Keresés

Részletes keresés

Bubo.Bubo. Creative Commons License 2014.10.27 0 0 92861

ennél is egyszerűbb lehet, ha zsemlemorzsát használ az ember, de nekem néha sikerül kevés vizet tenni hozzá, és akkor úgy megdagad, hogy a szét nem nyomott kenyércsomókat is imitálni tudom a fasírtmasszában...

Előzmény: ZsuR (92860)
ZsuR Creative Commons License 2014.10.27 0 0 92860

Igy van Boszi!  Egyszeru es tokeletes megoldas - felul kell vizsgalnom a modszereimet... es egyszerusiteni...

 

En meg evekig kovettem azt ahogy lattam, tanultam... nem is jutott eszembe a modositas! :))

Előzmény: Boszorka (92859)
Boszorka Creative Commons License 2014.10.27 0 0 92859

Mindig tudtam, hogy egy ösztönös zseni vagyok. Mindig így csinálom ahogy most a legujabb módit leírtad. Nekem ez volt a természetes, no meg a legegyszerűbb.

Előzmény: ZsuR (92858)
ZsuR Creative Commons License 2014.10.27 0 0 92858

Trukk... hogy mennyire lehet a megszokottol elterni, csak a munka menetenek a valtozasaval.

 

Ugy tanultam a fasirtot kesziteni, hogy a hust ledaralni, a daralon a hagymat, fokhagymat, kenyeret keresztul kuldeni a hus utan - es fuszert szorni ra, majd osszemancsolni.

 

En hamar abbahagytam a husdaralast.  A keszen vett daralt husra ra a fuszerek, aztatott zsemle, es mancsolni...

 

Most mit lattam az egyik fozocskeben, mikor az egyik tunderke husgombocot csinalt!  Az aztatott kenyeret fuszerezi, abba teszi a tejet, tojast - es mikor szepen ossze van dolgozva, akkor adja a hushoz.  Igy a hus nincs agyonmancsolva, es mennyire finomabb igy!

 

Ma egybesult fasirtot csinaltam igy - es nagyon finom volt...

A zoldbabot ma elegge megparoltam, sutottem - nem voltam bizotos abban, hogy a gyerekeim hogyan szeretik... szerettek.  Sutottem tokot is melle - volt egy fel sonka tok meg a hutoben.

Az uj recept: Jewish Apple Cake.  Nagyon izlett - erdemes megtartani a receptet.

Bubo.Bubo. Creative Commons License 2014.10.26 0 0 92857

igazad van, én az egyszerű boltokra gondoltam...

 

(nagyon régen egyszer laktam Finnországban egy hónapig, sütni akartam volna valamit, de sütőport csak negyedkilósat adtak a boltban - lemondtam a sütiről, pedig a mai eszemmel tudom, hogy pl. piskótatekercset simán lehet sütni anélkül...)

Előzmény: beetee (92856)
beetee Creative Commons License 2014.10.26 0 0 92856

?

Sütőpor simán kapható kilós kiszerelésben, de 2 kg-osban is láttam. Én cukrászati diszkontokban próbálnám, illetve nagyban fogadnék, hogy pl. METRO áruházakban is van.

Webshopokban meg rengeteg helyen.

 

Szódabikarbónából, ami sütőpor mínusz csomósodásgátló, esetenként valami kristályos sav 1 % alatt...

1-2-5-25 kg is van harmad/negyed áron a sütőporhoz képest.

Előzmény: Bubo.Bubo. (92853)
Boszorka Creative Commons License 2014.10.25 0 0 92855

Patikában lehet kapni 10 dekás csomagolásban. Amerikában viszont van valami baking soda vagy ilyesmi, amit nagy dobozban árulnak.

Előzmény: Bubo.Bubo. (92853)
ZsuR Creative Commons License 2014.10.25 0 0 92854

Nekem a sima ecet... pedig itt csak 5%-ost arulnak - ha van tomenyebb, jobb.

 

Masik a takaritashoz - furdoszoba es konyha, edenyek es minden... ablak, tukor:  Az a fajta szer amit squeegevel valo ablaktisztitashoz arulnak.  

Oruletesen fel kell higitani, mert a zsirtalanitasa nagyon alapos...

 

http://www.greenerchoices.org/eco-labels/label.cfm?LabelID=293

 

http://www.ungercleaning.com/p-1247-proformula-glass-cleaner-aka-easyglide.aspx

 

 

Ami az olajos rozsdamentest illeti - nagyon bevalt, szep a rozsdamentes tole, sokkal tovabb marad tiszta, es egy-egy ujjlenyomatot siman le lehet torolni rola szaraz ronggyal. 

Előzmény: Bubo.Bubo. (92853)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2014.10.25 0 0 92853

végül is a sütőpor jórészt szódabikarbóna, és akkor már az egyszerűbb (legalábbis Mo-on, ahol a sütőport csak kis zacskóban adják, szódabikarbónát viszont nagyobb kiszerelésben is)

Előzmény: nettomazsola (92851)
ZsuR Creative Commons License 2014.10.25 0 0 92852

Voroslencse leves amit piritott fenyomaggal es kenyer kockaval fogok talalni- meg reszelt pamezannal es kicsi oliva olajjal. 

 

nettomazsola Creative Commons License 2014.10.25 0 0 92851

Hogy? Vizben paradicsom?

Nekem a sütöpor valt be. Legbrutalabb zsiros, trutyis, lekapott tepsit, serpenyöt megszorom sütöporral kis vizet öntök ra felforralom es minden levalik. A rozsdamentes gyönyörü fenyes lesz.

Hütöszekrenyt, sütöt is csak sütöporral mosok, igy nem undorkodok, h vmi veszelyes vegyszer.

Előzmény: nagypapi51 (92822)
joy Creative Commons License 2014.10.23 0 0 92850

Nem rég mentek el a vendégek.

Jól sikerült a kaja, mert láthatóan ízlett nekik.

 

A menű:

Juhtúrós falatkák /kapros-fokhagymás, kőrözöttes/;

Meggyleves;

Sült tarja rumlipüré, friss vegyes saláta;

Sör;

Kávé, -fügés pite.

 

A meggyleves befőttből, + cukor nélkül, joghurttal készült.

A hús nagyon jóra sikeredett. Tegnap előtt este kissé kiklopfoltam a csontos tarjaszeleteket, megszórtam szódabikarbónával, fölöntöttem zúzott fokhagymás tejjel, és lezárt dobozba a hűtőbe került. Ma tepsin-sütőfólián 2* forgatva 160 oC-s sütőben 1,5 ó-alatt megsütöttem. /Sajna az eső elmosta a grillezést./ Végül rádurrantottam, és mindkét oldalukon rápirítottam, végén sóztam. Remek omlós, puha, és még is szaftos lett.

joy Creative Commons License 2014.10.23 0 0 92849

http://www.origo.hu/tafelspicc/technologia/20130718-a-barbecue-nem-grill.html

 

Ez egy jó írás.

 

A grill vékonyabb szelet ízesített húsok, kolbászok nyílt parázs fölötti megsütése -nem szabad sokáig rakodni vele, mert cipőtalppá száradnak.

 

A BBQ nagydarab húsok (pölö Frédi-Béni szelet...:o) lassú parázs fölötti egyben sütése, amivel azonban /körbekapatás után/ már nagyon lassan kell bánni, rendszeresen kenegetni valami folyadékszerűséggel -remek a barba sör- különben nyers marad belül, de kiszárad.

Különbféle szószokat készítenek mellé, mert magában ölég száraz, akár ezernyi verziója is lehetséges.

 

A sütős-kotlás lassú egyben sütés -előpárolással- más, az alatt ott marad a hús besűrűsödött sütőlevével ízekkel teli zsíros szaft.


Én imádom az egyszerű, sós-hagymás sült zsírt.

/Csak a doki meg ne tudja, hogy gyakorta benyomatok egy-egy méretes szelet sültzsíros friss kenyeret retekkel, paradicsommal.:o)

homerx Creative Commons License 2014.10.23 0 0 92848

sajna nincs. kb 15 eve nem igazan jarok disznotorba. a vastagabb lapockara olyankor tettem szert.

Előzmény: ZsuR (92847)
ZsuR Creative Commons License 2014.10.23 0 0 92847

Van egy kepe a szaftos lapockarol?  

Előzmény: homerx (92846)
homerx Creative Commons License 2014.10.22 0 0 92846

en nem tennek bele mast. ugy szaftos a lapocka ahogy van.

Előzmény: ásítósmacska (92843)
ZsuR Creative Commons License 2014.10.22 0 0 92845

Hat nem sajat zsirban - amennyit lehet leszednek rola, es vizet tesznek ala.  Dinsztelik... 

Előzmény: homerx (92842)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.10.22 0 0 92844

Most van egy kis időm, és rágugliztam. Látom, hogy pont a BBQ szósz lenne az "eredeti" fürdető...?

 

http://bbq.about.com/od/pulledporksauces/tp/Top-10-Pulled-Pork-Sauce-Recipes.htm

 

Lehet, mégis maradok a pecsenyelé mellett, legfeljebb dobálok a lassan sülő hús mellé egy kis zöldséget is...

 

 

Előzmény: ZsuR (92841)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.10.22 0 0 92843

Lapockát ajánlanak a legtöbb helyen, ez világos. De mostanában vagy 2-3 tv paprikás sorozatba is belekattintottam, ahol pont a lényegről maradtam le. :))) Mármint hogy a sülthússzaftba _még mit_ kevernek bele, amiben aztán "visszafürdetik" az elemi szálakra szedett húst.

 

Vagy ez teljesen szabad fantázia kérdése...?

Előzmény: homerx (92842)
homerx Creative Commons License 2014.10.22 0 0 92842

sztem leginkabb sajat zsirjaban suthetik. oldalas, dagado, lapocka. ha felkesz, lehet darabolni.

amit en szeretek, de mostansag nem jutok hozza. sertes lapockat nem pingpongutoig kicsontozni, hanem hagyni rajta alul-felul kb 2-2 cm hust. ezt fokhagymaval megspekelve alacsony langon megsutod. menyorszag!

Előzmény: ásítósmacska (92838)
ZsuR Creative Commons License 2014.10.22 0 0 92841

Fiam szokott, en annyira nem vagyok oda erte.  Illetve... ha mas csinalja igen.  Ha a jo fajta hust valsztod, finom nagyon.  Csinaltam mar csirkebol is - lusta asszony modra, kesz grill csirket teptem szet.  Jo volt... foleg akkor amikor keves idom van es kell enni :)).

 

Amit nem szeretek, az a BBQ szoszos.

Előzmény: ásítósmacska (92838)
joy Creative Commons License 2014.10.22 0 0 92840
Előzmény: ZsuR (92808)
joy Creative Commons License 2014.10.22 0 0 92839

Nálunk is besamelesek a torta-sütikrémek. Édes anno csak vajjal készítette, le is szoktam róla, mert nekem túl tömény volt.

 

Én is csak idén készítettem fügelekvárt, és anyó sütit, mert jócskán termett belőle. Annyit azért nem tudunk nyersen megenni. :o)

Előzmény: ZsuR (92808)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.10.22 0 0 92838

Szokott valaki "pulled pork"-ot készíteni...?

 

Tudom, most hirtelen felkapták, hájpolt lett - főleg így angol névvel. :) Régen mi is ettük a sülthús leszakadó kis aprólékát a pecsenyezsírban.... :)))

 

Ami igazán érdekelne: pontosan milyen szaftba tunkolják bele a szálakra húzott húst...?

 

Néztem vmelyik fesztiválon, 2e ft körül adtak volna egy ilyen szendvicset - hát nem kóstoltam meg. :D

 

 

ZsuR Creative Commons License 2014.10.22 0 0 92837

Most ceklat es tokot sutok - ehhez is jo ez a nagy, lapos tepsi.

Előzmény: ZsuR (92835)
ZsuR Creative Commons License 2014.10.21 0 0 92836

Olyan keveset hasznaljuk, hogy alig mocskolodik...

Előzmény: Replay (92834)
ZsuR Creative Commons License 2014.10.21 0 0 92835

Van aki ilyenkor kibeleli a tepsit alufoliaval - es ehhez a merethez csak a szeles es vastag, es igy dragabb fajta jo... szoval nem akarodzik.

Viszont ekkora darabot nem tudok maskepp.

Igy aztan fontos, hogy konnyen es jol tudjam tisztitani.

Előzmény: Boszorka (92833)
Replay Creative Commons License 2014.10.21 0 0 92834

Én a mikrót takarítom igy, egy pohár vizbe ecet, azt melegítem sokáig, utána még bennhagyom egy ideig és tényleg csak törölgetni kell utána.

Előzmény: ZsuR (92826)
Boszorka Creative Commons License 2014.10.21 0 0 92833

Tepsiben csak tésztaféléket sütök és akkor megy alá sütőpapir.

Van egy hullámoslajú belül fehér zománcos tepsim, még nászajándékba kaptam. Van fedele is. Az ujévi malac abban sül. Sokat használok jénait is meg tűzálló tálakat, étel sütéséhez.

Előzmény: ZsuR (92832)
ZsuR Creative Commons License 2014.10.21 0 0 92832

Sokmindent en is azon sutok - vagy a szilikonon, bar nem vagyok nagy hive neki.

No meg a racson.  A lazacot azon sutom mostanaban - es nem akarom a tepsit kibelelni alufoliaval, pocsekolasnak tartom... probalok ujrafelhasznalhatot hasznalni nem hasznalat utan eldobandot...

 

Előzmény: Boszorka (92830)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!