Keresés

Részletes keresés

kendu Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57122

Zavarszűrőt még nem mondott senki, de a kismegszakítót már hallottam másoktól. A szerelő ma konkrétan a fi relét említette, de a kismegszakító is szóba jöhet, ha védi a kazánomat...

Előzmény: Teaway (57118)
bohrer Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57121

Köszi a tanácsot ! Bár  a szerelt falikorong helyett én megbízhatőbbnak találom egy régi csaptelepet.

Az excenteridommal is megjártam az építkezéskor, azt hittem jó, de kiderült hogy kínai, ésnem párhuzamos az alsó és a felsű menet, így mindig folyt a víz, egy sík lapra lerakva láttam meg hogy hiába csiszolom a felületeket párhuzamosra, ha a  2 menet nincs síkban.

Rohadt kínai ipar, 2 délutánt kínlódtam aluvízmértékkel, , víz leenged, csiszol, csap felfekvő felület kiszerel imbuszkulcsal, az is csiszol, vizet leengedni, feltölteni, leengedni . Volt otthon 3 garnitúra ,krómozottt, sima bronz , mind rossz volt.

A végén kiderült hogy a felirat nélküli kínai excenteridomnál 200Ft-al drágább TEKA idom elsőre jó lett. Dupla falvastagsággal, párhuzamos menetekkel, dupla felfekvőfelülettel, ami nem nyírja szét a tömítést.

Előzmény: morgen66 (57112)
kendu Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57120

Van fi relé mindenhova, összesen 4 darab van belőle a lakás különböző zónái szerint. Viszont nekem most egy külön áramforrás kellene csak a kazánnak. Jelenleg egy mezei konektorba van bedugva a kazánházba. Ezen az ágon állandó fogyasztó még egy fagyasztóláda, és a nagy gazán keringetője. Néha működik még ezen az ágon kenyérsütő, turmixgép, ipari varrógép és házi barkácsgépek. A fagyasztó bekapcsolását néha észreveszi a kazán, olyankor mintha csinálna egy gyors restartot. Bár ez jelenleg nem biztos, hogy amiatt volt, lehet, hogy a panel már gyárilag is gyengécske volt és most megadta magát.

Szóval, ha már nekikezdek és szétfúrom a házat, vagy legalábbis annak kis részét, akkor már úgy akarom, hogy biztosan jó legyen és hosszú távon megbízható. Mindenki azt mondja, hogy a villanyóra szekrényből kell egy külön kábelt húzni a kazánnak és azon soha semmi más fogyasztó nem lesz. Ezt könnyen be is tudnám tartani.

Tehát akkor innen induljunk. Mit keressek? Mit vegyek? Elsődleges feladat a kazán védelme mindentől: a hálózat hibáitól, a villámlástól, másik fogyasztó által okozott ingadozástól...

Bár legnagyobb örömöm az lenne, ha egyszerüen egy konnektorba dugható védelmi eszközt használhatnék, de nem tudom azok mennyire használhatóak jelen esetben.

Előzmény: M63FUN (57117)
bohrer Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57119

8 amperes az nem ide való !!!!   A Vaillanthoz 3A az előírt !!!!!!!

Nem hiszem hogy más márkához 8A kellene, előbb száll el a panel mint a kismegszakító lemenne.

Sajnos  legkisebbnek én is csak 4A est kaptam és csak a kínai XBS márkából.

Előzmény: kendu (57116)
Teaway Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57118

"Most viszont megemlítette az úr, hogy jó lenne a külön áramkör neki, mert lehet, hogy valamelyik otthoni készülék nyírta ki."

 

Csak tippelek: nem inkább egy hálózati zavarszűrő kéne oda?

Előzmény: kendu (57116)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57117

kevered a dolgokat kicsit. a fi-relé az konkrétan nem a kazánhoz kell, hanem a háztartásban jó ha minden

fogyasztó rá van kötve. neked sima kismegszakító kell. abból elég valóban 8 Amperes.  a kínai csodás xbs

termékeket nem ajánlom, vegyél márkásat. 200 ft-al drágább..... vegyél prodax, moeller, schneider, abb

vagy ezekkel egyenértékű (minőségben) kismegszakítót. kb 800 ft- maga a kismegszakító.

egyébként ha van hely az fk táblában, akkor egy fi-relé sem árt. sőt! az kb 8000 bruttó. szintén nem xbs

szint a megcélzandó, hanem a korábban említett márkák valamelyike. ha esetleg veszel fi-relét (én ajánlom erősen)

akkor az egész lakást rá kell kötni.

Előzmény: kendu (57116)
kendu Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57116

Na, volt reggel a szerelő, panelhibás a kicsike. Nem érzékeli, hogy begyullad fűtéskor ezért el is zárja a gázt, de a hmv-nél megy rendesen.

Nekem nem húztak külön kábelt neki a villanyórától és nem is szóltak, hogy kell. Most viszont megemlítette az úr, hogy jó lenne a külön áramkör neki, mert lehet, hogy valamelyik otthoni készülék nyírta ki.

Milyen fi relét ajánlotok hozzá?

Amennyi kritáriumot eddíg ismerek: 8 amperos elég, rövíd megszakítású, rövidzáras. Még valami, amire figyelni kell a vásárláskor?

Előzmény: Balazskaroly (57084)
Zozzantoz Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57115

Flex volt nálam is az egyiknél:) Csak vágókorong nem, kicsit tovább tartott:)

Előzmény: misqra (57114)
misqra Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57114

Én,a kis svédfogó pofájával csavartam ki.

Ha,elsőre nem sikerűl,elkopik a ricni.

Ezután,kettőbe flexeltem a hollandit,így már meglehetett,svédfogóval támadni,a bentmaradó csonkot.

 

Előzmény: Zozzantoz (56781)
halaloszto Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57113

1. nincs ott semmi merosugar. merni a direkt hosugarzast meri, amit a felulet lead. a lezer csak azert van, hogy tudd mit mersz.

2. a fenyes cuccok hosugarzasra tukorkent mukodnek, igy ahogy a tukorbe nezve nem a tukrot latod, hanem valaminek a tukorkepet, ilyen fenyes cucc felol jovo hosugarzas egy resze is visszavert hosugarzas. le kell festeni, vagy ragasztani ra egy darab fekete szigszalagot es azt merni.

 

vajk

 

 

Előzmény: Jena307 (57110)
morgen66 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57112

Szia!

Az öklömnyi lukat gipszeld be először, úgy hogy a még egy sort később rátudj gipszelni

amibe belefér a falikorong.

 

Másik ősrégi megoldás a lukba belegipszelsz egy sík falecet,és arra fogatod a falikorongot

facsavarral.

 

Egy másik megoldás ,van előszerelt falikorong , egy vékony lemezre előre fel van szerelve a falikorong

ezt felfogatod a még  jó falra a lukat meg betömöd gipszel.Olyan mint ez csak forrasztható falikorongal.

 

http://www.epuletgepeszaruhaz.hu/index.php/comap-sudopress-falikorong-16-1-2-szerelt.html

 

Jó munkát.

Előzmény: bohrer (57093)
morgen66 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57111
Előzmény: Jena307 (57110)
Jena307 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57110

köszi,pont ahhoz kellene :(

Előzmény: morgen66 (57101)
kendu Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57109

A jelenség dettó ugyanaz, kis módosítással: Nekem nem hozott megoldást a dugvilla forgatása. Ellenben hozott megoldást a pihentetés: Egész nap ki volt húzva és most este, hogy kipróbáljam ezt a dugvilla-fázis dolgot, újra mellé ültem. Meleg vizet már ad, csak nem fűt. Most le lehetett resetelni (reggel még nem lehetett) és ha nem kapcsolom be a fűtést, akkor mindenféle hiba nélkül küldi a hmv-t. Fűtés azonnal leblokkolja, úgy, mint neked: begyújt, kialszik, majd mégegyszer megpróbálja és E01...

Reggel jön a szaki. Állítólag...

Előzmény: Balazskaroly (57084)
aquacon Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57108

60/100 (koaxiális) füstgázelvezető csövek eladók, ha valakit esetleg érdekelne.

 

-Junkers 90 fok indító idom (használt);

- Junkers 35 cm toldócső (új)

- Immergas 1 m toldócső (használt)

- Junkers vizszintes kivezető végződéssel (használt)

 

+36703890736

joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57107

rosszul fordították !  :-)))

 

Előzmény: sjohn (57106)
sjohn Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57106

Tudod Lenin is megmondta: olvasni,olvasni,olvasni......:-))

 

Sok mindent mondott, de ilyet speciel soha:-))

Előzmény: joevagyok68 (57105)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57105

"Amit ajánlottál az is zártrendszerű, és indirekt tárolós, nem egy egyszerű rendszernek tűnik."

 

Elhagyod a zárt tágulásit, nyitottat rajzolsz helyette..

ELhagyod az indirekt tárolót.....

A fűtésköri stivattyú után csatlakozik be a gázkazán a rendszerbe, párhuzamosan .

A gázkazán előremenőjében egy visszacsapóval.

 

"Ha valaki segítenin tud, hogyan alakítsam ki kazáncsere, és pufferbeépítéskor"

Szakszeres bekötés......az előbbiek szerint átalakítva.

http://www.szakszer.hu/sites/default/files/jó_javasolt%20bekötés.JPG

 

se termosztátok,vezérlés:

Gányoló vezérlésre keress rá!

De ha csak kettőt olvastál volna vissza a pufferes topikban a ma délelőtt10órai hozzászólásodkor, akkor ezt láthattad volna.

vezérlés>gányolóféle

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=114184762&t=9173884

 

Tehát pufferes topik.....olvasgatni.....mindenre ott a válasz, még arra is ami még meg sem fogalmazódott benned :-)

 

Tudod Lenin is megmondta: olvasni,olvasni,olvasni......:-))

 

Písz

Előzmény: T-omti (57103)
vakegér789 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57104

Jaj, most nagyon megijesztettél! Mégegyszer összfoglalom. Az elmúlt héten az újonnan felszerelt kazánom 1.nem igazán adott mindenhova meleget 2. szinte folyamatosan járt a keringető, időnként még fútés nélkül is keringetet  3. baromi sokat fogyaszott. A termosztát kétpontos szabályozásra volt beállítva.

 

Most, hogy folyamatosra állítottam át: melegebb van, sokkal kiegyensúlyozottabbnak tűnik minden, nem kapcsolgat be 2 percenként a keringető, sokkal kisebb a fogyasztás. Semmi hibajelzés nincs.

 

Reggel épp azt akartam szakembertől megtudni, baj-e, hogy átállítottam, okoz-e ez kárt. Válasz nem jött, így hagytam, azóta jobb, de nem vagyok nyugodt. Most akkor melyik szabályozás mit csinál? Azt írják, hogy a kétpontos ott kell, ahol túlméretezett a kazán a hőigényhez képest. Hát nálam szerintem pont a megfelelő, a régi is 24kw-os volt, ez is az. Jaj, mi legyen, állítsam vissza?

Előzmény: halaloszto (57092)
T-omti Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57103

Hali

 

Elolvastam, és válaszoltam is rá, hogy pufferes nyílt rendszer, gázos csatlakozással nincs közötte.

 

 

 

Nem állítottam, hogy én találtam ki, innen vettem, de itt sincs gázos csatlakozás, se termosztátok,vezérlés:

http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:eZ2VyRf2YOQJ:www.gepeszcsoport.hu/tmp/downloads/Acaso0.pdf+termovar&hl=hu&gl=hu&pid=bl&srcid=ADGEESixYsKMT_pZ4WanD-It-P4F_98UhnAQ3xIMvW1Kp8JQ-u8A9L66dBNG1R9MMDSd6NzfXeKNgcMj2x8uyv2XS9qD5Ip4z88s6FyKCzz4tlWgJCDVnw8N80Wd-zSegxlog6OAYhmc&sig=AHIEtbTJcWm9V90mhkPs0B0HPY9Cglnp6g

 

Amit ajánlottál az is zártrendszerű, és indirekt tárolós, nem egy egyszerű rendszernek tűnik.

Jelenlegi rendszerem még puffer nélkül működik, de kazánt is cserélni kell, mert egy régi kox kazán van még a rendszerne, kis ajtóval(fával tüzelni nehézkes).

 

Ha valaki segítenin tud, hogyan alakítsam ki kazáncsere, és pufferbeépítéskor, azt szivesen veszem .

 

Köszi

 

Előzmény: joevagyok68 (57100)
NRZ Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57102

Ok, nem akartalak megbántani. :)

Aki régóta figyeli ezt a topikot, az láthatja, hogy a visszaolvasás nem annyira jellemző az ovtársakra.

Előzmény: joevagyok68 (57100)
morgen66 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57101

Sokkal drágábbat nem érdemes venni.

A cégünknél is van nem használjuk mert nem ad pontos értékeket.

Pl.rézre irányítva nem mutat megfelelő hőfokot.

Előzmény: Jena307 (57097)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57100

Nem terhes.....nézd vissza a hozzászólásaim !

Csak nem értem azt amit írtam, hogy nem értem  :-))

 

Meg különben is minek, ha a neki címzetteket sem olvassa el !

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=114204284&t=9054448

 

"Különben gázt akar bekötni a rendszerbe, ha jól értem."

Az ajánlott oldalon kettő is van!

http://www.futesuzlethaz.hu/shop/kapcsolasi_rajzok/vegy_gaz_zartrsz_puffer.pdf

http://www.futesuzlethaz.hu/shop/kapcsolasi_rajzok/vegy_gaz_puffer_aut.pdf

 

Igaz , hogy zárt rendszer ÉS ölég szar a rajz..de nem azzal kapcsolatban kérdezett....

 

 

 

Előzmény: NRZ (57096)
morgen66 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57099

Próbáld meg ezt,de a többi topikon is érdeklődj.

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9147701&go=93060996

 

Előzmény: T-omti (57094)
gmkiev Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57098

Talán egy ESBE? Vagy csak én nem látom?

Mellesleg ezt egy gépésznek nem okoz gondot.

Előzmény: T-omti (57094)
Jena307 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57097

Érdeklődnék aki használ infra hőmérőt szeretnék rég, de csak hobi célra. Néztem ezt

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=100980

csak nemtudom van e értelme ennyire gagyit venni, egy ismerős mondta hogy régen vett a cége 40ezerért, és alig tudták használni mert picit fénylő fémeket már nem tudták mérni, visszaverte a mérősugarat.

Tapasztalatok???

NRZ Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57096

Nem muszáj válaszolni, ha terhes. :)

Különben gázt akar bekötni a rendszerbe, ha jól értem.

Előzmény: joevagyok68 (57095)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57095

AZt nem értem, hogy miért akar mindenki épületgépész lenni ?

Újból ki-feltalálni a pufferes bekötést.

Amikor már azt valaki kitalálta korábban!

És jól működik...

 

Szakszeres bekötés !

http://www.szakszer.hu/sites/default/files/jó_javasolt%20bekötés.JPG

 

És van pufferes topik is...ahol nem tilos visszaolvasni!  :-))

Előzmény: T-omti (57094)
T-omti Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57094

Hali

 

Átméztem az ajánlásokat, de vegyestüzelésüt pufferrel nyíltrendszerben, + gázbekötéssel (ÉTI 25) nem találtam.

 

A kérdéseim , hova tegyek még visszacsapót ?

Hova , és hogyan kössem be a gázkazán csöveit ?

Egyébb termosztátbekötés kell-e ?

 Vagy egyebek, amire nem is gondoltam.

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

 

Előzmény: morgen66 (57087)
bohrer Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57093

Régi gipszfalban cserélnék vas vízvezetékcsövet 15mm-es rézcsőre. A csövezés fog is menni, rá polifoam hőszigetelő, de ez puha szivacsos anyag és nehéz a csövet rögzíteni a falban, ami ugye nem olyan merev mint a vascső. A csapoknál ( falikorongok helyén kiszakadva a fal öklömnyi helyen )  Ezért a falikorongok előtt pár cm-ert betekernék szigetelőszalaggal, hogy ne marja meg a gipsz- csamperagasztó-vakolat a réz csövet , és ez is be lenne öntve híg gipsszel vagy habarcssal, a falikorongokba természetesen csavarok , de ez is csak a masszába menne ,és akkor fogna a mikor a gipsz megszilárdul, mivel fal az nincs.

 

A fal anyaga 10cm vastag tömör gipsz panel ( nem gipszkarton, nincs rajta papír ) kinézetre mint az YTONG válaszfalelem.  Gondolom gipsz, vagy gipszes homok jól fogja rögzíteni a csöveket.

Várom a tanácsokat , észrevételeket.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!