Keresés

Részletes keresés

szerelő12 Creative Commons License 2018.01.07 0 0 21660

Szívesen.

Előzmény: AmazingGecko (21659)
AmazingGecko Creative Commons License 2018.01.07 0 0 21659

Köszönöm a válaszaitokat! Hasznosak voltak.

szerelő12 Creative Commons License 2018.01.07 0 0 21658

A Nyugdíjbiztosító, szerintem,mert a Nyugdíjfolyósító nem foglalkozott

ilyesmivel.

Előzmény: bandolesa (21656)
szerelő12 Creative Commons License 2018.01.07 0 0 21657

2014-ben, rehabilitációs szakigazgatási szerv volt,a mostani jogelődje.

Félre ne értsd,nem kötekedni akarok.

Előzmény: bandolesa (21656)
bandolesa Creative Commons License 2018.01.07 -1 0 21656

2014- év elején még a Nyugdíjfolyósítónak kellett beadnom,és komplex vizsgálat sem volt!

Előzmény: szerelő12 (21655)
szerelő12 Creative Commons License 2018.01.07 0 0 21655

Nem a Nyugdíjbiztosítási Igazgatóságnál kell beadni a kérelmet,

jelenleg a Kormányhivatalnál kell előterjeszteni az igényt.

És ők továbbítják,az igénylést a Családtámogatási és Társadalombiztosítási

Főosztályának,azon belül az elsőfokon eljáró rehabilitációs orvosi bizottságnak.

Akik elvégzik a vizsgálatot,rokkantsági járadék ügyben.

Szakhatósági állásfoglalást kap majd.

Komplex minősítést végző 1.fokú szakértői bizottság

ÖSSZEFOGLALÓ VÉLEMÉNYE a megváltozott munkaképesség

minősítéséről, illetve a megváltozott munkaképességű személyek ellátásának

megállapításához.

Jelenleg ez a joghatályos szakhatósági eljárás.

Előzmény: bandolesa (21654)
bandolesa Creative Commons License 2018.01.07 -1 0 21654

Én ezzel indítottam,de megkaptam azt,hogy 25-éves korom előtt keletkezhetett az egészségkárosodás-így szertepel a bizottsági leleten:-valószínű 25-évbes kora előtt a megrokkanás.-

De csak 50%-ot kaptam,tehát hiába mondta ki, ha a 70%-nem lett meg...

 

A Nyugdíj biztosítási Igazgatóság-Kormányhivatal,bemész és kérsz egy rokkantsági járadék igénylő lapot! Ennyi.-

Utána háziorvos,ír egy összefoglaló véleményt rólad,addig te minden leletet beszerzel 3-hónapnál nem régebbit!

 

Ha ezek megvannak beadod az igénylőlapot a háziorvosi véleményt és az összes leletet a Nyugdíjbiztosítónak,ahonnan az igénylőlapot hoztad!

 

30-nap múlva hívnak,ez nem komplex vizsgálat-1-orvos és 1-asszisztens lesz. KB-20-percet leszel bent! Utána hazaküldenek,és újabb 1-hónap múlva kapod meg a választ postán.

 

Ja és a rokkant járadékosnak jár Erzsébet utalvány és prémium, mert ez nyugdíjszerű ellátás!!!

 

Előzmény: AmazingGecko (21651)
szerelő12 Creative Commons License 2018.01.07 0 0 21653

Be lehet adni az igényt,feltéve hogy hitelt érdemlően bizonyítani tudod,

hogy D-kategóriásnak minősülsz.

Úgy,ahogy bemásoltad az Mmtv-vény-ben szerepel.

De,ahogy írod,egyt-n vagy.

Előzmény: AmazingGecko (21652)
AmazingGecko Creative Commons License 2018.01.06 0 0 21652

Rosszul írtam, Rokkantsági Járadék akart lenni.

Nekem jövőre lesz a következő felülvizsgálat. Addig nem tehetek semmit?

AmazingGecko Creative Commons License 2018.01.06 -1 0 21651

Sziasztok!

 

Aki EGYT-t kap, annak van-e lehetősége, hogy EGYT helyett rokkantsági járulékot kapjon? Ha igen, hogyan és mi módon?

Nyilván bizonyítania kell, hogy a betegségei 25 éves kor alatt keletkeztek, de hogyan tovább, egyáltalán hogy kell elindulni?

 

A rokkantsági járulék sem nagy összeg, január 1.-től havi 36.365 ft. De mégis csak majdnem 10 ezerrel több az EGYT-nél!

 

 

"Rokkantsági járadékra az jogosult, aki a 25. életéve betöltése előtt keletkezett egészségkárosodása legalább 70 százalékos mértékű és nyugellátásban, baleseti nyugellátásban, megváltozott munkaképességű személyek ellátásban nem részesül. (Vagyis a rokkantsági járadék NEM folyósítható együtt a rokkantsági ellátással.)

 

2016. január 1. napjától módosultak a rokkantsági járadékról szóló 83/1987. (XII. 27.) MT rendelet (Rendelet) előírásai. 2016. január 1-től a rokkantsági járadékra való jogosultság megállapításához nem 80 százalékos mértékű egészségkárosodás, vagy teljes munkaképtelenség, hanem a 25. életév betöltése előtt keletkezett legalább 70 %-os mértékű egészségkárosodás fennállása szükséges.

A Rendelet változása folytán az a személy is jogosultságot szerezhet rokkantsági járadékra, akinek 2012. január 1-je és 2015. december 31-e között a rokkantsági járadék iránti igényét azért utasították el, illetve a járadékra való jogosultságát azért szüntették meg, mert az egészségkárosodása nem érte el a 80 százalékos mértéket, vagy nem minősült teljes munkaképtelennek, feltéve, hogy a 25. életév betöltése előtt keletkezett egészségkárosodása legalább 70 %-os mértékű. A jogosultság megállapításához újabb orvosi vizsgálatra nincs szükség, ha a 25. életév betöltése előtt keletkezett legalább 70 százalékos mértékű egészségkárosodását igazoló - a rehabilitációs hatóság, vagy a jogelődje által kiállított – szakvélemény/szakhatósági állásfoglalás érvényes.

A rehabilitációs hatóság, vagy a jogelődje által kiállított szakvélemény/szakhatósági állásfoglalás a soron következő felülvizsgálat időpontjáig minősül érvényesnek.

A 70 %-ot elérő egészségkárosodás esetén új rokkantsági járadék megállapítására legkorábban 2016. január 1-jétől kerülhet sor.

Nem akadálya a rokkantsági járadék megállapításának, ha az igénylő fogyatékossági támogatásban részesül, illetve, ha az igénylő után családi pótlékot folyósítanak, továbbá az sem, ha a kérelmező munkaviszonyban, egyéb munkavégzésre irányuló jogviszonyban áll.

A rokkantsági járadék megállapításának nem feltétele, hogy az igénylő szolgálati időt szerezzen."

szerelő12 Creative Commons License 2018.01.06 0 0 21650

Magyarország ma: Valós történetét írok le.

Adott egy 15-éves lány,apját nem ismeri,

születésétől fogva.Édesanyja 6-hónapos

korában súlyos betegséget kap, önmagát

ellátni képtelen.A nagymama lesz a gyámja

a gyermeknek.Jelenleg középiskola első

évfolyamán tanul a gyerek.A nagymama

jelenleg 78-éves, töretlenül teszi a dolgát.

Ösztöndíjat igényelnek, mivel négyegész

átlagú a tanulmányi eredménye a gyereknek.

Az osztályőnöke mulasztása miatt,nem

állapítanak meg számára ösztöndíjat,

ezért a nagymamát okolják,aki minden

bekért dokumentációt rendelkezésre bocsátott

az o.f-nek.

Kijelentik,hogy egy pedagógus soha nem hibázik!!

És ezt a nagyi vegye tudomásul!

2018-év Magyarországa!

 

szerelő12 Creative Commons License 2018.01.06 0 0 21649

Nem,mert arra hivatkoznak,hogy egy ország belügyeibe nem avatkoznak bele.

Legcélszerűbb,ha 2012-veszik alapul,mert kevesebbet kell adni.

Ráadásul az E.U-anyagilag támogatta a kormányt,a rokkantsági rendszer

átalakításához.

2008-óta nem emelkedik a családi pótlék,EGYT,stb.....

Megkülönböztetik a gyermekteleneket,az 1 gyermekes családokat.

De az egyedülálló embereket is.

Közel 180000-beteg került ki,2012-óta a rokkant rendszerből,

nem visszaminősítették,kirakták őket!

Nincs érdek képviseletünk,sajnos!

Ki vagyunk szolgáltatva!

 

Előzmény: mrduckhead (21648)
mrduckhead Creative Commons License 2018.01.06 0 0 21648

Ezzel tisztábban vagyok,hogy a cél az,hogy a leszázalékolt emberekel ne foglalkozanak.A cél egyértelmű:nyomorba taszítani őket.

Én csak arra voltam kíváncsi,hogy mi alapján rögzítették a 2012-es alapbért a mostani 2018-as évhez képest?Hogy ez nem jogellenes,hogy 2018-as minimálbérhez viszonyítva a 93 ezer forintos alap bér van?

Értem,hogy a jogalkotok így akarták.(szándékosan)

De ez valamilyen szinten nincs az emberi jogok ellen?Nem vagyok nagy jogszabályértő.De nincs olyan paragrafus,ami ennek ellentmond?

Előzmény: szerelő12 (21645)
560707 Creative Commons License 2018.01.06 0 0 21647
szerelő12 Creative Commons License 2018.01.05 0 1 21646

Bizakodva várjuk a beszámolódat,a vizsgálat eredményéről.

Bízom benne,hogy számodra kedvező lesz!

Előzmény: valerya (21644)
szerelő12 Creative Commons License 2018.01.05 0 1 21645

2012-től,olyan helyzetet teremtett a Nemzeti Ügyek Kormánya hogy azt mind érezzük.

Ilyen rendszer,ahol 1%egészségi állapot javulás is már kategória váltást jelenthet szégyen.

Cél:minél több beteg embert visszaminősíteni.

Úgyhogy törvényes,mert a jogalkotók így gondolták.

Előzmény: mrduckhead (21643)
valerya Creative Commons License 2018.01.05 0 3 21644

Sziasztok! Végre túl vagyok az orvos szakértői vizsgálaton. Egy órán át tartott. Először kikérdezett teljesen az elejétől,hogyan lettem beteg,milyen diagnózisok vannak,milyen gyógyszereket szedek. Milyen a mostani állapotom. Utána próbált megvizsgálni,de rögtön fulladni kezdtem,úgyhogy ez abba is maradt. Elvette az összes mostani orvosi papírt is. Azt mondta,hogy majd postán kiküldi az összeset. Egyébként türelmes és alapos volt. Most már csak várni és reménykedni kell,hogy megkapom a százalékot.

 

Tavaly szeptemberben adtam be a bíróságra a fellebbezést. November 30-án volt az első tárgyalás és ma a vizsgálat.

Remélem,hamar megküldi a bíróságnak a szakvéleményét.

 

mrduckhead Creative Commons License 2018.01.05 0 2 21643

Érdeklődnék azután,hogy akinek nincs elbírálható jövedelme,de viszont a biztosítási évei meg vannak,az miért kapja csak a meghatározott alapjövedelem után az ellátást?

Úgy értem,hogy jogilag ez így rendjén van,hogy ilyen esetekben csak a 2012-es minimálbér összegét vesszik figyelembe,és nem az adott év minimálösszegét?

Jogilag ezt meg lehet csinálni?Nincs ez az alkotmány ellen?

 

tecumama1 Creative Commons License 2018.01.05 0 1 21642

Szia.
Nem, nem kaptam meg, várom.:(
Más is volt aznap innen, a településről, még neki sem jött semmi.
Írok, ha megkaptam, és az eredményről is, már kilukad a gyomrom is, olyan idegesítő a várakozás.
üdv.

Előzmény: Komenda Tamás (21641)
Komenda Tamás Creative Commons License 2018.01.05 0 1 21641

Te már megkaptad?

Előzmény: tecumama1 (21636)
AmazingGecko Creative Commons License 2018.01.04 0 0 21640

Miféle postás (egyáltalán ember) az, aki borravalóval együtt keres 200-300 ezret és van pofája elfogadni borravalót egy 27 ezres szerencsétlentől??????

Vagy az az orvos, aki hálapénzt vár egy ilyentől?

Előzmény: rokkantos (21639)
rokkantos Creative Commons License 2018.01.04 0 0 21639

Ajjaj a borravalónak is infláció követőnek kell lenni...

 

Mi a megoldás? Az EGYT-fizetése előtti nap készíts elő 250-forintot borravalónak. Ha másnap jön a postás oda adja neked a 27000-forintot,a 6-forintot hagyd,ne fáraszd vele,hogy keresse.

 

Szóval,ahogy átvetted a 27-ezret,azonnal add át a 250-forintos borravalót.:-D

Időben fel kell előre készülni erre.

Előzmény: AmazingGecko (21631)
szerelő12 Creative Commons License 2018.01.04 0 0 21638

Nagyon régen kezeli,jó orvos,nem fontolgattam ilyesmit.

90%-ra írja kiváltjuk.

Na a tisztelt háziorvost már annál inkább,a kutyájával szebben beszél mint a betegeivel.

Előzmény: mrduckhead (21637)
mrduckhead Creative Commons License 2018.01.04 0 0 21637

szerelő

 

Betegjogi képviselőnél nem lehetne feljelenteni a dokit,amiért nem hajlandó kiírni a szakorvosi véleményt?

 

Előzmény: szerelő12 (21633)
tecumama1 Creative Commons License 2018.01.03 0 1 21636

Szia.
Velem is ez történt, dec.13-án voltam, és már az orvosi vizsgálat után mehettem is hazafelé.
Határozat még nem jött, talán holnap, várom, mint a Messiást.
Ellenben azért nem pont úgy van, ahogy olvastad , és idézted, mert pl. a barátnőm 50 egynehány %-ot kapott,
ő is csak orvos előtt volt, se  szoc. se  rehab. vizsgálaton nem volt.

 

Előzmény: Komenda Tamás (21612)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.03 0 0 21635

"a pszihiáter nem ad szakorvosit a gyógyszereihez,pedig felírható rá."

Nincs másik pszichiáter, akihez fordulni tudnátok? 

 

A NEAK honlapján olvasható egy tájékoztató a finanszírozási protokollokról. 

"Az egyes főbb betegségcsoportok finanszírozási eljárásrendjének szerkesztése és szakmai egyeztetése lefolytatásának egységes szabályairól szóló 13/2009. (IV.22.) EüM rendelet felhatalmazása alapján az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) 2009. óta folyamatosan végzi a finanszírozási eljárásrendek és háttéranyagainak készítését, felülvizsgálatát.

 

Az eljárásrendek szolgálják továbbá a betegek érdekeit is, aki számára nyilvánvalóvá válik, hogy adott betegség kapcsán milyen feltételek mellett milyen diagnosztikus és terápiás eljáráshoz juthat hozzá az egészségbiztosítási jogviszonya alapján.

 

A hatályos finanszírozási eljárásrendek a lap alján lévő linkre kattintva érhetők el."

 

http://www.neak.gov.hu/felso_menu/szakmai_oldalak/finanszirozasi_protokollok/hatalyos_finanszirozasi_protokollok/tajekoztato_finanszirozasi_protokollokrol.html

Előzmény: szerelő12 (21633)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.03 0 0 21634

Az élet emberhez méltó kell legyen! A társadalomban a fiatalnak és öregnek, az egészségesnek és a betegnek helye lenne, nem csak a perifériára szorulva, akik már nem tudnak (önhibájukon kívül, mert megbetegedtek, vagy megöregedtek) produktív módon részt venni. A jótékonykodás többnyire néhány napra szól, aztán jönnek a nehéz hétköznapok.
A túlélésnél a szerencse is játszik. Éppen akkor a megfelelő orvoshoz kerülsz-e (ügyelet, kórház), aki jó diagnoszta, nincs még teljesen belefáradva és segíteni tud rajtad.

Szurkolok, hogy a maradék jó orvosi gárda ne menjen külföldre és gyerekeink is maradjanak itthon. Mi lesz velünk nélkülük? Milyen öregkor az, ahol a gyerek és a szülő nincs egymásnak  elérhető távolságban, ha segíteni kell egyike a másikának (kölcsönös segítség)? 

szerelő12 Creative Commons License 2018.01.03 0 0 21633

A tesóm E-kategóriás havi 6000-ft a közgyógy kerete,de a pszihiáter nem ad szakorvosit a gyógyszereihez,pedig felírható rá.

A háziorvos a pelenkát felírja,de ha más gyógyszer kell,rimánkodás árán esetenként ír csak.

 

Előzmény: mrduckhead (21632)
mrduckhead Creative Commons License 2018.01.03 0 0 21632

Sajnos a közgyógy is inkább csak "látszat".Van,de a funkcióját nem teljesiti.

Mert egy E kat. betegnek az a 12k forintos támógatás(ha jár neki) jó,ha max 1-2 hétre segit.Ja.Ott van a hihetetlenül nagy ápolási összeg.Ki lehet pótolni abból.

És igen.ennek köze van a politikához,mert azok,akik ülnek a bársonyszékükben,hozzák meg az olyan törvényeiket,amik a (beteg) állampolgárok ellen van.És igen,tudatosan nyomorba döntik az országot az ilyen és ehhez hasonló lépésekkel.

Mert az ellátó rendszer átalakitása is inkább a beteg emberek ellen volt és van,amit a jelenlegi kormány üdvözlése mellett lépet hatályba,mert ezt akarták.

De az egész szociális rendszer "romokban" van.Látjuk,halljuk,tapasztaljuk.

 

Előzmény: AmazingGecko (21631)
AmazingGecko Creative Commons License 2018.01.03 -1 0 21631

220-at szoktam adni a postásnak, akinek a borravalókkal együtt kb. 10X annyi a jövedelme, mint nekem:) De mostantól majd kapja a 6 Ft-ot, nem jótékonykodom az éhbéremből.

Annyi jó van az egészben, hogy így megmarad a közgyógyom, ami 28 ezerig jár.  Csak sajnos már a közgyógy is elvesztette a jelentőségét. 10 éve még nagyon jó volt, most meg semmit nem ér. A legtöbb gyógyszerre ugyanis már nem jár, Viktorék elvették ezt is. Nem politizálás, csak tény.

A gyógyszertámogatás havi 3 ezret jelentett, a közgyógy viszont csak 1700-at. A drága cukorgyógyszerre se jár semmi, mint ahogy az inzulinra se és még sorolhatnám.

Tudatos népirtás folyik!

Farkas Flórián meg a többi fideszes büntetlenül lophatja el a milliárdokat, a betegek meg próbáljanak életben maradni havi 30 ezerből!!! :(

Előzmény: bandolesa (21628)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!