seci Creative Commons License 2014.04.14 0 0 78815

Meg egy tanacs, aztan dolgozom tovabb:

FB-on van egy jo par csalados csoport, pl https://www.facebook.com/groups/magyar.gyermekes.csaladok.uk/?fref=ts vagy https://www.facebook.com/groups/397652603621630/?fref=ts

 

Ezekben is erdemes korbekerdezned, foleg az ilyen arvasagi es hasonlo temakat.

-seci

Előzmény: seci (78814)
seci Creative Commons License 2014.04.14 0 0 78814

Meg valami: nagyon nem mindegy, hogy Anglia vagy eppen London mely teruletet celzod meg.

 

London - plane egyes reszei - szines. Lehet, hogy a te gyereked lesz a feher kisebbseg.

Anglia mas reszei meg nem. Sot letezik a "white trash" fedonevu tomeg is - ami nem feltetlen jelent jot a mai politikai helyzetben egy keleteuropai bevandorlo gyereke szamara.

 

Masreszt meg ha az iskola felkeszult arra, hogy oda kulfoldi szulok gyerekei is jonnek (sok az ex-pat), akkor megint mas a helyzet.

 

Szoval iszonytat arnyalt a kep - a mindennapi bullyingtol (ilyent is tapasztaltunk) addig, hogy a tanar a gyerek erkezesere megtanult es megtanitott nehany mondatot magyarul az osztalynak, ahova (at)ment a gyerekunk.

 

-seci

Előzmény: brabantia (78812)
brabantia Creative Commons License 2014.04.14 0 0 78813

Köszönöm a válaszodat.

Nem érdekes a nyers stílus, nem vagyok különösebben háklis az ilyesmire.

 

Nem riadok vissza semmilyen munkától, idestova 4,5 éve takarítok magánházaknál. Azt gondolom, hogy Angliában ez már másképp lenne, ha egy hotelben szobalányként kezdtem volna. Az is jobb munkakör lenne az itteni takarításnál. A nyelvtudás nagyon sokat jelent, itt sokszor szóba se állnak velem, mert nem jó a hollandom.

Azt szeretném, hogy végre behívjanak egy interjúra, végre azon a nyelven adhassam el magam (félreértés nélkül) aminek a tanulásával éveket, évtizedeket töltöttem.

 

Nem akarok vitatkozni az ismerőseid tapasztalataival, mert nyilván mindenkinek másképp sikerül. Én is ismerek olyanokat, akik remekül elvannak Hollandiában nyelvtudás nélkül, eszük ágában sincs továbbmenni. De nekem most fontos lett hogy értsem az embereket végre, hogy megérkezzek oda, amit végül az otthonomnak tudok tekinteni.

 

Lassan negyvenéves vagyok, és bár nem késő elkezdeni semmit, nem szándékozom piacképes szakmába vágni, úgy értem nem leszek programozó, vagy mondjuk executive manager vagy mondjuk gyógyszerész, mert egészen egyszerűn nem érdekel. :)

 

Remélem nincs harag amiért nem egyezik az álláspontunk. :)

 

Tudom, hogy ti jobban ismeritek a kiköltözés buktatóit, jobban ismeritek mitől megy jobban, egyszerűbben, gyorsabban, olcsóbban az élet ott, ezért is írtam ide.

 

Mivel két kisgyerekem van és egyedül akarok belevágni az egészbe, ezért tudnom kell - a lehetőségekhez mérten - minden részletet az ottani életről. Velük nem futhatok zátonyra és ha több lesz ellene, mint mellette, akkor természetesen nem vágok neki. De csak akkor merek ha nyerek, és nem vagyok egy félős, beszari típus.

 

Még egy kardinális kérdés van (persze nem csak egy, de most ez a legfontosabb talán): itt a gyerekek kapnak árvasági támogatást én pedig özvegyi nyugdíjat. A kérdés az lenne, hogy van-e vajon valami információtok esetleg ilyenről, hogy mennyi jár vagy egyáltalán jár-e?

Itt sokszor hiába használom a google-t, más szervereken keresztül más keresési találatok vannak, mint ott.

 

Köszönöm előre is és hálás vagyok a válaszokért a segítségért.

Előzmény: Order of Hermes (78811)
brabantia Creative Commons License 2014.04.14 0 0 78812

Köszönöm Seci, meg fogom nézni.

Előzmény: seci (78810)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!